آیا از پیوند ifttt و تلگرام واقعا فرزندان باهوش و زیبارویی حاصل خواهد شد؟ نگاهی به پتانسیل‌ها یا شلوغ‌بازی‌های کاذبی که این اتصال در بر خواهد داشت

10

تلگرام از نظر به‌روزرسانی و اهمیت دادن به کاربران واقعا سرآمد است. در به‌روزرسانی جدیدی که از دیروز انجام شده، امکان اتصال تلگرام به سرویس ifttt مهیا شده است.

ifttt اصلا چیست؟

ifttt خیلی ساده یک بچه‌ حرف‌گوش‌کن است که می‌توانید کارهای خیلی ساده‌ای را به او بسپرید تا برایتان انجام بدهد. درست مثل این می‌ماند که یک کاربر را 24 ساعته مأمور کرده باشید که پای اینترنت بنشیند و در صورت دیدن یک پست جدید در یک سرویس اینترنتی، آن پست را به سرویس دیگری منتقل کند.

منتها مسلم است که از این کودک حرف‌گوش‌کن نباید انتظارات زیادی داشته باشید. دستورات شما هم باید خیلی ساده باشد.

دستورات شما باید سرراست باشند، با این فرمت:

اگر دیدی عکس جدیدی را در اکانت اینستاگرامم ارسال کردم، این عکس را به کانال تلگرام من هم بفرست.

ifttt انبوهی از سرویس‌ها را به هم متصل می‌کند با فناوری فید هم میانه نسبتا خوبی دارد.

کار با ifttt  و متصل کردن‌اش به تلگرام خیلی ساده است:

به سایت ifttt بروید و ثبت‌نام کنید.

حالا به اینجا بروید که کل سرویس‌های که امکان متصل کردنشان به هم هست را ببینید.

اول از تلگرام شروع کنید.

اتصال تلگرام به ifttt:

وارد بات ایفت بشوید و تأیید کنید که حساب تلگرام خودتان را می‌خواهید به اکانت ایفت خودتان متصل کنید:

12-8-2016-6-39-30-pm

در مرحله باید گروه‌ها و کانال‌هایی را که دوست دارید به ایفت متصل کنید.

12-8-2016-6-41-50-pm

روند اضافه کردن به این صورت است که شما بات ایفت را ادمین کانال خودتان می‌کنید و بعد آدرس یا آی دی کانال خودتان را برای بات می‌فرستید.

ایجاد یک دستور با ایفت:

حالا می‌توانید به اکانت ایفت خودتان بروید و شروع کنید به اتصال سرویس‌ها به هم.

به اینجا بروید و نخستین دستور خودتان را که اینجا Applet نام دارد، بسازید.

12-8-2016-6-45-51-pm

همان طور که می‌بیند، دستورات به صورت اگر- آنگاه هستند. مراحل خیلی ساده هستند و خود ایفت شما را گام به گام پیش می‌برد. البته این مراحل جزئیاتی دارد که خودتان با آزمون و خطا در آن استاد می‌شوید.

نکته: هر سرویسی که تمایل اتصال آن به تلگرام به تلگرام را دارید، باید قبلا فعال کرده باشید. مثلا اگر دوست دارید عکس‌های اینستاگرام شما خودکار به کانال شما بیایند، باید به اینجا بروید و مراحل فعال‌سازی اینستاگرام را انجام بدهید.

کاربردهای خلاقانه اتصال ایفت و تلگرام چه می‌تواند باشند:

من سعی می‌کنم، چیزهایی که به نظرم جالب می‌رسند را فهرست کنم. بیشتر هم نوع کاربری خاص خودمان در ایران را در نظر می‌گیرم:

1- دریافت خودکار پیشبینی‌ وضع آب و هوا در هر روز

2- یادآوری روزانه: مشخص می‌کنید که مثلا هر روز یا ساعت 8 عصر روزهای غیرتعطیل، چیزی به شما یادآوری شود.

3- دریافت ایمیل از طریق تلگرام

4- توییت کردن با تلگرام

5- ارسال عکس‌های اینستاگرام خودتان به تلگرام

6- سرخط مطالب سایت دلخواه خودتان را با اشتراک فید آن دریافت کنید: گرچه بسیاری از سایت‌های کانال تلگرام دارند و گرجه می‌توان با فیدخوان خیلی جامع‌تر مشترک فیدها شد، اما شاید بخواهید که مشترک فید سایت خاصی از طریق تلگرام بشوید.

