آیا لپ‌تاپ‌های سامسونگ به برنامه‌های مخفی کی‌لاگر آلوده هستند؟!

7

«محمد حسن»، به تازگی در وب‌سایت Network World ادعا کرده است که در چند لپ‌تاپ مختلف سامسونگ برنامه کی‌لاگر پیدا کرده است.

این برنامه‌ها، همه چیزهایی را که یک کاربر با کیبورد تایپ می‌کند، ضبط می‌کنند و بعد به شخصی که دزد اطلاعات است، ایمیل می‌کنند. (البته برنامه‌های کی‌لاگر منحصرا برای دزدی اطلاعات نیستند +)،  محمدحسن ادعا می‌کند که این برنامه‌ها به صورت پیش‌فرض و مخفیانه در لپ‌تاپ‌های سامسونگ گنجانده شده بودند.

اگر این ادعا ثابت شود، جنجال تازه‌ای به پا خواهد شد. پیش ازاین، یک بار شرکت سونی هم این کار را کرده بود، در آن زمان سونی ترتیبی داده بود که برنامه‌های کی‌لاگر از سی‌دی‌های موسیقی وارد سیستم کاربران شوند. هدف سونی ظاهرا ممانعت از تکثیر غیرقانونی موسیقی بود. سونی به خاطر این کار به دادگاه کشانده شد و مجبور شد 575 میلیون دلار به کاربرانی که امنیتشان به خاطر افتاده بود، پرداخت کند.

حالا، محمدحسن با استفاده از یک برنامه امنیتی تجاری متوجه شده است که برنامه کی‌لاگری به نام Starlogger  در مسیر c:\windows\SL کپی شده بودند.

هنوز در مورد این درستی این ادعا نمی‌توان قضاوت کرد.

منبع: readwriteweb

پی‌نوشت: سامسونگ به اشتباه مورد اتهام قرار گرفته است.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
7 نظرات
 1. کورش می گوید

  برای ما کاربران حرفه ای ایرانی که به محض خرید دستگاه یک ویندوز 7 اولتیمیت کرک شده با نرم افزارهای مورد علاقه مان روش میریزیم چه اهمیتی داره؟

 2. محمد مهدی می گوید

  اره دیگه، جمال همنشین تو سامسونگ اثر کرد…
  میخواد مثل گوگل جاسوس بازی در بیاره!!!

 3. جادی می گوید

  ظاهرا مساله واقعیت نداشته و مشکل آنتی ویروسی بوده که طرف باهاش کامپیوتر رو تست کرده. http://www.networkworld.com/newsletters/sec/2011/032811sec2.html

 4. noppy می گوید

  اینجا یه اطلاعاتی داده در این مورد:
  http://www.f-secure.com/weblog/archives/00002132.html

 5. noppy می گوید
 6. سید محمد محمودی می گوید

  خوب شد که معلوم شد اشتباه بوده!

 7. علي می گوید

  فقط ممکنه سیستم طرف ویروسی شده باشه ، در غیر اینصورت برنامه ای در در فولدر C:\Windows\SL به هیچ عنوان استاندارد ویندوز نیست ، حالا چه آنتی ویروس اشتباه آلارم داده باشه چه نداده باشه ،
  بصورت اولیه و استاندارد ، چنین فولدر و چنین پروسسی (در حال اجرا) نباید در ویندوز باشه .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.