رپورتاژ: آوابوک، برای خرید و فروش کتاب‌های دیجیتال

34

اگر تا دیروز، بعضی‌ها احساس نمی‌کردند که انتشار و خرید و فروش دیجیتال کتاب‌ها، امری ضروری است، این روزها شاید با مشاهده شمارگان پایین کتاب‌ها که گاهی حتی به چند صد نسخه می‌رسد، قانع شده‌اند که باید نظر خود را عوض کنند.

اگر بخواهیم با خودمان صادق باشیم و تعارف نکنیم، باید بگوییم که میزان مطالعه کتاب در کشورمان به سرعت در حال پایین آمدن و حتی محو شدن است. ما هنوز زمانی را از یاد نبرده‌ایم که در آن نزدیکان و آشنایان ما، هر از گاهی به کتابفروشی‌ها می‌رفتند و برای خود و فرزندانشان کتاب و رمانی می‌خریدند و مدتی سرگرم خواندنش می‌شدند. از این رو، خیلی وقت‌ها میزان مطالعه کلاسیک‌های ادبی در کهنسالان و پا به سن گذاشته‌های ما، بیشتر از جوانان دانشگاهی و تحصیل‌کرده‌های امروزی است.

نمی‌خواهم مقدمه این بحث را طولانی کنم، اما فهرست‌وار به این بسنده می‌کنم که چیزهایی مثل آرمان‌گریزی و ابتلای نسل ما به روزمرگری و غم نان، تنگناهای اقتصادی، سیستم به شدت سنتی نشر کتاب، تبلیغات ضعیف، به‌روز نبودن سیاست‌گذاران عرصه فرهنگ و افزایش هزینه انتشار کاغذی کتاب، همه دست به دست همه داده‌اند که دیگر کتاب خواندن منحصر به قشر بسیار محدودی شود.

برای رفع این مشکل، یا دست کم مرهم نهادن به این زخم، می‌توان منتظر معجزه بود و یا اینکه مثل بعضی‌ها امید را از دست نداد و گام‌هایی عملی برداشت. پیش از این در «یک پزشک» در پستی، یک اپلیکیشن و سیستم فروش مجله را نقد کرده بود، این بار می‌خواهم به شما آوابوک را معرفی کنم که از جهاتی برخی از محدودیت‌های سیستم قبلی را ندارد.

آوا بوک

آوابوک یک سیستم انتشار محتوای جامع است که دارای اجزای زیر است:
نرم‌افزار ویندوز و اپلیکیشن اندروید چندرسانه‌ای کتابخوان
– سامانه‌ای برای تولید کتاب‌های چندرسانه‌ای با کمک تولیدکنندگان محتوا

– سامانه توزیع و بازاریابی و فروش محتواهای چند رسانه‌ای

همین جا باید متذکر شوم که با آوابوک مالکین محتوا نباید نگرانی از سرقت آثار خود داشته باشند، یکی از مهم‌ترین دلایل رایج نشدن نشر دیجیتال کتاب در کشور ما، هراس مالکان محتوا از سرقت آثار خودشان است.
مشخص است که اگر فروش کتاب به صورت خیلی ساده و سنتی، در قالب ارائه PDF ها صورت گیرد، یک کاربر سودجو می‌تواند بعد از تهیه یک نسخه PDF از کتاب، آن را در سایت‌های دانلود قرار بدهد، به این ترتیب بعد از فروش تنها چند نسخه، ممکن است، فضای وب انباشته از نسخه‌های رایگان کتاب شود!

آوا بوک

اما آوابوک موفق شده است که فرمت ava را تولید کند که یک DRM بومی‌شده است، با فرمت آوا، دیگر نگرانی‌ای از سرقت یا اصطلاحا «ریپ» شدن آثار وجود نخواهد شد.

یک برتری دیگر فرمت آوا امکان همگام‌سازی صوت و متن و تصویر در هنگام مطالعه کتاب است. یعنی کاربر می‌تواند در هنگام آن دسته از کتاب‌ها که چندرسانه‌ای هستند، صوت و متن و تصویر را در کنار هم مشاهده کند و بشنود. به این ترتیب آوابوک در آن واحد خوبی‌های مطالعه کتاب‌های متنی دیجیتالی و کتاب‌های صورتی را دارد. تأثیر دیدن و شنیدن متن در آن واحد به مراتب بیشتر از یک یک آنهاست.

آوا بوک

آوابوک فعلا نسخه ویندوزی و اندروید دارد، نسخه iOS آوابوک هم به زودی آماده خواهد شد.

