یوتیوب مشهور می‌کند: غلبه «سوزان بویل» بر اوباما و جورج بوش!

26

راستش را بخواهید دنبال بهانه‌ای بود که در این وبلاگ چند خطی در مورد پدیده‌ای به نام «سوزان بویل» بنویسم.

Britain’s Got Talent نام یک شوی تلویزیونی در انگلیس است که در آن هر کسی که استعداد شیرین‌کاری در هر زمینه‌ای از خواندن تا رقصیدن گرفته تا انجام کارهای بامزه دیگر در خود می‌بیند، ثبت‌نام می‌کند و بعد داوطلبان منتخب در جلوی حضار به هنرنمایی می‌پردازند.

سوزان بویل هم یکی از همین داوطلبان بود. وقتی خانم بویل روی صجنه آمد و گفت که آرزویش این است که یک خواننده حرفه‌ای شود، هیچ کس با دیدن قیافه غیرجذاب این خانم 47 ساله تا اندازه‌ای چاق و بدهیکل، تصور نمی‌کرد، که اجرایی قابل توجه را شاهد باشد. اما به محض اینکه سوزان بویل شروع به خواندن ترانه I Dreamed a Dream کرد، نظر همه عوض شود، چرا که صدای زیبای او قابل مقایسه با خوانندگان مشهور دنیای موسیقی بود.

با پخش این قسمت از شوی تلویزیونی، بویل یک‌شبه مشهور شده بود. همه روزنامه‌های معتبر و وبلاگ‌ها در مورد او نوشتند و کار به جایی رسیده است که یکی از شرکت‌های تابعه شرکت ضبط و پخش موسیقی سونی در حال مذاکره برای بستن قرارداد با خانم بویل است.

بویل کوچک‌ترین عضو یک خانواده 9 نفره است و در بلکبرن، تنها و بی‌کس با گربه ده‌ساله‌اش زندگی می‌کند. او که مقداری مشکلات یادگیری هم داشته است و در ایام تحصیل به خاطر این مشکلات و وضعیت ظاهر‌ی‌اش مورد تمسخر هم‌کلاسی‌هایش قرار می‌گرفت.

بویل آموزش‌های خوانندگی محدودی دیده و اجراهای او پیش از این، محدود می‌شد به خواندن در کلیسای محلی. آموزش‌های خوانندگی او هم که به اصرار مادرش در آنها شرکت کرده بود، بعد از  بیماری مادرش و مشغول شدن بویل به مراقبت از او متوقف شده بود.

حالا خانم بویل بسیار مشهور است، مشهورترین و پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزونی آمریکا، مثل شوی «اوپرا وینفری»، یا برنامه «صبح به خیر آمریکا» و Early Show از او دعوت کرده‌اند که در برنامه‌هایشان شرکت کند.

اما چه چیزی باعث مشهور شدن خانم بویل شد؟

موفقیت و مشهور شدن بویل، مثل خیلی چیزهای دیگر چندعاملی است.

یکی از مهم‌ترین این عوامل را باید در در درون خودمان جستجو کنیم. انسان‌ها همیشه به رخدادهای عجیب و غریب علاقه داشته‌اند. برای آنها بسیار جالب است که ببینند شخصی که از او انتظار انجام کاری نمی‌رود، دست به معجزه بزند و به جایگاهی دست‌نیافتنی برسد، شاید با این انگیزه درونی و نهان که خودشان روزی استعدادهای کشف‌نشده‌شان را با ظهور برسانند و کسی کشفشان کند! در غرب، اما، نمود خارجی این میل و اشتیاق بسیار آشکارتر است و حتی آثار چنین میلی را می‌توان در فیلم‌ها و انیمیشن‌هایشان هم یافت. رسانه های غربی پرند از داستان‌های خبری کسانی که با وجود همه محدودیت‌ها به موفقیت‌های پیش‌بینی نشده رسیده‌اند. این میل و اشتیاق در مقابل فلسفه جامعه آمریکا یعنی «رؤیای آمریکایی»، معجون جالبی درست می‌کند: مردمانی که میل به دیدن معجزه و انجام دادن کارهای خارق‌العاده در جامعه‌ای دارند که ادعا می‌کند می‌تواند بستر مناسبی برای عملی شدن آنها باشد!

