topnews پزشکی و علوم زیستی

Asthmapolis یا چگونه از گوشی‌های موبایل می‌توان برای پژوهش‌های پزشکی استفاده کرد؟!

در عرض بیست سال گذشته، پیشرفت‌های زیادی در مدیریت بیماری آسم رخ داده است.با این همه، با وجود پیشرفت‌هایی که در شناخت بیماری و ابداع درمان‌های کاراتر داشته‌ایم، میزان بیماری و مرگ شناشی از این بیماری، نزول چشم‌گیری نداشته است.

در واقع، آمارها نشان می‌دهند که تنها یک چهارم بیماران، کنترل خوبی روی بیماری خود دارند و متأسفانه پزشکان ابزارهای کمی برای نظارت بیماران قبل از ابتلای آنها به حمله آسم دارند.

مشکل دیگر، دشواری رسیدن به اطلاعات مربوط به اسم و ناتوانی ما در جمع‌اوری اطلاعاتی در مورد زمان و مکان تشدید علایم آسم است.

انتظار می‌رود که فناوری بتواند راهی برای بهتر کردن زندگی ۳۰۰ میلیون بیمار مبتلا به آسم در سراسر دنیا، پیدا کند.

سایت Asthmapolis، دقیقا برای همین منظور به راه افتاده است.

با کمک اپلیکیشنی که این سایت در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و Asthmapolis mobile diary نام دارد می‌تواند علایم آسم، محرک‌های آن و درمان‌های دارویی آسم را در بیماران مورد پایش قرار داد.

به کاربران پیامک‌هایی فرستاده می‌شود که زمان استفاده از داروها را به آنها گوشزد می‌کند. به علاوه پزشکان و بیماران می‌توانند نقشه‌ها، نمودارها و جداولی از بیماری خود را ببینند و در آنها به وضوح ببینند که در کجاها آسمشان بدتر شده است و یا با چه طرحی دارو استفاده کرده‌اند.

این سایت یک وسلیه سخت‌افزاری به نام Spiroscout هم در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد که در سر افشانه‌هایشان نصب می‌شود. این وسیله که مجهز به GPS است، هر بار که افشانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، اطلاعات مربوطه را به سایت ارسال می‌کند.

۴ دیدگاه

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات بنری