حلق‌آویز کردن کتاب‌ها برای مطالعه راحت آنها!

5

روزانه به صورت سرسری هم که شده، به سایت‌های طراحی سر می‌زنم. غالبا در این سایت‌ها طراحی‌هایی جالبی معرفی می‌شوند که آدم بعد از دیدن آنها آرزو می‌کند هر چه صورت این طراحی‌ها به مرحله تولید برسند تا همه از فواید آنها بتوانند بهره‌‌مند شوند.

بعضی از این طراحی‌ها، بسیار ساده ولی در عین حال قابل توجه هستند. بعضی‌ها هم گرچه در نگاه اول جالب به نظر می‌رسند اما مشکلات تکنیکی و عملی دارند که آنها را بیشتر مفهومی نگاه می‌دارنمد تا عملی!


مطالعه آخر شب دردسرهای خاص خودش را دارد. وقتی که در رختخواب می‌خوابیم و کتاب یا مجله‌ای را در دست می‌گیریم و پلک‌هایمان ناخودآگاه سنگین می‌شود، خاموش کردن لامپ روشنایی برای خودش دردسری است! اگر لامپ روشن بماند، ممکن است شب به خاطر نورش اذیت بشویم و البته آزار بیشتری را هنگام پرداخت قبض برق متحمل شویم!

اما عده‌ای از دانشجویلن دانشکده هنر و طراحی کارلسروهه، لامپ ویژه‌ای طراحی کرده‌اند که به خواننده‌های دیروقت نشریات و کتاب‌ها، در صرفه‌جویی برق کمک می‌کند.

این وسیله، مثل یک طناب دار، کتاب را بالای سرتان آویزان می‌کند و هر زمان که خواستید می‌توانید، لامپ را خاموش کنید.

البته مشخص است که این طراحی که بیشتر مفهومی است تا عملی! فکر کنم ورق زدن کتاب با این وسیله کار دشواری باشد. به علاوه تنظیم قطر حلقه دار متناسب با اندازه کتاب و مجله هم کار آسانی نیست و باید نیروی زیادی هم صرف باز نگاه داشتن کتاب کرد.

اما بی‌انصافی است که از کنار این فکر جالب و این طراحی مفهومی که می‌تواند معنادار هم باشد، بگذریم!

منبع

 
5 نظرات
 1. مایا می گوید

  این ایده بسیار جالب بود! خوشمان آمد!
  راستی دکتر جان قربان دستت دوباره سرویس ارسال نظر در گوگل ریدر را بگذار

 2. misssdandelion می گوید

  ایده جالبیه باید امتحان کنم

 3. اعدام می گوید

  تو ایران …چین …وکشورهایی چنین جواب میده

 4. مژگان می گوید

  میدونی چه چیز این طراحی جالب است ؟ اینکه اونا برای تمام لحظاتشون با کتاب وقت میگذارند کاری که ما توی جهان سوم کمتر حتی بهش فکر میکنیم

 5. saye می گوید

  ایده خیلی خوبیه
  ولی فکر کنم فقط بشه دو صفحه کتاب خوند ؛)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.