جنجال خبری: لپ‌تاپ دزدی مرد لندنی سر از ایران درآورد!

133

چه کسی است که از داشتن گجت‌های شیک و کارا بدش بیاید. اما داشتن یک آی‌پد تازه دشوار است:

04-12-2013 06-56-10 AM

و داشتن یک مک‌بوک پرو برای خیلی‌ها در حکم آرزو:

04-12-2013 06-56-47 AM

پس اگر در حین پاساژگردی به جایی بربخورید که با مثلا سی چهل درصد تخفیف، شما را صاحب یکی از این گجت‌های دوست‌داشتنی کنند، ممکن است به سختی مقاومت کنید.

جنس را می‌خرید و به خانه می‌آورید و از خرید خوبتان لذت می‌برید. خوشبختانه آی‌پد و مک‌بوک خریداری شده به خوبی کار می‌کند. اپلیکیشن‌های ضروری هم از پیش روی آنها نصب شده است و لازم نیست که با این وضعیت اینترنت «تغییر آی‌پی» بدهید و اپلکییشن‌ها را نصب کنید، تازه ممکن است چند تایی اپلیکیشن پولی خوب هم از پیش نصب شده باشد.


این سناریویی است که هر روز در ایران رخ می‌دهد، اغلب میزان نیاز و علاقه‌مندی به فناوری آنقدر زیاد است که بر شکی که ممکن است در لایه‌های درونی ذهن در مورد «دزدی» بودن کالا وجود داشته باشد، غلبه کند.

اما همه خوش‌شانس نیستند:

«دام دل تارتو» یک اینیماتور مقیم بریتانیا است، در اوایل فوریه امسال، هنگامی که او به خانه بازگشت، متوجه شد که آی‌پد و مک‌بوک پرو از خانه‌اش به سرفت رفته است.

از آنجا که روی مک‌بوک اپلیکیشن Hidden App را نصب کرده بود، امیدوار بود که بتواند رد مک‌بوک پرو را بگیرد. یک ماه بعد او به آرزویش رسید، کسی با مک‌بوک به اینترنت متصل شده بود و او دیگر می‌دانست مک‌بوک پروی او کجاست و صاحبان ناخواسته جدیدش چه کسانی هستند!

سه هزار مایل آن سوتر، مک‌بوک پروی او در تهران بود!

STLON MACBOOK

به همین خاطر او در تامبلر وبلاگی با عنوان Dom’s laptop is in Iran باز کرد تا عکس‌هایی که دوربین لپ‌تاپ می‌گیرد و اسکرین‌شات‌هایش را مستند کند!

«کاربران جدید خانواده ای بودند که عکسشان در قاب تاریک اتاقی دلگیر و بی پنجره ثبت شده بود.

هر جایی که لپ تاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد نرم‌افزار همچنان به فرستادن عکس ادامه می دهد. بیشتر، تصویر همان زن است در حالت های گوناگون و در همان خانه. در یکی از عکس ها، زن پیش بند نوزاد را روی سر خود متعادل نگه داشته. در عکسی دیگر روپوش کلاهداری پوشیده و کلاه را به سر گذاشته است. نرم افزار همچنین نشان می‌دهد که صاحبان جدیدش از موسیقی هنرمندان ایرانی و … لذت می‌برند.

04-12-2013 11-16-33 PM

آقای دلتارتو، که اکنون خود را به این عکس‌ها و محل دقیق لپ تاپ خود مجهز می دید به پلیس ویژه بررسی سرقت اطلاع داد. آنان پیش از این برای انگشت نگاری وسایل را پودر زده و بررسی کرده بودند، ولی چیزی عایدشان نشده بود.

او می گوید: «این نرم افزار طول و عرض جغرافیایی را تا دقت دو متر مشخص می کند. به پلیس زنگ زدم و گفتم که کامپیوترم در ایران پیدا شده و آن ها گمان کردند شوخی می کنم.» و اضافه می کند: «به نظرم می رسید ماجرا باید کمی محلی تر از این باشد که لپ تاپ من سر از یاران در بیاورد.»

متاسفانه پلیس اعلام کرد که ایران خارج از محدوده رسیدگی آن هاست و تقریبا به جز گزارش به اینترپل (پلیس بین الملل) کار دیگری از دستشان بر نمی آید و در ضمن هشدار داد که بعید به نظر می رسد که چنین موضوعی در اولویت پلیس بین الملل قرار بگیرد و ممکن است تا چندین سال مورد بررسی قرار نگیرد.»

این مسئله با بازتاب پیدا کردن در نشریه تلگراف و همچنین سایت گیزمودو در حال داغ شدن است.

به نظر نمی‌رسد که صاحبان کنونی لپ‌تاپ هیچ نقشی در سرقت داشته باشند.

04-12-2013 11-16-45 PM

در ظاهر، ممکن است این طور تصور کنید که این قضیه باعث ایجاد یک سیاه‌نمایی دیگر علیه ایرانیان می‌شود، اما در این میان کسانی هم مثل یکی از کامنت‌گذارهای گیزمودو بوده‌اند که چیز دیگری را از این خبر، بیرون کشیده‌اند. یکی از کامنت‌گذارها نوشته است که در غوغای اخباری که می‌خواهند همیشه و همه وقت از ایرانی‌ها چهره‌هایی خشن و خطرناک بسازند، این خبر به صورت متناقضی، زاویه دیگری از زندگی روتین ایرانی‌ها را نشان می‌دهد، نگاه کنید! ایرانی‌ها هم آدم هستند! به عکس‌ها نگاه کنید، آنها هم Jenga بازی می‌کنند، به موسیقی گوش می‌کنند، در خانه روی میز قهوه می‌خورند، درست مثل آمریکایی‌ها!


صاحب کنونی این مک‌بوک پرو شاید کسی نباشد که گیزمودو یا تلگراف بخواند، اما شاید شانس داشته باشیم و این مطلب «یک پزشک» را بخواند و دلش بخواهد به صورتی متفاوت با قضیه برخورد کند، از چند میلیونی که خرج گرده صرف‌نظر کند، با «دل تارتو» تماس بگیرد و بگوید چگونه مک‌بوک پرو را با شوق و ذوق خریده است، وسیله‌اش را به نوعی پس بفرستد و «دل تارتو» ، خود و البته ما را شاد کند!


اما فارغ از این خبرها، چیزی که مهم است این است که باید در حد امکان سعی کنیم، گجت‌های دست دو را از اشخاص و فروشگاه‌های معتبرتری بخریم.

در اقدامی دیگر که ممکن است از نظر امنیتی هم مهم باشد، هم در آی‌دیوایس‌ها و هم در وسایل دیگر، هم فروشنده و هم خریدار باید سعی کنند، همه اطلاعات را به کلی پاک کنند.

