نخستین کافی‌نت مخصوص زنان در افغانستان

به تازگی نخستین کافی‌نت مخصوص زنان در کابل افتتاح شده است، سازمانی با نام «زنان جوان برای تغییر» این کافی‌نت را راه‌اندازی کرده است.

این کافی‌نت با هدف فراهم کردن امکانی برای متصل شدن زنان افغان به اینترنت، به صورت آزادانه و بدون مزاحمت مردان، افتتاح شده است.

کافی نت زنانه

نام این کافی‌نت، به احترام سحرگل، زن ۱۵ ساله‌ای که چندی پیش مورد سکنجه شوهر و خویشاوندان خود قرا گرفته بود، نامگذاری شده است.

کافی نت زنانه

منابع: + و +

قبلی «
بعدی »

نظرات

 1. آفرین به افغان‌ها
  سرعت پیشرفت فرهنگیشون هم از ما بیشتره!

 2. ببخشید آقای مجیدی، اما آماری که شما درباره موسس این کافی نت نوشته اید اشتباه است. این کافی نت توسط ارگان “زنان جوان برای تغییر” یا همان Young Women for Change تاسیس شده و اتفاقا خانم اقلیما مرادی که شما فرمودید حتی جزء هئیت موسس این ارگان هم نیست. دو دختر جوان به نام های نورجهان اکبر و آنیتا حیدری موسسه را تاسیس و کارهایش را به پیش می برند. فکر می کنم این خانم مرادی که شما نوشته اید، جزء اعضای موسسه زنان جوان برای تغییر باشد. به هر حال خواستم فقط یک یادآوری کرده باشم چون این کافی نت را در نزدیکی محل زندگی ما باز کرده اند.
  موفق باشید

 3. این عکس ها خیلی جالبه… حدس می زنم چند سال دیگه افغانستانو که ببینیم و با این عکس ها مقایسه کنیم از تعجب شاخ در بیاریم از لحاظ پیشرفتشون !

 4. آفرین به افغانستان و زنانش. امیدوارم شاهد پیشرفت روزافزونشون باشیم.

 5. آفرین به افغانستان

 6. امیدوارم این مردم بیچاره هم هر چی زود تر به ازادی برسن.

 7. نمی دونم، اما حس می کنم این کار پاک کردن صورت مسئله باشه تا راه حل، راه حل، درست کردن نگاه مردای جامعه به نظر میرسه و نه جدا کردن بیشتر زنان از مردان، باید همه جا برای زنان امن باشه، روزی مشکل حل شده که یه زن راحت بره توی کافی نتی که مردا هم توش هستن، حتی اینجور جدا کردن ها به تفکر مردایی که فکر می کنن یه دختر خوب توی کافی نت مردا نمی آد دامن می زنه

  • کاملا با شما موافقم اما بازگشایی این کافی نت به چند دلیل امری میمون به حساب میاد. ۱٫ این کافی نت کاملا یه حرکت زنانه محسوب میشه چون گردانندگان و مشتریها همه زن هستند. (که در جامعه ای مثل افغانستان که زنها عامدانه به حاشیه رانده میشوند حرکت خیلی عالی هست) ۲٫ در اقغانستان خیلی ها اینترنت خانگی ندارند و محیط کافی نت ها هم چندان مناسب نیست برای خانم ها و به همین دلیل شاید خیلی از دختران جوان از رفتن به کافی نت ها سر باز بزنند. در حالیکه در همچین محیطی قطعا از دانش رایگان اینترنت دختران جوان هم میتوانند استفاده کنند. و این اولین قدم برای تغییر میتونه باشه.

 8. اونوقت چرا دیواراشون مثل این خیابونای آمریکاییه
  امان از اشغال

 9. پاسخ: افتتاح نخستین کافی‌نت زنانه در افغانستان | پایگاه خبری تحلیلی زنان‌پرس ـ نسخه آزمایشی
 10. ّبه نظر من این میتونه پیشرفت خوبی باشه در عرصه حقوق و جابگاه زن در جامعه جدید افغانستان، وقتی اینها رو میبینم حسرت اینو رو میخورم که تو جامعه ی ما همش از قانون و قانونمداری صحبت میکنیم ما الان کجاییم و کشورهای همسایه ما به کجا رسیدند. به امید فردایی بهتر

 11. G Star Raw SS Berlin 2011 – A fashion mind Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wish

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.

اینستاگرام ما را لطفا دنبال کنید!

پیشنهاد می‌کنیم