اگر قصد مسافرت و ورود به آمریکا را دارید به این نکته ظریف توجه کنید: کلیه فایل‌های ذخیره شده در گجت‌های شما ممکن است جستجو شوند، اما ابری‌ها فعلا در امانند!

اگر قصد ورود به آمریکا را داشته باشید، باید توجه کنید که مقامات و بازرسان مرزی حق دارند، حتی بدون دلیل محکمی، اقدام به بازرسی گجت‌ها و وسایل رایانشی شما کنند.

فعلا تلاش سناتورهایی مانند کوین مک‌الینان، برای اینکه این جستجوها ارائه با مجوز انجام بشوند به جایی نرسیده است و حتی از مردم درخواست می‌شود که پسوردهای خود را هم ارائه کنند.


نتایج زنده فوتبال

میزان بازرسی‌ها خیلی بیشتر از پیش شده، طوری که در ماه فوریه، پنج هزار بازرسی گجت‌ها صورت گرفته است، در صورتی که در کل سال ۲۰۱۵، این تعداد بازرسی صورت گرفته بود!

بهانه مثل همیشه جستجو برای نبود فایل‌های مربوط به پورنوگرافی اطفال و نیز فایل‌های نشان‌دهنده تهدید فرد یا اطلاعات فرد برای امنیت داخلی آمریکا است.

اما در این میان نکته ظریف و قابل توجهی وجد دارد:

طبق قانون فعلی فقط فایل‌هایی که به صورت فیزیکی در وسایل رایانشی ذخیره شده باشد، قابل بازرسی هستند. یعنی فایل‌ها فضای ابری یک شخص، نباید به صورت «فعال» جستجو بشوند و چنین چیزی با قوانین فعلی، هماهنگ نیست.

باز هم باید توجه کنید که فایل‌هایی که از فضای ابری، وارد مثلا لپ‌تاپ یا تبلت شما باشند، قابل بازرسی هستند. مثلا اگر اپلیکیشن دراپ‌باکس شما باز باشد و فایل‌هایی در آن قابل دسترسی باشند، این فایل‌ها می‌توانند مورد نظارت قرار بگیرند. اما مسلما بازرسان حق ندارند که درخواست دسترسی به فایل‌های ابری بارگزاری‌نشده کسی بدهد.

البته مثل همیشه بین قانون و اجرای قانون ممکن است، شکاف‌ها و رخنه‌هایی وجود داشته باشد.

منبع

قبلی «
بعدی »

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.

قابل توجه شما

پیشنهادات ما

پیشنهاد می‌کنیم