با Google Instant، نتایج جستجو را بی‌درنگ ببینید

26

دو روزی بود که اگر به صفحه اول گوگل می‌رفتید، بادکنک‌هایی را می‌دید که با عبور نشانگر «موس» از روی آنها، تکان می‌خوردند و وقتی نشانگر را از رویشان برمی‌داشتید، لوگوی گوگل را می‌ساختند، معلوم بود که خبری در راه است و گوگل می‌خواهد سر به سرمان بگذارد!

سرانجام روی چهارشنبه، خبر هیجان‌انگیز اعلام شد و معلوم شد که گوگل جستجوی بی‌درنگ یا Google Instant را راه انداخته است.

گوگل یک بار دیگر با رو کردن یک ویژگی دیگر ثابت کرد که هنوز دست بالا را در میان موتورهای جستجو دارد، ویژگی جدید به صورت مختصر و مفید این است که در هنگام تایپ کردن کلیدواژه‌های مورد نظر، بلافاصله نتایج جستجو تا همان جا که تایپ کرده‌اید، نمایش داده می‌شوند.


مربسا مایر، در حال سخنرانی رونمایی جستجوی بی‌درنگ گوگل

خوب! یعنی چه؟ چرا گوگل این کار را کرده است؟
از انجه که سرعت دیدن ما، بسیار بیشتر از سرعت تایپ کردن ماست، گوگلی‌ها تصمیم گرفتند که با ویژگی جدیدشان، سرعت رسیدن ما را به نتایج جستجو افزایش بدهند. به این ترتیب ما در همان زمان تایپ می‌توانیم نیم‌نگاهی به نتایج بیندازیم و حتی در بین راه کلیدواژه‌ها را تغییر دهیم یا اصلاح کنیم، یا اصلا ممکن است، ما در ضمن تایپ قسمتی از کلیدواژه‌ها نگاهمان به نتیجه جستجوی مطلوب بیفتد و دیگر لازم نباشد که به تایپ کردن ادامه بدهیم.

تخمین زده می‌شود که Google Instant، در هر بار جستجو باعث صرفه‌جویی زمانی دو تا پنج ثانیه شود. اگر این میزان صرفه‌جویی را در تعداد جستجوها در روز ضرب کنیم به عدد 3.5 میلیارد ثانیه می‌رسیم!

از بعد تکنیکی، شاید تصور شود که کاری که گوگل کرده پیچیدگی زیادی ندارد، اما در واقع گوگل برای به راه انداختن این شیوه جستجو، از 15 فناوری مختلف استفاده کرده است. تازه باید در نظر بگیرید که با فعال شدن این ویژگی جدید، به یک باره حجم دیتای رد و بدل شده برای هر نوبت جستجو چند برابر می‌شود و دیتا سنترهای گوگل باید از قبل برای این روز آمادگی لازم را کسب می‌کردند. «برین» می‌گوید که ابداعات نرم‌افزاری و ارزان شدن تراشه‌های کامپیوتری به گوگل در به راه انداختن این سرویس جدید کمک کرده است.

چطور Google Instant را فعال کنم؟
به سایت گوگل بروید و در قسمت setting، روی search setting کلیک کنید.

حالا در قسمت Google Instant، باید Use Google Instant را تیک بزنید.

حتی اگر قبلا Use Google Instant تیک خورده باشد، شما باید روی Save Preferences کلیک کنید.

من اینترنت دیال آپ دارم، می‌ترسم استفاده از ویژگی جستجوی بی‌درنگ گوگل، برایم خیلی کند و آزارنده باشد.
بدیهی است که در صورت استفاده شما از اینترنت پرسرعت، با ویژگی جدید راحت‌تر خواهید بود. با این همه گوگل همه سعی خود را کرده که نیازی به تبادل دیتای بیش از حد، برای استفاده از این سرویس نباشد. به علاوه من متوجه شدم، وقتی سرعت اینترنت خیلی پایین می‌آید، این سرویس هم به صورت خودکار غیرفعال می‌شود.

متأسفانه متوجه شده‌ام که وقتی نصفه و نیمه بعضی از کلیدواژه‌ها را تایپ می‌کنم، غفلتا نتایج جستجوی ناجور و نامناسبی روی مانیتور ظاهر می‌شوند، چه کار کنم که هم این ویژگی را داشته باشم و همه جلوی دوستان و خانواده شرمنده نشوم؟!
شما می‌توانید همیشه از ویژگی جستجوی ایمن یا SafeSearch استفاده کنید.

