پرواز با واقعیت مجازی

  • توسط علیرضا مجیدی
  • 7 ماه قبل
  • ۱

می‌دانید یکی از آرزوهای دیرین بیشر که هنوز برآورده نشده، چیست؟

پرواز!


آگهی متنی میان‌متنی:

البته نه پرواز به یاری هواپیما و هلیکوپتر، بلکه پرواز به سبک پرندگان. هنوز که هنوز است، ما آرزو داریم که ای کاش می‌شد واقعا روزی مثل یک پرنده می‌توانستیم بال بگشاییم و پرواز کنیم.

پیشگامان پرواز هم نخست در همین جهت حرکت می‌کردند و تصور می‌کردند با درست کردن چیزهایی شبیه بال، انسان‌های هم بتوانند به حرکت دست‌ها پرواز کنند. اما خب، از نظر قوانین فیزیکی عضلات دست و شانه‌های ما هیچگاه نمی‌توانند نیرویی کافی تولید کنند که بتوانند ما را بالا بکشند.

اما خوشبختانه ما به کمک فناوری می‌توانیم دست‌کم این آرزو را به شکل بسیار طبیعی و ملموسی، حس کنیم. این کار به کمک برنامه و تجهیزات جانبی واقعیت مجازی شرکت SOMNIACS به نام Birdly ممکن شده است.

کاربر برای این کار، یک دستگاه واقعیت مجازی HTC Vive را بر سر می‌گذارد و روی یک تحت ویژه، روی شکم می‌خوابد. دست‌هایش به ابزارهایی شبیه به بال متصل می‌شوند و در این هنگام او شروع به بال بال زدن می‌کند.

به موازات این کار و به تناسب سرعت و شیوه بال زدن، نرم‌افزار واقعیت مجازی به او تصاویری تعاملی از بالای شهرها، مثلا محله منهتن نیویورک را نمایش می‌دهد.

او در این ضمن می‌تواند ارتفاع و جهت پرواز خود را عوض کند و حتی برای طبیعی شدن کار، فن‌هایی در جلو اطراف دستگاه مجزای او، مقداری باد می دمند، تا همه چیز جذاب‌تر شود.

خود تحت هم با کمک حسگرها و موتورهایی که دارد به جهات مختلف، چرخش پیدا می‌کند تا حس پرواز کاملا تداعی شود.

به ویدئویی از Birdly توجه کنید:

 

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. بسیار فناوری جالبی است و واقعا عالی است ولی کاش استفاده از این فناوری ها ارزان بود و همه می توانستند از وجود آنها لذت ببرند اما این فناوریها ابداع می شوند ولی تنها افراد معدودی که پول هنگفتی دارند می توانند از آنها استفاده نمایند . در کل دنیا هر روز در حال پیشرفت و ارائه اختراعات و ابداعات جدید است و حتی اگر نتوانیم از این اختراعات استفاده نماییم باز هم کشف های جدید باعث وجد و شادی ما انسانها می شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنرهای تبلیغاتی