«گوگل ریدر» خواهد مرد، اما فید و محتواسازی، نه! معرفی جایگزین‌هایی برای «گوگل ریدر»

94

تا حالا دیگر باید از خبر بد بسته شدن «گوگل ریدر» در تیر ماه سال 92 مطلع شده باشید.

خبر بدی بود، اما شاید به صورت متناقض در بلندمدت این تصمیم گوگل به سود کاربران تمام شود، چرا که:

1- گوگل دیگر واقعا علاقه‌ای به توسعه گوگل ریدر از خود نشان نمی‌داد. از سوی دیگر یکی از عوامل اصلی که باعث می‌شد جایگزین‌ها و رقبای گوگل ریدر موفق نشوند، نفس حضور گوگل ریدر بود.

کاربران تا زمانی که «گوگل ریدر»، هر چند به صورت نیمه‌جان، حضور داشت، علاقه‌ای به تجربه و آزمایش فیدخوان‌های دیگر از خود نشان نمی‌دادند و مشتری دائوی آنها نمی‌شدند.

اما حالا خاموشی قریب الوقوع گوگل ریدر به توسعه‌دهندگان این انگیزه را می‌دهد که به سرعت برای تکمیل سرویس‌های مشابه، گام‌های عملی بردارند. به احتمال زیاد رقابت همین سرویس‌ها با هم، در چند ماه بعد، باعث پیدایش سرویس‌های فیدخوان تازه با امکانات زیاد خواهد شد.

2- ما بیش از حد به گوگل ریدر وابسته شده بودیم، اما دیگر این وابستگی از بین خواهد رفت و پخش شدن کاربران گوگل ریدر، در سایت‌های جایگزین، این نقطه ضعف ما از بین خواهد رفت.


چه جایگزین‌های خوبی برای گوگل ریدر در حال حاضر وجود دارند؟

پیش از هر چیز، باید بگویم که هیچ از فیدخوان‌های موجود به صورت کامل کپی برابر اصل گوگل ریدر نیستند و هر کدام نقاط ضعفی دارند، اما به احتمال زیاد در ماه‌ها بعد این نقاط ضعف، کمتر خواهند شد و حتی ما شاهد افزوده شدن ویژگی‌های اضافی هم خواهیم بود.

1- سایت gooder.us: این سایت جایگزین خوبی برای «گوگل ریدر» است، مؤسسان این سایت ایرانی هستند و هدفشان این بوده است که همه امکانات گوگل ریدر قدیم را برای کاربران خود به ارمغان بیاورند.

به عبارت دیگر شما می‌توانید در این سایت فید بخوانید و کاربران دیگر را دنبال کنید و اشتراکات و یادداشت‌های آنها را بخوانید. شما می‌توانید مطالب مورد علاقه‌تان را لایک کنید.

03-14-2013 10-52-43 AM

سایت gooder.us همه این مزیت‌ها را دارد، اما معلوم نیست که در صورت افزوده شدن انبوه کاربران تا چه حد سرورهایش پاسخگو باشند.

2- Feedly : این فیدخوان عالی اعلام کرده است که در حال ساخت یک کلون یا کپی برابر اصل «گوگل ریدر» را با نام رمز «نورماندی» است و حتی قبل از اعلام خبر تعطیلی گوگل ریدر، انتظار این مطلب را داشته است.

بنابراین فیدلی به کاربران خود اطمینان داده است که وقتی گوگل ریدر خاموش شود، آنها با ضایعه‌ای مواجه نخواهند شد.

اما فیدلی همین حالاهم یکی فیدخوان خوب محسوب می‌شود. فیدلی نسخه اندروید و iOS‌ و نسخه وبی دارد.

به کمک نسخه وبی فیدلی می‌توانید خیلی آسان همه اشتراکات فعلی گوگل ریدر خودتان را وارد فیدلی کنید و شروع به فیدخوانی کنید.

03-14-2013 11-22-55 AM

اما فیدلی در حال حاضر، ضعف‌هایی دارد. مثلا برخلاف گوگل ریدر نمی‌توانید مطالب را به راحتی ستاره بزنید تا در فرصت بعدی بخوانید. البته می‌توانید مطالب را وارد سرویس‌هایی مثل پاکت یا اینستاپیپر بکنید.

فیدلی همچنین، فاقد امکانات گوگل ریدر قدیم است!

3- pulse: پالس، سایت خوبی برای مطلع شدن از آخرین اخبار است.

پالس، در گام نخست یکی سری منابع خبری معتبر و اصلی در کتگوری‌های مختلف مثل فناوری، دانش، عکاسی، سرگرمی و .. به شما پیشنهاد می‌کند، شما می‌توانید این مطالب را وارد حساب پالس خودتان بکنید. در گام بعدی شما می‌توانید فیدهای دلخواه را یک به یک به پالس اضافه کنید.

03-14-2013 11-04-23 AM

به عبارت دیگر، پالس عملکردی متفاوتی نسبت به گوگل ریدر دارد، اما می‌توان از آن به عنوان یک فیدخوان هم اضافه کرد.

برای اضافه کردن فیدها مورد نظرتان باید روی Add Content کلیک کنید و بعد در کادر جستجو، آدرس وبلاگ یا سایت مورد نظر را اصلا نشانی کامل فید را وارد کنید.

03-14-2013 11-02-58 AM

4- فلیپ‌بورد: فلیپ‌بورد البته نسخی وبی ندارد و تنها کاربران اندروید و iOS می‌توانند از آن استفاده کنند، اما خبر خوب برای این کاربران این است که کلیه اشتراکات «گوگل ریدر»ی آنها در فلیپ‌بورد محفوظ باقی می‌ماند و وقتی گوگل ریدر برای همیشه خاموش شود، آنها باز هم می‌توانند کلیه فیدهای خود را در فلیپ‌بورد مطالعه کنند.

