گوگل گلس و ویدئویی از روزهای برفی ایران

 • توسط علیرضا مجیدی
 • ۱۵ بهمن ۱۳۹۲
 • ۷

روز به روز بر تعداد کاربران «گوگل گلس» در ایران اضافه می‌شود، البته ما هنوز تا عرضه نسخه نهایی عینک گوگل فاصله زیادی داریم.

قیمت گوگل گلس در بازار ایران بین پنج تا ده میلیون تومان است، به همین خاطر و نیز به خاطر نهایی نبودن نسخه‌ها، هنوز خیلی‌ها (مثل من!) ترجیح داده‌اند که دست نگه دارند.


آگهی متنی میان‌متنی:

پیش از این در «یک پزشک» گزارش مفصلی داشتیم از سیاوش محمودیان، که یکی از نخستین ایرانی‌های بودند که گوگل گلس را آزمایش کرده بودند.

اما این بار سراغ «علیرضا خدام» می‌رویم، ایشان که ساکن تهران هستند و چند وقت پیش با واسطه یکی از خویشاوندان خود، بعد از دریافت دعوتنامه گوگل، عینک را دریافت کردند، هزینه تمام شده ۱۵۰۰ دلار بعلاوه ۲۰۰ دلار مالیات آمریکا بود!

2-3-2014 11-09-38 PM

2-3-2014 11-09-13 PM

گوگل در این ماه‌ها بیکار نیست و مرتب دستگاه را از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به‌روز می‌کند، به‌روزرسانی عمده بعدی که موسوم به به‌روزرسانی XE12 است، در همین ماه میلادی انجام خواهد شد.

مشکلات عمده دستگاه در حال حاضر کم بودن عمر باتری و نیز کیفیت کم تصاویر دوربین در مقایسه با دوربین‌های فوق العاده‌ای هستند که این روزها روی گوشی‌های موبایل می‌بینیم.

فعلا حدود ۲۰ برنامه روی عینک قابل نصب هستند و خوشبختانه مدتی است که به یاری یک اپلیکیشن آی‌فون هم می‌شود از طریق این اسمارت‌فون، عینک را کنترل کرد.

2-4-2014 12-42-21 AM

اما چیز جالب برای هر کسی که می‌خواهد عینک را در آینده تهیه کند، این است که وقتی عینک را خرید، عملا عکس‌‌العمل مردم پیرامونش وقتی او را عینک به چشم ببینند، چه خواهد بود!

کسی دوست ندارد نگاه خیره مردم را تحمل کند، یا مرتب در مورد عینک توضیح بدهد یا نگاه سرزنش‌آمیز آنها را روی چهره ببیند که به ناخشنودی ضمنی آنها از امکان گرفته شدن عکس و ویدئو، به صورت ناغافل اشاره دارد!

آقای خدام برای من نوشته است که فعلا بیشتر مردم، وقتی او را با عینک می‌بینند، نمی‌دانند او چه به چشم دارد! با این همه تعداد کسانی هم که می‌دانند او گوگل گلس دارد، کم نیست. در پاساژ پایتخت که طبعا، شناخت مردم از فناوری بیشتر است، نگاه‌های منفی بیشتر بودند.

2-3-2014 11-08-55 PM

در این فاصله آقای خدام تصاویری زیادی با عینک گوگل خود ثبت کرده است.

آقای خدام و دوستانش، فعلا سایت glass-community.ir را ایجاد کرده‌اند که سایت خوبی برای پاسخگویی به سؤالات شماست.

2-3-2014 11-08-13 PM

2-3-2014 11-08-00 PM

2-3-2014 11-07-43 PM


این روزها تصاویر و ویدئوهای زیادی از ایران برفی دیده‌اید، اما بد نیست، ویدئویی متفاوتی هم از این روزهای زمستانی ایران ببینید، ویدئویی که با گوگل گلس گرفته شده است.

ویدئو خیلی کوتاه است و با توجه به نور کم، کیفیت آن بالا نیست، اما همین ویدئوی کوتاه نشان می‌دهد که احتمالا وقتی شما هم صاحب گوگل گلس شوید، چه موقعیت‌های بالقوه‌ای برای ثبت لحظات و روزهای زندگی خواهید داشت و مثلا در یک روز زمستانی سرد می‌توانید، دست در جیب پالتویتان کنید و از راه رفتن خود روی برف، ویدئو تهیه کنید!

دیدن این ویدئو در یوتیوب

دانلود این ویدئو

قبلی «
بعدی »

۷ دیدگاه‌ها

 1. جالبه٬ پنج تا ده میلیون تومن! اصلاً هم سلیقه‌ای نیست!

 2. (۱۵۰۰+۲۰۰)۳۰۰۰x = پنج میلیون و صد !!!!

  لازم به ذکره قیمت رنو PK تمیز ۴ میلیونه!!!

 3. مگه مرض دارم۱۰میلیون بدم یه عینک بخرم

 4. اگه دوربینش خوب بود و قیمتش ۱میلیون و ۵۰۰ (!!!) احتمال داشت که بخرم !
  !

 5. ۱۵۰۰دلار اگر بر فرض اینکه هر دلار ۳۰۰۰تومان میشه ۴۵۰۰۰۰۰تومان، البته مالیات هم میاد سرش .
  ۴۵۰۰۰۰۰تومان برایِ یه گجت در حالت بِتا خیلی زیاده ، مطمئنن بعد از عرضه ی نهایی قیمتش پایین تر بیاد

 6. راه‌های سرک کشیدن به زندگی مردم همین‌طـــــــ….ور داره پیش‌رفت می‌کنه.
  go Google go!

 7. عالیه بهتر از این نمیشه یه زره ارزون بشه می خرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنرهای تبلیغاتی