7- ارسال مطالب برگزیده از فیدخوان خودتان به کانالتان. مثلا شما می‌توانید این دستور را ایجاد کنید: اگر در اینوریدر مقاله‌ای را با برچسب ایکس مشخص کردم، آن مقاله را به صورت خودکار به کانالم بفرست.

8- ارسال مطالب صفحه فیس‌بوک به تلگرام و برعکس.

9- ارسال مطالب کانال خودتان به یک سایت وردپرسی. این طوری می‌توانید یک پشتیبان هم از کانال تلگرام خودتان داشته باشید.

10- ارسال توییت‌های یک کاربر خاص به تلگرام

دقت کنید که به جای استفاده منطقی از ایفت، دچار آشفتگی نشوید

توجه شما را به یک نکته مهم جلب می‌کنم:

فرمت پست‌های سرویس‌های مختلف ممکن است سازگاری لازم را با هم نداشته باشند. مثلا اعضای کانال شما، علاقه‌ای ندارند که شما آنها را با انبوع مطالب ارسالی از فیدهای سایت مختلف، بمباران کنید. اگر فید کامل باشد، متن بلند آن کاربران را گریزان می‌کند. فیدهای کوتاه هم معمولا حاوی یک خلاصه مفید در ابتدای خود نیستند و کاربرهای تلگرام هم در باز کردن سایت‌ها خیلی تنبل هستند.

دوست داشتم که در این مقاله به صورت مشروح‌تری در خدمت شما باشم. اما تصور می‌کنم بهتر است که خیلی ریزه‌کاری‌ها را خودتان کشف کنید و به علاوه در برخی موارد صلاح نیست که زیاد داخل جزئیات بشویم.

به هر حال مثل همیشه نوع کاربری شماست که خیلی چیزها را مشخص می‌کند، شما می‌توانید از امکانات ایفت برای افزایش آگاهی خودتان، اعضای خانواده یا یک گروه بزرگ استفاده کنید، یا اینکه چند روزی محو امکانات آن شوید و همه چیز را فراموش کنید.

مثالی از یک کاربرد خوب ایفت در محیط تلگرام:

همه ما دوستان و اعضای خانواده‌ای داریم که پا به سن گذاشته‌اند و رغبتی به یادگیری‌ فناوری‌ها نو ندارند. ما ممکن است از اینکه آنها ساعت‌ها در محیط تلگرام می‌چرخند و در مطالب سطحی گم می‌شوند.

ما می‌توانیم برای آنها یک گروه خانوادگی درست کنیم و فید سایت‌های ارزشمند را به صورت منتخب، به آنها هدیه بدهیم.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

کارخانه متروکی در پرتغال با ماشین‌های کلاسیک قدیمی در آن کشف شد و سوژه عکاسی شد

متروک بودن هم زیبایی خاص خودش را دارد. خانه و هتل و امارت متروک انگار یک تونل زمان است. یک موزه خاک گرفته دست نخورده.اما این بار کارخانه‌ای با ده‌ها ماشین کلاسیک رها شده در پرتغال با کوشش عکاسان سوژه شده.«داخل این ساختمان صنعتی دو…

هلند کشور لاله‌ها – توضیحات + گالری عکس زیبا

هلند به خاطر مزارع خیره‌کننده لاله‌ که گردشگران را از سرتاسر جهان جذب می‌کند، مشهور است. این مزارع به ویژه در فصل بهار، معمولاً از اواخر مارس تا اوایل اردیبهشت، سرزنده و زیبا هستند.مزارع لاله عمدتاً در منطقه‌ای به نام "Bollenstreek"…

عکس های هوایی تام هگن از باغ های زیتون اسپانیا – الگوهای زیبای مواج و سنت‌های قدیمی

به مدت هزاران سال، اسپانیا به دلیل آب و هوای مدیترانه‌ای، تابستان‌های طولانی و گرم و دمای معتدل زمستانی، در تولید زیتون پیشرو بوده است. میوه‌های زیتون که در آب نمک نگهداری می‌شوند و یا آسیاب می‌شوند تا روغن‌های طبیعی از آنها استخراج شوند،…

