پذیرش آگهی

مقدمه:

«یک پزشک» رویکردی تجاری ندارد، به همین علت، حتی وقتی از آگهی و پذیرش تبلیغ در «یک پزشک» صحبت می‌کنیم، هدف فراهم آوردن بستر و یک شرایط اولیه، برای توسعه محتوایی این سایت در آینده است. مسلما میزبانی، حق‌التحریر، هزینه عوامل فنی که گاه به ما یاری می‌رسانند، باید از جایی تأمین شوند و ما مثل همه نشریات آنلاین و کاغذی دیگر، پذیرش آگهی را جزئی از کار رسانه می‌دانیم.

سایت «یک پزشک» محل مناسبی برای درج آگهی شماست. یک پزشک در بین وبلاگ‌های فارسی، یکی از پربازدیدشونده‌ترین وبلاگ‌هاست.

– وبلاگ یک پزشک دارای پیج رنک ۴ است.

– به طور متوسط هر هفته، حدود ۲۵ تا ۳۰  پست در این وبلاگ نوشته می‌شود.

– «یک پزشک» از ۱۰ سال پیش، یعنی دقیقا از ۲۹ مرداد سال ۸۴ آغاز به کار کرده است و تا کنون بدون وقفه به کار خود ادامه داده است.

– – در این بازه زمانی ۸ ساله، بیش از ۶۸۰۰ پست در این وبلاگ نوشته شده است که نشاندهنده سرعت بسیار بالای به روز شدن وبلاگ می‌باشد.

– از نظر تعداد خوانندگان فیدی، «یک پزشک» در حال حاضر صاحب بیش از ۳۱ هزار مشترک فیدی است. در وب فارسی کمتر سایت یا وبلاگ خبری صاحب این تعداد مشترک می‌باشد.

– از لحاظ میزان تأثیرگذاری، این وبلاگ از سوی شمار زیادی از وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌های معتبر و مطرح فارسی، لینک شده است. کافی است در گوگل «وبلاگ یک پزشک» را جستجو کنید.

– گرچه مخاطبان یک پزشک را بیشتر نسل جوان و علاقه به آی‌تی و گجت‌ها تشکیل می‌دهند، اما در میان خوانندگان این وبلاگ هر قشری را می‌توان پیدا کرد، از پزشکان گرفته تا ژورنالیست‌های حرفه‌ای و از علاقه‌مندان دنیای سینما تا کتاب و کتاب‌خوانی.

– درجه تأثیرگذاری «یک پزشک» روی مخاطب: اما چیزی که فراتر از اعداد و میزان کلیک‌هاست و معمولا توسط آگهی‌دهنده‌ها جدی گرفته نمی‌شود، درجه تأثیرگذاری و برد رسانه‌‌ای سایت‌هاست. چیزی که برای یک آگهی‌دهنده مهم است، میزان افزایش فروش محصول یا فرضا خوب خوانده شدن مطالب یک سایت یا وبلاگ اطلاعاتی بعد از درج آگهی است.

خوشبختانه «یک پزشک» توانسته است در مدت  ۱۰ سال فعالیت‌اش اعتبار بسیار زیادی میان مخاطبان خود کسب کند، از همین رو است که درموارد زیادی میزان موفقیت آگهی‌های درج شده در «یک پزشک»، حتی از خبرگزاری‌ها هم بیشتر بوده است و «میزان خرید به ازای کلیک» آگهی‌های یک پزشک چشم‌گیر بوده است.


شرایط عمومی درج آگهی:

۱- «یک پزشک» و اصولا هر نشریه آنلاین یا کاغذی دیگر، راهی برای آزمایش و اطمینان از راستی و صحت اطلاعات مندرج در آگهی‌ها ندارد. «یک پزشک» هیچگونه رابطه کاری با صاحبان آکهی‌ها مندرج ندارد و هیچ مسئولیتی در قبال آگهی‌های درج شده ندارد و نمی‌پذیرد. با این همه ما آگهی‌هایی را که به صورت آشکار ناقض قوانین داخل کشور هستند، پذیرش نمی‌کنیم و در مواردی هم مثل تبلیغات مربوط به پزشکی و کالاهای بهداشتی، مجوز تبلیغ از نظام پزشکی درخواست می‌کنیم.

