پذیرش آگهی

مقدمه:

«یک پزشک» رویکردی تجاری ندارد، به همین علت، حتی وقتی از آگهی و پذیرش تبلیغ در «یک پزشک» صحبت می‌کنیم، هدف فراهم آوردن بستر و یک شرایط اولیه، برای توسعه محتوایی این سایت در آینده است. مسلما میزبانی، حق‌التحریر، هزینه عوامل فنی که گاه به ما یاری می‌رسانند، باید از جایی تأمین شوند و ما مثل همه نشریات آنلاین و کاغذی دیگر، پذیرش آگهی را جزئی از کار رسانه می‌دانیم.

سایت «یک پزشک» محل مناسبی برای درج آگهی شماست. یک پزشک در بین وبلاگ‌های فارسی، یکی از پربازدیدشونده‌ترین وبلاگ‌هاست.

– وبلاگ یک پزشک دارای پیج رنک ۴ است.

– به طور متوسط هر هفته، حدود ۳۰ تا ۴۰ پست در این وبلاگ نوشته می‌شود.

– «یک پزشک» از بیش از ۱۲سال پیش، یعنی دقیقا از ۲۹ مرداد سال ۸۴ آغاز به کار کرده است و تا کنون بدون وقفه به کار خود ادامه داده است.

– – در این بازه زمانی ۸ ساله، بیش از ۱۰ هزار پست در این وبلاگ نوشته شده است که نشاندهنده سرعت بسیار بالای به روز شدن وبلاگ می‌باشد.

– از نظر تعداد خوانندگان فیدی، «یک پزشک» در حال حاضر صاحب بیش از ۳۱ هزار مشترک فیدی است. در وب فارسی کمتر سایت یا وبلاگ خبری صاحب این تعداد مشترک می‌باشد.

– از لحاظ میزان تأثیرگذاری، این وبلاگ از سوی شمار زیادی از وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها و خبرگزاری‌های معتبر و مطرح فارسی، لینک شده است. کافی است در گوگل «وبلاگ یک پزشک» را جستجو کنید.

– گرچه مخاطبان یک پزشک را بیشتر نسل جوان و علاقه به آی‌تی و گجت‌ها تشکیل می‌دهند، اما در میان خوانندگان این وبلاگ هر قشری را می‌توان پیدا کرد، از پزشکان گرفته تا ژورنالیست‌های حرفه‌ای و از علاقه‌مندان دنیای سینما تا کتاب و کتاب‌خوانی.

– درجه تأثیرگذاری «یک پزشک» روی مخاطب: اما چیزی که فراتر از اعداد و میزان کلیک‌هاست و معمولا توسط آگهی‌دهنده‌ها جدی گرفته نمی‌شود، درجه تأثیرگذاری و برد رسانه‌‌ای سایت‌هاست. چیزی که برای یک آگهی‌دهنده مهم است، میزان افزایش فروش محصول یا فرضا خوب خوانده شدن مطالب یک سایت یا وبلاگ اطلاعاتی بعد از درج آگهی است.

خوشبختانه «یک پزشک» توانسته است در مدت  ۱۲ سال فعالیت‌اش اعتبار بسیار زیادی میان مخاطبان خود کسب کند، از همین رو است که درموارد زیادی میزان موفقیت آگهی‌های درج شده در «یک پزشک»، حتی از خبرگزاری‌ها هم بیشتر بوده است و «میزان خرید به ازای کلیک» آگهی‌های یک پزشک چشم‌گیر بوده است.


شرایط عمومی درج آگهی:

۱- «یک پزشک» و اصولا هر نشریه آنلاین یا کاغذی دیگر، راهی برای آزمایش و اطمینان از راستی و صحت اطلاعات مندرج در آگهی‌ها ندارد. «یک پزشک» هیچگونه رابطه کاری با صاحبان آگهی‌ها ندارد و هیچ مسئولیتی در قبال آگهی‌های درج شده ندارد و نمی‌پذیرد. با این همه ما آگهی‌هایی را که به صورت آشکار ناقض قوانین داخل کشور هستند، پذیرش نمی‌کنیم و در مواردی هم مثل تبلیغات مربوط به پزشکی و کالاهای بهداشتی، مجوز تبلیغ از نظام پزشکی درخواست می‌کنیم.

