۵ دلیل برای ماساژ گرفتن

رپورتاژ – آگهی:

ماساژ منظم در طولانی مدت، در بهبود سلامت جسمی و ذهنی فرد موثر است. برخی از دلایل مستند ترغیب کننده ی ماساژهای منظم بشرح ذیل هستند:

۱) کاهش کشیدگی ماهیچه

ماساژها  همچون ورزش ها و ماساژهای عمیق بافت، گردش خون بهتر را ارتقامی دهد و اکسیژن و مواد مغذی را برای ماهیچه­ها تامین ­می­کند. این وضعیت به دفع پسماند انباشته (معمولاً اسیدلاکتیک) از سطوح ماهیچه می­انجامد. این پسماند اگر چک نشود، به درد ماهیچه های درگیر منجرمی شود.

۲) تسکین تنش (استرس)

درصورت ماساژدرمانی، از تنش مزمن مربوط به بیماری های قلبی، تولید هورمون های جنسی بسیار کمتر و رشد بدنی عمومی ضعیف اجتناب می شود. ماساژ سوئدی این تسکین مورد نیاز را با افزایش اندورفین ها، دوپامین و سروتونین عرضه می کند. این مواد شیمیایی خلق و خوی ما را بهبود می دهند، بدن را آرام می کنند و تنش را دور می کنند.

۳) بهبود کارایی ورزش

غالب ورزشکاران، حرفه ای ها و مبتدی ها، بسته به نوع ورزش معمولاً روی مجموعه ماهیچه ی ویژه کار می کنند. با گنجاندن ماساژ ورزشی در رژیم شان، از آسیب های محتمل در بافت های ماهیچه ای کشیده شده جلوگیری می شود. این ماساژها روی نقاط معمولاً درمعرض آسیب (ماهیچه های کشیده شده) تمرکزمی کنند.

بعلاوه، ماساژ ورزشی انعطاف پذیری ورزشکاران و راندمان بهتر را ارتقا می دهد و از آسیب جلوگیری می کند.

۴) بهبود متابولیسم

متابولیسم با اعمال فشار به نقاطی از بدن ازطریق ماساژ اصلاح می شود. این امر براین دلالت می کند که شما قادر به جذب موثر مغذی های موردنیاز بدن از وعده های غذایی خواهید بود. متابلویسم بهتر با کاهش وزن مرتبط است. بنابراین ماساژها برای رژیم های غذایی سالم درعین تلاش برای کاهش وزن توصیه می شوند.

۵) کیفیت خواب بهتر

الگوهای خواب ضعیف، زندگی تان را تحت تاثیر قرارمی دهند. عدم خواب باکیفیت، از زمان واکنش ضعیف تا اضافه وزن، موضوعی است که باید چک شود. بررسی ها نشان داده اند که ماساژها قادر به کاهش خستگی با بهبود کیفیت خواب تان هستند. این وضعیت برای بسیاری از افراد از نوزادان تا سالمندان صدق می کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.

اینستاگرام ما را لطفا دنبال کنید!

پیشنهاد می‌کنیم