۲- یک پزشک در رد یا قبول آگهی‌ها مختار است.

۳- از پذیرش بنرهایی که به صورت چشمک‌زن طراحی شده‌اند یا حجم بالایی دارند یعنی بیش از ۴۵ تا ۵۰ کیلوبایت اندازه دارند، معذوز هستیم. با این همه فلش‌ها یا گیف‌های متحرک را با توالی آهسته تغییر تصویر را می‌پذیریم، در این صورت سرعت تغییر فریم‌ها باید ۳ ثانیه و بالاتر باشد.

۴- در مورد بنرها و آگهی‌های متنی معمولا ظرف ۲۴ ساعت بعد از واریز مبلغ، آگهی‌ها درج می‌شوند. اما در مورد رپورتاژ – آگهی‌ها باید از یک هفته قبل اقدام فرمایید.

۵- لطفا قبل از به پایان رسیدن مهلت آگهی، در صورت تمایل با ما تماس بگیرید، البته ما به پایان رسیدن مهلت را به شما یادآوری می‌کنیم، اما ارجح است که از چند روز مانده به پایان زمان آگهی، برای تمدید اقدام کنید.

۶- قبل از هماهنگی با ما، لطفا مبلغی واریز نکنید.

۷- تبلیغ در بازه‌ زمانی کمتر از یک ماه هم می‌توانیم ارائه بدهیم، این تبلیغات به درد کسانی می‌خورد که می‌خواهند با هزینه‌ای کم مثلا برای ۵ روز چیزی را تبلیغ کنند.

۸- تخفیف فقط در موارد خاص مثل سفارش آگهی به مدت سه ماه و بیشتر و یا درخواست آگهی با تعداد زیاد، ممکن است.


 پلن‌های تبلیغات در وب‌سایت «یک پزشک»

۱- رپورتاژ- آگهی

رپورتاژ-آگهی‌ها به صورت یک پست معمول در یک پزشک منتشر می‌شوند و بنابراین به صورت گسترده‌ای توسط خوانندگان یک پزشک خوانده می‌شوند. شما در این بخش می‌توانید به صورت مشروح در مورد کالا و خدمات خود توضیح بدهید و هر میزان نیاز داشتید، عکس منتشر کنید.

ما تجربه زیادی در نوشتن رپورتاژ- آگهی‌ها داریم و با توجه به شناختی که از ذائقه و نیازهای کاربران داریم، می‌توانیم متن رپورتاژ- آگهی‌ها را طوری تنظیم کنیم که خواننده به درستی متوجه مطلب بشود، با مطلب احساس غریبگی نکند و مشتاق استفاده از خدمات شما شود.

ما بر این باور هستین که تبلیغات خشک و بی‌روح اصلا فایده‌ای ندارند و به کارایی تبلیغات نرم معتقدیم. سابقه ما نشان می‌دهد که ما تا حالا توانسته‌ایم با این رپورتاژها آمار فروش فروشگاه‌های آنلاین کم‌بازدید را به طرز چشم‌گیری افزایش دهیم و یا میزان بازدید سایت‌های کم‌رونق را زیاد کنیم.

08-02-2013 08-03-11 PM

روال کار در بخش رپورتاژ – آگهی به این صورت است که شما ابتدا اطلاعات و عکس‌های لازم را برای ما می‌فرستید، ما روی متن آگهی کار می‌کنیم و پیش‌نویس را به رؤیت شما می‌رسانیم و بعد از تأیید شما، مطلب را منتشر می‌کنیم.

توجه:

– رپورتاژ- آگهی‌ها به صورت یک پست معمول به مدت ۲۴ ساعت تمام در صفحه اول یک پزشک (و نیز در همه صفحات دیگر) در جایگاه شماره دو نمایش داده می‌شوند. البته در صورت تقاضای شما، با تخفیف‌های خوب رپورتاژ شما، می‌تواند به هر تعداد روز که نیاز داشته باشید، نمایش داده شود.

