در همایش خبری اینتل در CES 2014 چه گذشت؟

0

معاون ارشد اینتل –مودی اِدِن– روی صحنه است. نوع پوشش و نیز لهجه او قابل توجه است!

1-7-2014 1-35-04 AM

او از تاریخچه محصولات رایانشی شروع می‌کند: پی‌سی‌ها، نوت‌بومک‌ها، گوشی‌ها هوشمند، تبلت‌ها …

1-7-2014 1-38-06 AM

و در اینجا با نمایش گوگل گلس روی صحنه، می‌فهمیم که او می‌خواهد موضوع را به کدام سمت بکشاند!

وسایل پوشیدنی؟

نه! او اشاره‌ای مختصر به وسایل پوشیدنی هم می‌کند و صحبت از نسل بعدتر وسایل رایانشی می‌کند، وسایل رایانشی که به بدن ما پیوند زده خواهند شد!

1-7-2014 1-38-50 AM

دشواری این است که انرژی این وسایل کاشتنی چطور تأمین شود.

اگر همه چیز مطابق قانون مور پیش برود، در عرض 12 سال آینده، شاید تعداد ترانزیستورهای بدن ما از تعداد نورون‌ها بدن ما پیشی بگیرد!

اوه! سخنرانی مودی ادن به نظر خیلی علمی -تخیلی می‌آید. اما باید بدانیم که از سال 1970 تا به حال عملا ما قدرت رایانشی وسایل خود را 3.5 میلیون برابر کرده‌ایم و این یک واقعیت است!

مسئله مهم بعدی در تعامل با ابزارهای هوشمند، نوع رابط‌های گرافیکی است، در آینده و یه یاری اینتل و برای ایجاد یک حس و حال طبیعی ما باید به کمک همه قوای حسی خودمان بتوانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم، حتی بین ما و ماشین‌ها باید یک بده و بستان حسی هم برقرار شود. اینتل علاقه دارد که حس یا senses را به مغزهای ماشین‌ها بیاورد!

مودی تصور می‌کند که ایجاد یک تعامل صوتی با ماشین‌ها، حتی از تعامل عمدتا لمسی کنونی ما مهم‌تر باشد.

خلاصه کنیم، سیاست عمده اینتل این است که ارتباط ما با ماشین‌ها، طبیعی، مستقیم و فراگیر شود.

ویدئویی بامزه‌ای به نمایش درمی‌آید که در آن قورباغه نگون‌بختی فریب کیفیت صفحه نمایش یک گوشی هوشمند می‌شود و می‌خواهد پشه‌های روی گوشی را بخورد!

1-7-2014 1-39-26 AM

وقتی یک قورباغه با ضریب هوشی کمتر از 10 می‌تواند این طوری با یک وسیله هوشمند تعامل کند، ما هم می‌توانیم 🙂

در قسمت بعدی، مودی را به موضوع سه‌بعدی‌های می‌کشاند و در مورد یک حسگر سه‌بعدی بسیار نازک صحبت می‌کند و یک لپ‌تای اینتل را نشان می دهد که از همین فناوری استفاده می‌کند.

1-7-2014 1-40-03 AM

او می‌خواهد نشان بدهد که اینتل با استفاده از کدام فناوری‌ها می‌خواهد نوع تعامل ما را با کامپیوترها بهتر کند.

این تعامل برتر منجر می‌شود که ما بتوانیم بهتر بازی کنیم یا آموزش بدهیم و آموزش ببینیم.

1-7-2014 1-40-55 AM

حسگر سه‌بعدی که از آن صحبت شد، می‌تواند چهره کاربر را به صورت سه‌بعدی با استفاده از دوربین، اسکن کند. چنین چیزی می‌تواند جاشنین صفحه‌های سبز برای فیلمسازی شود.

1-7-2014 1-41-36 AM

در قسمت ویدئویی به نمایش درمی‌آید که نشان می‌دهد چطور دوربین با شناسایی حرکات چهره می‌تواند امکان تعامل کاربر را با رایانه اش فراهم کند، مثلا طوری که وقتی کاربر به سمت چپ می‌نگرد، نقشه گوگل ارث هم به صورت خودکار به سمت چپ برود.

1-7-2014 1-42-31 AM

دستیار صوتی دراگون: اینتل این دستیار صوتی را در مشارکت با ایسر، لنوو و آسوس ساخته است.