تصور واقعیت دگرگون به کمک میدجرنی – گالری عکس

تاریخ دگرگون یک ژانر جذاب است که به بررسی چگونگی تغییر مسیر تاریخ در صورت رخ دادن برخی رویداد‌های کلیدی به گونه‌ای متفاوت می‌پردازد.یک تغییر جزئی یا یک واگرایی عمده می‌تواند تخیل ما را به کار بیندازد تا آینده‌ای کاملا متفاوت که الان جزو…

انگار این شخصیت‌های تاریخی و اسطوره‌ای همین الان عکس گرفته‌اند! استفاده از هوش مصنوعی برای بازسازی…

ما بسیاری از شخصیت‌های تاریخی را تنها به صورت طراحی‌های محو و مجسمه‌ها و سردیس‌ها را دیده‌ایم. حالا تصور کنید که این شخصیت‌ها دوباره زنده می‌شدند و با آرایش صورت و مو و ریش امروزی و لباس‌های مدرن به عکاسخانه می‌رفتند.این کاری است که یک…

فرار از زندان را این آدم‌ها ممکن کردند؟ ماجراهای جالب

از زمانی که زندان وجود دارد، محبوسین با وجود موانعی مانند دیوارهای بلند، نرده های فولادی و نگهبانان موفق به فرار شده اند. به تازگی یک جنایتکار در فرانسه موفق به فرار شد. در این گالری نگاهی به جالب ترین موارد می اندازیم. فرار فیلمی…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
10 نظرات
 1. omid می گوید

  اسم مقاله منتقادانه بود ولی متنش آموزشی
  dislike

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   خیر. حرف شما وارد نیست. هم کاربردهای محتمل توضیح داده شد و هم تذکر داده شد که وارد کردن انبوه فید و نیز نامناسب بودن فرمت پستهای سرویس‌های دیگر با تلگرام، موجب گریزان شدن اعضا ممکنه بشه.

 2. ali می گوید

  سه ساله کاربر ایفت هستم و هنوز نتونستم یه کاربردی براش تو زندگیم پیدا کنم که اگه نباشه کارم لنگ بمونه و واقعا مفید باشه. به نظرم بیشترین کاربردش توی کانال های مربوط به خونه های هوشمند هست که ما هنوز خیلی باهاش فاصله داریم

 3. amin می گوید

  من به اییفت میگم که اگه هوا یدفه بارونی یا برفی شد بم اس ام اس کنه. حداقل یه کاربرد ازش در آوردیم! D:

 4. محسن می گوید

  خیلی خوب بود مقاله تون. دستتون درد نکنه. فقط من خوب ته و توشو در نیاوردم.
  چطور میشه مطالب کانال تلگرامی که ادمینشیم رو با فیس بوک و پلاس و توییتر سینک کرد که هرچی تو کانال گذاشتیم اونجام سند بشه؟

 5. محسن می گوید

  مقاله جالب توجه و مفیدی بود. دستتون درد نکنه. فقط یک سوال:
  آیا امکان این رو داره که کانال تلگرامت را اکانت های فیس بوک و پلاس و توییترت سینک بشه و هر مطلبی تو کانال گذاشتی اتومات اونجاها هم سند بشه؟چطوری؟

 6. سید می گوید

  سلام
  ممنونم از مقاله خوب شما، من فرق این سرویس رو با تویتر فید متوجه نشدم

 7. مهدی می گوید

  بخاطر عنوان جذب مطلب شدم ولی متن اون تفاوت زیادی با عنوانش داشت.
  بنده کاربر حرفه ای ifttt هستم، می خواستم از جنبه انتقادی متنی رو بخونم که متاسفانه متن شما اینگونه نبود.
  جا دارد بحثی راجع به توانایی ifftt در دسترسی به سرویسهای مختلفی که ما اجازه آن را به او می دهیم و مشکلات امنیتی که ممکن است پیش بیاد، صحبت شود.
  در ضمن واقعا از پیوند ifttt و تلگرام فرزندان باهوش و زیبارویی حاصل نخواهد شد. کاش بیشتر توضیح می دادید

 8. نازی می گوید

  راجب ifttمیخواستم بدونم من عکس و نشته رو تو کانالم میزارم اما مشکلم اینکه چرا یه سایت رو بهش معرفی میکنم فیلم ها رو برام‌نمیزاره ممنون میشم از سایت خوبتون که کمکم کنید
  Alo2020@

 9. رادکام می گوید

  مطلب بسار عالی بود درباره ifttt
  لطفا مقالات درباره شبکه اجتماعی Linkdin قرار بدین
  سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.