با یک فکتوری ریست می‌شود تا حد زیادی مطمئن بود، البته با یک بار فکتوری ریست باز هم خریدار بدنهادی ممکن است، با نرم‌افزارهای بازیابی‌کننده اطلاعات به اطلاعات شخصی خریدار و مثلا عکس‌های و ویدئوهای خصوصی‌اش دسترسی پیدا کند (درمورد آی‌دیوایس‌ها از کمیت و کیفیت چنین اپ‌هایی آگاه نیستم). پس منطقی است که بعد از فکتوری ریست وسیله با نرم‌افزارهای ویژه‌های که اطلاعات را غیرقابل بازیابی می‌کنند، کاملا مطمئن شوید.

منابع: + و + و +

پی‌نوشت

بر اساس نوشته‌های آقای دام دل تارتو در وبلاگش، صاحب کنونی لپ‌تاپ با ایشان تماس گرفته‌اند و به آقای دام اطلاع داده‌اند که بدون آگاهی از دزدی بودن لپ‌تاپ، لپ‌تاپ را خریده‌اند.

آقای دام  هم از قضاوت زودهنگام خود و اشتراک عکس‌ها پوزش خواسته است و به همین منظور از صاحب کنونی خواسته که لپ‌تاپ را برای خودش نگه دارد.

04-12-2013 06-10-53 PM

«یک پزشک» در صورت صلاحدید صاحب کنونی لپ‌تاپ، حاضر است توضیحات ایشان را در منتشر کند.

 

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
133 نظرات
 1. افشین می گوید

  فکر میکنم برای شخص مالباخته هم کاملا واضحه که استفاده کننده ی فعلیِ لپ تاپ به احتمال بسیار زیاد، دزدِ لپ تاپ نیست. با این دید، من فکر میکنم کار ایشون در استفاده از تصاویر و انتشار اونها به نوعی دزدیِ اطلاعات هست و به خودیِ خود کار غیر اخلاقی ایه.
  در حقیقت الان یک دزد داریم که یک لپ تاپ رو دزدیده، یه شخص داریم که یک لپ تاپ دزدی رو بدون اطلاع از سرقتی بودنش با پرداخت پول خریده و یک دزد دیگه هم داریم که یه نفر لپ تاپشو دزدیده.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   بله، به نظر من هم حرف شما درسته. به خصوص که محو کردن عکس‌ها توسط من صورت گرفته و دل تارتو خودش عکس‌ها رو محو نکرده ظاهرا.

   1. javad می گوید

    اما منیع ذکر شده عکس ها محو نشده !

   2. Marilyn می گوید

    لوکیشن هم داده کارو کمی برای اطلاع به این فرد راحت تر کرده با نظر دوستان یا به پلیس فتا گزارش داد یا با همکاری دوستان می تان فرد را مطلع کرد (که حداقل نرم فزار را پاک کند )

    1. Marilyn می گوید

     من به فردی که مک بوک سرقت شده حق میدم که عصبانی باشه ولی این دلیل انتشار عکسهای شخصی فرد که مشخص نیست چه نقشی در این سرقت داشته و شاید روح بنده خدام بی خبر باشه نمشه میتونستت شیوه های دیگری پیش بگیره این چون این اپ کانتکت ها رو هم در اختیار فرد مالک میزاره
     البته این حرفا فعلا بی فایده است چون این اتفاق رخ داده ونیازبه چاره دیگری داره و هنوز هم دیر نشده

     1. امین می گوید

      شما لطفا اگه انقدر فداکاری این فداکاری رو در برابر هم وطنان خودت انحام بده٬ ما ایرانیا همه مال باخته ایم و دنبال کسی میگردیم حقمونو بگیره! نمیخواد طرف اون یارو انگلیسی …رو بگیری که به راحتی به خودش اجازه داد رو یه خوانواده برچسب دزد بزنه و عکسهاشو پخش کنه٬ و امروز که فهمیده اشتباه کرده بگه ببخشید!!

   3. امين می گوید

    دکتر تو تامبلرش نیگا کنی عذر خواهی کره طرف و گفته با اونا در تماسه و صاحبان جدید هم تماس گرفتند که مکبوک رو برگردونن.
    The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

    Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.

   4. راز می گوید

    قضیه به خوبی و خوشی به اتمام رسید.
    این آخرین پست اون وبلاگ و صاحب اصلی لپ تاپ هستش.
    The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

    Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.

    1. Marilyn می گوید

     با تشکر از خبر دوستان
     “”صاحب جدید لب تاب من درتماس با من خیلی احساس شرمندگی کرده (البته از نظر من که بی تقصیر بوده و حتی الان متونه از فرد صاحب لب تاب به راحتی شکایت کنه) و گفته که لپ تاب بر مگدونه

     من اشتباه بزرگی در تنظیم و به اشتراک گذاری داستان و اطلاعات خصوصی اوکردم من درخواست کردم عذر خواهی من رو بپزیند””

     1. Marilyn می گوید

      لپ تاپ رو نگه دارن
      ببخشید این تکه به علت ترجمه از روی کامنت جا افتاده بود چون یکم انگلیسی ش به همریخته بود

    2. سامان می گوید

     چه ترجمی بدی کردی.

     1. امیر می گوید

      گر تو بهتر میزنی بستان بزن

    3. Marilyn می گوید

     من هدف ترجمه نبود من معنی لغت mortified رو نمی ودنست البته حدس میزدم اما وقتی معنی انرو دیدم خیلی تعجب کردم احساس شرم ساری فراوان (البته لغت نامه انگلیسی به انگلسی خود اپل)بعد چون برای گذاشتن کامنت احتیاج به ترجمه بود این کارم انجام دادم البته ترجه صحیح و اشکالی به جز یک جا افتادگی (کهدر صفحه 4 اینچ با تایپ سخت فارسی وعدم امکان ویرایش)بود

     1. Marilyn می گوید

      البته اگر اقای دکتر کنار تیتر یک اپدیت اضافه می کردند من دیگر پادر کفش ایشون نمیکردم (من بعد متوجه این تغییر شدم)

   5. Marilyn می گوید

    فکر کنم امروز رکود کامنت سایت شکسته شد البته من از کاربران تازه سایتم
    در ضمن عکس های این خانم در سه سایت بدون فیلت ر کدن چهره پخش شد
    دیلی نیوز
    سی نت
    خود وبلاگ
    جای دیگریم شاید بوده
    الان ایشان میتونن با شکایت از ای سه جا چند برابر هزینه ای لپتاپ هم از خود فرد و هم از سایت های مذکور دریافت کنند

  2. هادی می گوید

   لپ تاپ من رو هم چند ماه پیش دزدیدن! تا برات پیش نیاد درک نمیکنی، پول و سرمایه یک طرف 750 گیگ اطلاعاتی که به باد رفت هم یک طرف… اگه من جای این آقا بودم خیلی بدتر از این با اینا برخورد می کردم… :'(

   در ضمن شما از کجا مطمئنی که اینا دزد نیستند و جنس دزدی خریدن؟!! دزد که شاخ و دم نداره!!! هر چند از نظر من دزد با کسی که مال دزدی رو میخره هیچ فرقی نمیکنه.