ویژگی جستجوی بی‌درنگ گوگل متأسفانه هنوز برای کاربران موبایل، آماده نشده ولی گوگل قصد دارد این ویژگی را در اختیار وب‌گردان موبایلی هم قرار بدهد.

جستجوی بی‌درنگ گوگل و تأثیرش روی آگهی‌ها
از آنجا که دیگر با هر بار جستجو، چند بار صفحه جستجو، بارگزاری می‌شود، تعداد آگهی‌ها به نمایش‌درآمده هم بیشتر می‌شود. بنابراین انتظار می‌رود که میزان کلیک بر آگهی‌ها بیشتر شود. می‌توان پیشبینی کرد که شرکت‌ها، مجبور بشوند، کلیدواژه‌های بیشتری بخرند. مثلا شرکتی که قبلا فقط «فروش آنلاین کتاب» را خریده بود، شاید مجبور شود «فروش» و «فروش آنلاین» را هم بخرد!

اما بیایید کمی بحث ژرف‌تر بکنیم!
نباید از تأثیر جستجوی بی‌درنگ گوگل روی اذهانمان غافل شد:

– وقتی که با تایپ کردن کسری از چیزی که دنبالش هستیم، به جواب برسیم، دیگر مقام گوگل برایمان بالاتر خواهد رفت و منزلت یک دانای کل را خواهد یافت.

– از طرفی گوگل همیشه شیوه تفکر ما را نرمال سازی خواهد کرد. بعضی از ماها عادت داریم که کلیدوژاه‌های عجیب و غریبی را برای جستجو انتخاب کنیم. با جستجوی بی‌درنگ گوگل، میزان چنین جستجوهایی که گاه ما را به صفحات عجیب و غریب‌تری هدایت می‌کردند، کم می‌شوند. چون در بین راه، به نتایج جستجویی می‌رسیم که ممکن است در ان لحظه ما را راضی کنند و از تکمیل و بسط کلیدوژاه‌ها خودداری کنیم.

به این ترتیب این خطر وجود دارد که سرویس جستجوی بی‌درنگ گوگل جلوی خلاقیت ما را بگیرد.

– از سوی دیگر، جستجوی بی‌درنک گوگل ممکن است، اسباب حواس‌پرتی و پرش افکار ما را فراهم آورد. چون ممکن است در هر بار جستجو، با دیدن نتایج جستجویی که ربطی به جستجوی اصلی‌مان ندارد، حواسمان پرت شود و توجهمان ناخواسته به چیزهای دیگر معطوف شود.

باب دیلان و جستجوی بی‌درنگ گوگل
جالب است بدانید که گوگل برای نخستین بار در جریان Super Bowl، قصد نمایش یک آگهی را دارد. Super Bowl بازی فینال لیگ فوتبال آمریکایی است و از انجا که بیننده تلویزیونی بسیار زیادی دارد، تبلیغ در جریان آن، بسیار گران است و شرکت‌های مهم سعی می‌کنند بهترین و پرمغزترین آگهی‌شان را برای نمایش در Super Bowl آماده کنند.

گوگل هم تصیم گرفته امسال جستجوی بی‌درنگش را تبلیغ کند و به رخ بکشد و برای این کار یک آگهی 45 ثانیه‌ای آماده کرده است.

آگهی جدید با استفاده از یکی از کلیپ‌های باب دیلان به نام Subterranean Homesick Blues ساخته شده است. در جریان کلیپ اصلی، بابا دیلان، کارت‌های بزرگی را به دست گرفته بود و آنچه را که می‌خواند روی کارت‌ها نشان می‌داد. گوگل، هم برای نمایش سرعت جستجوگر جدید خود، در حین نمایش همین کلیپ، صفحه جستجویش را نشان می‌دهد، در حالی که هر بار قسمتی از متن ترانه تایپ می‌شود و به سرعت کلمات بعدی در صفحه، پدیدار می‌شوند.

