وقت‌های آزادمان را با کتاب صوتی و پادکست پر کنیم – معرفی منابعی برای دانلود کتاب گویا

44

من مدت‌هاست برای بهره‌وری بیشتر از وقت، ضمن ورزش روی تردمیل، فیلم و سریال هم نگاه می‌کنم. این طوری هم از وقتم خوب استفاده می‌کنم، هم انگیزه‌ام برای اضافه کردن زمان ورزش بیشتر می‌شود و حوصله‌ام از یک کار تکراری سر نمی‌رود.

چند وقتی است که در کنار فیلم‌ها و سریال‌های همیشگی، سریال walking dead را هم شروع کرده‌ام، سریال خوبی است، منتها در طی نگاه کرن دو فصلی که تمام کرده‌ام، همیشه احساس گناهی ضمنی به من دست می‌دهد. چون حس می‌کنم وقتی 6 فصل آن را تمام کردم و وارد فصل نوی آن شدم، دست آخر شبی می‌رسد که از خودم می‌پرسم: خب که چه؟!

بله! هیچ فیلم، مستند و سریالی نیست، که خالی از نکات خوب باشد، سریال‌های خوش‌ساخت هم بسیار سرگرم‌کننده هستند و به یاری آنها ما گاهی دنیاهایی را تصور می‌کنیم که در زندگی‌مان هیچگاه فرصت لمس‌اش را پیدا نمی‌کنیم. اما وقتی بشود همه نکات قابل توجه یک سریال طولانی را در یک پست طولانی مثل سه هزار کلمه‌ای خلاصه کرد، طوری که عرض شد، سرانجام به آن نقطه انتهایی خسران بابت از دست رفتن فرصت‌های بالقوه می‌رسیم.

زندگی کوتاه است، یعنی شما مجبور هستید وقتتان را خیلی خوب بین مفیدترین کارها، تقسیم کنید و برای این کار زحمت بکشید، انرژی فکری بگذارید و عرق بریزید. البته تفریح صرف و اوقاتی که اصطلاحا مغز برای ری‌ست شدن باید کمی خاموش شود، جای خود دارد.

شاید یکی از مفیدترین کارهایی که ما می‌توانیم طی پیاده‌روی، حین سفر و در مسیر راهمان انجام بدهیم، گوش کردن به پادکست‌ها و کتاب‌های گویا یا صوتی باشد.

متأسفانه این عادتی است که کمتر در ما ایرانی‌ها نهادینه شده است. خدا می‌داند که من وقتی افرادی را می‌بینم که طی سفرها برای هزارمین بار به ترانه‌های باستانی ایرانی که غالبا پر از غم و اندوه و دریغ از عدم وصال هستند، گوش می‌کنند، چقدر بابت وقت از دست رفته‌شان غم‌زده می‌شوم 🙂

[mks_separator style=”solid” height=”2″]

خب، کم کم برسیم به قسمت اصلی این نوشته، یعنی: معرفی منابعی برای دانلود کتاب گویا و پادکست.

11-2-2016-6-41-53-pm

ناملیک

چند وقت پیش، طی سفری، حدس زدم که وقت مرده زیادی داشته باشد و از آنجا که به اندازه کافی خودم را می‌شناسم و می‌دانم که اگر بیش از یکی دو ساعت، از دیتا و کتاب و محتوای تازه دور باشم، علایم اضطراب و ناخرسندی در من آشکار می‌شود، تبلتم را پر کردم از کتاب، کتاب گویا و البته یک پادکست خوب.

بین راه کمی کتاب خواندم، اما دیدم تمرکز لازم را ندارم، پس پادکست را شروع کردم. پادکست مورد نظر را از سایت ناملیک دانلود کرده بودم. کاری که ناملیک می‌کند، این است که پادکست‌های خوبی را که در سابق بر این هر یک در سایت/وبلاگی خاک می‌خوردند و تنها حلقه محدود مخاطبان آن سایت/وبلاگ‌ آنها را گوش می‌کردند، جمع‌آوری می‌کند.