   1. محمد می گوید

    طرز تفکر شما مایه شرم‌ساری و خجالته…

    1. Marilyn می گوید

     جای تاسف من تا حالا در سایت دیگری (فارسی) این خبر رو ندیدم ولی نکته جالب اینجاست کسی در پی راه حل نیست چون فرد بیچاره دستش به جای بند نیست من هم با یکی از دوستان که کارشناسی دادگستری بیان کردم گفته مال باخته باید در کشور حضور داشته باشه البته نماینده اونهم میتونه باشه من در حال بررسی یک نامه برای فرد مالباخته بفرستم و بگم ما حاضر به کمکم تا راجعبه ایران تصورات بیخود نکنه

   2. Marilyn می گوید

    برای رفع عصبانیت ایشان بهترین را اینکه شخص رو مطلع کنیم تا در جریان قرار بگیره (البته اگر نیست) چون من در وبلاگ صحبتی از تماس با (مالک جدید به گفته خود وبلاگ و سایت های انتشار خبر(نه سارق)) فرد
    متاسفانه شخص مال باخته هم تنها ادرس رو در وبلاگ گذاشته اگر دو ستان راه دگری به جز دو راه من دارن پیشناد بدن

  3. الهام می گوید

   همین جنجال موجب شد که پلیس و اصناف یک وب سایت طراحی کنن به اسم همیاب 24 که قبل از خرید لپ تاپ مشتریان ان را در سامانه استعلام میگیرن تا جز لپ تاپ های سرقتی کشور نباشد

  4. الهام می گوید

   یک ایده در الکامپ بود به نام همیاب 24 که با کمک پلیس یک وب سایت طراحی کردن برای ردیابی لپ تاپ سرقتی و استعلام در کشور

 2. javad می گوید

  این مطلب رو بخون دیگه !!
  —-
  اما شاید شانس ” داشته باشیم ” و این مطلب «یک پزشک» را بخواند.

  شانس داشته باشیم را خوب اومدی.

  1. Marilyn می گوید

   بله فکر کنم تاثیر نوشته ها و حدس های زیر عکسهایی در سایت که عکسها منتشر شدن زیر هر عکس حدس زده شده این کیه بدم ادرس دقیق گذاشته ما هم بریم با مک عکس بندزیم چی حدس میزنه؟؟؟؟!!!!

 3. پرهام می گوید

  فکر میکنم شخصی که این مک بوک را خریده آگاهی کمی در مورد مک بوک داره و به خاطر این ناآگاهی یک مک بوک دست دوم خریده و دچار این مشکل شده، چون بعید هست این مک بوک را به عنوان نو خریده باشه و دچار این مشکل شده باشه

 4. سعید می گوید

  الان یعنی این طرف ایرانی که لپ تا این آقای انگلیسی رو خریده در جریان نیست؟ خوب شاید اگر بفهمه لپ تاپش دزدی هست برش گردونه…

  و سوال دیگه اینکه چطور این لپ تاپ سر از ایران در اورده؟

  1. مصطفی می گوید

   حالا اولاشه، با سختتر شدن تحریما و بالا رفتن دلار یه بازار سیاهی بشه بیاو ببین

 5. محمّد می گوید

  خیلی هم هیجان‌انگیز
  اصلاً من یک‌ پیش‌نهاد دارم. ما وب‌لاگ‌نویس‌ها به عنوانِ یک کارِ نمادین یک صندوقی تشکیل بدیم و در صورتِ ارتباط‌برقرارکردنِ خریدار با صاحبِ اصلیِ لپ‌تاپ، از محلِّ اون صندوق یک پروی نو براش بخریم.‏

  1. مصطفی می گوید

   یه شماره حساب بدین من یه کوچولو کمک میکنم بهتون، حتما اون آقای صاحب مال خیلی خوشحال میشه و آبرویی برمیگرده به ما

   1. safa می گوید

    آقا یه درصد احتمال بده که این وسط این خانواده هیچکاره باشن، این موضوع برای هر کدوم از ما میتونه پیش بیاد، تو بازار پر از جنس استوک و استفاده شده هست که به عنوان نو به ما میفروشن، خیلی از ماها کسی و داریم که از خارج برامون هدیه میاره و اصلا هم نمیپرسیم این و از کجا خریدی، شاید اونو از آمازونی جایی مشابه خریده باشه و حتی اون خریدار هم به این چیزا توجه نکرده باشه، این آدم کاملا با آبروی اینا بازی کرده، چون تو سایت های دیگه عکس های کامل ازشون هست، وقتی این آدم در این حد میتونه دقیقه به دقیقه مونیتور کنه، قطعا میتونه ازش آدرس ایمیلی چیزی در بیاره و باهاش یه تماس بگیره چرا عکس های واضح ازشون گذاشته؟؟ الان اگه اینا باشه بعد این یارو رو دل میکنه یه نو بخری بهش بدی که.

    1. محمّد می گوید

     ببینید، این رو در نظر بگیرید که صاحبِ لپ‌تاپ، دستش به جایی بند نیست. ارتباطِ دیپلماتیکِ ایران و انگلیس که … اون به نوعی مجبور شده به این‌کار. مطمئن باشید اگه راهِ مطمئنِّ دیگه‌ای بود، هیچ‌وقت متوسّل به راهی نمی‌شد که سروصداش بیش‌تر از تأثیرشه. با دیدنِ این عکس‌ها ممکنه آبِ‌روی طرف بره، ولی از طرفی احتمالِ برگشتِ لپ‌تاپو هم کم می‌کنه. چون طرف می‌فهمه و سریع لپ‌تاپو اف‌دیسک و ویندوزِ جدید نصب می‌کنه. برای این‌که از این اتّفاق جلوگیری بشه گفتم ماها یه کارِ نمادین انجام بدیم و درواقع تشویق کنم صاحبِ فعلیِ لپ‌تاپو به این‌که برش گردونه. به‌نظرم خیلی اتّفاقِ خوب و شیرینی می‌شه تو جهان. کاش آقای دکترمجیدی باتوجّه به دامنه‌ی ارتباطات‌شون و شهرتِ سایت‌شون میون‌دارِ این‌کار می‌شدن.

