بسته به‌روزرسانی فریم‌ویر پردازنده‌های اینتل، مشکلات جدیدی برای کامپیوترها ایجاد می‌کند

اینتل به طور بی‌سروصدا برخی از مشتریان خود را از نصب بسته به‌روزرسانی Spectre باز می‌دارد. به‌روزرسانی Spectre پس از مشخص شدن باگ امنیتی در پردازنده‌های این شرکت منتشر شده است.

ابتدا این خبر را نشریه وال‌استریت‌ژورنال و با استناد به برخی ایمیل‌هایی که اینتل برای دیگران فرستاده بود؛ رسانه‌ای کرد و پس از آن شرکت اینتل به طور رسمی تایید کرد.

ظاهرا برخی از مشتریان اینتل پس از نصب بسته Spectre به مشکلات جدیدتری برخورد کردند و سیستم به سختی ریستارت می‌شود.

اینتل به شرکت‌های کلاودسنتر و سازنده سیستم‌های پی‌سی توصیه کرده است فعلا برای نصب و به‌روزرسانی سیستم‌های خود صبر کنند چون ظاهرا در خود بسته Spectre یک مشکل وجود دارد.

اینتل در وبلاگ‌اش می‌گوید:

«از چندین مشتری خود گزارش‌هایی دریافت کردیم که برای ریبوت سیستم پس از به‌روزرسانی فریم‌ویر مشکل دارند. عمدتا این سیستم‌ها از پردازنده‌های هزول و برادول استفاده می‌کنند. این مشکلات روی هر دو نوع سیستم‌های کلاینت و مرکزداده مشاهده شده است. ما در حال کار سخت روی این موضوع هستیم تا مشکل را تشخیص داده و حل کنیم.»

یکی از کارمندان اجرایی اینتل به وال‌استریت‌ژورنال گفته است که مشکل جدید به وجود آمده پس از به‌روزرسانی فریم‌ویر اینتل؛ مربوط به ریستارت کردن سیستم است و دیگر امنیتی نیست. عمدتا سیستم‌های مبتنی بر پردازنده‌های برادول ساخت سال ۲۰۱۵ و هزول سال ۲۰۱۳ گرفتار مشکل ریبوت شده‌اند.

تنها به‌روزرسانی اینتل مشکل دارد

البته، اینتل تاکید می‌کند کاربران بسته‌های به‌روزرسانی Meltdown و Spectre شرکت‌هایی مانند اپل و مایکروسافت را در صورتی که سیستم پیشنهاد می‌کند؛ نصب کنند. مشکل پیش آمده تنها در بسته به‌روزرسانی فریم‌ویر اینتل است و مربوط به بسته‌های به‌روزرسانی شرکت‌های دیگر نمی‌شود.

کار اینتل در رفع باگ امنیتی اخیرا کشف شده در پردازنده‌های این شرکت بسیار سخت‌تر از شرکت‌های دیگری است چون بسته به‌روزرسانی این شرکت باید فریم‌ویر پردازنده را بازنویسی یا rewrite کند که بسیار سخت‌تر از به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری شرکت‌های مایکروسافت و اپل است. به‌روزرسانی‌های این شرکت‌ها در سطح مرورگر وب و سیستم‌عامل انجام می‌شود و سخت‌افزاری نیست.

اخیرا شرکت‌های اینتل و مایکروسافت تایید کردند این به‌روزرسانی‌ها باعث کند شدن سیستم‌ها می‌شود و کارایی‌شان را پایین می‌آورد.

منبع: + و +

قبلی «
بعدی »

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.

اینستاگرام ما را لطفا دنبال کنید!

پیشنهاد می‌کنیم