چگونه کلید «View Image» را دوباره به نتایج جست‌وجوهای گوگل برگردانیم

  • توسط میثاق محمدی‌زاده
  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
  • ۲ دیدگاه

همان‌طور که دیروز خبر دادیم و حتما خودتان هم در استفاده از ابزار جست‌وجوی عکس گوگل متوجه شدید؛ این شرکت پس از توافق با شرکت گتی‌ ایمیج، کلید «View Image» را از روی نتایج جست‌وجوی عکس برداشته است.

در نتیجه، مجبوریم برای دانلود یک عکس؛ وارد صفحه و سایت آن عکس شویم که زمان‌بر است و حتا گاهی خود سایت‌ها قابلیت کلیک راست و ذخیره عکس را غیرفعال کردند یا عکس با فرمت وبی ذخیره می‌شود که قابل استفاده نیست.

در همین مدت کوتاه حذف کلید «View Image»؛ کاربران اینترنتی چندین ترفند جایگزین این ویژگی اعلام کردند. یک روش، ذخیره عکس به طور مستقیم از روی صفحه جست‌وجو است. روش دیگر، باز کردن عکس در یک برگه جداگانه و جدید یا مراجعه به کدهای سورس صفحه وب و یافتن لینک عکس است.

اما اجازه بدهید یک روش بهتر از این‌ها به شما معرفی کنیم و آن استفاده از یک افزونه برای مرورگرهای کروم، اپرا و فایرفاکس است.

روی مرورگرهای کروم و اپرا می‌توانید افزونه View Image را نصب کنید. این افزونه به طور خیلی ساده‌ای؛ دوباره کلید «View Image» را به نتایج جست‌وجوهای شما در گوگل برمی‌گرداند.

من این افزونه را روی کروم نصب کردم و امکان استفاده دوباره کلید از کلیدهای «View Image» و «Search by Image» فراهم شده است. این افزونه تا زمان نوشتن این مطلب حدود ۹ هزار بار دانلود شده و کدسورس‌های آن روی سایت گیت‌هاب قرار داده شده است تا دیگران هم بتوانند استفاده کنند.

اما برای مرورگر فایرفاکس می‌توانید از افزونه Bring back Google Images button استفاده کنید. این افزونه هم ضمن بازگرداندن کلید «View Image»، امکان کلیک روی عکس و یافتن عکس‌های مشابه را فراهم می‌کند. این افزونه را هم خود شرکت موزیلا تایید کرده و کدسورس‌های آن روی گیت‌هاب منتشر شده است.

اگر تمایلی به نصب و استفاده از افزونه‌ها روی مرورگرهای کروم و فایرفاکس ندارید یا نمی‌توانید به این‌ها اعتماد کنید؛ روش جایگزین دیگر استفاده از سایت startpage است. این سایت از همان موتور جست‌وجوی گوگل استفاده می‌کند ولی امکان ذخیره دستی و مستقیم عکس‌ها فراهم شده است.

به هر حال، اگر از دست گوگل عصبانی هستید و احساس می‌کنید قادر به تحمل چند کلیک اضافه‌تر نیستید؛ یکی از روش‌های گفته شده در این مطلب را استفاده کنید تا تغییرات جدید موتور جست‌وجوی گوگل فراموشتان شود.

قبلی «
بعدی »

نظرات

  1. سلام ممنون مشکل خیلی ها رو برطرف کردین …..

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.

اینستاگرام ما را لطفا دنبال کنید!

پیشنهاد می‌کنیم