03-14-2013 11-06-52 AM

5- bazqux: این سایت یک فیدخوان خوب است، اما باگ‌هایی در هنگام کار با آن مشاهده می‌شود، همچنین بعد از یک ماه استفاده از آن، باید هزینه حدود 9 دلار در سال برای استفاده از آن بپردازید.

6- old reader: این سایت با این نامش می‌خواسته خاطره خوش گوگل ریدر قدیم را زنده کند، به عبارتی در این سایت امکان لایک کردن و دنبال کردن کابران دیگر و به اشتراک گذاشتن مطالب دلخواه را دارید.

اما در مقابل این سایت فعلا نقطه ضعف‌هایی هم دارد، مثلا فیدها را نمی‌توانید در دسته‌های مختلف مرتب کنید.

7- feeddemon: یک فیدخوان دسکتاپ است، یعنی شما باید این فیدخوان را به صورت یک برنامه برای ویندوز نصب کنید.

03-14-2013 11-23-39 AM

با feeddemon امکانات گوگل ریدر قدیم را ندارید و نسبت به گوگل ریدر، محدودیت‌های در مشابه برخی از فیدها خواهید داشت، اما داشتن این برنامه را به عنوان یک جایگزین به شما توصیه می‌کنم.

8- netvibes: اما یکی از بهترین فیدخوان‌هایی که علیرغم سابقه و کیفیت زیاد، کمتر کسی به آن توجه می‌کند، netvibes است.

netvibes برخلاف فیدخوان‌های دیگر، اصلا یک کلون و یک کپی گوگل ریدر نیست و توسعه‌دهندگانش آن را، رأسا آن را با هدف ساختن یک محیط دلپذیر یا رابط کاربری خوب برای فیدخوانی، تأسیس کرده‌اند.

03-14-2013 11-24-42 AM

شما می‌توانید برای تجربه محیط آن، بدون نیاز به ثبت‌نام به اینجا بروید تا فید «یک پزشک» را ببینید.


تعدادی از سایت‌هایی که در بالا معرفی کردم به طور خودکار از گوگل ریدر شما پشتیبان می‌گیرند، به عبارتی شما فقط باید مجوز دسترسی به اطلاعات گوگل ریدر به این سایت‌ها بدهید و دیگر نیازی به کار دیگری نیست.

اما شما برای گرفتن پشتیبان کامل از گوگل ریدر (شامل همه اشتراک‌ها و مطالب ستاره‌زده شدن) می‌توانید به اینجا بروید.

اگر با آی‌پی ایران وارد این آدرس شوید، ممکن است به علت محدودیت‌های داخلی و خارجی نتوانید موفق به این کار شوید!


در صورتی که جایگزین مناسب دیگری برای گوگل ریدر سراغ دارید، لطفا در بخش کامنت‌ها با من و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

در ضمن اشتراک فید «یک پزشک» را در فیدخوان‌های جدید هم فراموش نکنید!

http://feeds.1pezeshk.com/pezeshk


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

اگر نئاتدرتال‌ها بر انسان‌های به اصطلاح خردمند غلبه می‌کردند، شاید اینها ستاره‌های سینماهای آنها…

سوابق فسیلی نشان می‌دهد که نئاندرتال‌ها در حدود 40000 تا 30000 سال پیش از سوابق باستان‌شناسی ناپدید شدند، اگر در برخی مکان‌ها ممکن است تا حدود 28000 سال پیش  زنده مانده باشند.نئاندرتال‌ها گونه‌ای از انسان‌های باستانی بودند که تا زمان…

روجلدهای قدیمی مجله‌های کیهان بچه‌ها

کیهان بچه‌ها مجله‌ای بود که در دوران کودکی می‌خریدیم. برای من کیهان بچه‌ها بوی نان می‌دهد! چون پدرم همیشه بعد از رفتن نانوایی؛ نان‌ها را لای مجله می‌گذاشت و وقتی به خانه می‌آمد من دوان دوان می‌رفتم و مجله را از او می‌گرفتم.منابع…

بهترین سریال های هندی | 49 سریال هندی تماشایی به همراه توضیحات

محتوای شرقی به صورت عام و فیلم‌ها و سریال‌های هندی به صورت خاص طرفداران خاص خودشان را دارند. به خصوص با توجه به کم‌مایه شدن سینما و تلویزیون آمریکا روز به روز افراد بیشتری رو به سریال‌های کره‌ای یا سینمای مستقل‌تر کشورهایی مثل اسپانیا و…

وقتی به رویدادهای تاریخی مهم و مکان‌های مشهور از زاویه دید متفاوتی بنگریم (گالری عکس)

همیشه زاویه دید خیلی مهم است. ما در مورد برخی از رخدادهای مهم تاریخ، همیشه یک یا چند عکس شاخص در ذهنمان است، در صورتی که همان عکس‌ها پشت صحنه‌های جالبی داشته‌اند که از آنها غافل شده‌ایم.به صورت مشابهی روتین‌ترین عکس‌های از بناهای مشهور،…

عکس‌های قبل و بعد بی‌نظیر تاریخی: بناها و مناظر در گذر زمان

عکس‌های قبل و بعد همیشه علاقه‌مند زیادی دارند. مدتهاست که در اینترنت عکس‌های قبل و بعد افرادی که رژیم لاغری اختیار می‌کنند یا بدنسازی می‌کنند یا جراحی زیبایی می‌کنند، منتشر می‌شود و محبوبیت زیادی هم دارند.اما در سطحی ژرف‌تر، بیایید…