این طوری ما یک سایت خوب داریم که دسترسی ما را به پادکست‌ها تسهیل می‌کند. در این میان‌، یکی از بهترین کانال‌های ناملیک، کانال بی است.

کانال بی را علی بندری مدیریت می‌کند و در پادکست‌هایش هر بار یک مقاله بسیار جالب و طولانی و مهیج نشریات فرنگی را انتخاب می‌کند و به صورت بسیار نیکو و جذابی، برایمان تعریف می‌کند. خوشبختانه علی بندری، لحن خوبی در پادکست‌هایش دارد، طوری که آدم تصور می‌کند، یک دوست آگاه و به‌روز کنارش نشسته و دارد تازه‌ترین چیزهایی را که خوانده، برایش تعریف می‌کند. کاش در زندگی واقعی، چنین دوستانی می‌داشتیم‌:)

پادکستی که من از کانال بی گوش کردم، سری پادکست‌های مسترمایند بود. واقعا پادکست ناب و مهیجی بود. موضوع پادکست را اصلا لو نمی‌دهم، اما به همین بسنده می‌کنم که این پادکست برای کسانی که به داستان‌های واقعی مهیج پلیسی- جنایی علاقه دارند یا آنهایی که گیک و اهل برنامه‌نویسی هستند، بسیار جذاب خواهد بود.

البته کانال بی برنامه‌هایی بسیار بیشتر از این سری پادکست‌های مسترمایند دارد. این هم وبلاگ کانال بی است.

ناملیک، پادکست‌های بسیار فراوانی را گردآوری می‌کند. یکی از نمونه‌های خوب دیگر که می‌توانم برایتان مثال بزنم، رادیوگیک از جادی عزیز خودمان است.

ناملیک، پادکست‌هایی در موضوع‌های بسیار متنوع را پوشش می‌دهد، از هنر و سینما گرفته تا روانشناسی و سبک زندگی.

پیشنهاد به دوستان ناملیکی:

1- علاوه بر اپلیکیشن اندروید، یک اپلیکیشن iOS هم آماده کنند.

2- فید کلی و فید اختصاصی برای هر کانال داشته باشند.

11-2-2016-6-44-00-pm

نوار

نوار مرجع بسیار خوبی برای خرید و دانلود کتاب‌های گویا است. کیفیت کار نوار بسیار خوب است و طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می‌دهد. البته نوار کتاب‌های گویای رایگان هم برای دانلود دارد.

بسیاری از ما ایرانی‌ها به دانلود رایگان یا خدای نکرده غیرقانونی عادت کرده‌ایم، توصیه می‌کنم برای حمایت از اقتصاد لرزان محتواسازان به خصوص در بخش‌های کتاب و کتاب گویا، حتما کتاب‌های گویا را به صورت قانونی تهیه کنید.

می‌دانید ثمره شخصی این کار چیست؟ در طولانی‌مدت، تهیه‌کنندگان کتاب‌های گویا می‌توانند گویندگان خوش‌صدا و با تجربه را بیشتر به کار گیرند و کتاب‌های بیشتری را برایتان آماده کنند. این طوری دیگر حسرت نمی‌خورید که چرا فلان کتاب ادبی کلاسیک در فرنگستان، توسط خوش‌صداترین گوینده یا هنرپیشه هالیوودی گویا شده است، اما در ایران هیچگاه امکان گویا شدن آن فراهم نمی‌شود.

نوار خوشبختانه هم اپ اندروید دارد و هم iOS. کاش خروجی فید تفکیکی هم می‌داشت!

11-2-2016-6-44-20-pm

شنوتو

شنوتو هم یک گرد‌اورنده پادکست خوب است، ضمن اینکه شنوتو خودش تولیدکننده حرفه‌ای پادکست و محتواهای شنیداری است. دوستان شنوتو، چند بار با «یک پزشک» همکاری داشته‌اند و حتی به صورت اختصاصی یک داستان نوشته شده توسط من و همچنین یک داستان نوستالژیک علمی- تخیلی را برایمان گویا کرده‌اند.

رادیو راز

رادیو راز پادکست‌های شنیدنی عمدتا در بخش دانش و فناوری تهیه می‌کند.