۲- یک پزشک در رد یا قبول آگهی‌ها مختار است.

۳- از پذیرش بنرهایی که به صورت چشمک‌زن طراحی شده‌اند یا حجم بالایی دارند یعنی بیش از ۴۵ تا ۵۰ کیلوبایت اندازه دارند، معذور هستیم. با این همه فلش‌ها یا گیف‌های متحرک را با توالی آهسته تغییر تصویر را می‌پذیریم، در این صورت سرعت تغییر فریم‌ها باید ۳ ثانیه و بالاتر باشد.

۴- در مورد بنرها و آگهی‌های متنی معمولا ظرف ۲۴ ساعت بعد از واریز مبلغ، آگهی‌ها درج می‌شوند. اما در مورد رپورتاژ – آگهی‌ها باید از چند روز قبل اقدام فرمایید.

۵- لطفا قبل از به پایان رسیدن مهلت آگهی، در صورت تمایل با ما تماس بگیرید، البته ما به پایان رسیدن مهلت را به شما یادآوری می‌کنیم، اما ارجح است که از چند روز مانده به پایان زمان آگهی، برای تمدید اقدام کنید.

۶- قبل از هماهنگی با ما، لطفا مبلغی واریز نکنید.

۷- تبلیغ در بازه‌ زمانی کمتر از یک ماه هم می‌توانیم ارائه بدهیم، این تبلیغات به درد کسانی می‌خورد که می‌خواهند با هزینه‌ای کم مثلا برای ۵ روز چیزی را تبلیغ کنند.

۸- تخفیف فقط در موارد خاص مثل سفارش آگهی به مدت سه ماه و بیشتر و یا درخواست آگهی با تعداد زیاد، ممکن است.


 پلن‌های تبلیغات در وب‌سایت «یک پزشک» – به روز شده در آذر ۱۳۹۶

۱- تبلیغات همسان یا Native

در سال‌های اخیر میزان تأثیرگذاری و کلیک بر روی آگهی‌های بنری خیلی کم شده است. به صورت ساده و مختصر و مفید، کاربران از بنرها زده شده‌اند. حتی خیلی‌هاشان با استفاده از افزونه‌های بلاک‌کننده بنر، جلوی نمایش بنرها در صفحه مرورگرشان را می‌گیرند. دیگر کاربرها هم عادت کرده‌اند که فقط به محتوای اصلی نگاه کنند. در این میان طراحی کسل‌کننده و بد بنرها، به ویژه در ایران را باید از دلایل افول دوره حکمرانی بنرها در بازار تبلیغات آنلاین دانست.

چاره کار چیست؟

چاره کار این است که صاحبان کالاها/خدمات، از شیوه نوینی از تبلیغ، موسم به تبلیغات همسان یا native استفاده کنند. در این شیوه تبلیغی؛ تبلیغ دقیقا مثل یک مطلب روتین سایت نمایش داده می‌شود.

مثلا تصور کنید که در بخشی از یک سایت، پست‌های برتر چند ماه اخیر، در یک بلوک نمایش داده می‌شوند. اگر در کنار این بلوک یا در داخل آن؛ تبلیغ مورد نظر را با شکل ظاهری نوشته‌های سایت نمایش دهیم، احتمال بسیار بیشتری دارد که کاربر روی آن تأمل و سپس کلیک کند.

البته باید تأکید کنم که این فقط پوسته کار است. صاحب آگهی باید هوشمندانه و صادقانه با مشتری‌ها برخورد کند و سعی کند واقعا تبلیغش مفید؛ دانش‌افزا یا سرگرم‌کننده باشد تا کاربر از کلیک روی آن پشیمان نشود.

یک پزشک پذیرش تبلیغات همسان را به صورت “مستقل” به تازگی شروع کرده است. ما تبلیغات همسان را به صورت کلیکی و در قالب بسته‌های هزار کلیک به بالا می‌پذیریم.

به عنوان هدیه به سفارش‌دهندگان تبلیغ همسان؛ تبلیغ متنی رایگان هم داده می‌شود.