تنهاترین درخت جهان در کجاست؟

در جزیره دورأفتاده کمپبل، واقع در بیش از ۶۰۰ کیلومتری جنوب  نیوزلند، صنوبر منفرد سیتکا روییده که به عنوان تنهاترین درخت روی زمین شناخته شده است.نزدیکترین درخت نزدیک به آن آن بیش از ۲۲۰ کیلومتر دورتر، در جزایر اوکلند است، در حالی که…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
94 نظرات
 1. ناگـــــهان می گوید

  bloglines.com

 2. داریوش می گوید

  یک نمونه خوب دیگر feedly.com است که به راحتی می توانید با ورود به حساب گوگل خود، محتویات گوگل ریدر را به آن اضافه کنید و از طریق پلاگین برای کروم و یا از داخل خود اپلیکیشن، هر سایتی را که خواستید می توانید به سورس های آن اضافه کرده و امکانات خوبی برای دسته بندی و شخصی سازی نیز دارد. اپلیکیشن های اندروید و ios هم دارد.

  1. سعید راد می گوید

   فیدلی بهترین سرویسی بود که بعد از اینکه کاربری گوگل ریدر عوض شد رفتم سراغش . درسته امکان اینکه بتونید کاربری یک شبکه اجتماعی رو ( گودر قدیم) داشته باشید رو نداره اما یک ریدر بسیار خوب هست که میتونه با اکانت فیسبوک و توییتر هم سینک بشه و فید اونها رو هم نشونتون بده .

   در ضمن بر خلاف اون چیزی که در پست بالا گفته شد، امکان Save For Later رو هم داره برای اینکه بعدا مطلب دلخواهتون رو مطالعه کنید.

   1. نیما می گوید

    می خوام از طریق google در فیدلی وارد بشم و به اصطلاح به گوگل اجازه دسترسی به فیدلی رو بدم ولی وارد نمیشه مشکل از کجاست .
    از گوگل یا فیدلی یا من ؟

    1. علیرضا مجیدی می گوید

     ترافیک فیدلی شدیدا بالا رفته و سرورهاش جواب نمی‌دن گاهی.

 3. محسن می گوید

  از گودر گفتید که دیگر توسعه پیدا نمیکرد و نیمه جان بود و …

  ولی در ادامه سایت هایی رو معرفی کردید که کپی گوگل ریدر هستند!
  نه تنها کاربردها بلکه حتی ظاهر را هم شبیه به گوگل ریدر ساخته اند.

  این دلیل شما را درک نمیکنم که « ما بیش از حد به گوگل ریدر وابسته شده بودیم، اما دیگر این وابستگی از بین خواهد رفت و پخش شدن کاربران گوگل ریدر، در سایت‌های جایگزین، این نقطه ضعف ما از بین خواهد رفت» !!

  مگر وابستگیش از نوع وابستگی کاربران به مدیاپلیر ویندوز یا اینترنت اکسپلورر بود که هم عادت باشد هم زحمت! گوگل ریدر یکی از بهترین ها بود چرا آن را ترک کنیم و در سایت های دیگر پخش شویم؟

  در ضمن این اولین بار است که گوگل یک سرویس محبوب را پایان می‌دهد. سرویس هایی مثل google wave و این سرویس های اخیر که در لیست حذف قرار گرفته اند واقعا کارایی مناسبی نداشتند ولی همین که تا کنون چند کلون از روی گودر ساخته شده نشان دهنده کاربری و طرفداران انبوه آن بوده است.

 4. یک برنامه نویس می گوید

  کاربرانی که هاست و دامنه شخصی دارند، فیدخوان شخصی در دامنه‌شون نصب کنن. rssLounge جزو بهترین گزینه‌ها در این زمینه است که اتفاقا محیطش هم خیلی شبیه گوگل‌ریدر هست و شما می‌تونین به سادگی دانلودش کنید و در بخشی از دامنه خودتون (مثلا یک زیردامنه) نصبش کنید…

  حسن این کار اینه که اون فیدخوان‌های خارجی گرفتار … میشن اما دامنه شخصی کمتر در معرض این خطر قرار داره 🙂

  1. Zeinab می گوید

   لینک یا منبعی وجود داره که یاد بده چه طور این کار انجام بشه؟

 5. لیلی می گوید

  سلام.

  واقعا ممنون بابت پست جدیدتون که مثل همیشه خوب بود و البته برای خیلی‌ها کاربردی. من اکانت گوگل ریدر رو با فیدلی سینک کردم. حالا سوالم اینه که با بسته شدن گوگل ریدر، فیدها در فیدلی قابل دسترسی خواهند بود یا باید از طریقی جداگانه، آدرس فیدها رو در فیدلی اضافه کنم؟ سوالم خیلی ابتداییه ولی فکر کردم شاید الان فقط یه کپی از اطلاعات گوگل ریدر داره در فیدلی نمایش داده می‌شه و با از دسترس خارج شدن گوگل ریدر، ممکنه دسترسی من هم به فیدها قطع بشه. سوال دومم اینه که من همچنان با اکانت گوگل می‌تونم به فیدلی دسترسی داشته باشم؟ چون فقط اکستنشن فیدلی رو به کروم اضافه کردم و بعد از سینک کردن فیدها، خود به خود و با اکانت گوگل امکان دسترسی داشتم. حالا اگر بخوام بعدا از یک کامپیوتر دیگه فیدهارو در فیدلی چک کنم با همون اکانت گوگل باید وارد بشم و لازم نیست اکانت جداگانه‌ای در فیدلی داشته باشم؟ ببخشید اگر طولانی شد و وقت‌تونو گرفتم.

