به کارگیری محصولات اپل در آموزش پزشکی

  • توسط علیرضا مجیدی
  • ۶ مهر ۱۳۸۹
  • ۶

از دانشگاه لیدز خبر می‌رسد که قرار شده به دانشجویان پزشکی سال چهارم و پنجم این دانشگاه، آیفون به صورت قرضی داده شود. ماهیت گوشی آیفون، در فراهم آوردن امکان تماس مداوم و همچنین اپلیکیشن‌های خوب این گوشی هوشمند، آن را مبدل به یک وسیله جذاب اموزشی کرده است.

بر این اساس، به ۵۲۰ دانشجو، آیفون‌های ۳GS شانزده گیگی به منظور آموزش داده خواهد شد. تکست‌بوک‌های پزشکی و اپلیکیشن‌های پزشکی، پیش از تحویل به دانشجوها در این گوشی‌ها نصب خواهند شد.


آگهی متنی میان‌متنی:
قاتل رؤیاهای تو کیست؟ (کتاب الکترونیک رایگان)


به علاوه این دانشگاه، اینترنت پهن‌باند نامحدود در اختیار دانشجویانش قرار خواهد داد.

اما این اولین بار نیست که یک دانشگاه پزشکی، تصمیم گرفته است که گجت‌های شرکت اپل را به صورت گسترده مورد استفاده قرار دهد. چندی پیش، دانشگاه اوهایو هم یک برنامه آموزشی با استفاده از ای‌پاد تاچ را شروع کرد و ترجیح داد به جای PDA که قبلا در برنامه‌های آموزشی‌اش استفاده می‌کرد، از این گجت استفاده نماید.

استفاده روزافزون از آی‌پد برای دسترسی به اطلاعات و همچنین ارزیابی بیماران و توضیح دادن روندهای پزشکی به بیماران هم مدتهاست شروع شده است.

منبع

قبلی «
بعدی »

۶ دیدگاه‌ها

  1. چه جالب شده کار پزشکی …

  2. الآن به لوگوتون دقت کردم. اثری از تکنولوژی توش دیده نمیشه. اگه اون میوهه حداقل یه سی دی بود یا اون گوشی پزشکیه، هدفون تکنولوژی تر می شد.

  3. یعنی میشه دکتر یه روزی این خبر رو در مورد یکی از دانشگاههای خودمون بشنویم؟!
    چقدر خوب میشه…

  4. اپل شده مثل زبل خان، همه جا پیداش می شه!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنرهای تبلیغاتی