بد نیست، این آگهی هوشمندانه را ببینید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

نمونه‌های جالبی از اختراعاتی که فراموش شدند، یا تکامل یافتند یا به کلی به صورت دیگری تغییر پیدا…

در طی دهه‌ها و قرن‌های انسان‌های اختراعات گوناگونی کرده‌اند. از برخی از آنها در ابتدای امر تصور می‌شد که استقبال خوبی شود، اما در نهایت فراموش شدند، برخی با تغییرات نه چندان بنیادین همچنان به همان صورت تولید می‌شوند، برخی با تغییرات جدی و…

مجموعه‌ای از عکس‌های تاریخی که برخی از آنها کمتر دیده شده‌اند و ما را به اندیشه در مورد تاریخ…

عکس‌های تاریخی خلاصه عجیب یک دوران هستند. همه چیز از کیفیت عکس، کادربندی، لباس، ساختمان‌های پیرامون، غذایی که صرف می‌شود، حالت چهره، برشی از یک زمان و مکان است که برای بینندگان بعدی نکته‌های دارند.برخی ازعکس‌های این مجموعه را قبلا…

برآورد میزان موفقیت قرارهای عاشقانه زوج‌ها با هوش مصنوعی و اندازه‌‌گیری میزان همسانی پاسخ‌های سیستم…

در حین یک قرار آشنایی پاسخ‌های فیزیولوژیکی دو نفر حین گفتگو و دیدار با هم هماهنگ می‌شود، این پدیده‌ای است که از آن با نام همسانی فیزیولوژیکی یاد می‌شود.درجه این همگامی با تعامل در مکالمه و کیفیت همکاری همبستگی دارد و بنابراین می‌تواند…

۸ خودروی جذاب تاریخی که توسط طراحان ایتالیایی بازطراحی و جاودانه شدند

ایتالیا خانه‌های طراحی معروفی دارد. Pininfarina ،Bertone ،Touring ،Giugiaro و Vignale برخی از مهم‌ترین نام‌های طراحی خودرو هستند.در این خانه‌های طراحی، همه‌چیز از جمله خودرو طراحی می‌شود. چه خودروهایی که تجاری و قابل تولید باشند؛ چه…

کهن‌ترین درختان جهان

" بث مون " عکاسی است که در سانفرانسیسکو زندگی می کند و بیش از 14 سال از عمرش را صرف شناسایی و عکاسی از قدیمی ترین درختان جهان کرده است. او به کشورها و سرزمین های دورافتاده سفر می کند تا از درختان قطور قدیمی تصاویر زیبایی را ثبت کند. او می…

خانه‌های با مبلمان‌هایی از غذاهای خوشمزه

هانسل و گرتل، نام داستانی شاه‌پریانی با منشأ آلمانی است که برادران گریم آن را ثبت کرده‌اند. این داستان ماجرای یک برادر و خواهر کوچک به نام‌های هانسل و گرتل را روایت می‌کند که پس از رها شدن در جنگل به خانه‌ای که از کیک و آب‌نبات ساخته شده…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
26 نظرات
 1. zirpoosh می گوید

  سلام
  دکتر مطلب رو خوندم
  زیبا و فصیح نوشتید
  خوبه گوگل یه همچین چیزی رو درست کرده
  ممنون مارو مطلع کردید
  ولی فکر نکنم تو ایران با این وضع استقبال بشه

 2. نیما می گوید

  عجیبه توی کروم هنوز فعال نشده!!!!

 3. اردلان می گوید

  Google Instant is rolling out over several days to users signed in to a Google Account. Check back soon if you are signed in and do not see it yet.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   اگه توی ستینگش چیزی نیست، باید منتظر بمونین تا برای شما فعال بشه.

   1. نیما می گوید

    مساله اینجاست که با اینترنت اکسپلورر که می رم تو ستینگ هست ولی با کروم که می رم نیست!!!!

 4. MohammadReza می گوید

  مثل تمام مطالب قبلیتون اینم عالی بود
  ولی من رفتم توی تنظیمات دیدم بصورت پیشفرض فعاله . فکر کنم برای همین چند روزی گوگل برام اینطوری شده بود که وقتی کلمه ها رو مینوشتم و اینتر رو میزدم بجای اینکه صفحه شروع به لود کنه سریع نتایج رو می آورد ولی من با همون قدیمیش راحت ترم و با راهنمایی شما دوباره برگردوندمش به حالت قبل .