 6. امیرمسعود می گوید

  تک‌تک سرویس‌هایی که معرفی کردی، می‌تونن به سرنوشتی شبیه گوگل ریدر دچار بشن. ولی…

  همه چیز رو معرفی کردی، جز اصل کاری رو: Tiny Tiny RSS در برابر این سرویس‌هایی که گفتی مثل wordpress.ORG هست در برابر blogspot. این برنامه رو می‌شه روی سرور شخصی نصب کرد و راه انداخت و درست مثل گوگل ریدر (شایدم بهتر) کار می‌کنه.

  نرم‌افزار Tiny Tiny RSS به درد کسایی می‌خوره که نمی‌خوان زیر منت هیچ شرکت یا سرویس اینترنتی‌ای باشند و می‌خوان اختیار فیدخونی‌شون کاملاً دست خودشون باشه. هیچ وقت هم قرار نیست کسی چیزی رو تعطیل کنه، چون صاحبش خود شما هستید.

  1. یک برنامه نویس می گوید

   من چندین برنامه رو تست کردم…
   Tiny Tiny RSS رو هم تست کردم اما rssLounge بهتر بود به نظرم.

   1. امیرمسعود می گوید

    خیلی هم عالی. تا حالا اسمش رو نشنیده بودم. همین الان دارم رو سرور خودم Tiny Tiny RSS رو راه می‌ندازم. واجب شد این رو هم امتحان کنم. خیلی ممنون برای معرفی.

  2. یک طراح و برنامه نویس وب می گوید

   البته من دو سه سال پیش روی این قضیه تحقیق و فیدخوان‌های مختلف تحت وب رو در سرور نصب و تست کردم
   اون زمان rssLounge بهتر بود از Tiny Tiny RSS اما الآن رو نمی‌دونم چون اولی در سال 2011 متوقف شد اما دومی تا امروز در حال گسترش بوده…

   البته سازنده rssLounge پروژه جدیدی رو شروع کرده به نام selfoss که اونم خیلی جالبه و بد نیست اونم یه تست کنید 🙂

   1. علیرضا مجیدی می گوید

    اگر فرصت بشه این دو تا را نصب می‌کنم، نتیجه رو خودم هم یک بررسی می‌کنم.

    1. میرنجاتی می گوید

     من rssLounge رو نصب کردم. جالب بود. کلا این برنامه های قابل نصب روی هاست شخصی گزینه های جالبین (به خاطر محاسنشون)
     فقط لطفا توی بررسیتون، این رو هم در نظر بگیرید که چطور میشه از داده ها بک آپ گرفت. مثلا باید دیتابیسی که موقع نصب تعریف کردیم رو هر از گاهی دانلود کنیم یا روش دیگه ای لازمه
     ممنون

   2. Saeid می گوید

    این selfoss رو چطوری می‌شه نصب کرد؟

    1. sanaz می گوید

     سلام
     هر کاری میکنم نمیتونم نصبش کنم میشه مراحلش رو بهم بگید تا من هم نصب کنم؟
     تشکر

 7. رهگذر می گوید

  ۴ سال تمام نشد یک روز چند ساعت از وقت منو نگیره
  آقای دکتر فراموش کردی گوگل ریدر با اینکه …. بود این طور ادامه می داد، و بزرگی شرکت گوگل بود که نمیشد کل دامنه شو بست
  الان کجا کوچ کنیم که ظرف چند هفته نابود نشده
  آخرین اتصال من با گوگلم پاره شد
  بهتره ما هم یه خونه تکونی ای بکنیم
  این همه وبلاگ خوندن … فایده ای نداره

 8. امیر می گوید

  ممنون از این توضیحات مفید. خیلی از کاربران ایران استفاده‌ی دیگه‌ای که بعد از مردن «بلاگرولینگ» از گوگل‌ریدر می‌کنن، راه‌اندازی «بلاگ‌چرخان» به کمک گودر بود. حالا این هم به مشکل می‌خوره. آیا می‌دونین که با این سرویس‌ها رو – مثلا فیدلی – رو تو بلا‌گ‌چرخان هم می‌شه جایگزین گودر کرد یا نه؟

 9. lmr می گوید

  من از
  http://www.totally.me
  استفاده می‌کنم و برام راحت‌تر و جذاب تره. اگه گودر احساس یه روزنامه رو داشت این سایته یه جور مجله‌طور می‌زنه 🙂

 10. ستار . م می گوید

  درود بر شما
  فکر کنم یک سرویس خوب رو جا گذاشتید:
  bloglines.com

 11. ستار . م می گوید

  راستی دو سرویس netvibes و bloglines قریباً مثل هم هستند!

 12. محسن می گوید

  در مورد سرویس قیدلی اشتباه می کنید
  گزینه سیو داره و راحت تو بخش سیو قابل دسترس است !!

 13. Zeinab می گوید

  نمیدونم واقن کدوم ِ این ها میتوانند جایگزین گوگل ریدر بشن!

 14. Millad می گوید

  پست خیلی خوبی بود!
  برای خوندن فید من قبلا از feeddemon استفاده میکردم ولی تقریبا یکساله که از فیدلی استفاده میکنم، چندتا از دلایل ایجا میزارم:
  – معتقدم به راحتی میشه سیو کرد (که حتی در گودر بصورت اتوماتیک ستاره میخوره!)،
  – میانبرای کیبودرش از گودر راحتره (در اثر عادت!)
  – کاستومایز راحت

  اما در مقابل یکی از مواردی رو که نمی پسندم مربوط به نسخه موبایلشه (اندروید) چون نمیشه برا مطالب پلاس+1 یا بقولی لایک زد! طبق رپلای ایمیل دولوپراش هم هنوز این امکان وجود نداره!
  ——-
  فیدلی هم گزینه خوبیه با این تفاوت که وقتی اکانت گودر رو اد میکنی کل فیدها رو به صورت یدونه نشون میده نه یه لینک برا هرکدوم (بقولی یه کاشی برا هر کدوم)

 15. شهریار می گوید

  سلام. بین سایت‌هایی که معرفی کردید به نظرم فیدلی تا اینجا طراحی و امکانات بهتری رو داره.میخواستم ازتون درخواست کنم اگر فرصتش فراهم شد یک راهنمایی درباره چگونگی کاربری بهتر در این سایت و استفاده از امکاناتش برامون بنویسید.