1-7-2014 1-42-58 AM

کریگ روی صحنه می‌آید تا دراگون را نمایش بدهد، نخست از کامپیوتر به صورت صوتی می‌خواهد که سریال «فمیلی گای» را نشان بدهد، اما در نوبت نخست دستیار صوتی، کریگ را شرم‌زده می‌کند! پس او مجبور می‌شود، دوباره آزمایش کند! که این بار دراگون درست عمل می‌کند، سپس، درگون ویدئویهای هنرنمایی‌های الویس و کاستلو را نمایش می‌دهد.

در قسمت بعدی نشان داده می‌شود که چطور با شناسایی اشارات و حرکات دست می‌شود، گیم بازی کرد.

حالا یک بازی واقعیت افزوده تمایش داده می‌شود، در این بازی عناصری از دنیای واقعی با دوربین به گیم افزوده می‌شود.

1-7-2014 1-43-42 AM

اما اینتل چه فکری برای علاقه‌مندان کتاب‌های الکترونیک کرده است؟!

در اینجا از سیستمی رونمایی می‌شود که در آن کاربر با حرکات دست می‌تواند کتاب‌های مصور الکترونیک را ورق بزند. که باعث تحولی در قصه‌خوانی پدر و مادرها برای کودکانشان در آینده خواهد شد!

1-7-2014 1-53-34 AM

1-7-2014 1-53-22 AM

1-7-2014 1-53-10 AM

این تنها کنفرانس خبری اینتل در CES نخواهد بود و کنفرانس بخش دومی هم خواهد داشت که در آن رئیس اینتل سخنرانی خواهد کرد.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

اگر ابرقهرمانان‌ها و شرورهای فیلم‌ها و کامیک‌ها در دوره ویکتوریا می‌زیستند!

عصر ویکتوریا دوره‌ای از تاریخ بریتانیا بود که از سال 1837 تا 1901 همزمان با سلطنت ملکه ویکتوریا بریتانیا ادامه یافت. این دوره، دوره تغییرات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی قابل توجهی بود که نه تنها بریتانیا، بلکه سایر نقاط جهان را عمیقاً…

آیا سیگار الکترونیکی ایمن‌تر و سالم‌تر از سیگار معمولی است؟

در انگلستان، هم‌زمان با مبارزه با سیگار کشیدن جوانان، سیگارهای الکترونیکی به عنوان بخشی از تلاش‌های دولت برای کمک به مردم برای ترک سیگار تبلیغ می‌شوند. ما به اینکه چرا در مورد این دستگاه‌ها دو نظر بسیار متفاوت وجود دارد، نگاهی می‌اندازیم.…

چرا هنگامی که می‌خواهند عکسی از ما بگیرند، ناخودآگاه سرمان را کج می‌کنیم؟

وقتی در فیس بوک، اینستاگرام یا سایر سایت‌های رسانه اجتماعی پر از عکس هستیم، احتمالاً متوجه یک روند در زبان بدن کاربران خواهیم شد. هنگام عکس گرفتن و مواجهه با دوربین، برخی افراد به طور خودکار سر خود را به یک طرف خم می‌کنند. به نظر می‌رسد که…

عکس های هوایی تام هگن از باغ های زیتون اسپانیا – الگوهای زیبای مواج و سنت‌های قدیمی

به مدت هزاران سال، اسپانیا به دلیل آب و هوای مدیترانه‌ای، تابستان‌های طولانی و گرم و دمای معتدل زمستانی، در تولید زیتون پیشرو بوده است. میوه‌های زیتون که در آب نمک نگهداری می‌شوند و یا آسیاب می‌شوند تا روغن‌های طبیعی از آنها استخراج شوند،…

برآورد میزان موفقیت قرارهای عاشقانه زوج‌ها با هوش مصنوعی و اندازه‌‌گیری میزان همسانی پاسخ‌های سیستم…

در حین یک قرار آشنایی پاسخ‌های فیزیولوژیکی دو نفر حین گفتگو و دیدار با هم هماهنگ می‌شود، این پدیده‌ای است که از آن با نام همسانی فیزیولوژیکی یاد می‌شود.درجه این همگامی با تعامل در مکالمه و کیفیت همکاری همبستگی دارد و بنابراین می‌تواند…

عکس‌های تاریخی که با دیدن آنها درمی‌مانیم که آنها واقعا در گذشته گرفته شده‌اند یا در یک آینده بهتر و…

گذشته بهتر بود یا آینده. این یک سوال باستانی است. معمولا ما تصور می‌کنیم که ترجیح دادن گذشته، تنها یک حس نوستالژیک خام است. چیزی که بن‌مایه فیلم نیمه‌شب در پاریس هم بود.اما گاهی ما پیش خودمان فکر می‌کنیم که این ترجیح و دوست داشتن، شاید…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.