پاسداشت تمدن با استفاده از آخرین مظاهر فناوری: همکاری شبکه هیستوری با Foursquare

1

تمدن آمریکا یکی از جوان‌ترین تمدن‌های دنیاست و بیش از چند صد سال سابقه ندارد، اما با این وجود، شهروندان آمریکایی نسبت به دیگران، اهتمام بیشتری برای ثبت و ضبط و پاسداشت تاریخ و تمدن خود دارند. آنها از آخرین مظاهر فناوری هم در این تلاش بهره می‌برند.

در یکی از پست‌هایم به صورت مشروح در مورد سایت Foursquare نوشتم، برایتان نوشتم که Foursquare یک شبکه اجتماعی مبتنی بر موقعیت است و با استفاده از آن هر دارنده موبایلی می‌تواند هر زمان که اراده کرد check in کند و ببیند که چه کاربران دیگران همان نزدیکی‌ها هستند.

در اقدامی جالب، Foursquare با  شبکه History ، متحد شده است که خدمتی دیگر، برای تبلیغ تاریخ چهارصد ساله آمریکا بکند:

شبکه هیستوری به تازگی در حال پخش یک مجموعه ۱۲ ساعته با عنوان The Story of Us است که در آن به صورت مشروح، داستان کشف آمریکا روایت می‌شود، در این مجموعه در مورد افراد و مکان‌هایی که به تمدن امریکا شکل دادند، توضیح داده می‌شود.

تبلیغ: رایگان: تست MBTI + تفسیر ویدیویی تیپ شخصیت و سازگاری شغلی

اما در ابتکاری نو، هیستوری با Foursquare همکاری جالبی کرده است: هر زمان که کاربری  موقعیت خود را چک کند، اطلاعاتی در مورد تاریخ منطقه‌ای که در آن قرار دارد، دریافت می‌کند. مثلا کاربری که در شهر نیویورک و در حوالی کلیسای «سینت پول» باشد، اطلاعاتی در مورد مراسم سوگند ریاست جمهوری جورج واشنگتن در صفحه موبایل خود می‌بیند.

تصور کنید که در ایران هم چنین سرویس مبتنی بر موقعیتی داشتیم و شهروندان و جهانگردان موبایل به دست، وقتی check in می‌کردند، اطلاعات باارزشی در مورد تمدن چندهزار ساله ایران به دست می‌آوردند!

اگر به این صفحه بروید، می‌توانید ۱۰۰ مورد از آخرین check inهای تاریخی را ببینید.


 
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. ALI می گوید

    دارم تلاشمو میکنم…
    ولی قبول کن تسورش هم کاره سختیه!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.