  موفق باشید..

 16. Omid می گوید

  یکی از ویژگیهای بارز گودر، در کنار ستاره زدن، امکان “تگ” زدن به هر مطلبی است، به نحویکه هر مطلب (آیتم) میتواند تعدادی تگ مختلف داشته باشد، و در نتیجه مطالب به هر نحو که کاربر بخواهد دسته بندی میشوند (آپشن Edit Tags)

  آیا امکانی برای انتقال این “تگ”ها به سایر فیدخوانها هست؟

  از راهنماییتان ممنون میشوم

 17. دریا می گوید
 18. saeidrad می گوید

  کسانی که از فونت feedly ناراضی هستند اگر با مرورگر کروم کار میکنند میتونن از قسمت setting سپس به قسمت advance setting برن و از اونجا رو گزینه ی customize font کلیک کنید و فونت sans-serif رو به tahoma و یا اگر ویندوز 8 دارید به segoe ui تغییر بدید.

 19. سهیل می گوید

  با سلام
  از گوگل ریدر پشتیبان گرفتم و حالا این سوال رو از شما دارم که کدوم یکی از سایت هایی که پیشنهاد دادین این امکان رو میده که از این نسخه ی پشتیبان استفاده کرد و چطور میشه این کارو انجام داد…
  ممنون میشم از راهنمایی شما

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   من فعلا نت ویبس رو ترجیح می‌دم. اما بقیه هم کم و بیش قابلیت ایمپورت فید رو دارن.

   1. سهیل می گوید

    مرسی به خاطر پاسخگویی

 20. رد می گوید

  یه سوال. اگر feedly به صورت یک اکستنشن روی بروزر باشه، آیا باعث سنگین شدن browser نمیشه؟ شما در تمام لحاظات در حال فید خوندن نیستی. اما feedly تمام مدت، پشت صحنه در حال کار کردنه.

 21. sh می گوید

  دکترجان دو سوال:
  1.اینکه نوشتین فلیپ بورد خوبیش اینه که بعد از خاموشی گودر فیدها رو همچنان میشه استفاده کرد،مگه توی بقیه سرویسا فیدها بعد از گودر از بین میرن؟یعنی باید فیدها رو دستی و دونه دونه توی اونا وارد کنیم؟
  2.کدوم یکی از این سرویسا هست که امنیتش بهتره و فیدهایی که ما عضوش هستیم رو به بقیه نشون نمیده؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   1- نه. ولی در مورد بعضی از اپ‌ها که با گوگل ریدر کار می‌کنن این احتمال هست. 2- مثل همین نت ویبس خیلی خوبه.

   1. sh می گوید

    مرسی.چیزایی که از داخل گ.ریدر برای خودم به جیمیل فرستاده م از بین نمی ره؟؟چون خیلی از مطالبو برای خودم ایمیل کردم در این چند سال..

 22. Saeid می گوید

  سلام
  من rssLounge که یک برنامه نویس معرفی کرده بود رو نصب کردم ولی حالا یه مشکلی هست و اونم اینکه چطور فایل خروجی گوگل ریدر رو دانلود کنیم؟! دوستان لطفن اگه راهی سراغ دارین بگین.
  We’re sorry, but this service is not available in your country
  !!!!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   خوب باید آی‌پی عوض کنین.

 23. داریوش می گوید

  به نظر من بهترین گزینه برای دسکتاپ Feed Reader

 24. سروش می گوید

  یادم هست در مصاحبتون با وبلاگینا گفتین اگه گودر غیرفعال بشود شما را باید ببرن به اروژانس ؟
  ایا رفتین ؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   🙂 اون موقع یک سری اپ‌های امروزی رو نداشتم. اما همین حالا هم نداشتن گودر ضایعه بزرگی است.

 25. sajjad می گوید

  آخرین و کامل ترین اخبار از گلکسی اس 4 تصاویر به همراه ویو از قابلیت های این گوشی : لمس شناور ، مرورگر ، توقف هوشمند ویدیو و …
  حتما ببینید :
  http://tntplus.ir/1391/12/24/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%88-%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%84%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%AF%D9%84%DA%A9%D8%B3/

 26. شهاب الدین می گوید

  من از هیچ کدوم از فیدخوان‌های خوشم نمیاد. فقط نگاه می‌کردم ببینم کدوم سایت یا وبلاگ به روز شده و بعد می‌رفتم به خود سایت. عدم امکان کامنتینگ و همچنین عدم نمایش قالب سایت از معضلات بزرگ هستند.

 27. رامین می گوید

  جایگزین گوگل ریدر باید توسط یک شرکتی باشه که مثل گوگل از لحاظ امکاناتی و سرمایه و منابع انسانی مثل گوگل باشه من فکر میکنم الان بهترین وقت برای زاکربرگ و فبسبوک هستش تا بتونن با ارائه سرویسی مشابه این جای خالی رو پر کنن.