اما در این میان یک سوال مهم مطرح می‌شود: چرا بویل تا به حال دیده نشده بود؟

آیا هیچ یک از حضار مراسم کلیسا، از صدای او راضی نبودند و هیچ آدم باذوقی در میان آنها پیدا نمی‌شد؟! جالب است بدانید که خانم بویل در سال 1999، یک از قطعات یک سی‌دی موسیقی را اجرا کرده بود. عواید فروش این سی‌دی برای مقاصد خیرخواهانه استفاده شد. پس چرا بویل در این زمان مطرح نشد؟

به طور مختصر و مفید می‌توان به این سؤال این طور جواب داد: آن زمان یوتیوب وجود نداشت!!

گرچه برنامه Britain’s Got Talent برنامه نسبتا محبوبی است. اما بی‌شک اگر یوتیوب و شایر سایت‌های اشتراک ویدئو نبودند ، سوزان بویل خیلی زود فراموش می‌شد. شاید بسیاری فقط روز بعد از پخش برنامه او را در یاد نگه می‌داشتند و بعد فراموشش می‌کردند!

اما یوتیوب همه چیز را تغییر داد. یوتیوب پیش از این هم بسیاری از گمنام‌ها را مشهور کرده است، چه بسیار بودند کسانی که با اجرای یک شیرین‌کاری، بیننده‌های میلیونی پیدا کردند!

ویدئوی خانم بویل در یوتیوب محبوبیت بسیاری پیدا کرده است، طوری که بر مشهورترین و پربیننده‌ترین ویدئوهای یوتیوب هم غلبه کرده است. ویدئوی سوزان بویل تا به حال، حدود 200 بار در یوتیوب و سایر سایت‌های اشتراک ویدئو آپلود شده است و بیش از 47 میلیون نفر آن را تماشا کرده‌اند و برای این ویدئوها 125 هزار کامنت گذاشته شده است.

کدام ویدئو را سراغ دارید که در عرض یک هفته این میزان بیننده پیدا کند؟ حتی ویدئوی مربوط به سخنرانی پیروزی اوباما و یا ویدئوی پرتاب کفش به سمت جورج بوش هم به این میزان بیینده پیدا نکرده‌اند! این دو ویدئو به ترتیب 18.5 و 33.2 میلون نفر بیینده داشته‌اند. اما ویدئوی خانم بویل در همان روز نخست پخش ویدئو، هفت و نیم میلیون نفر تماشاگر داشت.

فکر می‌کنید اگر یوتیوب نبود، این ویدئو می‌توانست این میزان بیینده پیدا کند؟ من ویدئوی کامل برنامه Britain’s Got Talent را دانلود کردم. اما تصور می‌کنید بدون یوتیوب چند نفر رغبت دانلود کل برنامه را پیدا می‌کردند و اصلا مطلع می‌شدند چنین ویدئویی وجود دارد؟!

اما بی‌شک اگر فیس‌بوک، توییتر و سایر سایت‌های اجتماعی نبودند و در آنها بارها در مورد خانم بویل صحبت نمی‌شد و به ویدئوی او ارجاع داده نمی‌شد، خانم بویل به این اندازه در جهان مورد توجه قرار نمی‌گرفت.

اگر ویدئوی اجرای ترانه  I Dreamed a Dream را ندیده‌اید به اینجا بروید.

