بزرگ‌ترین صفحه لمسی دنیا

بزرگ‌ترین صفحه لمسی دنیا چه اندازه‌ای می‌تواند داشته باشد؟ برای مایی که تازه داریم به صفحات لمسی هفت تا ده اینچی عادت می‌کنیم، این خبر می‌تواند جالب باشد:

در یکی از دانشگاه‌های هلند به نام Groningen یک صفحه نمایش بزرگ لمسی با هدف کمک به آموزش تعاملی دانشجویان ریاضی و علوم رایانه ساخته شده است.

این صفحه لمسی، ۱۰ در ۲.۸ متر اندازه دارد و می‌تواند در آن واحد به صد عمل لمسی، واکنش نشان بدهد. این صفحه به صورت خمیده ساخته شده است و با ۱۳۵ درجه انحنایی که دارد، تصویر خوبی به تماشاگران می‌دهد.

شش دوربین مادون قرمز، لمسی صفحه را به وسیله کاربران تشخیص می‌دهند و واکنش لمسی متناسب را موجب می‌شوند.

منبع

نظرات

  1. بنظر میاد که این صفحه بصورت یکپارچه ساخته شده و در عین حال به ۱۰۰ عمل همزمان واکنش نشون میده. جای سوال برام اینجاست که با توجه به متن چرا از فناوری فروسرخ استفاده شده و چرا خازنی نه؟!!
    درضمن اقای دکتر انتقادی ازتون داشتم، شما نظرها رو خیلی دیر ثبت میکنین مثلا نظریو که دو شب پیش دادم هنوز ثبت نشده!! البته شاید سانسورش کردین ولی اخه چیز خاصی هم نداشت!! درکل بنظرم دیر ثبت کردن نظرها به هر دلیلی که باشه منجر به این میشه که تعاملیو که خواننده ها باید با وبلاگ داشته باشن از دست بدن و دلسرد بشن. مثل اینه که شما اصلا به نظرات خواننده ها اهمیتی نمیدین و تنها منتشر کردن مطالب جدید براتون مهمه!!

    • صفحات خازنی با این ابعاد احتمالا خیلی گرون دربیان! خود صفحه LED است و این طور که برمی‌یاد از منن خبر به لمس حساس نیست. با اون دوربین‌های محل برخورد دست به صفحه را مشخص می‌کنن.
      در مورد نظرات هم من دو سه بار در روز معمولا تایید می‌کنم و وقت می‌گذارم. منتها گاهی سرعت در میانه روز سرعت دسترسیم به اینترنت اینقدر پایین می‌یاد که وردپرش به زحمت لود می‌شه، ترجیح می‌دم صبر کنم تا زمانی که سرعت بیشتر بشه. موضوع دیدن کم بودن نسبی کامنت‌هاست و همچنین من مایل هستم کامنت‌ها افزایش افزوده به متن خبر بدن.

  2. ای کاش میشد بخوابم و ۱۰۰۰ سال دیگه بیدار شم چقدر آینده جالب هست تصورش هم گاهی غیر ممکنه

  3. کمتر وبلاگی دیدم مطالب پرمحتوا و آموزنده ای داشته باشه

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.