– رپورتاژ – آگهی بعد از ۲۴ ساعت پاک نمی‌شوند، فقط با انتشار پست‌های تازه، به تدریج پایین‌تر می‌روند.

– رپورتاژ – آگهی‌ها برای همه مشترکان فید و خبرنامه ایمیلی ما با بیش از ۳۱ هزار مشترک فرستاده می‌شوند.

توجه کنید! یک پزشک صاحب سه صفحه در فیس‌بوک با مجموع نیم میلیون نفر دنبال‌کننده است!

رپورتاژهای شما در صورت تمایل می‌توانند وارد هر سه این صفحات بشوند و گستره تبلیغ شما را به صورت شگفت‌انگیزی بیشتر کنند!

علاوه بر این ما در توییتر ۸ هزار دنبال‌کننده، در پلاس ۱۵ هزار دنبال‌کننده و در اینستاگرام ۸ هزار دنبال‌کننده داریم.

– رپورتاژ – آگهی همچنین به صورت کامل برای کاربران اپلیکیشن اندروید ما قابل دسترسی خواهند بود. در حال حاضر ما بیش از پنج هزار کاربر اپلیکیشن اندروید داریم.

پس با توجه به توضیحات فوق می‌بینید که سفارش داده رپورتاژ – آگهی، کالا/خدمات شما را به رؤیت صدها هزار نفر از کاربران اینترنت می‌رساند و شانس زیادی برای برندسازی و افزایش فروش به شما می‌دهد.

برای دیدن نمونه رپورتاژ – آگهی‌هایی که تا به حال در «یک پزشک» درج شده‌اند، به اینجا بروید.


 ۲- تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی: پلن جدید تبلیغی یک پزشک

همان طور که در بالا گفتم، در صورتی که رپورتاژ آگهی سفارش بدهید، تبلیغ شما وارد شبکه‌های اجتماعی ما هم می‌شود. اما شما می‌توانید بدون دادن رپورتاژ، مستقیم در شبکه‌های اجتماعی ما تبلیغ درج کنید.

بنابراین اگر می‌خواهید در یک کارزار تبلیغی مؤثر در شبکه‌های فیس‌بوک، توییتر، گوگل پلاس و اینستاگرام تبلیغ درج کنید و ۵۰۰ هزار نفر تبلیغ شما را ببینند، این پلن تبلیغی را می‌توانید سفارش بدهید!


 

۳- بنر در کنار لوگوی وبلاگ: سایز ۷۲۸ در ۹۰

4-6-2015 11-15-11 AM


 

۴- بنر بزرگ بالای دو سایدبار یک پزشک:

این بنر بزرگ با اندازه ۸۰۰ در ۳۰۰ پیکسل، کاملا جلوی چشم است و سفارش دادن آن جذابیت بسیار زیادی برای شما خواهد داشت.

4-6-2015 11-19-31 AM


 

نکته‌ مهم:

بعضی از شماها مشتریان عزیز، تصورتان این است که سفارش آگهی در ستون‌های کناری یا همان سایدبارهای سایت‌ها، جذاب نیست. چرا که برخی از خوانندگان حرفه‌ای، عادت کرده‌اند که اصلا این بخش‌های جانبی سایت‌ها را نبینندو چشمشان همیشه به خود مطالب اصلی است و عمده تمرکزشان روی این بخش است.

ما در «یک پزشک» به فکر این دغدغه شما هستیم. پس کاری کرده‌ایم که سایدبارهای سایت، هم دارای ارزش خبری برای خوانندگان ما شوند و آنها همواره در پی مشاهده و بازدید و توجه روی سایدبارهای ما هم باشند.

به این منظور ما بخش جدید لینکدونی را در سایدبار سمت چپ «یک پزشک» قرار داده‌ایم و با به‌روز کردن آن، خوانندگان را ترغیب می‌کنیم که همیشه به سایدبارها نگاه کنند!


 

۵- بنر میان‌پستی:

با وجود چیزی که در بالا عنوان کردم، خیلی از شماها ممکن است علاقه داشته باشید که آگهی خود را در میان پست‌های «یک پزشک» نمایش دهید.