دوستان و سروران بسیار خوبی در صدر مدیران و تهیه‌کنندگان رادیو راز هستند، از جمله پوریا ناظمی و پژمان نوروزی.

خب! یک غافگیری برای شما، شاید این باشد که خواهرم -فرانک- هم با رادیو راز همکاری دارد و در بخش هزار و یک راز، تا حالا 6 داستان را اجرا و گویا کرده است. حتما گوش کنید!

11-2-2016-6-46-18-pm

audiolib

سایت audiolib هم یک مرجع خوب برای دانلود کتاب‌های گویا است.

ایران صدا

کمتر کسی است که بداند در ایران صدا تعداد انبوهی کتاب را می‌توان به صورت گویا یا نمایش رادیویی گوش کرد! ایران صدا یک بزم تمام‌عیار است برای دوست‌داران کتاب گویا.

اوه! تعدادی از به‌یادماندنی‌ترین نمایش‌های رادیویی دوران کودکی‌ام، در همین سایت هنوز نگهداری می‌شوند. نمایش‌های رادیویی از داستان‌های آسیموف. آن زمان من این نمایش‌ها را ضبط می‌کردم و بارها و بارها گوش می‌کردم! تقریبا به همین صورت!

11-2-2016-6-43-38-pm

کتاب شب رادیو تهران

در این برنامه رادیو تهران که از سال 1370 تا به حال پخش می‌شود، استاد گویندگی رادیو -جناب آقای بهروز رضوی- تا حالا صدها داستان و کتاب را قرائت کرده است.

دریغ و افسوس که دسترسی اینترنتی آسان به این کتاب‌ها وجود ندارد.

تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که به این صفحه بروید و در آرشیو زمانی، ساعت 23 و 30 دقیقه هر روز را بیاورید.

متأسفانه این آرشیو ناقص است. برنامه‌های کتاب شب، یک گنج مسلم هستند که نمی‌دانم چرا مدیران رادیو تهران به آن بی‌اعتنا هستند و یک بخش جانبی شسته رفته برای دسارسی سریع به کلیه برنامه‌های آن ایجاد نمی‌کنند. (حتی در قالب فروش برنامه‌ها)

اگر شما راهی برای دسترسی به آرشیو این برنامه می‌شناسید یا از کسانی هستید که می‌تواند برنامه کتاب شب را با پیشنهاد برنامه‌ای به مسئولان امر از مهجور بودن اینترنتی، خارج کند، از شما سپاسگزار خواهم شد.

آوانامه

این سایت ظاهرا تازه کار خودش را شروع کرده است و تعداد قابل ملاحظه‌ای کتاب گویای ارزشمند، برای خرید و دانلود دارد.

پادکست‌های سایت ترجمان

عالی و فوق‌العاده! اگر می‌خواهید نگاه ژرفی به اخبار، دانش و فرهنگ و فلسفه داشته باشید. حتما گوش کنید!

رادیوکالج پارک

این رادیوی اینترنتی، چند سال پیش، فعال‌تر از حال حاضر بود. اما در آرشیو آن تعداد زیادی برنامه ارزشمند برای دانلود وجود دارد.

سایت‌های جانبی دیگر برای دانلود کتاب‌های گویا:

کتاب‌آوا رسابوک خرید کتاب گویا از دیجی کالافارسی بوک تک بوکirebooksایران پی دی افپی سی دانلودکتاب سبز 

درخواست:

اگر مدیران سایت‌های شهر کتاب – فیدیبو و طاقچه این سطور را می‌‌خوانند، لطفا اطلاع بدهند که کتگوری جدایی برای فروش کتاب‌های گویا دارند یا نه.