روز به روز دسته بیشتری از کاربران ایرانی، از گوشی‌ و تبلت‌های اندرویدی استفاده می‌کنند و آوابوک با داشتن نسخه اندروید، احتمالا موفق‌تر از اپلیکیشن‌هایی کتابخوانی است که تنها نسخه iOS دارند.

آوا بوک

بعد از نصب اپلیکیشن، شما باید ثبت نام کنید،

آوا بوک

پس از آن می‌توانید به قسمت کتابفروشی بروید و کتاب‌های موجود را مرور کنید. این کتاب‌ها بر حسب موضوع یا متنی یا صوتی بودن یا ناشر طبقه‌بندی شده‌اند.

آوا بوک

آوا بوک آوا بوک

نگران نباشید، همه کتاب‌های موجود پولی نیستند و تعداد قابل ملاحظه‌ای کتاب رایگان در کتابفروشی آوابوک موجود هستند.

اگر از سیستم آوابوک خوشتان آمد، می‌توانید شروع کنید به خرید کتاب. پرداخت هزینه کتاب‌ها بسیار ساده است. شما می‌توانید به راحتی حساب خود را با سیستم پرداخت معمول اینترنتی کشور شارژ کنید و بعد کتاب بخرید.

آوا بوک

کتاب‌های دانلود شده و خریداری‌شده در قسمت «کتابخانه من» ذخیره می‌شوند.

آوا بوک

به گمانم داشتن آوابوک برای دارندگان وسایل اندرویدی، خیلی واجب باشد،‌چون به یاری کتاب‌های متنی و صوتی آوابوک، دیگر در سفرهای داخل شهری و خارج شهری و در اوقات فراغت یا مرده، حوصله‌تان سر نخواهد رفت و همیشه چیزی برای خواندن خواهید داشت.

اما در آوابوک مثل بسیار از اپلیکیشن‌های مشهور کتابخوانی دیگر، راه تعامل خوانندگان با کتاب‌ها باز است، به عبارتی خوانندگان فقط خواننده صرف مطالب نیستند و می‌توانند با کتاب‌های مورد علاقه را لایک کنند، نظر برای آنها بنویسند و با سازندگان کتاب ارتباط برقرار کنند.

آوا بوک

ویژگی برجسته دیگر امکان علامت‌گذاری، حاشیه‌گذاری قسمت‌های جالب کتاب‌هاست و به زودی این امکان فراهم شد که همین بریده‌های جالب کتاب را بتوان به صورت ایمیل یا اس ام اس هم ارسال کرد. به نظرم بد نباشد که آوابوکی‌ها این اممکان را هم فراهم آورند که این قسمت‌های جالب را بشود به شبکه‌های اجتماعی یا سرویس‌هایی مانند «پاکت» هم فرستاد.

آوا بوک

آوا بوک

آوا بوک

آوا بوک

از دیگر امکلانات رفاهی می‌شود به تغییر آسان نوع فونت و اندازه آن، خواندن کتاب در حالت لنداسکیپ و جستجوی متن کتاب هم اشاره کرد.

تا اینجای ما بیشتر در مورد خوانندگان و کاربران صحبت کردیم، اما در این میان اگر شما یک ناشر، نویسنده، مترجم یا ایجادکننده محتوا باشید، چه؟ آوابوک به فکر جلب توجه و مشارکت این قشر بوده است:

– تولید کتاب به صورت رایگان صورت می‌گیرد و هزینه ندارد، یعنی اگر فایل متنی در اختیار آوابوک قرار بگیرد، هزینه‌ای بابت تبدیل به فرمت آوا صورت نمی‌گیرد.

– آمار فروش کتاب به صورت شفاف از طریق یک پنل مدیریتی در اختیار تولیدکنندگان محتوا قرا می‌گیرد.

– سهم آوابوک و ناشر از فروش کتاب، مطابق یک قرارداد دوجانبه صورت می‌گیرد.

– امکان همکاری و مشارکت با کتابفروشی‌های انلاین پیشبنی شده است.

– وب‌سایت‌های پربازدید هم با قراردادن یک لینک، می‌توانند فروشگاه و قفسه آوابوک خودشان را داشته باشند و کتاب‌ها را بفروشند و درصدی از فروش به آنها تعلق می‌گیرد.


آوابوک در حال حاضر شایستگی اعتماد ناشران و نویسندگان را دارد، تا به حال در ایران ناشران و نویسندگان بزرگ، چندان روی خوشی به فروش و انتشار دیجیتال آثارشان نشان نداده‌اند.