 28. Zeinab می گوید

  من یک سوال هم دارم.
  من دو تا اکانت جیمیل دارم و از گوگل ریدر هر دو استفاده می کردم.
  فقط یکی رو توانستم به فیدلی اضافه کنم. دنبال این می گردم که فیدهای اون یکی آی دی رو بتونم به این یک یاضافه کنم که هر دو از یک اکانت منتقل بشه در واقع.
  ولی هر چی می گردم راهش رو پیدا نمی کنم.
  راهی داره؟ یا اینکه باید بالای 300، 400 تا فید رو دستی منتقل کنم؟

 29. delzadeh می گوید

  سلام. انگار این گوگل اصلا سر سازگاری با ما رو نداره. کاش می‌دونست که با محدود کردن گودر در سال قبل با راه اندازی گوگل پلاس ما رو در بدر کرده. اما دکتر این سرویس http://www.newsblur.com/ که قبلا خودتون معرفی کردین یادتون رفته؟

 30. نیما می گوید

  من همین امشب متوجه شدم که از یکم جولای 2013 گوگل ریدر غیرفعال میشه :((( خیلی خیلی خیلی ناراحت شدم واقعا نمیدونم چیکار کنم تا آخرین روز ازش نهایت استفاده رو میکنم ولی نمیدونم بعدش چیکار کنم، تمام سرویس های فید یه مشکلی دارن که گودر نداشت!
  بصورت روزانه حدود 400مورد از منابع مختلف فیدش برام ارسال میشد که خیلی سریع میتونستم مدیریتشون کنم (از جمله مطالب همین یک پزشک رو هیچکدومشو از دست نمیدادم) من با برنامه ی reeder کار میکردم و اکانت گوگل ریدر رو زده بودم و همه ی موارد توی اون نرم افزار میومد در مورد سایتهای خارجی و سیاسی هم نیازی به قندشکن نداشت و مطالب رو میاورد. بعدش لینک هایی که میخواستم توی دسکتاپ سر بهشون بزنم یا چیز دانلودی بود یا وبی بود رو میزدم میرفت توی instapaper و مطالبی که مقاله مانند و خوندنی بودن رو هم میزدم میرفت توی pocket و کل مطلب رو توی اپلیکیشنش توی هر آی دیوایسم میتونستم بخونم (همه جا وقتم صرفه جویی میشد توی رخت خواب، توی راه، و…) از فلیپ بوردم به عنوان فیدر فیسبوک استفاده میکردم (که گویا الان نمیشه)
  خلاصه گوگل ریدر بره منم بیچاره شدم و همه ی برنامه های میریزه بهم 🙁 من همه چیو امتحان کردم و با هیچکدومش نمیتونم به این راحتی که الان هستم باشم!!!1 :((( خب چرا میخوان حذفش کنن سرویس به این خوبی…..

 31. نیما می گوید

  خوبی گوگل ریدر این بود که سازگاری با بسیاری از اپلیکشین های سیستم عامل های مختلف از جمله آی او اس و آندروید داشت و همچنین سازگاری با سرویس های فیدی مختلف از جمله quote.fm و readability و instapaper و pocket و evernote و pinboard و zootool و delicious و app.net و tweitter و fb و buffer اینایی که گفتم همشون سرویس های فیدی و رید لتر هستند که توی مقاله نیومده! اسم نرم افزارهایی که با گوگل ریدر سازگاری داشتن که خیلی زیاده…. هر سرویسی یه قلق خاص و یه سیستم خاص داره که هیچکدومم کامل نیستن!

 32. عون می گوید

  گوگل مریضه…
  مسئله اصلی استفاده آفلاینه…بدبختی!!!

 33. SAM3R می گوید

  ما که از فید ریدر اپرا استفاده میکنیم

 34. alii می گوید

  ممکنه دروغ 13باشه ؟

 35. بهنام می گوید

  فیدلی واقعا خوبه اما نمیدونم فقط برای من اتفاق می افته یا شما هم تجربه کردید که به شدت کنده و اکثر مواقع واردش نمیشه و اصلا از دیشب تا حالا خیل ایراد یدا کرده.

 36. امین می گوید

  هر چند که Google Currents یک اپلیکیشن هست و برخلاف Google Reader یک سرویس وب نیست ولی با اینحال می تونه یک جایگزین گوگلی باشه برای ریدر! درسته که این اپلیکیشن برای خوندن مجلات دیجیتال طراحی شده ولی براحتی فیدهای گوگل ریدر رو میاره

  1. عون می گوید

   نکته اصلی اینه که گوگل سازوکار ریدر رو کامل حذف خواهد کرد. به عبارتی دیگه سیستمی نیست که به کارنت یا فلیپ بورد ورودی بده…و رحمت الله

 37. محسن می گوید

  مطلب خیلی خوبی بود.
  من netvibes را انتخاب کردم.

 38. علی می گوید

  به نظر من تا الان نمونه ایرانی Gooder.us خوب کار کرده و همواره هم داره توسعه پیدا میکنه و با هزینه های اعضاء رشد میکنه اما مساله ای که وجود داره، حجم زیاد محتواییِ که ما توی گوگل ریدر جا میذاریم. سایت هایی که تعطیل شدن اما محتواشون توی گوگل ریدر برای ما در دسترس هستند. انتقال لینک ها و فیدهای جدید به سرورهای دیگه خیلی راحته اما نمیدونم واقعا برای محتوای جا مونده چیکار کنیم؟

 39. msshams می گوید

  من دارم فکر می کنم الان سرویس های هم قطار گووگل ریدر چه حالی دارن می برن :دی
  الان با خیل عظیم کاربران مهاجر گووگل ریدر مواجه شدن!