لطفا اگر منبع و مرجع ارزشمند دیگری برای افزودن به این فهرست می‌شناسید، لطفا حتما به من ایمیل بزنید یا در قالب کامنت اطلاع بدهید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

ایده‌های خوب و خلاقانه برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضای بیرونی خانه‌های و مجتمع‌های مسکونی و اداری

آیا تا به حال به دنبال الهام گرفتن برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضاهای بیرونی منزل خود بوده‌اید. آیا دوست داشته‌اید بتوانید به نوعی طبیعت را در فضاهای کوچک حیاط آپارتمان یا خانه ییلاقی خود ادغام کنید.در این صورت مجموعه این پست می‌تواند…

اگر ابرقهرمانان‌ها و شرورهای فیلم‌ها و کامیک‌ها در دوره ویکتوریا می‌زیستند!

عصر ویکتوریا دوره‌ای از تاریخ بریتانیا بود که از سال 1837 تا 1901 همزمان با سلطنت ملکه ویکتوریا بریتانیا ادامه یافت. این دوره، دوره تغییرات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی قابل توجهی بود که نه تنها بریتانیا، بلکه سایر نقاط جهان را عمیقاً…

کسانی که توهم خاص و عجیبی دارند: ما از ستاره‌های دیگر آمده‌ایم و فرازمینی هستیم! پدیده Starseed

ممکن است خیلی احمقانه به نظر برسد. اما افرادی هستند که معتقدند از سایر سیارات به زمین آمده‌اند تا به شفای سیاره زمین کمک کنند و بشریت را به «عصر طلایی» هدایت کنند و به دوره‌ای از خوشبختی، شکوفایی و موفقیت برسانند!جستجوی اینترنتی این…

داستان قهرمانانه خواهران میرابال، فعالان دومینیکنی که به سرنگونی یک دیکتاتور کمک کردند

خواهران میرابال: پاتریا، مینروا و ماریا ترزا که در خانواده‌ای کشاورز از طبقه متوسط به دنیا آمدند، در جمهوری دومینیکن زندگی نسبتاً راحتی داشتند.اما با به قدرت رسیدن رافائل تروخیو، دیکتاتور خشن، در سال ۱۹۳۰، زنجیره‌ای از حوادث به راه…

توهم کوتارد: آنهایی که تصور می‌کنند مدتهاست مرده‌اند!

«می‌اندیشم پس هستم»  Cogito, ergo sum با این حال همه کسانی که می‌اندیشند با این باور دکارت موافق نیستند.محتوای تفکر برخی از افراد مبتلا به یک اختلال عصبی روانپزشکی نادر، معروف به سندرم کوتارد، به جای اینکه به حس بودن منجر شود، به احساس…

برای جبران خطرات سلامتی ناشی از نشستن در طول روز وجود باید تحرک متناوب انجام بدهید. اما هر چند دقیقه…

برای کاهش اثرات مضر نشستن بر سلامتی، هر نیم ساعت یکبار 5 دقیقه پیاده روی سبک داشته باشید. این یافته کلیدی مطالعه جدیدی است که در مجله Medicine & Science in Sports & Exercise منتشر شده است.محققان نوشته‌اند:«ما از 11 فرد سالم…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
44 نظرات
 1. tohid می گوید

  چقدرررررر این پست نیاز بود
  رادیو گمانه هم رادیوی خوبی هستش
  این لیست سریالی هم جالبه https://brightside.me/wonder-films/15-amazing-tv-series-you-can-watch-in-a-week-208805/

 2. Siamak Gol می گوید

  عالی بود.. ممنون..
  منم کتاب صوتی و نمایش رادیویی دوس دارم.. داستان و اینجور چیزا..
  اما چیزایی که هست اکثرا کیفیت قابل قبولی ندارن.. ینی صدا ها انگار با یه میکروفون ساده ضبط شده یا موزیکای پس زمینه خیلی ابتدایی به هم وصل شده و بی ربطه یا فاز داستان خراب میکنه یا کلا خواننده لحنش مشکل داره و کلا زیاد رو کارشون خوب نمیکنن…
  و اونایی ام که‌خوبن اکثرا مال رادیو ان و که همش ۶۴ کیلوبیت میزارن تو سایت ! (میزاشتن تو سایت.. مدتیه که برش داشت.. سایت رادیو نمایش همه ی نمایشاشو داشت.. یا رادیو فرهنگ کلی کتاب گویا داشت.. الان نیستشون.. )
  کتاب صوتی خیلی خوب کم شنیدم…
  .
  کتابای فرانک مجیدی رو از تلگرام راز گوش میدم.. جالبن‌.. اونا هم مشکل موزیکشون و کیفیت فایل و کیفیت ظبط صداش جالب نیست..