به گمانم اگر آوابوک بتواند به طریقی پلی برای ارتباط با نویسندگان مشهور پیدا کند، می‌تواند طلسم را بکشند و راهش را باز کند.

آوا بوک

در دوره گرانی کتاب و در زمانه‌ای که باید همه‌مان به فکر حفظ محیط زیست‌مان باشیم، باید بیش از پیش آغوش خود را بر کتاب‌های الکترونیک باز کنیم.

آوابوک شاید آغازی باشد در این راه.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

عکس‌های ساده‌ای که به خاطر پرسپکتیو و زاویه دید، گیج‌کننده و تفکربرانگیز شده‌اند!

زاویه دید خیلی مهم است. این موضوع در زندگی هم صادق است. ما گاهی عادت نگاه کردن از یک زاویه دید خاص و گسترده نکردن نگاه خود را پیدا می‌کنیم و در نتیجه برداشت خیلی عجیبی از چیزهای ساده می‌کنیم. این طوری می‌شود که کارهایمان اشتباه از آب…

رهبران شرکت‌ها و کشورها در قالب افراد بی‌خانمان- چه کسی می‌داند اگر جبر جغرافیایی و اکوسیستم نبود،…

اگر پدر زیستی استیو جابز او را در یک سناریویی تخیلی به سوریه می‌برد، استیو جابز چه سرنوشتی پیدا می‌کرد؟ یک کارمند؟ یک مدیر رده میانی؟ یکی از انبوه کشته‌های جنگ داخلی این کشور؟بدیهی است که اکوسیستم مناسب و شرایط اقتصادی و یک آبشار…

بال‌های پرنده نورثروپ: کاوشی در هواپیمای XB-۳۵ افسانه‌ای با عکس‌های کمتر دیده شده

نورتروپ XB-۳۵ گواهی‌ای بر روح پرشهامت نوآوری در صنعت هوانوردی در اوایل دهه ۱۹۴۰ بود.XB-۳۵ که توسط شرکت نورتروپ Northrop با همکاری نیروی هوایی ارتش ایالات متحده توسعه یافت، یک هواپیمای آزمایشی بود که مرز‌های مهندسی هوانوردی را جابجا کرد.…

نمونه‌هایی از تغییر دکوراسیون‌های زیبا و اقتصادی

بعضی از تغییر دکوراسیون‌ها بسیار زمان‌بر و پرهزینه هستند، اما برخی هم بسیار اقتصادی و مختصیر و مفید هستند، با این همه تغییر زیادی در روحیه ما و زیبایی خانه‌مان ایجاد می‌کنند.این تغییر دکوراسیون‌ها ممکن است برایتان جالب باشند:…

فهرست چیزهایی که تا همین 20 – 30 سال پیش در ایران و جهان معمولی بودند، اما الان کارها و خریدها…

اوضاع اقتصادی کلی دنیا خوب نیست. از یک سو میل و اشتیاق همه به کمتر کار کردن و بیشتر داشتن و به خصوص سخت گرفتن به هم بیشتر شده و از سوی دیگر، درآمدها آنچنان افزایش نیفتاده‌اند. در این میان برخی کشورها با تورم‌های باورنکردنی دست به گریبان…

خاطره‌بازی‌ با هم‌خوابگاهی‌ها و هم‌خانه‌های کثیف زمان دانشجویی!

الان را نمی‌دانم، اما داشتیم هم‌خوابگاه‌هایی و هم‌اتاقی‌هایی که نظم و بهداشت برایشان اولویت نبود. شاید یک جور لج و لجبازی برای نامرتب بودن و نشان دادن بی‌حالی و غم فلسفی هم در کار بود.ظرف‌های نشسته که دست کم مواد غذایی داخلشان تخلیه…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
34 نظرات
 1. مسعود می گوید

  خوشحالم که چنین ایده هایی به مرحله اجرا میرسن. واقعآ این سیستم هم به نفع مشتری است و هم به نفع مولف و البته به ضرر ناشرین!

  امیدوارم که این ایده فراگیر بشه و شاهد غنی تر شدن کتابخانه اون باشیم و البته مشکلی هم از طرف مجوز نشر کتاب و وزارت ارشاد و … براش پیش نیارن!!!

  1. رایکا می گوید

   دوست من به سود مولف نیست،این سایت هم مانند ناشرین درصدی از فروش را می خواهد.برای مولفین فرقی نمی کند شاید هم خوب نباشد اما برای مشتری عالی ست.