باید بگویم که ترتیب این کار را هم داده‌ایم و شما می‌توانید بین پست‌های ما هم تبلیغ بدهید. سایز بنر میان‌پستی ۷۸۰ در ۱۱۰ پیکسل است.

4-6-2015 11-37-07 AM

توجه: بنرهای میان پستی حتما و حتما باید ثابت باشند و از پذیرش بنر متحرک یا چشمک‌زن در این بخش معذوریم.

نکته: واضح است که تعرفه بنر میان‌پستی که بین پست شماره یک و دو درج می‌شود، بیشتر از بنری است که بین پست شماره دو و سه قرار می‌گیرد. یعنی بنرهای بالاتر، قیمت بیشتری هم دارند.


 

۶- به صورت بنر در ستون کناری با ابعاد ۳۰۰ در ۱۵۰

وجه داشته باشید که تعرفه آگهی‌ها به تناسب جایگاهشان در سایدبار متفاوت است و برای مثال آگهی شماره یک، تعرفه بالاتری دارد.

4-6-2015 11-17-10 AM


 

۷- بنر در سایدبار (ستون کناری) چپ با اندازه ۲۲۰ در ۲۲۰ پیکسل 

تعرفه این آگهی‌ها با توجه به اندازه کوچک‌تر آنها پایین‌تر از آگهی بنر ۳۰۰ در ۱۵۰ است.

4-6-2015 11-30-27 AM


 

۸- به صورت تبلیغ متنی میان‌پستی:

شما می‌توانید آگهی متنی خود را بین پست‌های ما نمایش دهید. این طوری هم لینک فالو دریافت می‌کنید و هم بازدیدکننده‌های زیادی به سایت شما می‌آیند. ما اسم این نوع آگهی متنی را آگهی متنی میان‌پستی یا «ممتاز» گذاشته‌ایم.

فرمت این آگهی متنی ممتاز: متن و کلمات کلیدی و لینک مورد نظر (مثل قبل) + یک توضیح دو سه جمله‌ای در مورد خدمات + یک لوگو یا تصویر دلخواه شما با ابعاد ۱۰۰ در ۱۰۰ پیکسل

پس می‌بینید که این تبلیغ متنی اصولا چیزی فراتر از یک تبلیغ متنی ساده است، چرا که می‌توانید چندجمله‌ای در مورد کالا/خدمات خود توضیح بدهید و یک عکس کوچک هم به این توضیحات اضافه کنید!

نکته: تبلیغات متنی میان‌پستی که بالاتر باشند، تعرفه بیشتری دارند.


 

۹- به صورت آگهی متنی در ستون کناری

آگهی‌های متنی که در ستون کناری یا سایدبار سمت راست قرار می‌دهیم، همگی فالو هستند (مگر اینکه مشتری‌ای تبلیغ متین نو فالو بخواهد)

این آگهی‌های در دو بخش نمایش داده می‌شوند. آنهایی که در بخش یا باکس بالایی نمایش داده می‌شوند، کمی گران‌تر از آنهایی هستند که در بخش پایینی نمایش داده می‌شوند.

ما اسم آگهی‌های متنی که بالاتر نمایش داده می‌شوند را آگهی متنی ویژه گذاشته‌ایم و اسم آگهی‌های متنی که پایین‌تر نمایش داده می‌شوند را آگهی متنی گذاشته‌ایم.

تبلیغات متنی ویژه نسبت به عادی، بیشتر در معرض دید هستند. با این همه اگر فقط دنبال لینک و رنک هستید، تفاوتی نمی‌کند که تبلیغ متنی ویژه سفارش بدهید یا عادی.

4-6-2015 11-43-06 AM


۱۰ – به صورت تبلیغ در زیر فید وبلاگ

این تبلیغ قابل رؤیت در همه فیدخوان‌ها است و به صورت روزانه برای همه مشترکان خبرنامه ایمیلی ما هم ارسال می‌شود.

شما ممکن است اصلا ندانید که فید یعنی چه! در این صورت اینجا را بخوانید. «یک پزشک» مشترکان فیدی بسیار زیادی دارد که در حال حاضر حدود ۳۱ هزار نفر هستند. تبلیغ در فید «یک پزشک»، راهی ارزان برای تبلیغ کالا و خدمات شما است.