  چیز خوب گوش میدین بزارین کانال یک پزشک ما هم گوش بدیم..

  1. علی بندری می گوید

   آقا خیلی خوشحال شدم که کانال بی رو پسندیدی و معرفی کردی. دمت گرم. من هم دوست دارم دوستانی مثل شما داشته باشم. پیشنهادهات به ناملیک هم خیلی خوبن. البته کانال بی در ساوند کلاد هم هست و فید جدا هم داره. اینجاها:
   https://soundcloud.com/channelb-820168097

   http://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:194539470/sounds.rss

   1. علیرضا مجیدی می گوید

    ممنون بابت کامنت و لطف شما. خیلی خوشحال می‌شوم که بتوانم محتوای خوب را به تعداد بیشتری از مخاطبانم برسانم. حمایت از تولیدکنندگان محتوا وظیفه ماست.

  2. فایتا می گوید

   سلام آدرس این کانال تلگرام راز رو می زارید؟

   1. اسماعیل می گوید
 3. محمدجواد می گوید

  انشالله خیر ببینی. هر وقت یه نوشته ای به این خوبی میخونم حالم خوب میشه. سپاس

 4. مینا می گوید

  ممنون..واقعا پست عالی ای بود

 5. عارف می گوید

  سلام دکتر مرسی بابت این پست، خیلی خوبه که سایت های ارائه کننده پادکست رو معرفی کردید. چند سال پیش زمانی که کتاب صوتی تازه در ایران رواج پیدا کرده بود سعی کردم از چند کتاب صوتی استفاده کنم و خیلی هم شور و شوق داشتم براش، اما متاسفانه به خاطر کیفیت بد فایل ها تجربه خوبی نداشتم و دیگه بهش ادامه ندادم. با دیدن این پست میخوام دوباره پادکست فارسی رو تجربه کنم.
  لطفا باز هم فایل های صوتی خوبی رو که گوش دادید پیشنهاد کنید. (اگر یک پست رو به معرفی کتاب های روانشناسی اجتماعی و شخصیت اختصاص بدید ممنون میشم).

 6. محسن می گوید

  برای من خیلی مفید بود. از شما سپاسگزارم.

 7. مسعود می گوید

  پادکست استرینگ کست هم بنظرم حرف نداره ! پر مطالب مفید و علمیه!
  http://www.namlik.me/channel/%D9%BE%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D8%B3%D8%AA%20%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86%DA%AF%E2%80%8C%DA%A9%D8%B3%D8%AA

 8. حسین می گوید

  کانال تلگرام دکتر سروش رو پیشنهاد میکنم برای خیلی غذاهای خوشمزه برای روحمون @drsoroush

 9. آشفته می گوید

  این پست خیلی نیاز بود ! در مورد سایت های پادکست چیزی نخونده بودم!

 10. یحیی می گوید

  همنانطور که tohid فرمودند؛ پادکست‌های وبسایت http://www.gomaneh.com هم قابل توجه هستند.

 11. آموزش میکروتیک می گوید

  خیلی قشنگ بود .آفرین به این سایت………..

 12. حمید می گوید

  این پست برام خیلی مفید بود 🙂

 13. SoDeH می گوید

  خیلی هم عالی. ممنون. من هم دقیقا چند سالی میشه که برای صرفه جویی در زمانم از این روش استفاده میکنم 😉
  رادیو تک – پادکست‌های مفید در زمینه های مرتبط با راه اندازی کسب و کار، استارتاپ ها، کارآفرینی و جوانب مختلفش
  http://tac.ir/radiotac/