 2. عصر فرا ارتباط می گوید

  برای دوستان خوبمان در آوا بوک آرزوی موفقیت می کنیم.

 3. مقداد می گوید

  واقعا ممنون!دقیقا همون چیزیه که میخواستم

 4. سعید می گوید

  عالی بود،ممنون علیرضا،هرچند من بقیه کارهای رپورتاژت رو هم دوست داشتم اما این یکی از بهترینها بود،هم در سطح وبسایتت و همجهت با اون.امیدوارم به همین اندازه رپورتاژش خوب کار کنه.
  دست مریزاد مرد

 5. Vahit می گوید

  اگر اشتباه نکن drm کتاب ها رو یه جورایی اجاره می داد و بعد از مدتی دسترسی به کتاب خریداری شده از بین می رفت. آیا آوابوک هم به همین سیستم هست؟

  1. حامد تربتیان می گوید

   اول از همه به عنوان یکی از اعضای تیم آوابوک از تمامی نظرات دوستان تشکر می کنم.
   و درجواب وال شما باید بگم، خیر. آوابوک به این صورت عمل نمی کنه. آوابوک از چندین مدل امنیتی تشکیل شده که سطوح مختلفی از امنیت رو ارائه میدن، با این حال در هیچ کدام از این مدل ها همچین مسئله ای وجود نداره.

   1. Vahit می گوید

    خبر خوشحال کننده ای بود.
    الان به طور واقعی از شروع به کار آوابوک خوشحال هستم و امیدوارم موفق باشه.
    یکی از آرزوهام ایجاد همچین سیستمی در داخل کشور بود
    در اولین فرصت نرم افزارش رو روی گوشی نصب خواهم کرد (البته بعد از اینکه برای maemo منتشر بشه!)

   2. نیما می گوید

    میشه حالا که دارید نسخه آی او اس مینویسید ، برای مک هم یک نسخه بدید ؟

 6. سینا می گوید

  آوا بوک بی نظیره.در نمایشگاه اله سیت مشهد با مسئولین آوابوک صحبت کردم.خیلی دلشون پر بود و بی اعتمادی ناشران و نویسندگان به شدت می نالیدند.امیدوارم این پست شما به تلنگری باشه برای اون نویسندگان

 7. امیر حسین می گوید

  سلام.جالبه.
  این باعث می شه ماها هم از کتابهایی که داریم تو آوابوک بذاریم.
  پس در آینده ای نزدیک آوابوک غوغا خواهد کرد.

 8. امید می گوید

  خیلی خوب بود. انقدر خوشم اومد که نشستم براش یه تعداد نظرات، انتقادات و پیشنهادهایی رو نوشتم.

  امیدوارم برای تولید کنندگان اون مفید باشه.
  از شما هم بابت این مقاله متشکرم.

  انتقادات:
  – جای کتابهای تخصصی هنوز خالیه
  – نرم افزار رومیزی (دسکتاپ) کمی کنده و دائماً ویندوز پیغام Not Responding میده.
  – رابط کاربری نرم افزار خیلی خوش دست نیست. مثلاً فیلتر رو نمیشه کنار صفحه به صورت باز نگه داشت و مرتب تغییر داد و نتیجه رو دید. همونجا وسط

  صفحه می مونه.
  – تغییرات فیلتر به کندی اعمال میشه (با اینکه اینترنت من کند نیست)
  – امکانات فیلتر خیلی کمه
  – صفحۀ اولیه و نرم افزار خیلی خالیه. ای کاش تبدیل بشه به یک صفحه ای که به عنوان مثال بتوان کتابهای جدید اضافه شده، یا در حال مطالعه، آخرین به

  روز رسانی ها، و یک سری دسترسی به همراه اطلاعات کاربردی رو یکجا دید و در واقع تبدیل به یک صفحه خانگی بشه
  – اصولاً در این برنامه و در سایت اون من چیزی به عنوان جستجو پیدا نکردم، به نظرم جاش خیلی خالیه. هم جستجوی خود کتاب و هم جستجوی داخل

  متن (اگر کسی دیده و من ندیدم لطفاً به من هم بگه)
  – کیفیت صدای کتاب های صوتی فارسی به نظرم قابل قبول نیست. البته من فقط دو مورد رو آزمایش کردم.
  – علامت نشانه گذاری (بوک مارک) خیلی واضح نیست، برای پیدا کردنش تلاش کردم در صورتی که بقیه نشانه ها واضح اند. مثلاً می شد با گذر ماوس از روی آیکون تغییر رنگ جزئی بده. همینطور در مورد سایر آیکونها