 40. kamran می گوید

  رای بدید اگه ذوست داشتید
  https://www.change.org/petitions/google-keep-google-reader-running

 41. ram می گوید

  فیدخوانی برای توییتر وجود نداره؟ طوری که سریع توییت ها رو بگیره و حفظ کنه حتی در صورتی که توییتی پاک شد توی اون بمونه؟
  همون طور که مثلا اگر پستی از وبلاگ حذف بشه فیدش توی گوگل ریدر می مونه

 42. hootan می گوید

  سلام. با عرض پوزش، متن کامنتهای بالایی رو هنوز نخوندم و نتیجتا ممکنه پیشنهادم تکراری باشه. من به تازگی از نرم افزار اندرویید taptu استفاده میکنم وخیلی از نحوه کارش راضی هستم. این نرم افزار از سامسونگ اپز قابل تهیه است.

 43. سعید می گوید

  سلام
  من از flipboard استفاده میکنم و خیلی علاقه درام به این اپلیکشن ولی وقتی میزنم روی مطلب که ادمشو بیاره همینجوری رو لود میمونه و ادامش نمیاد!
  من از اینترنت ایرانسل استفاده میکنم. نمیدونم شاید شیلتره!
  لطفا راهنمایی کنید برای حل مشکل دکتر؟

 44. سید ایوب می گوید

  403. That’s an error.

  Your client does not have permission to get URL / from this server. (Client IP address: 5.250.52.7)

  We’re sorry, but this service is not available in your country. That’s all we know.

  با دیدن این پیام به سختی دوباره یه سمت سرویس میرم

 45. بهنام می گوید

  این جا رو هم ببینید:
  http://www.replacereader.com

 46. دریا می گوید

  خوبی گوگل ریدر این بود که مطالب همه وبلاگها یا وبسایتهای … شده رو می اورد و نیازی به قندشکن نبود و این یک مزیت بسیار بزرگ برای کاربران ایرانی بود. مزیت دومش امکان شیر کردن اونها در گوگل پلاس بود که درسته همه قابلیتهای گودر قدیم رو نداشت ولی باز از هیچی بهتر بود.
  من از بین این سرویسها و اپهایی که معرفی کردید با همشون کار نکردم و نمیدونم که ایا این دو قابلیت بالا رو دارن یا نه؛ ولی مثلا فلیپبورد با اینکه اپ خوبیه ولی مشکل … داره و بدون چی چی ان اپدیت نمیشه و عملا از روزی که چی چی انها بسته شدن، بلااستفاده مونده.
  فکر میکنم باید دنبال سرویسهای جایگزینی بگردیم که حداقل دو قابلیت بالا رو داشته باشن وگرنه عملا بدرد کاربر ایرانی نمیخورن.

 47. مهدی می گوید

  من از نسخه دسکتاپ snarfer استفاده میکنم . چیز بدی نیست البته من زیاد اهل share و like نیستم ولی مشکلش اینه که از سال 2008 تا الان اپدیت نشده است

  1. دريا می گوید

   و مشکلش اینه که فید سایتها یا وبلاگهای . . . شده را نمی‌آورد.

 48. Omid می گوید

  الان متوجه شدم که ما هم اکنون هم میتوانیم مطالب را با تمهیداتی از طریق گوگل ریدر به اشتراک بگذاریم!!! چگونه؟
  یک- مطالب مورد نظر برای اشتراک را “تگ” بزنیم، مثلا Public
  دو- بر روی تگ Public کلیک کنیم
  سه- در Folder Settings بر گزینه View details and Statistics کلیک کنیم. آدرس فیدی برای این تگ (Public) به ما میدهد. این آدرس را به اطلاع دوستان برسانیم
  چهار- دوستان علاقمند به دنبال کردن مطالب ما میتوانند مشترک این فید شوند، و از این پس کلیه مطالبی را که ما تگ Public میزنیم را دریافت نمایند

  دکتر جان لطفا در این چند ماه باقیمانده، با استفاده از این امکان، حدی از تالمات روحی ما بکاهید

 49. sgh می گوید

  من از Bloglines.com استفاده می کنم..که انگار یطوری همون netvibesهست. چون اکانتشون یکیه!! (اما تو نتوایبز هیچ فیدی ندارم و خالیه!!)

  تو سایت بلاگلاین یه گزینه migrate داره..که عمل نمی کنه 😐 نمی تونم انتقال بدم 🙁
  یکی کمک کنه..

 50. احسان می گوید

  آقای دکتر
  مشکل اصلی همه این سایت ها اینه ه از اچ تی تی پی اس پشتیبانی نمی کنه و اس اس ال نداره . این در آینده مشکل ساز خواهد بود
  ضمن اینکه به اطلاع برسونم که بنا به شنیده های موثق از یکی از دوستان مخابراتی ، بعد از بستن پورت های چی چی ان ، به زودی اچ تی تی پی اس هم تو ایران بسته میشه و عملا کل سرویس های گوگل از دسترس خارج میشه . تو این مدت چند بار هم تو تهران تست گرفتند.

 51. کیان گیتی گهر می گوید

  یه سری هم به http://www.feedreader.com بزنید.
  خودش که میگه بهترین جایگزین برای گوگل ریدره!