 14. قاسم فرهمند می گوید

  واقعا عالی بود
  رادیو سرگردان . پای
  خیلی دوست داشتم

 15. ناملیک می گوید

  یک پزشک عزیز. خیلی خوشحالیم که از ناملیک استفاده می کنید و از اینکه اینجا معرفیش کردید خیلی ممنونیم. اضافه کردن فید پادکستها و همینطور اپلیکیشن iOS ایده های خیلی خوبی هستند و خودمون هم دوست داریم هر چه سریعتر نهایی بشن.
  ارادتمند، بچه‌های ناملیک

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   موفق و پیروز باشید

 16. زینب می گوید

  کانال تلگرام داستان شب هر شب یه داستان کوتاه یا یه قسمت از یه کتاب رو به صورت مرتب و سریالی میذاره. سووشون و صد سال تنهایی رو من با این کانال گوش میکنم.

 17. محمد می گوید

  سلام آقای دکتر مجیدی
  من فک میکنم جای خالی تهران پادکست واقعا تو این لیست خالی بود.
  tehranpodcast.ir
  مخصوصا این که فضا برای معرفی پادکست های شخصی و آماتور هم به راحتی و رایگان فراهمه .

 18. آرزو اسکندرخو می گوید

  دکتر سلام. مرسی. چون اهل پادکستم برای اولین بار نظر میدم. ناملیک و ساندکلاود تقریبا سورس های اصلی منه. تقریبا با همه این منابعی که گفتین آشنا بودم. منم خواستم یه منبع که تقریبا تازه داره فعالیت میکنه ولی خیلی زود ترند شده رو معرفی کنم.

  دیجی‌کالا کست فکر کنم حدود 50، 60 تا پادکست تا حالا داده بیرون برا دیجی کالا مگه.

  http://mag.digikala.com/%D9%BE%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D8%B3%D8%AA-podcast/

  من خوشم میاد چون رو موضوعات جالبی دست میزارن.

 19. arash می گوید

  سلام.ممنون از توجه به این پدیده ی به درد بخور.امیدوارم تو ایران هم مثل کشورهای دیگه صنعت کتاب گویا رشد پیدا کنه.خواستم بگم واوبوک رو یادتون رفته. واوبوک پروژه ی خیلی خوش آینده ای هست که بیشتر در عرصه کتابهای ادبی فعالیت میکنه.

 20. اسی می گوید

  من حدود یکسال هست که تو مسیر خونه تا سرکار کتاب صوتی گوش میدم. با دوچرخه میرم سرکار و همین قضیه رو خطرناک تر و مهیج تر میکنه. البته پارازیت های شهری رو نباید نادیده گرفت. به این عادت معتاد شدم و اگر یک رو کتاب صوتی گوش ندم احساس بدی دارم. البته کتاب های کاغذی به جای خودش باقی و هیچی نمیتونه جاشون رو پر کنه.

  پیشنهاد من به دوستان “رادیو روغن حبه انگور” هست. برای ماشین سواری و مسافرت عالیه.

 21. حمیدرضا می گوید
 22. ptd می گوید

  خیلی عالیه.من زمان زیادی هست که دنبال پرکردن وقت های مرده هستم.این ایده خوبیه

 23. آزاده می گوید

  سلام و ممنون بابت اطلاع رسانی خوبتون
  حسابی درگیر مستر مایند شدم. یه سوال دارم، از ناملیک میشه دانلود کرد که بشه بصورت آفلاین گوش بدیم؟ من چیزی پیدا نکردم!

  1. علی بندری می گوید

   مسترمایند و بقیه پادکستهای کانال بی رو می‌تونین از ساوندکلاد دانلود کنین و افلاین بشنوین.

 24. پتنت ترول می گوید

  شرمنده نمی شه وقت های آزادتون رو با کتاب صوتی و پادکست پر کنید ، من سالهااااا پیش این کار رو پتنت کردم ؛ لطفا یه سرگرمی یا فعالیت سازنده یا غیر سازنده ی دیگه برای وقت های آزادتون پیدا کنید .

 25. محمد می گوید

  سلام ، خیلی پست کاربردی و جالبی بود . استفاده کردم خیلی لازم داشتم کتاب صوتی . واقعا کار جالبیه برای استفاده در ماشین و پیاده روی .