این هم متن ترانه  I Dreamed a Dream:


Lyrics | Fantine – I Dreamed a Dream lyrics
بد نیست ترانه دیگری از خانم بویل را هم دانلود کنید و گوش کنید، ترانه‌ای با عنوان Cry Me a River. این ترانه در سال 1999 خوانده شده است:

دانلود از hotshare دانلود از 4shared (دو مگابایت)


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

آیا ماری آنتوانت واقعاً گفته بود مردمی که در قطحی نان هستند، کیک بخورند؟! حقیقت درباره یکی از…

این یکی از بدنام‌کننده‌ترین داستان‌های تاریخ است: روایت این است که ملکه ماری آنتوانت وقتی شنید که دهقانان فرانسوی آنقدر فقیر شده‌اند که توانایی خرید نان ندارند، پاسخ داد: "بگذارید کیک بخورند." این افسانه برای قرن‌ها نقل شده است و به این…

خارج از کادرهای عکس‌های مشهور چه گذشته؟ حالا کاربران می‌خواهد با هوش مصنوعی Generative Fill فتوشاپ…

هوش مصنوعی به سرعت در حال توسعه است و هر روز می بینیم که چقدر توسعه پیدا می‌کند. یکی از پیشرفت‌های تازهاخیراً ابزار جدید AI Generative Fill فتوشاپ بوده است.با کمک آن می‌توان بسیار ساده چیز ناخواسته‌ای را حذف کرد یا اشیایی را اضافه کرد…

هوش مصنوعی یکی از تخیل‌های کودکی ما را تصویرسازی کرد: کشتزارهایی از همه چیز: بستنی قیفی –…

شاید سریال کارتونی پینوکیو باعثش شد. شاید هم نه! در آن قسمت دلپذیر و خاطره‌انگیز، روباه مکار و گربه ننه، پینوکیو را فریفتند تا سکه خود را بکارد تا درختی از سکه بروید و بتواند سکه‌های بی‌شمار برداشت کند.سال‌ها از آن زمان گذشته، الان هم…

بهترین کتاب های علمی تخیلی برای پرورش تخیل شما |۶۴ اثر خواندنی

تهیه فهرستی از آثار علمی تخیلی که در ایران ترجمه و منتشر شده باشند و محبوب باشند، دشوار است. کلا وقتی فهرست می‌کنیم هدف ما ترغیب خواننده به بیشتر خواندن است و نه اینکه ادعا کنیم چیز کاملی درست کرده‌ایم.پس این شما و شماری از محبوب‌ترین…

مجموعه دیگری از عکس‌های تاریخی کمتر دیده شده را با هم مرور کنیم

هر چقدر عکس‌های تاریخی را با هم مرور کنیم، کم است. همان طور که قبلا هم نوشته بودم احتمالا بیشتر این عکس‌ها اگر در دوره خود در نشریه‌ای منتشر می‌شدند، خیلی عادی به نظر می‌رسیدند، اما حالا بعد از گذشت دهه‌ها یا حدود یک قرن، برای ما عجیب و…

نمونه‌هایی از تغییر دکوراسیون‌های زیبا و اقتصادی

بعضی از تغییر دکوراسیون‌ها بسیار زمان‌بر و پرهزینه هستند، اما برخی هم بسیار اقتصادی و مختصیر و مفید هستند، با این همه تغییر زیادی در روحیه ما و زیبایی خانه‌مان ایجاد می‌کنند.این تغییر دکوراسیون‌ها ممکن است برایتان جالب باشند:…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
26 نظرات
 1. سایرون می گوید

  اگر شما نمی نوشتید خیلی از ما هم نمیدونستیم

 2. alboorz می گوید

  روی همین یوتوب که تعریفش رفت، فیلمی از همین شو تلوزیونی در سال 2006 گذاشته شده که اینبار قهرمان ماجرا آقاییست نه چندان مقبول بنام (پل پوت) در صحنه هایی کاملا شبیه با شو اخیر و با اظهار شگفتی و تعریف و تمجیدهای کلمه به کلمه ، همانی که که به خانم بویل گفته شد!
  http://www.youtube.com/watch?v=DelJrP3P7tA&eurl=http%3A%2F%2Fwww.lepost.fr%2Farticle%2F2009%2F04%2F17%2F1499677_storytelling-susan-boyle-un-histoire-de-cendrillon-avec-un-precedent.html&feature=player_embedded

 3. amin می گوید

  دیشب هم که توی اخبار میگفت یک دختر 13 ساله که در جشنواره استعدادها در بریتانیا به فینال رفته بود حالا داره با شرکت ها ی بزرگ قرار داد خوانندگی میبنده !

