و ناگهان صاحبش را بلعید!

 • توسط میلاد امیریان‌ فر
 • ۲۰ بهمن ۱۳۹۳
 • ۷

آینده رُبات‌ها هم هیجان انگیز است و هم ترسناک. همان‌طور که همه ما تصویر ذهنی خوب وشیرینی از ربات Wall-E داریم از سویی دیگر هم تصویر ذهنی تا اندازه ترسناکی از شکست ناپذیری  Terminator در سر داریم. آیا ربات ها وظیفه محور، قابل اتکا و یا دوست بشر هستند و یا اینکه زمانی که خواب هستیم در خواب ما را خواهند کشت.

اگر از کسانی هستید که معتقدید که ربات‌ها روزی قاتل بشر خواهند شد، باید گفت که همین چند روز پیش حداقل یکی از آنها به صاحبش حمله کرده! یک ربات جاروبرقی مدتی قبل به صورت بی رحمانه‌ای به یک زن ۲۵ ساله در کره جنوبی حمله کرده و نیروهای امداد آتش نشانی برای نجات وی به محل اعزام شدند.


آگهی متنی میان‌متنی:
قاتل رؤیاهای تو کیست؟ (کتاب الکترونیک رایگان)


bo1upcfjgdsf8jmoqtwo

این اتفاق زمانی رخ داده است که رباتی به نام Roomba-esque مشغول تمیز کردن کف خانه بود. برای این چنین رباتی کپه‌ای مو روی زمین می‌تواند به سادگی با زباله و یا خاکروبه اشتباه گرفته شود و در زمان بروز حادثه نیز همین اتفاق رخ داد.

در واقع این زن در حالی از خواب بلند شد که ربات موی سر او را که روی زمین بود را با زباله اشتباه گرفته بود و برای جمع کردن آن وارد عمل شده بود و موی زن را داشت می‌بلعید. زن نیز که در خانه تنها بود با نیروهای امداد آتش نشانی تماس گرفت و اینگونه شد که ماموران امداد دقایقی بعد خود را بالای سر زنی حاضر شدند.

اما اگر روزی شما نیز برای تمیز کردن خانه خود از این ربات ها استفاده کردید و خواستید چند دقیقه بخوابید بهتر است همواره با چشمانی باز بخوابید و یا اینکه در کف زمین نخوابید!

منبع

قبلی «
بعدی »

۷ دیدگاه‌ها

 1. ممنون یه دل سیر خندیدم!

 2. خسته نباشید اما همه ما ها هم یه جورایی رباتیم بنده به شخصه فکر میکنم پیوند زدن هوش انسان به هوش مصنوعی در کالبد تکنولوژی امریه غیر قابل گریز اگر ربات خطر داره یه نگاهیم به خبرها بندازید ادمهای به قول شما هوشمندی که دونسته و با علم مو که نه سر همدیگه رو ……بازم خسته نباشید

 3. من ا ز کسانی هستم که از اینده رباتها می ترسم. تجربه نشون داده هرچی انسان تصور کرده تو مدت زمان کمی به واقعیت تبدیل شده.

 4. هوش مصنوعی و رباط فرق دارند. ترس اصلی که افرادی چون ایلان ماسک مطرح می کنند مربوط به هوش مصنوعی چه در رباط ها و چه در سایر ابزارهاست که می تواند آینده بشر را پیچیده کند.
  رباط ها مانند هر ماشین، وسیله و هر ساخته طبیعی و مصنوعی دیگری خطرات مخصوص به خود را داشته باشند. چه عالی می شد اگر در مطالب سایت دقت و نکته سنجی بیشتری وجود داشت.

 5. ممنون میلاد جان ، مقاله متفاوت و جالبی بود
  عنوانی که انتخاب کردید من رو یاد فیلم i’m robot انداخت ، ربات ها از هوش مصنوعی بهره میبرند و قاعدتا قابل برنامه ریزی هستند هم میتونن دوست انسان ها باشن و در زندگی روزمزه کمک باشند و هم دشمن !

 6. خخخخ جالب بود
  البته این ربات ها نیستند که ترسناک هستند، هوش مصنوعی میتواند به بشر صدمه بزند و تنها پوسته ای که میتواند داشته باشد ناچارا فعلا ربات ها هستند…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنرهای تبلیغاتی