  نقاط قوت:
  – رنگ بندی نرم افزار خیلی آروم و خوبه
  – جزئیات کتابها خیلی مفیدند
  – مجموعه عملیات نشانه گذاری و یادداشت ها خیلی مفیدند. فقط ای کاش میشد اونها رو چاپ هم کرد
  – سرعت دانلود کتابها خیلی خوبه
  – سایت و برنامه خیلی منظم و خوش سیماست

  پیشنهادات:
  – ای کاش این برنامه و سایتش با کتابفروشی های آنلاین کاغذی به نوعی تعامل داشت مثل آدینه بوک و غیره جهت خرید نسخه کاغذی همان کتاب
  – خوب می شد اگر فضا به کابران فروخته می شد جهت نگهداری کتابهای شخصی آپلود شده
  – خوب بود اگر در همان صفحه دانلود کتاب پس از دانلود و یا خرید کتاب یک دکمۀ مطالعۀ کتاب ظاهر میشد
  – ای کاش آیکونها توضیح اشاره ای (Hint) داشتند

  1. حامد تربتیان می گوید

   خیلی ممنون از بررسی خوب و دقیقتون. ما در آوابوک به تمامی نکاتی که شما اشاره کردید واقف هستیم و قطعا در جهت بهبود اونها تلاش خواهیم کرد.

   البته ممکنه این کار یکم با تاخیر صورت بگیره که من قبلا از شما به این خاطر عذرخواهی می کنم؛ که علت اون هم امکانات محدود ما و خیل بی شماری از نظرات و پیشنهادات دوستانی مثل شماست.

   این نظرات خوب، همیشه باعث دلگرمی و سرعت بخشیدن به کار ما بوده و هست. متشکر خواهیم بود که از آوابوک استفاده کنید و مشکلات اون رو به ما بگید.

   باز هم مرسی از بررسی خوبتون.

   1. آرش... می گوید

    به شدت منتظر نسخه ios اون هستم. امیدوارم برای آیپد کاملا بهینه سازی بشه. موفق باشین

 9. رها می گوید

  من خیلی میانه ای با کتابهای صوتی نداشتم و همیشه خواندن کتاب را به شنیدن آن ترجیح می دادم ولی این چند وقتی که از آوابوک استفاده می کنم شبها پیش از خواب از شنیدن داستانهای صوتی رایگانش واقعا لذت بردم.
  با اینکه اکثر اونها داستانهای پخش شده از رادیو فرهنگ هستند و قبلا هم میشد در اینترنت پیداشون کرد ولی اینکه آدم همه رو یکجا در محیطی با یک رابط کاربری خوب (که بین اپ های وطنی کم پیدا میشه) و به همراه متن سینک شده با صوت داشته باشه واقعا وسوسه کننده است.

  1. سید احمد حسینی جهانگیر می گوید

   با تشکر فراوان از تمامی دوستان و شما دوست عزیز. خیلی خوشحالیم که توانستیم شما و دیگر مردم عزیزم را توسط این ایده به سمت کتاب خواندن سوق دهیم. در خصوص تعداد و تنوع کتاب بگم که انشا الله در آینده ای نزدیک به این مهم برسیم که بتوانیم جمعی بیشتری از مردم را به کتاب خواندن ترقیب کنیم. همچنین این را اضافه کنم که علاوه بر امکاناتی که وجو دارد منتظر امکانات بسیاری در جهت بهبود فرهنگ کتابخوانی ارایه خواهد شد.

   عضوی از آوابوک

 10. ذاکر می گوید

  کتابهای صورتی؟ 🙂

 11. ناصر می گوید

  آوا بوک بی نظیره!!!!!!
  ایده ی خوبیه

 12. mehdi می گوید

  یک پزشک حتی آگهی هاش هم کلاس و پرستیژ خودش رو داره
  کاشکی می شد امثال مجیدی رو تکثیر کرد… کشور خیلی بهشون نیاز داره
  من کتابخور رو که دیوونه خودش کرد این آوا بوک
  خیلی وقته منتظر بودم یه نفر همچین کاریو بکنه
  البته نقص هایی هم در مراحل اولیه داره
  مثل تکست بودن خالی (انگار داریم تو نوت پد کتاب می خونیم.) منظورم عکس و استایل و غیره است.