مثالی از یکی جایگاه‌های تبلیغ همسان:

همان طور که می‌بینید در اینجا تبلیغ شما در میان پست‌های روتین ما نمایش داده می‌شود. کلیک بر روی آن محاسبه می‌شود و هر زمان بسته تبلیغی شما به اتمام رسید، جهت تمدید با شما تماس گرفته می‌شود.

چیزی که شما باید به ما بدهید؛ یک عکس و یک عنوان تبلیغ مناسب است. البته می‌توانید برای جلوگیری از تکراری شده تبلیغ چند عکس یا چند عنوان هم به ما بدهید. در ضمن در این مورد ما با شما مشاوره هم می‌کنیم.

یکی از مزایای تبلیغ همسان این است که دیگر شما نگران این نیستید که نکند میزان کلیک ماهانه بر روی تبلیغ شما، ارزش هزینه‌ای را که صرف کرده‌اید؛ نداشته باشد.

چون تبلیغ همسان هنوز هم در وب فارسی، به اندازه کافی جا نیفتاده است؛ آماده هستیم که به سؤالات شما در این زمینه پاسخ بدهیم.


۲- رپورتاژ- آگهی

رپورتاژ-آگهی‌ها به صورت یک پست معمول در یک پزشک منتشر می‌شوند و بنابراین به صورت گسترده‌ای توسط خوانندگان یک پزشک خوانده می‌شوند. شما در این بخش می‌توانید به صورت مشروح در مورد کالا و خدمات خود توضیح بدهید و هر میزان نیاز داشتید، عکس منتشر کنید.

تبلیغات خشک و بی‌روح اصلا فایده‌ای ندارند و شما برای افزایش کارایی تبلیغات خود باید سعی کنید هوشمندانه و نرم تبلیغ کنید.

متأسفانه به خاطر کمبود وقت؛ فعلا خود ما نمی‌توانیم متن تبلیغات رپورتاژ – آگهی را برای شما آماده کنیم. شما خودتان باید متن‌ها را به صورت کاملا آماده به ما بدهید تا برایتان منتشر کنیم.

08-02-2013 08-03-11 PM

 

توجه:

-در هر رپورتاژ حداکثر ۵ لینک فالو می‌توانید سفارش بدهید.

– رپورتاژ – آگهی بعد از ۲۴ ساعت پاک نمی‌شوند، فقط با انتشار پست‌های تازه، به تدریج پایین‌تر می‌روند.

– رپورتاژ – آگهی‌ها برای همه مشترکان فید و خبرنامه ایمیلی ما با بیش از ۳۱ هزار مشترک فرستاده می‌شوند و در توییتر هم بازنشر می‌شوند.

برای دیدن نمونه رپورتاژ – آگهی‌هایی که تا به حال در «یک پزشک» درج شده‌اند، به اینجا بروید.


۳- تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی

کانال تلگرامی یک پزشک و صفحات توییتر و اینستاگرام و سه پیج فیس‌بوکی که ما در اختیار داریم، محیط بسیار مناسبی برای تبلیغ شما هستند.

شما می‌توانید با سفارش بسته تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی با مخاطبان زیاد در طیف‌های گوناگون تماس برقرار کنید و کالا ، خدمات و برند خود را به آنها بشناسانید.


۴- بنر در کنار لوگوی وبلاگ: سایز ۷۲۸ در ۹۰

4-6-2015 11-15-11 AM


۵- بنر زیر منوی اصلی

این بنر بزرگ با اندازه تقریبی ۹۷۰ در ۱۸۰ پیکسل، کاملا جلوی چشم است و سفارش دادن آن جذابیت بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. البته دست شما باز است که کمی اندازه بنر سفارشی را بزرگ‌تر یا کوچک‌تر سفارش بدهید.


۶- به صورت بنر در ستون کناری با ابعاد ۳۰۰ در ۲۵۰

وجه داشته باشید که تعرفه آگهی‌ها به تناسب جایگاهشان در سایدبار متفاوت است و برای مثال آگهی شماره یک، تعرفه بالاتری دارد.