 4. Alireza Danaei می گوید

  in khoondane ahange Titanic baraye larry king tavasode susan boyle:
  http://www.youtube.com/watch?v=tKC3voTvEAI
  be nazare man susan vase kheyliaa ye wake up call bood, ke bavareshoon beshe nabayad az rooye ghiyafe va zahere adamaa dar mordeshoon tasmim begirim

 5. محمود می گوید

  خیلی با ایشون حال کردیم
  مرسی از بروز بودن مطالبتون

 6. یوسف می گوید

  اتفاقا منم امروز داشتم CNN نگاه میکردم وقتی این خانم با این شکل و صدا رو دیدم و شنیدم واقعا تعجب کردم.
  چقدر هم صداش قشنگه.

 7. احسان می گوید

  اشکال نوشتاری در جمله :
  بویل کوچک‌ترین عوض یک خانواده ۹ نفره است.

  عضو نه عوض !

 8. xvision می گوید

  بسیار زیبا بود و تحسین برانگیز
  مدتها بود صدایی به این زیبایی نشنیده بودم ممنون که این مطلب رو نوشتین

 9. مهزیار می گوید

  ممنون

 10. ghafari3 می گوید

  ما که هر وقت میاییم سایت یک پزشک ، به مطالب خیلی جالب بر میخوریم. ممنون از سایت خوبتون

 11. leyly می گوید

  salam
  man az diruz monazer budam ta benwisi.mersi

 12. محمد می گوید

  سلام . لطفا لینک دانلود آنگ فوق را در سایت قرار دهید . مشکل یوتیوب دارم . ممنون . موفق باشید .

 13. میلاد می گوید

  عالی بود. خیلی ممنون از نوشتتون. به قول “سایرون” اگه شما نمی گفتید ما هم الان نمی دونستیم.

 14. محمد می گوید

  سلام . لینک دانلود چی شد ؟

 15. Farzad Jahanfard می گوید

  ashkam daroomad kaaaaaaash kaaaaaaaaaaaash va faghat kaaaaaaaaaaash zaher maro farib nemidad va faghat ey kaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaash

 16. احمد رفعت می گوید

  از شما مـمنونـم،انصافا باید قبول کرد که : آن چـــیز که انــــدر پـــــِی آنــــی، آنــــی!

 17. امیر می گوید

  پیشنهاد میکنم حتما ویدئو شاهین جعفرقلی رو هم توی یوتیوب ببینید. این پسر ایرانی دوازده ساله هم توی برنامه استعدادهای بریتانیا شاهکار میکنه. آمار بازدید ویدئو حتی از خانم سوزان بویل هم بیشتره!

 18. محمود جباری می گوید

  با سلام
  من برای ارائه مطلب شما در کلاس نیاز به ویدئو آن دارم
  متاسفانه utubeاجازه دنلود نمی دهد .
  لطفا اگر امکان داشته باشد این ویدئو را برای بنده بفرستید.
  ممنون و متشکر

 19. hasan می گوید

  یعنی این مردمه احمق نمیتونن چند دقیقه اروم باشن تا اجرا تموم بشه و بعد تشویق بکنن؟!

 20. گلناز امیرهوشمند می گوید

  این هم از مورد ایرانی هموطن که ساکن تهران است ولی در خارج از ایران او را بسیار بهتر میشناسند
  خواننده – آهنگساز – شاعر – نوازنده (ایرانی اما به زبان انگلیسی)
  http://www.fariman-music.com

 21. حمید می گوید

  صدای خوبی داشت.

 22. آيدا می گوید

  به دنبال سوزان بویل به اینجا رسیدم! نمی دونستم 1999 هم اجرا داشته… استفاده کردم، ممنون

 23. محمدرضا می گوید

  ممنونم من هم با نظر “سایرون ” عزیز موافقم.موفق باشی دکتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5