  همون شب اولی رفتم کتاب خریدم
  سیستم خریدش هم خوبه

 13. امیر می گوید

  جالبه همین امروز وقتی خبر گران شدن کاغذ برای کتاب رو شنیدم گفتم چرا تو ایران کتاب ها دیجیتال نمی شن مثل آمازون نگو که شد …

  مرسی آوا بوک

 14. omid می گوید

  عالی بود دکتر

 15. piano می گوید

  واااااااااااای…عالیه
  از دوستانی که این کامنتو میبینن و همینطور آقای مجیدی یه راهنمایی میخواستم: بهترین تبلت اندرویدی چیه؟!! که بتونم باهاش راحت تر کتابارو بخونم؟!!

 16. ساسان می گوید

  سرویسی که برای دزدیده نشدن کتاب‌ها DRM طراحی کرده ولی تو سایتش فونت نسیم رو دزدیده.
  کی می‌خوایم بفهمیم دزدی کار غیر اخلافی است و بهتره انجامش ندیم.

  1. مهدی علیپور سخاوی می گوید

   ممنون از نظرتون ،بالاخره این هم نکته ای هست،لطف بفرمایید که چطور و چگونه می شود صاحب این فونت رو پیدا کنیم و مبلغ مربوطه را به ایشان پرداخت کنیم،خوشحال میشم قیمتش رو هم بگید .اصولا اگر وبسایتی هست که مشخصا صاحبان فونت رو معرفی کرده ارایه بدهید و این مسئله رو بگذارید به پای بی اطلاعی ،نه دزدی و سرقت!
   درود بر شما
   عضوی از آوابوک

   1. ساسان می گوید

    بی اطلاعی دلیل استفاده بدون اجازه نیست. مثل این هست که من ماشینی رو تو خیابون ببینیم و با استدلال این‌که صاحبش رو نمیشناسم، سوارش بشم و برم!
    اطلاعات فونت نسیم: http://rosettatype.com/nassim (سایتشون فعلا داون هست)

 17. علی می گوید

  با سلام

  واقعا کار عالیه هست.

  فقط دوتا پیشنهاد دارم:

  1- اول این که جای ناشرین معروف خیلی خالیه و امیدوارم بهتر بشه.
  2- این که کتاب ها به دو صورت ارائه بشه: یکی نسخه فقط متن و دیگری متن + صوت . این جوری انتخاب با مشتری خواهد بود و همچنین اون کسی که صوت را لازم نداره نیازی نیست که پول اضافی به خاطر صوت بده و فقط همون متن رو می خره. و تفاوت قیمت هم به نظر من خیلی زیاد هست بین این دو نسخه. چون زحمت زیادی برای صوتی کردن کتاب ها کشیده می شه.

  با تشکر

 18. ش می گوید

  ایده ی خوب و جالبیه،فقط امیدوارم کتابای جدید و خوبی هم روی سایت آوا قرار بگیره که برمی گرده به همون مسئله اعتماد ناشر و نویسنده…من که اگه حتی پی دی اف کتابها هم برای فروش گذاشته شه می خرم چون واقعا کتابخونه و اتاق آدم تا یه حدی جای کتاب و کاغذ داره.باز تاکید می کنم کتابهای خوب و جدید..نه کتابهایی که در حال عادی توی اینترنت موجوده و نه کتابای غیر کامل و قدیمی..

 19. Javad-ht می گوید

  سلام
  واقعا ایده جالبیه،من که دیروز دانلودش کردم چندساعتی پاش بودم.دارم خلاصه قورباغه ات را قورت بده رو میخونم.
  فقط تعداد کتاب ها خیلی کمه و امیدوارم هر چه سریعتر بیشتر بشه.

 20. سعید زرین فام می گوید

  خوشم اومد کار جالبیه. امیدوارم کارشون بگیره.

 21. سعید می گوید

  با سلام
  امیوارم نسخه گنو/لینوکس و البته نسخه سیمبین برنامه ارائه بشه.

 22. مجید بصیرتی می گوید

  واقعا خلأ یه همچین چیزی رو تو گوشیم به شدت حس میکردم.
  عالی بود.

 23. فائز می گوید

  چطور ندیده بودم این پست خوب شما رو؟
  ممنونم

  1. مهرداد می گوید

   منم الان دیدم! اونم از لینکی از یه سایت دیگه!

 24. Fateme می گوید

  ببخشید میشه بگید من از کجا میتونم نسخه ى iOS رو پیدا کنم؟؟؟؟!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.