آیفون در خدمت بیماران دیابتی

4

در قرن بیست و یکم، به سر می‌بریم، به سبب چاقی و کم‌تحرکی و رژیم غذایی بد، دیابت شیوع زیادی پیدا کرده است. انتظار ما از فناوری این است که شیوه‌های جدیدتری برای اندازه‌گیری قند خون، معرفی کند.

آیفون یکی از دسترس‌ترین گجت‌ها در غرب است، پس منطقی بود که شرکت‌ها به فکر نوشتن اپلیکیشن و ساختن وسیله الحاقی باشند که بتواند آیفون را مبدل به یک وسیله کارای اندازه‌گیری قند خون (گلوکومتر) کند.

در جریان همایشی که به تازگی در استکهلم سوئد در زمینه دیابت برگزار شده است، شرکتی به نام Sanofi-aventis نخستین وسیله اندازه‌گیری خون را با قابلیت ملحق شدن به آیفون و آی‌پاد معرفی کرد. این وسیله الحاقی iBGStar نامیده می‌شود.

این وسیله اطلاعات مربوط به قند خون را وارد آیفون می‌کند و علاوه بر آن مجهز به نرم‌افزاری است که به بیماران در مدیریت بیماری یاری می‌رساند.

این شرکت ادعا می‌کند که با استفاده از شیوه‌ای موسوم به الکتروشیمی پویا، عوامل مزاحمی که ممکن است در روند دقیق اندازه‌گیری گلوکز خون مداخله کنند، حذف می‌کند.

این محصول در انتظار تأیید توسط اداره غذا و داروی آمریکا FDA‌ است.

اطلاعات بیشتر در صفحه این محصول

 
4 نظرات
 1. مهرداد می گوید

  Sanofi-aventis تو ایران در کنگره‌های زیادی شرکت می‌کنه و محصولاتش رو وارد می‌کنه
  این هم احتمالا اگر تأیید بشه وارد ایران خواهد شد

 2. shin می گوید

  دکتر جان این شرکتی که گفتی بزرگترین شرکت داروسازی اروپاست و سومین در جهان، اون همایش هم کنگره انجمن دیابت اروپاست که یکی از دو کنگره مهم در زمینه دیابت در دنیاست.

 3. مهدی می گوید

  سلام. بنظر می رسد آیفون در حال تبدیل به یک آچار فرانسه واقعی است.

 4. ارمین می گوید

  خیلی جالب بود ازاین به بعد شاهد اخبار جالبتر خواهیم بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.