 52. رضا می گوید

  سلام، دکتر یادتون میاد چند سال پیش توی مصاحبه با وبلاگینا آرش ازتون پرسید «اگه یروز پاشید ببینید گوگل ریدر نیست، چه کار میکنید؟»؟ الان فکنم وقتشه بش پاسخ بدید D:

 53. یک معلم می گوید

  با سلام و احترام
  میشه یک خواهشی کنم؟
  اگه امکانش هست یک نفر زحمتش رو بکشه و یه توضیح کامل راجع به اینکه چجوری از کروم اسباب کشی کنیم و اینکه از فیدمون چجوری بک آپ بگیریم و … در اختیار بقیه بذاره
  من یکی که تا آخر عمر دعاگو میشم 😀

  1. یک معلم می گوید

   من به فیدلی اسباب کشی کردم ولی نمیدونم چجوری باید بک آپ بگیرم
   اگه ریدر بسته شه چه بلایی سر فیدها میاد؟ 🙁

   1. یک معلم می گوید

    http://www.netvibes.com

    این خیلی نسبت به فیدلی بهتره، راحت هم میشه اسباب کشی کرد
    🙂

 54. Omid می گوید

  دکتر جان لطفا این موضوع با این اهمیت را فراموش نکنید، و تا موعد اپاکلیپس ما را در جریان آخرینها بگذارید
  ممنون

 55. sara می گوید

  سلام جناب مجیدی ممنون از پست بسیارمفیدتون من بهfeedlyرفتم وخیلی راضیم حتی همه tagهای گوگل ریدر هم منتقل شده فقط کافیه برای دیدنشون به قسمت perferencesبریم ودر قسمت tagging توی اون کادر باریک ,عنوان همه تگهامونو همونطور که توی گوگل ریدر نوشته بودیم ؛پشت سرهم با یک ویرگول بینشون وارد کنیم.شما احتمالا میدونستید برای دوستان گفتم که نگران تگهاشون نباشن فولدرهارو هم که عینن وارد میکنه خلاصه کارش درسته 🙂

 56. Omid می گوید

  آیا امکان/احتمال خرید گوگل ریدر، توسط یکی از شرکتها مثل فیس بوک، یاهو، …. هست؟

 57. سید امین می گوید

  من بعد از گودر از netvibes استفاده می‌کنم ولی مشکل راست به چپ باهاش دارم. مشکلی که تقریبا همه این فیدخون‌ها به جز گوگل ریدر مرحوم دارن. عکسی که شما زدید از این سایت انگار این مشکل توش حل شده. من تو تنظیمات نتونستم همچین گزینه‌ای پیدا کنم به جز در حالتی که زبان سایت رو فارسی میشه که تو زبان فارسیش هم همه چی به هم میریزه.
  میشه بگید چه طور این کار رو کردید؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   شما می‌تونین از یک استایل مناسب برای مرورگر فایرفاکس یا کروم استفاده کنین.
   این را به شما توصیه می‌کنم:
   http://userstyles.org/styles/84578/netvibes-readable-ordered-view-with-tahoma-font

   1. سید امین می گوید

    یه زمانی رفتم سراغش اما چیزی پیدا نکرم تو یوزر استایل. خیلی ممنون

 58. شهاب الدین می گوید

  لطفاً taptu را نیز معرفی کنید. خیلی محیط زیبا و کاربر پسندی داره. با فارسی هم مشکل خاصی نداره. نسخه وب و موبایلش عالیه.

 59. مارال می گوید

  با سلام
  فیدلی رو امتحان کردم و به نظرم جالب اومد ولی نسبت به کوکل‎ریدر خیلی خیلی کُند است. آیا بقیه‎اشون هم همینطور هستند؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   البته نسخه iOS فیدلی بسیار عالی است. واقعیتش این هست که هنوز هیچ جایگزین وبی خوبی برای گودر وجود نداره و ما باید منتظر محصولات تازه باشیم.

 60. samira می گوید

  بهترین گزینه جایگزین ریدر کامافید است.راحت و بی دردسر

  commafeed.com

 61. جلال سميعى می گوید

  اخیرا روى آى پد و لابد آى فون اپلیکیشن newsify داره خیلى خوب با گودر سینک مى شه و کار باهاش راحته، حتما تست کنید.

 62. ra می گوید

  یه ریدر خوب پیدا کردم به نام https://www.inoreader.com/
  که تو بقیه جانشینان گودر یه چیز دیگس.همه قابلیت های گور رو داره یه چیزایی هم بیشتر داره(نمیگم که کشفشون کنین).فردا گودر خواهد مرد و ما همچنان ادامه خواهیم داشت

 63. ra می گوید

  در ضمن برای کروم ، افزونه هم داره

 64. saeid می گوید

  سلام ، من یه نسخه پشتیبان از گوگل ریدر مرحومم گرفتم ولی چه جوری میتونم الان به اپلیکیشن یک فید خوان اضافه کنم ؟

 65. zakaria می گوید

  سلام . من از فیدلی استفاده می کنم . دو تا مشکل دارم :
  اول اینکه سایت هایی که فیل..ر هستند و قبلن با فیل..رشکن اونا رو وارد فیدهام کردم رو باز نمی کنه !
  دوم اینکه مطالبی که عکس زیاد داره رو فقط با تیتر نشون میده و عکس هارو نمایش نمیده !
  مشکل از چیه ؟

 66. تشک بادی می گوید

  ما که بعد از گوگل ریدر گیج شدیم
  الان هم که هر کی اومده یه سرویسی معرفی می کنه؟!؟!
  آیا منبعی وجود دارد که بهترین سرویس را معرفی کند؟؟

 67. sorena87 می گوید

  سلام به همگی

  من الان از http://www.netvibes.com
  استفاده می کنم و بسیار راضی هستم

  یکی از خوبی هایی که داره ،برای هر وبلاگ میتونی مشخص کنی که فیدش رو ببینی و یا بصورت پستی که تو خود وبلاگ هست همراه با عکس و امکان کامنت گذاشتن ببینی

 68. پونه می گوید

  http://www.netvibes.com
  میشه درباره این سایت و نحوه استفاده ازش توضیح بدهید؟
  من در حوزه های مختلف می خوام سایت های مربوط به هر حوزه دسته بندی شده باشد.
  اگر راهنمایی نمایید ممنون میشم

 69. تشک بادی می گوید

  ممنون برای معرفی جایگزین ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.