۷- به صورت تبلیغ متنی در داخل هر پست:

شما می‌توانید آگهی متنی خود را در داخل هر پست‌ نمایش دهید. این طوری هم لینک فالو دریافت می‌کنید و هم بازدیدکننده‌های زیادی به سایت شما می‌آیند.

 


۸- سایر انواع آگهی متنی

ما سه نوع دیگر آگهی متنی هم پذیرش می‌کنیم.

تبلیغ متنی عادی و ویژه در زیر صفحه نخست یک پزشک نمایش داده می‌شوند. هر دو فالو هستند، اما تبلیغ متنی ویژه در کادر بالاتر نمایش داده می‌شود:

یک تبلیغ متنی فالوی دیگر هم داریم که این یکی در زیر «همه» صفحات سایت نمایش داده می‌شود.

شما بسته به بودجه خودتان می‌توانید تبلیغ متنی داخل پستی، عادی؛ ویژه یا تمام صفحات را سفارش بدهید.

از نظر سئو تبلیغ متنی داخل پستی از همه برتر است و کلیک‌خور خوبی هم دارد. در رتبه بعدی تبلیغ متنی در تمام صفحات قرار می‌گیرد و بعد به ترتیب نوبت به تبلیغ متنی ویژه و عادی می‌رسد.


۹ – به صورت تبلیغ در زیر فید وبلاگ

این تبلیغ قابل رؤیت در همه فیدخوان‌ها است و به صورت روزانه برای همه مشترکان خبرنامه ایمیلی ما هم ارسال می‌شود.

شما ممکن است اصلا ندانید که فید یعنی چه! در این صورت اینجا را بخوانید. «یک پزشک» مشترکان فیدی بسیار زیادی دارد که در حال حاضر حدود ۳۱ هزار نفر هستند. تبلیغ در فید «یک پزشک»، راهی ارزان برای تبلیغ کالا و خدمات شما است.

در تصویر زیر، اسکرین‌شاتی از فیدخوان «فیدلی» را می‌بینید. همان طور که دیده می‌شود، کسی که فید یک پزشک را می‌خواند در زیر هر پست، می‌تواند تبلیغات درج شده را ببینید.

تبلیغ در زیر فید، به دو صورت ممکن است: به صورت متنی و به صورت آگهی بنر. سایز آگهی بنر در این قسمت ۴۶۸ در ۶۰ باید باشد، اما در صورت نیاز می‌توانیم سایز اندکی بیشتر را هم بپذیریم.

08-02-2013 07-35-18 PM


۱۰- درج عناوین به‌روز شده سایت/وبلاگ شما در ستون کناری

فرض کنید که می‌خواهید بازدیدکننده سایت/وبلاگ خود را بالا ببرید. در یک پلن تبلیغی جدید که در وب فارسی تازگی دارد، ما می‌توانیم آدرس فید شما را بگیریم و با کمک آن عنوان‌های تازه‌ترین پست‌های شما را در ستون کناری نمایش دهیم!

4-6-2015 11-50-54 AM


هزینه تبلیغات:

در هر مورد باید هزینه تبلیغات را با رفتن به صفحه تماس با من هماهنگ کنید. هزینه آگهی ثابت نیست و متغیر است.

در «یک پزشک»، ما به منصفانه بودن بهای آگهی‌ها معتقدیم، از همین رو است که هزینه آگهی‌ها در یک پزشک نسبت به سایت‌هایی با درچه اعتبار و جایگاه مشابه، بسیار مناسب‌تر هستند.

قیمت‌های ما مقطوع هستند و واقعا عادت نداریم که مثل خرده‌فروش‌ها یا برخی سایت‌ها؛ نخست قیمتی غیرواقعی ارائه بدهیم و بعد متعاقب چانه‌زنی تخفیف‌های کذایی چند ده درصدی ارائه کنیم!


مراحل ثبت آگهی:

۱- مراجعه به صفحه تماس یا ایمیل به آدرس alirezamajidi‌ در جی میل.
۲- توضیح نوع آگهی
۳- ایمیل شما بررسی خواهد شد و در صورت نبود مشکل، تعرفه دقیق و شماره حساب به شما ایمیل خواهد شد.
۴- واریز هزینه
۵- و در نهایت درج آگهی شما.

بنرهای تبلیغاتی