    2. محمّد می گوید

     منظورم از ویندوز هم‌اون آی.اُ.اِسه.

  2. ds می گوید

   اتفاقا داشتم به همچین چیزی فکر می کردم،ایده ی خوبی هست البته به شرطی که صاحب ایرانی لپ تاپ حاضر نشه برگردونش.

 6. امیرحسین می گوید

  چرا من نمی تونم وارد وبلاگ دل تارتو بشم؟
  وبلاگش از من پسورد میخواد

 7. reza می گوید

  برای ورود یه سایت مذکور پسورد میخاد.چیه پسوردش؟

 8. محمد جواد محبی می گوید

  حس خوبی به انسان دست نمی دهد. چند روز پیش یکی از دوستان از امکان خرید آیفونهای دست دوم با قیمت پایین از دوبی صحبت می کرد. یک نفر که دوست دارد گجت های جدید را داشته باشد، پول نسبتا زیادی را خرج می کند، بدون هیچ گارانتی و ساپورتی دستگاه را می خرد و متاسفانه قربانی هم می شود.
  البته مواردی مثل این نمی تواند وجهه مردم ایران را خراب کند و ممکن است کامنتهای برخی افراد تندرو منتشر شود. نگرانی این نیست بلکه مساله این است که چرا دسترسی ما به بدیهیات دنیا مثل خریدن یک ابزار اریجینال اینقدر سخت است.

 9. فرشاد می گوید

  فروشنده مک‌بوک در ایران آیا با دیدن نرم‌افزارها یا چک کردن اپل آی‌دی دستگاه متوجه دزدی بودن اون نشده؟! چرا این موضوع رو به خریدار اطلاع نداده؟ نمیشه با تحت فشار قرار دادن فروشنده و شبکه واسطه ای که اون رو به دست فروشنده رسونده رد این ماجرا رو گرفت؟
  بقیه نظرم رو بگم احتمالاً به سر نوشت نقطه‌چین دچار میشه! فقط بگم بیچاره خریدار از همه جا بی خبر که بخاطر این شرایط عکس های خصوصیش روی اینترنت رفته…

 10. حمید می گوید

  چرا مثل تو فیلماشون پلیس یا خود این شخص به ایران سفر نمیکند و با تعقیب موضوع یک باند بزرگ دزدی و قاچاق بین المللی را منهدم نمیکنن دی:

  1. امیر می گوید

   یک فانتزی که با محو شدن در دود به پایان میرسه :دی

 11. میرتوحید می گوید

  خیلی ناراحت کننده‌اس.
  این چه وضع قیمت‌هاست؟

 12. مسیح می گوید

  من دیشب مطلب رو تو گیزمودو خوندم، واقعاً امیدوارم که این خانم مطلب رو بفهمه یا یکی این موضوع رو به گوشش برسونه، چون ظاهراً این آقای دام پیگیر هست و این قضیه جنجالی تر هم میشه …

 13. هیرونا می گوید

  انگلیسیه عکسا رو برداشت
  گویا مذاکراتب بین طرفین صورت گرفته

  1. reza می گوید

   میشه بگید پسوردش از کجا آوردید؟

   1. هیرونا می گوید

    رمزش رو که فقط صاحب لپ تاپ میدونه
    براش رمز گذاشت که دیگه کسی نتونه بره ببنیه 🙂

 14. میلاد می گوید

  چرا وقتی سایت باز میشه از من پسورد می خواد؟

 15. بهنام می گوید

  الان که روی وبلاگ پسورد گذاشته شده و نمیشه دیدش.
  اما اگر می فرمایید موقعیت جغرافیایی دقیق رو هم به دست آورده که میشه به راحتی به طرف خبر داد.

 16. مصطفی محمدی می گوید

  اوه اوه اوه! چه ناگهانی طرفدار حریم خصوصی شدن بعضی ها. می خواسته جنس دزدی نخره.
  چرا خودتون رو به کوچه علی چپ زدید؟ جنس های دزدی با قیمتی به مراتب پایین تر خرید و فروش می شه و خریدن و استفاده از این اجناس به نوعی تشویق دزدها به گسترش این کار است. اگر شما جنس دزدی رو از فروشنده نخری، فروشنده هم دیگه جنس دزدی رو از سارق نمیخره و طبعا دیگه سارق چیزی که ازش خریده نمیشه رو نمیدزده.

  1. میلاد می گوید

   شما میتونید بگید چه جوری میشه فهمید که جنش دزدیه تا نخریم؟
   لازم به ذکره سال پیش از خود من یه لپ تاپ دزدیده شد. اطلاعات شخصی هم روش داشتم 🙁 ….. من خودم داغ دیده ام!

   1. مصطفی محمدی می گوید

    قبل از هرچیزی باید بگم مالکیت اجناس سرقت شده یک جرم است.
    طریقه تشخیص جنس دزدی از غیر دزدی زیاد سخت نیست جنس دزدی بسیار پایین تر از قیمت واقعی اون فروخته میشه، ولی دقیقا به همین دلیل خریدار با وجود اینکه حدس میزنه جنس دزدیه، میخره.
    جعبه نداره
    اطلاعات شخصی مالک قبلی از روش پاک نشده
    لوازم جانبی اش به همراه اون به فروش نمیرسه مثلا اگه گوشی‌ه شاژر نداره، اگه لپ تاپ است، آداپتور نداره.
    فروشنده هنگام فروختن از صدور فاکتور فروش طفره میره.
    فروشنده موقع فروختن اش یه داستان کاملا کودکانه تعریف می کنه، مثلا “صاحاب اش از این بچه پولدارها بوده که جنس دلشون رو میزنه” یا “ماله یه کسی بوده که باید خرج عمل مادر اش رو میداده برای همین داره می فروشه”

    1. حسین می گوید

     تمام احتمالات شما برای پی بردن به دزدی مال وقتیه که میخوای از فروشگاه بخری نه از کسی که به عنوان جنس دست دوم میخواد بهت بده! جنس دست دوم همه ی این مشخصات رو داره

   2. امیر می گوید

    معمولا جنس دزدی کارتن و بسته بندی مشخص با شماره سریال یکسان روی جنس و جعبه داره

  2. safa می گوید

   آقا شما انگار ایران نیستی!! تو بازار پر از جنس های دست دو و استوکی هست که به عنوان نو به خریداد فروخته میشه و خریدار اصلا روحشم خبر نداره، یه درصد احتمال بده اینجوری باشه جریان