 5. abolfazl می گوید

  من تست کزدم اون گزینه هم فعال بود ولی چیزی نشد!!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   توی متن پست هم نوشتم، حتی اگه براتون اون گزینه تیک خورده بود، باید سیو را بزنین. اگه باز هم نشد، ممکنه به خاطر اتاصل کند اینترنتی شما باشه.

 6. مایا می گوید

  من از این کلیپ تبلیغاتیش خیلی خوشم اومد!

 7. :) می گوید

  من چنین گزینه ای در ستینگ ندارم!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   پس باید منتظر بمونین. گوگل به زودی برای همه فعال می‌کنه.

 8. سمیه می گوید

  جالب بود وقتی مثل همه چیزهایی که به زمان نیاز داره واسه جا افتادن این هم نیاز به زمان داره

 9. نوید می گوید

  “جالب است بدانید که گوگل برای نخستین بار در جریان Super Bowl، قصد نمایش یک آگهی را دارد.”
  گوگل پارسال هم در super bowl آگهی تلوزیونی داشت. در مورد search stories.
  سال 2010 گوگل داستان Parisian Love را تبلیغ کرد
  http://www.youtube.com/watch?v=nnsSUqgkDwU

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   اون آگهی را دیده بودم ولی نمی‌دونم چرا این آگهی را اولین آگهی واقعی گوگل می‌دونن. منبع من

   1. نوید می گوید

    منبع خود شما هم می گه که آگهی دوم. در همون تیتر متن:
    Bob Dylan Shows Off Google Instant — Google’s Second Commercial, Perhaps?

 10. احمد احساني می گوید

  سلام دکتر جان
  بسیار ممنون که ما رو هم خبر دار کردید
  جالب اینجا بود که چند روزی ناخودآگاه داشتم از این سرویس استفاده می کردم و خودم خبر نداشتم!!!
  بهرحال وقتی نسبت به چیزی دانش داشته باشی، استفاده از اون برات لذت بخش تر می شه… مگه نه؟!
  مثل همیشه فوق العاده بود
  سپاسگزارم

 11. سمیرا می گوید

  جدید هست؟ برای من خیلی وقت هست که اینطوریه ها. ولی تا بخواهی کامل بنویسی یا انتخاب کنی اول یه عالمه عبارت های بی ادبی می آید که اگر کسی پیش آدم باشد آبروی آدم میرود. فکر میکند مثل قبل توی لپ تاپ خودت سرچ شدن! ولی این safe search که گفتید را من نمیدانستم. بروم امتحان کنم. :دی

 12. مهدی می گوید

  جالبه دیگه خلاص میشیم وقتی نمی دونم باید چی سرچ کنیم. شروع می کنیم از A تا Z رو می زنیم یکشی اون وسط به درد می خوره دیگه؛نه!!؟

 13. دانلود آهنگ جدید می گوید

  جالب بود ممنون

 14. حسن می گوید

  منتظر این ویژگی جدید بودیم تا باز قدرت گوگل و صد البته الگوریتم قدرتمندش( که فکر کنم کمی تو این مطلب ازش غافل شده)رو به رخ رقبا بکشیم.البته باید بهش عادت کرد تا خدای نکرده بجای کاهش وقت و صرفه جویی باعث افزایش زمان جستجو بخاطر مرور پی در پی گزینه ها و شایدم تغییر مسیر جستجوی اصلیمون نشه
  به هر حال باید موند تا نتیجه و بازخوردشو دید

 15. پیام رحمانی می گوید

  باز هم توضیحاتی عالی. ممنون.

 16. مرتضی می گوید

  فکر نکنم خیلی کمکی بکنه . ولی یه چیز جالب و متنوعیه.

 17. coral می گوید

  سلام
  راستش تا جایی که من میدونم و دارم استفاده میکنم این سیستم در حدود یک ساله که داره کار میکنه و جدید نیست لطفا درست اطلاع رسانی کنید

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   خوب اطلاعاتتان درست نیست. می‌توانید به وبلاگ رسمی گوگل مراجعه کنید تا مطمئن شوید.

 18. اردلان می گوید

  ممنون خیلی جالب بود /

 19. دانلود می گوید

  واسه من فعال بود

  جه جالب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5