کلاه ایمنی و زره‌پوش جدید سربازان ارتش ایالات متحده علاوه بر سبکی و طراحی ماژولار، میزان ایمنی آنها را بالا می‌برد

سربازان ارتش ایالات متحده به‌زودی لباس‌های جدید خود را دریافت و به تن خواهند کرد.

لباس‌هایی با کلاه ایمنی و زره‌پوش‌هایی که سبک‌تر از مدل‌های قدیمی‌تر هستند و سربازان سریع‌تر می‌توانند تحرک داشته باشند.

این لباس‌ شامل یک سیستم محافظت از سر (کلا ایمنی)، جلیقه ماژولار بدن و جلیقه محافظت از لگن و اطراف آن است. این لباس نظامی به طور کامل ماژولار و مقیاس‌پذیر است تا برای هر سربازی اندازه شود.

ویژگی بارز دیگر این لباس‌ها، تامین امنیت و محافظت بیشتر از جان سربازان است.

کلاهی مقاوم در برابر هر ضربه و گلوله

کلاه ایمنی یا IHPS این لباس بسیار سبک‌تر از مدل‌های پیشین است و فشار کمتری به جمجمه وارد می‌سازد. افزون بر این، ۱۰۰ درصد محافظت بیشتری از سر سربازان انجام می‌دهد. به‌ویژه، در برابر ضربه بسیار مقاوم است و می‌تواند در برابر سنگین‌ترین ضربات رایج در نبردها و رزم‌ها را مقاومت کند.

برای درک قدرت ایمنی کلاه IHPS، باید دانست که نسل‌های قبلی کلاه‌های ایمنی سربازان که در حال حاضر استفاده می‌شوند؛ در برابر گلوله و ترکش بسیار ایمن هستند.

کلاه زیر سال گذشته توسط یک نیروی ارتشی استفاده شده و در کمال تعجب پس از اصابت گلوله، هیچ آسیبی به سر سرباز وارد نکرده است.

کلاه IHPS سوراخ‌های کمتری دارد و راحت‌تر روی سر بسته و نگه داشته می‌شود. ۴ سوراخ از این کلاه نسبت به کلاه قبلی برداشته شده است و فقط در جلوی کلاه سوراخ‌ها و حفره‌هایی نصب دوربین، سیستم‌های نظارتی و دید در شب، عینک و غیره تعبیه شده است.

ارتش امریکا هنوز هم در حال کار روی کلاه‌هایی است که همین حفره‌های معدود را هم نداشته باشد و سیستم‌های جانبی و دید در شب به صورت ماژول روی کلاه سوار شوند.

زره اصلی لباس حدود ۲۰ درصد سبک‌تر از نمونه‌های قبلی است و کمربندهای بهتری برای بستن لباس به تن سربازان دارد.

این لباس‌ها قطعات اختیاری مانند محافظ ران و کشاله ران به همراه لگن دارند که خود سربازان می‌توانند انتخاب و به تن کنند.

ارتش ایالات متحده می‌خواهد در تابستان یک قطعه دیگری به نام Deltoid Axillary Protector به لباس کنونی بیفزاید که در برابر گردوغبار مقاوم است.

منبع

قبلی «
بعدی »

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.