  3. بهنام می گوید

   1 که احتمال خیلی زیادی وجود داره که اون نفر و خیلی های دیگه اصلا خبر ندارن دزدیه و فکر میکنن فقط دست دومه.
   2 عمل اشتباه دیگران توجیهی برای این که ما هم دست به کار نادرست بزنیم نیست.
   3 ارزش حریم خصوصی افراد (از هر نقطه نظری و فارق از عمل اون فرد) از هر چیزی با ارزش تره (لپ تاپ که جای خود داره)

  4. محمد می گوید

   آقای محمدی. استدلال شما صحیح نیست. همچنین شما نمی‌تونید با قاطعیت شخصی رو متهم به کاری کنید. و گفته شما مبنی بر اینکه «بعضی‌ها» ناگهانی طرفدار حریم خصوصی شدن توهین آمیزه. رفتار آدم‌ها با هم فرق داره و دلیلی وجود نداره که همه مثل شما فکر کنن. از طرف دیگه ممکنه سطح سواد شما بالاتر از اون خانم باشه و کسی نتونه جنس دست دوم رو به شما بندازه، ولی آیا دلیل میشه که حالا اون خانم رو مقصر بدونیم و متهم کنیم؟

 17. sam می گوید

  منابع فقط یکیش باز میشه!

 18. مجید می گوید

  mashable هم مطلب نوشت براش !!!

  http://mashable.com/2013/04/11/laptop-thief-pictures-tumblr/

 19. فرهاد می گوید

  فرض بگیریم این خانواده ایرانی مک بوک دزدیدن(فرض محال که محال نیست) حالا با جنجالی شدن این قضیه آبروی کشور ایران می رود! مگر خود لندن، نیویورک، ژنو دزد ندارد؟ کشور 70 ملیونی اگر بخواهد آبروش با سردر آوردن یک مک بوک داخل خاکش برود، همان بهتر که زودتر برود.

  این خانواده که مشخص است از دزدی بودن مک بوک بی خبر هستند و مطمئنا فاکتور خرید دارند با عمومی شدن عکسها در معرض افترا قرار می گیرند(گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشوتر زدند گردن مسگری). دزد و قاتل و کلاهبردار هم که جرمشون محرز شده با دستور قضایی عکسشون را منتشر می کنند. خود این آقا نقض حریم خصوصی کرده و کارش جرم محسوب می شود.

 20. Jimmy می گوید

  در خانه روی میز قهوه می‌خورند!
  :))))

  1. بهنام می گوید

   الیته توی کامت اون جا نوشته میز قهوه خوری یا coffee tables دارن. نه روی میز قهوه میخورن.

 21. آرش می گوید

  مطلبی که میخوام بگم شاید ربطی به این موضوع نداشته باشه ولی مهمه.
  همه ماهایی که داریم از ویندوز کرک شده استفاده میکنیم در واقع یک جور دزدی هستش.
  ببینید که چقدر دزدی بده. و چقدر این بنده خدا در جزء و همه ایرانیها در کل مورد حمله و اتهام قرار گرفتند.
  به خدا نرم‌افزارها و سیستم عاملهای متن باز چیزی از نمونه های تجاریشون کم ندارن. بیایید حالا که ما در ایران دسترسی سالم و درست به نرم‌افزارها و دیوایسهای انحصاری نداریم, از نمونه های آزاد و دردسترس استفاده کنیم.

  1. Marilyn می گوید

   بله یا از نرم افزار های اورژینال که الان تعداد شونم کم نیست استفاده کنیم حتی لایسنس اپدیت ویندوز 8 و مک هم فروخته میشه البته اینرو قبول دارم که با درامد خیلی ها جور نیست

  2. pouya می گوید

   آخه همونم نمیشه! شما توزیع اوبونتوی لینوکس رو در نظر بگیر هیچجوره نمیشه شیلترنت مذخرف رو برای کارهای عادی و ضروری رد کرد یا حداقل من بلد نیستم. خلاصه که اینطوری کاربر (ایرانی) ترجیح میده برگرده سر همون ویندوز کرکی! تا حداقل بتونه کاراشو راه بندازه.

   1. آرش می گوید

    خیلیها از vpn استفاده میکنن یا خود من الان دارم از tor-flashproxy استفاده میکنم.

 22. ramtin می گوید

  به نظر من کًل قضیه یه کم مشکوک هستش. سوال اول اینه که روی این لپتاپ قطعاً پسورد بوده در نتیجه طرف باید لپتاپ فرمت کرده باشه که اون موقع باید این نرم افزار از کار افتاده باشه. به عقل هم جور در نمیاد که فقط داره از اکانت مهمان استفاده میکنه. در ضمن اون کسی‌ که لپتاپ از لندن دزدیده بعدم واسه فروش به ایران فرستاده یعنی‌ اینقدر عقلش نمیرسیده که اونو فرمت کنه؟

 23. اسپادان سلامت می گوید

  سلام.بهتر است لپ تاپ پس داده بشه.

 24. یک نفر می گوید

  سلام
  من این خانم رو می شناسم!!!
  خیلی خیلی تعجب کردم که عکس عموی ایشان رو هم در عکس دیدم!!!!!!!!!!
  خیلی خیلی عجیبه من موبایل قدیمی ایشان را دارم و تماس گرفتم کسی دیگر جواب داد.
  برای ایمیلش ایمیل دادم و توضیح دادم.
  خیلی هم مایه دار نیستن اما بد هم نیستن. بعید میدونم دزدی کرده باشند. خیلی خیلی بعید میدونم

 25. مکران می گوید

  من جای دختره بودم از دیلی تلگراف یا حتی اون انگلیسیه … شکایت میکردم به جرم پخش عکسهای حریم خصوصی. فکر کنم هزینه خرید جنس دزدی رو بده، ولی اونا شکایت کنه یه پول خفنی گیرش بیاد (البته اکر با دیلی تلگراف کنار بیاد سر پس گرفتن شکایت) هر چند که اگر من جاش بودم تا آخر شکایت میرفتم و جو رو بر میگردوندم علیه خودشون.

 26. Jimmy می گوید


  در ضمن اولین عکسی که بعد از دزدیدن لپ تاپ مخابره شده از توی همون خونه است اما این خانومه توی عکس نیست . یک آقایی توی عکسه. (برداشت معنی این جمله با خودتان)

 27. maryam می گوید

  there are … the pictures….this story must not get out…they can be in serious trouble. the london guy already has removed the pictures and well said one victim was enough.