در تصویر زیر، اسکرین‌شاتی از فیدخوان «فیدلی» را می‌بینید. همان طور که دیده می‌شود، کسی که فید یک پزشک را می‌خواند در زیر هر پست، می‌تواند تبلیغات درج شده را ببینید.

تبلیغ در زیر فید، به دو صورت ممکن است: به صورت متنی و به صورت آگهی بنر. سایز آگهی بنر در این قسمت ۴۶۸ در ۶۰ باید باشد، اما در صورت نیاز می‌توانیم سایز اندکی بیشتر را هم بپذیریم.

08-02-2013 07-35-18 PM


 ۱۱- تبلیغ در زیر همه پست‌ها

بخش زیر مطالب و نوشته‌های یک پزشک هم کلیک‌خور بالایی دارد. شما کافی است خواننده‌ای را تصور کنید که یک مطلب را خوانده و قصد گذاشتن کامنت یا خواندن آنها را دارد، نگاه او لاجرم به این بخش می‌افتد.

در این بخش ما می‌توانیم هم تبلیغ بنری با ابعاد ۴۶۸ در ۶۰ به شما بدهیم و هم تبلیغ‌های متنی شما را درج کنیم.

من تبلیغ متنی در این بخش را به خصوص به وبلاگ‌نویس‌ها و صاحبان سایت‌هایی که دوست دارند مطالبشان بیشتر دیده شود، توصیه می‌کنم.

فرض کنید که شما وبلاگی دارید که وجود مطالب خوب، خواننده زیادی ندارد، در این صورت می‌توانید در این بخش تبلیغ متنی بدهید، به این صورت که عنوان یک یا چند پست را که خودتان دوست دارید، به ما بدهید تا در اینجا درج کنیم. مسلما میزان بازدیدکننده شما بالا می‌رود. به علاوه ما می‌توانیم در فواصل یک هفته‌ای متن آگهی‌های متنی این بخش را تغییر بدهیم!

4-6-2015 11-47-03 AM

 


۱۲- درج عناوین به‌روز شده سایت/وبلاگ شما در ستون کناری

فرض کنید که می‌خواهید بازدیدکننده سایت/وبلاگ خود را بالا ببرید. در یک پلن تبلیغی جدید که در وب فارسی تازگی دارد، ما می‌توانیم آدرس فید شما را بگیریم و با کمک آن عنوان‌های تازه‌ترین پست‌های شما را در ستون کناری نمایش دهیم!

4-6-2015 11-50-54 AM


۱۳- درج بنر میان پست‌های «یک پزشک» در اپلیکیشن اندروید

یک پزشک، یک اپلیکیشن اندروید با تعداد کاربر زیاد دارد. این کاربرها به صورت مرتب، هر روز از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند و مرور صفحه خیلی بالایی دارند. ما می‌توانیم بنر شما را دریافت کنیم و میان پست‌های خودمان در اپلیکیشن اندروید نمایش دهیم.

4-6-2015 11-53-11 AM

 


هزینه تبلیغات:

در هر مورد باید هزینه تبلیغات را با رفتن به صفحه تماس با من هماهنگ کنید. هزینه آگهی ثابت نیست و متغیر است.

در «یک پزشک»، ما به منصفانه بودن بهای آگهی‌ها معتقدیم، از همین رو است که هزینه آگهی‌ها در یک پزشک نسبت به سایت‌هایی با درچه اعتبار و جایگاه مشابه، بسیار مناسب‌تر هستند.


مراحل ثبت آگهی:

۱- مراجعه به صفحه تماس یا ایمیل به آدرس alirezamajidi‌ در جی میل.
۲- توضیح نوع آگهی، محل مورد تقاضا، ارسال متن یا تصویر آگهی گرافیکی، مشخص کردن مدت زمان درخواست آگهی (یک ماه، دو ماه، یا آگهی چند روزه)
۳- ایمیل شما بررسی خواهد شد و در صورت نبود مشکل، تعرفه دقیق و شماره حساب به شما ایمیل خواهد شد.
۴- واریز هزینه
۵- و در نهایت درج آگهی شما.

بنرهای تبلیغاتی