Medpedia، دانشنامه آنلاین پزشکی

گروهی از دانشکده‌های پزشکی آمریکا روی پروژه جاه‌طالبانه‌ای کار می‌کنند، آنها قصد دارند، یک سایت شبیه ویکی‌پیدا مختص دانش پزشکی ایجاد کنند. با وجود اینکه دسترسی به این سایت که MedPedia نام دارد، برای همه میسر خواهد بود، بر خلاف ویکیِ‌پدیا، ویرایش مطالب برای همه میسر نخواهد بود و تنها پزشکان و دارندگان درجه دکترا در زمینه‌های مختلف مرتبط با پزشکی، می‌توانند، مطالب سایت را ویرایش کنند.

داشگاه‌های استنفورد، هاروارد، میشیگان و برکلی در پروژه جالب MedPedia پیشگام هستند، آنها امیدوار هستند که با شرکت دانشگاه‌های دیگر در این پروژه، این ویکی، فراگیرتر شود تا بزرگ‌ترین و کامل‌ترین دانشنامه پزشکی در طول تاریخ،‌ ظرف چند سال بعد، کامل شود. آنها قصد دارند اطلاعاتی در مورد ۳۰ هزار بیماری و ۱۰ هزار دارو را در این دانشنامه بگنجانند و در آن درباره هزاران شیوه انجام اقدامات عملی پزشکی توضیح دهند.


نتایج زنده فوتبال

MedPedia ، یک دانشنامه چندرسانه‌ای خواهد بود و بازدیدکنندگان آن شاهد به‌روزترین اطلاعات پزشکی در قالب نوشته، عکس، ویدئو و صدا خواهند بود. MedPedia ، دانشنامه‌ای مختص پزشکان نیست چرا که صفحات اصلی و سرفصل‌های هر بیماری با زبانی ساده و قابل فهم برای خوانندگان عام نوشته خواهند شد و در کنار در آن صفحاتی با زبان و اصطلاحات پزشکی به صورت دقیق در مورد بیماری‌ها توضیح داده خواهد شد.

سایت MedPedia در اواخر سال ۲۰۰۸، آغاز به کار خواهد کرد.

منبع: Medgadget

قبلی «
بعدی »

نظرات

  1. چرا پروژه جاه‌طالبانه‌؟؟ به نظر که خوب میرسه!

  2. ازاینکه این دانشنامه به صورت زبان ساده و برای مخاطب عام قابل استفاده است بسیار خبر خوبی است چون بنده در سالیان پیش کتاب دکتر روزنفلد را که به زبانی ساده به برخی سوالات پاسخ داده شده را دارم و در حد بنده (مخاطب فوق عام)مقبول است.

  3. hi doc,i am your Colleague&i read all of your printed.
    be good.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.

قابل توجه شما

پیشنهادات ما

پیشنهاد می‌کنیم