 26. م.سیماب می گوید

  بابت اطلاعات خیلی خوبتون ممنونم من سال هاست دنبال می کنم مطالب خوبتون رو. دمتون گرم و ممنون
  فقط یه سوالی، مشکل همیشگی من با پادکست ها اینه که نمی تونم ذخیرشون کنم مگر بعضی ها، واین پادکست هایی که معرفی کردید رو هم باید آنلاین گوش کنیم؟

  1. علی بندری می گوید

   اگر از اپلیکیشنهای معمول پادکست استفاده کنین می تونین افلاین هم بشنوینشون. پادکست کانال بی رو می تونین از ساند کلاد هم دانلود کنین و افلاین گوش بدین.

 27. فاطمه می گوید

  سلام. این پست یک پزشک چقدر خوب بود و بوی قدیم‌ها رو می‌داد. زمانی که اینستا نبود و ما کم حوصله نبودیم. برای مدت زیادی خوندن یک پزشک اصلی‌ترین بخش وب گردی من بود. چقدر خوشحال شدم دیدم این مطلب انقدر کامنت داره.
  راستی یادمه چندسال پیش به طور اتفاقی یک قسمت از کتاب کودکی جی ام کوتزی رو که توسط آقای رضوی قرائت شده بود از رادیو شنیدم و انقدر دوست داشتم که هنوزم اسمش گوشه‌ی ذهنم هست تا بالاخره بخرمش. چقدر خوب می‌شه اگه اون صوت رو پیدا کنم

  1. رحیم پوررحیمی می گوید

   یکی از صداهای جالب برای داستان گوش کردن همین صدای آقای رضوی است . برای اولین بار کتاب موش ها و آدم ها را از ایشان شنیدم که خیلی جذاب بود.

 28. الف می گوید

  رادیو شعر و داستان هم هست:

  http://telegram.me/poemstoryradio

 29. سروش می گوید

  خیلی ممنون برای این پست مفید
  مخصوصن برای “پروژه راز”.من از طرفداران پوریا ناظمی و پژمان نوروزی هستم و خیلی خوشحال شدم این دو تو این زمینه فعالیت هایی دارند

 30. رحیم پوررحیمی می گوید

  این پست یکی از بهترین پست هایی بود که انتظار من را برآورده کرد البته من همیشه به علت سن بالا و ضعیف شدن چشم هایم از پادکست ها استفاده می کنم ولی حقیقت آقای مجیدی یک گزارش جامع و کامل نوشتند . مرسی از آقای علیرضا مجیدی و خواهر محترمشان فرانک خانم که هر را دو مثل فرزند دوست دارم .

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   ممنون از محبت شما. دوست داریم همیشه مفید باشیم و پست‌هایی بنویسیم که تأثیرگذار باشد، حیف که برخی اوقات مشغله‌های روزانه، باعث می‌شود به کل از خدف دور بیفتیم و شرمنده خواننده‌ها بشویم.

   1. رحیم پوررحیمی می گوید

    قبلا از دوستان کمک می گرفتید و کارهای وبسایت را تیمی انجام می دادید ولی فکر کنم روش اداره ی وبسایت تغییر کرده !!!!

 31. سارا می گوید

  سلام و عرض ادب من از رادیو مثبت کتاب های صوتی جالبی دانلود کردم، پیشنهاد می کنم این سایت هم که کتاب های صوتی فارسی را منتشر می کنه در فهرست خود اضافه کنید.دوستانم بدن نیست سایت را مشاهده کنند :
  https://radiomosbat.com/

 32. فافا می گوید

  واقعا ممنون داشتم دنبال یه پادکت خوب میگشتم

 33. لوله و اتصالات یو پی وی سی می گوید

  عالی

 34. فاطمه می گوید

  واقعا عالی و بی نظیر
  هم توضیحات شما و همچنین موارد معرفی شده
  مخصوصا قسمت آرشیو زمانی رادیو تهران رو اطلاع نداشتم
  ممنون که نحوه دسترسی به آرشیو کتاب شب را کامل توضیح دادید.
  دستمریزاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.