 28. SMostafa Moosavi می گوید

  شایدم بک از نرم افزارای لب تاپ دزدیه بکاپ گرفتن و روی یه لب تاپ دیگه ری استور کردن :دی

 29. علی می گوید

  البته وبلاگ Dom Del Torto بسته شده…
  مثل اینکه یکی از کسایی که توی عکس های منتشر شده بوده، باهاش تماس گرفته و گفته که حریم خصوصیش نادیده گرفته شده و مشکلاتی براش ایجاد کرده و ایشون هم گفته که کلا قضیه لپتاپ دزدی منتفی است و دختر توی تصویر هم دزد نیست.

 30. وحید می گوید

  آقایون خانمها،

  اونها داستان و متوجه شدن و با این آقای DOM تماس گرفتن و خواستن که لپ تاپ برگردونن. فقط یه ایرانی میتونه این کارو بکنه.
  آخرین اخبارو تو همون وبلاگ اون آقا بخونید.
  http://laptopiniran.tumblr.com/tagged/laptop

 31. نوید می گوید

  وبلاگ دام آپدیت شده و نوشته که خانمی که لپ‌تاپ دست ایشان است، تماس گرفته و گفته که لپ‌تاپ را پس می‌فرستد.
  اما بخشِ (بسیار) ناراحت‌کننده‌یِ ماجرا اتفاقی است که برایِ این خانم افتاده و بدونِ‌ اینکه حتی روح‌اش هم خبردار باشد، حریمِ خصوصی‌اش موردِ تعدیِ بسیار عمیقی قرار گرفته، موضوعی که خودِ دام هم در وبلاگش بابتِ آن عذرخواهی کرده…

 32. siavash می گوید

  alireza majidi notice please-
  http://laptopiniran.tumblr.com/
  Further news

  The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

  Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.

 33. mim می گوید

  agha peida shod, adamhaie tuie ax ba ishun ertebat bargharar kardan va hamechi be kheir o khoshi bartaraf shodeh gooya! :)))

  ajab dastanieh! az bas irano kardan eine koreh shomali har tasvir ya khabari keh az tush dar miad koli dagh misheh! :))))) ajab

  http://laptopiniran.tumblr.com/tagged/laptop

 34. احسان می گوید

  آخرین پست در مورد این مطلب خبر از حل شدن مشکل میده:
  Dom’s laptop is in Iran

  Further news

  The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

  Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.

 35. حمید می گوید
 36. Poorya می گوید

  مثل اینکه اون خانواده تو ایران با صاحب لپتاپ تماس گرفتند و گفتند که برش میگردونیم و صاحب لپتاپ هم از اینکه عکساشونو گذاشته بود رو اینترنت شرمند شده و گفت که لپتاپ رو برا عذر خواهی‌ به اونا هدیه داده
  “Further news

  The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

  Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.”

 37. اشکان می گوید

  خب ظاهراً قضیه ختم به خیر شده دوستان.
  به وبلاگ
  http://laptopiniran.tumblr.com
  یکبار دیگه سر بزنید.

 38. وحید می گوید

  ظاهرا صاحب فعلی با این آقا تماس گرفته گفته که میخواد لبتاپ رو براش برگردونه، و این آقای “دام” هم برای عذر خواهی از اینکه حریم شخصی اونا رو مورد احترام قرار نداده، لبتاپ رو بخشیده:

  The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

  Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.

  http://laptopiniran.tumblr.com/post/47772239088/further-news

 39. محمد می گوید

  لطفا برید متنی رو که آقای مالباخته جدیدا تو وبسایتش گذاشته بخونید:
  http://laptopiniran.tumblr.com/
  واقعا جالبه! گفته که اون صاحب جدید ایرانی مشتاقه که لپ تاپ رو برگردونه و آقاهه هم به خاطر قضاوت نابجایی که کرده ازش معذرت خواهی کرده و خواسته که لپ تاپ رو نگه دارن!!

 40. رضا می گوید

  خوشبختانه طرف ایرانی میخواد لپ تاپ رو براش بفرسته و اون هم عکس ها رو برداشته

 41. پدرام می گوید

  آقای مجیدی سایت طرف آپدیت شده
  با کلی عذر خواهی عکس ها رو پاک کرده و نوشته فکر نمیکرده اینقدر بازتاب داشته باشه
  و صاحب جدید لپ تاپ باهاش تماس گرفته (همونجور که امیدوار بودید) گفته لپ تاپ رو پس میفرسته این آقا هم به عنوان عذر خواهی از اون ها قبول نکرده و گفته نگهش دارند
  پست رو آپدیت کنید لطفا

 42. سروش سپهر می گوید

  توی مطلبی که 1 ساعت پیش گذاشته از کارش عذرخواهی کرده، 28 دقیقه قبلم گفته که تماس گرفته و ایرانیه قراره لپ تاپ رو بر گردونه، فکر کنم مطلب به یه آپدیت احتیاج داره

 43. سروش سپهر می گوید

  عکس ها رم از سایت برداشته

 44. سیما می گوید

  خانمه با مالباخته تماس گرفته، ظاهرا همه از همه عذر خواهی کردن و الان همه چی آرومه. قراره مک بوک رو پس نگیره که عمومی کردن عکسا جبران شه.

 45. مکران می گوید

  http://laptopiniran.tumblr.com/
  انگلیسیه به غلط کردن افتاده و گفته که لپتاپ پیش دختره بمونه
  ولی اگر دختره از سایت دیلی تلگراف و مترو شکایت کنه خیلی حال میده.

 46. بهنام می گوید

  مثل این که قضیه ختم به خیر شده.
  و صاحبای جدید لپتاپ با این آقا تماس گرفتن گفتن که میخوان لپ تاپ رو برگردونن.
  به وبلاگ مراجعه کنید.

 47. فرنوش می گوید

  مشکل به نظر میاد حل شده تا حدی.
  این مطلب یه ساعت پیش روی سایت اون فرد انگلیسی گذاشته شده:

  Further news

  The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

  Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.

  ماجرای تاسف باری بود. نمی‌شه قضاوتی کرد واقعا که کارش درست بوده یا نه.

 48. نادیا می گوید

  خیلی جالب بود؛ به پیج خود شخص هم یه سری بزنید پست جدیدی گذاشته در رابطه با اینکه صاحبان جدید مشتاقن که لپ تاپشُ بهش پس بدن و این آقا هم به خاطر قضاوت نادرست و نقض حریم خصوصی این خانووم ازشون عذر خواهی کرده و خاسته که لپ تاپ رو پیش خودشون نگه دارن

 49. محمد می گوید

  سلام دکتر
  انگار موضوع با اطلاع خریدار بی اطلاع از دزدی بودن لپتاپ و تماس با مالباخته به جای خوبی رسیده
  بهتر نیست شما پستت رو بروز کنید + حذف عکس های خصوصی اون بنده خدا

 50. دانای کل می گوید

  چرا یک پزشک با پول آگهی‌هایی که در می‌آورد مک بوک پرو سرقت شده را از صاحبان جدیدنش نمی‌خرد و دل آقای دلتارتو را شاد نمی‌کند؟

 51. پارسا می گوید

  آپدیت کرد, ظاهرا با هم تماس داشتن و توی وبلاگش عذرخواهی کرده از انتشار عکس ها:
  The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

  Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.

