این تبلیغ زیبای متنی سه‌بعدی را حتما ببینید!

 • توسط علیرضا مجیدی
 • ۲۸ فروردین ۱۳۹۳
 • ۱۱

حتی اگر خودتان نیاز به تبلیغ نداشته باشید یا مثلا نخواهید لوگویی برای سایت/شرکت خود سفارش بدهید، ممکن است شیفته تبلیغات خلاقانه و زیبایی ویدئویی یا گر افیکی باشید.

بعضی از این تبلیغات یا طراحی‌ها واقعا خلاقانه هستند، درک زیبایی بعضی از آنها مثل حل کردن یک چیستان ساده می‌ماند، بعضی از آنها نشاط و لبخند را برای ما به ارمغان می‌آورند.


آگهی متنی میان‌متنی:

متأسفانه در ایران کمتر نشانی از خلاقیت و بازی‌های ذهنی و تبلیغات زیرپوستی دیده می‌شود. معدود آگهی‌هایی متفاوت هم اغلب کپی تبلیغات فرنگی هستند و جالب است که این کپی‌ها گاهی کاملا بدون مفهوم هستند.

صاحبان آژانس‌های تبلیغاتی و طراحات اغلب بهانه می‌آورند که برای مخاطب عام مجبور هستند که تبلیغ بسازند یا اینکه مشتری‌های آنها طالب این سبک آگهی هستند و یا اینکه اصلا با توجه به دستمزدی که می‌گیرند، نمی‌توانند مثل همتایان خود هفته و ماه‌ها را صرف اندیشه و طراحی یک تبلیغ کنند.

اما خب، کم نیست مواردی که آدم حس می‌کند، مشکل اصلی، نبود عنصر خلاقیت یا عشق به کار است. حتی مواردی پیش می‌آید که مشتری صاحب ایده خوبی است، اما آن چیزی که دریافت می‌کند، به کلی ناامیدش می‌کند یا اینکه اصلا حس می‌کند شکیبایی‌ای برای شنیدن نظراتش وجود ندارد و کارفرما قصد دارد، در کوتاه‌ترین زمان سر و ته قضیه را هم بیاورد!


با این مقدمه می‌رسیم به تبلیغ ساده، زیبا و خلاقانه‌ای که طراحی به نام فیلپپ سالازار ساخته است.

4-17-2014 9-02-40 AM

حتما ضمیمه نیازمندی‌های بعضی از روزنامه‌های داخلی را در دست گرفته‌اید و به تبلیغات نگاه کرده‌اید. جالب است که سالازار به کمی دستکاری همین تبلیغات منفی و استفاده از کمی خط و تغییر زوایا، در فضای همین تبلیغات متنی ساده، تبلیغ زیبایی درست کرده است.

بله! اگر به تصویر بالا نگاه کنید می‌بینید که شکل یک آشپزخانه تداعی می‌شود. این تبلیغ برای شرکت وسایل آشپزخانه Corona طراحی شده است.

قبلی «
بعدی »

۱۱ دیدگاه‌ها

 1. یکی از این تبلیغات رو مقایسه کنید با مثلا تبلیغات صدا سیما که اصلا به شعورمخاطب توهین میکنه

 2. تبلیغ خوبیه ولی به پای تبلیغات کرم حلزون که نمیرسه!!!

 3. خلاقیت در آزادی رشد می کند، ذهنِ گرفتارِ تبعیض، گرفتارِ جنسیت، گرفتارِ نانِ شب و… ذهن مریض، خلاق نیست.
  کاش، لطفن، لینکِ اصلیِ این تصویر را هم بگذارید.
  سپاس گزار

 4. خیلی کار فوق العاده ای بود!

 5. سلام.باید ذهنی آزاد داشت.توی تبلیغات باید ذهنی آزاد داشت.
  آدمهای تازه کار خیلی بدرد می خورن.

 6. با تبلیغات دنیارو فتح کردن اما ما هنوز در حال کلیشه ساختنیم…

 7. منبعش رو یادتون رفت بزنید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنرهای تبلیغاتی