 52. hsn می گوید

  مثل اینکه طرف تماس گرفته با اینگیلیسیه و گفته چه مرگته؟ عکس ما رو بردار لپتاپو برات می‌فرستم. اینگلیسیه هم عذرخواهی کره و گفته مال خودت

 53. Dr.Nima می گوید

  با عرض سلام
  با توچه به آخرین پستی که ایشون در وبلاگشون گذاشتن، ظاهرا مالکین ایرانی لپ تاپ متوجه قضیه شدن و قصد پس دادن لپ تاپ رو دارن، صاحب وبلاگ هم از ایشون معذرت خواهی کرده با توجه به این مطلب که صاحب انگلیسی لپ تاپ از مالکین ایرانی با عنوان” صاحبین جدید بی گناه لپ تاپ من” اسم برده.

 54. kimia می گوید

  be naghl az site malek:
  The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

  Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.

 55. Sirwan Afifi می گوید

  ظاهرا قضیه رو حل و فصل کردن،http://laptopiniran.tumblr.com/post/47772239088/further-news

 56. Hamid می گوید

  The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

  Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.

  آپدیت از سایت آقای دل تارتو:
  صاحبان معصوم لپتاپ من با من تماس گرفتند و درباره قضیه ابراز شرمندگی کردند و مایل به باز گرداندن آن هستند.
  با در نظر گرفتن اشتباه بزرگ من در قضاوت و به اشتراک گذاشتن ماجرا و عدم رعایت حریم شخصی آنها از طرف من، از آنها خواستم لپتاپ را به نشانه عذرخواهی من پیش خودشان نگه دارند.

 57. esytm می گوید

  From Dom’s blog

  Further news

  The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

  Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.

  http://laptopiniran.tumblr.com/post/47772239088/further-news

  قضیه ختم به خیر شد. همون مونده بود جز تروریست ،دزدم به جهان معرفی بشیم که شانس اوردیم.

 58. امین می گوید

  خدا رو شکر سو تفاهم رفع شده
  دوباره منبع رو نگاه کنید

 59. محمد می گوید

  خب گویا همه چی داره ختم به خیر میشه. یک ساعت پیش پست جدیدی روی وبلاگ ارسال شد که آقای انیماتور توضیح داده که صاحب عکس دزد نیست و برای از بین بردنprivacy‌ اونها هم به نوعی عذرخواهی کرده. اون چند ساعتی هم که وبلاگ رو lock کرده بوده داشته عکس‌ها رو پاک می‌کرده.

  این هم آخرین پستش:
  http://laptopiniran.tumblr.com/post/47772239088/further-news

 60. مصطفی محمدی می گوید

  مالک اصلی لپتاپ از منتشر شدن تصاویر ابراز ناخرسندی کرده و گفته که قصد اش معرفی کردن صاحب عکس ها به عنوان سارق نبوده بلکه می خواسته صرفا با دوستان نزدیک اش در این مورد درد و دل کرده باشه ولی دوستان اش داستان اون رو دهن به دهن چرخوندن و باعث عمومی شدن تامبلر شدن.

  1. مصطفی محمدی می گوید
 61. علی می گوید

  این آخرین پیغام آقای دل تارتو هست، ظاهرا از گذاشتن عکس های پشیمون شده است.

  The innocent new owners of my laptop have been in touch and are mortified about the story and are keen to return the laptop.

  Given the huge error of judgement on my part in sharing the story and failing to respect their privacy I have asked them to keep it by means of an apology.

 62. Mehdi می گوید

  وبلاگش رو آپدیت کرد و کل مسئله رو توضیح داد و متوجه شد که دزد نیستند.

 63. جواد می گوید

  آقای مجیدی ظاهرا وبلاگ آقای انگلیسی آپدیت شده و قضیه حل و فصل شده بد نیست نگاهی بندازید!

 64. هادی می گوید

  ظاهرا این آقا عکس ها را از روی وبلاگش برداشته.

 65. علی می گوید

  آخرین خبر که در سایت این شخص مالباخته امده حکایت از این داه که صاحبان جدید لپ تاپ باهاش تماس گرفتن و قانعش کردن که دزد نیستند !!!! خوب ایشون هم قانع شدند و عکس ها رو برداشتند و از این خانواده ایرانی معذرت خواهی رسمی کردندو گفتند که نیازی به ارسال لپتاپ نیست

 66. سعید می گوید

  با سلام
  من با آقای del Torto تماس گرفتم و به ایشان پیشنهاد کردم که به جای به اشتراک گذاشتن عکسها صاحب جدید مک را پیدا کنیم. ایشان هم پاسخ دادند که اصلا انتظار این استقبال را توسط مطبوعات نداشتند و احتمال دادند که شرایط خاص ایران شاید باعث چنین مشهور شدن، این پستشان شده باشد.
  در حال خانواده جدید بعد از دیدن خبر، با ایشان تماس گرفتند و اعلام کردند که لپتاپ را کاملا قانونی خریده‌اند و با این حال جویای روش عودت لپتاپ شدند. آقای Del Toro هم برای جبران خطای خودشان، لپتاپ را به ایشان بخشیدند.
  مطلب در سایت خودشان http://laptopiniran.tumblr.com/ وجود دارد.
  با توجه به اینکه احتمالا صاحب جدید از روی عکسهای موجود در اینترنت، کاملا قابل شناسایی است، شاید بد نباشد در پستی جداگانه با ذکر بقیه ماجرا، کمی به اعاده حیثیت ایشان کمک کنید.

  با احترام
  سعید میرزایی

 67. سامی می گوید

  آقا جای این حرفها نرم افزاره رو معرفی کنید . خعلی نرم افزار خوبیه
  میشه لطفن لینک دانلود این نرم افزار و مشابهش رو بذارید .
  خیرببینید

 68. سامی می گوید

  من یه لپ دارم دارم پسر خالم از نروژ برام اورده . از وقتی این خبر رو خوندم به همین سوی چراغ ینی جرات نمی کنم درشو باز کنم . همین دیشب از حموم که اومدم بیرون دیدم دوستم آنلاینه … ینی امیدوارم لپ تاپه دزدی نباشه یا لااقل صاحبش وجدان داشته باشه … والله بغرعان

  1. علی می گوید

   من لپتاپم رو از نمایندگی و دارای دو گارانتی بیمن المللی و داخلی خریدم ولی وجدانا با این قضایا رفتم روی وبگمش جسب زدم فردا پس فردا یکی میاد میگیردمون حالا خر بیار لپ تاپ بار کن .

 69. علی می گوید

  من هم یکی از این برنامه ها به اسم prey رو روی لپ تاپ خودم دارم.
  تمام این برنامه ها قابلیت ارسال پیام به لپ تاپ گم شده را دارند. این آقا میتونست به جای اینکارها چندتا پیغام به این خانوم بده. البته شاید داده ولی قبول نکرده.

  1. سعید می گوید

   سعی کرده ولی این نرم افزار چنین امکانی نداره. یک میل هم زده به نویسنده برنامه و خواسته که این قابلیت رو بهش اضافه کنن.

 70. علي می گوید

  “ایرانی‌ها هم آدم هستند! به عکس‌ها نگاه کنید، آنها هم Jenga بازی می‌کنند، به موسیقی گوش می‌کنند، در خانه روی میز قهوه می‌خورند، درست مثل آمریکایی‌ها!”
  عجب! پس از این به بعد هر کسی که مثل آمریکایی ها زندگی کنه آدم حساب میشه؟

 71. سعید می گوید

  سعی کرده ولی این نرم افزار چنین امکانی نداره. یک میل هم زده به نویسنده برنامه و خواسته که این قابلیت رو بهش اضافه کنن.

 72. احمد می گوید

  من برای تحصیل 5 سال در انگلستان زندگی کردم و 5 بار مورد سرقت قرار گرفتم و همه هم کار انگلیسیها بود.

 73. javad می گوید

  آقا فک کنم مطلب شما رو خونده ههه

  نمیدونم چرا دوس دارم بدونم آخر آخر ماجرا چطور می شود!

 74. hadi zarei می گوید

  سایت های زومیت,نارنجی,وبلاگینا و فارنت و…
  باید پست انقلابی رو از یک پزشک یاد بگیرن
  دمت گرم

 75. پوریا می گوید

  سلام
  اون بنده خدایی هم که اینو خریده فکر نمیکنم با اختلاف زیادی نسبت به قیمت بازار این مک بوک رو خریده باشه… به هر حال شرایط جالبی پیش اومده
  یی چی جالب که نظرمو جلب کرد… این طرف دام پست هاش اگه اشتباه نکنم مربوط به چند ساعت پشه شما تو این چند ساعت مطلب رو ریبلاگ کردین؟
  اگه اینطوره که دمتون گرم و اینکه خود مک بوک تو چند روز توی تهران پیدا شده انتظار میره که اخبارش ثانبه ای به اینجا برسه
  مستمر اما نه منظم از خوانندگان بلاگتون هستم
  موفق باشید!

 76. امیر می گوید

  انگار نه انگار که طرف به ایرانیه بدون روال قانونی تهمت زده و حریم خصوصیشو به همین راحتی نقض کرده اگه خوده انگلیسیه جای طرف مقابل بود چه کار می کرد؟
  برای من جالبه نویسنده این پست علی رغم تقبیح فرد انگلیسی با چشم پوشی از انتشار عکس ها و تهمت که همه جای جهان جرمه درخواست کرده که طرف حداقل 5 میلیون ضرر کنه و لپ تاپ رو پس بده که مبادا یکی یه گوشه جهان نویسندرو آدم حساب نیاره.
  مشخصه که لپ تاپ رو میشه پس داد ولی آبروی رفته رو هم … ؟

 77. شهاب الدین می گوید

  ۱۱۵ تا کامنت ! واقعاً جنجال خبری به راه انداختید. یک پزشک عجب قدرتی داره! آفرین و دست‌مریزاد.

 78. سعید می گوید

  خیلی خوشحالم ماجرا به خوبی و خوشی تموم شد مثل تمام فیلم های قارسی، ولی دلم به حال انگلیسیه می سوزه که لپ تاپش رو از دست داد، البته فکر کنم درس خوبی براش شد که بیشتر مواظب وسایلش باشه و زود هم قضاوت نکنه اینجاست که میگین :
  “مال خودت رو خوب داشته باش، دیگران رو دزد نکن”

  1. ريحان می گوید

   مواظب مالش بوده بیچاره تو خونش گداشته بوده..

 79. komeil می گوید

  کسی می‌دونه با اینکه مک‌بوک gps نداره، این برنامه چطور با دقت دو متر موقعیت لپ‌تاپ رو تشخیص می‌ده ؟!
  این Apple’s built in CoreLocation technology چی هست؟

 80. رضا می گوید

  خیلی عجیبه که هیچکس به این مسئله اشاره نکرده که کل ماجرا میتونه یه بازی باشه . براحتی میشه با هک یک سیستم شخصی . کل اطلاعاتشو بیرون کشید . پس خیلی عجیب نیست که وبکم رو از راه دور روشن کرده و عکس یا فیلم گرفت. البته در این مورد خاص من قضاوت نمی کنم که اینجور بوده فقط خواستم که خواننده ها بدونن که همچین چیزیم امکان پذیره . فقط یکم باید بیشتر به امنیت خودشون بها بدن . موفق باشین

 81. مصطفی رمضانی می گوید

  علیرضا جون! وبلاگت ترکید با این خبره ها! ببین چقدر خواننده داشتی و نمیدونستیم!

 82. mana می گوید

  پیشبند روی سر چیه!؟ اون حوله سره .

  واقعا چطور چیزی رو دست دو خریده و ریست نکرده استفاده کرده. اشتباه خودش هم بوده.
  تازه فکر نکرده کسی که میخواسته گجتی رو بفروشه با اطلاعات کامل روش نمی فروشه؟! از همونجا میتونسته بفهمه که دزدیه

 83. حسین می گوید

  من در تعجبم چطوری نفهمیده که اون آدم نیست ؟
  مگه تو ایران آدم پیدا می شه

 84. babak می گوید

  man taghriban hame-ie comment-ha ro khondam. ie nokte-ie jaleb ine ke zaheran bishtare afrad bishtare comment-ha ro nemikhoonand chon comment tekrari kheili ziad hast!

 85. آرش می گوید

  خوب من هم اگه مثلا لب تاپم را می دزدیدن و سر از انگلیس در می آورد ! عکسهای کسی که داشت استفاده می کرد را لو میدادم

 86. خرید شارژ می گوید

  در اخر لپ تاپ برای دختره موند یا برگردوند؟

 87. AMiN می گوید

  شایدم اینجوری نبوده

  1. ازاده می گوید

   اره کاملا درست بود بعد از اون طرح همیاب 24 به وجود اومد در کشور که یک سایت مختص پلیس می باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.