مریل استریپ در نقش «بانوی آهنین»

5

امروز برای نخستین بار، عکسی از مریل استریپ در فیلم «بانوی آهنین» در نقش «مارگارت تاچر»- نخست‌وزیر محافظه‌کار انگلیس منتشر شد.

مریل استریپ بعد از بازی کردن بسیار موفق نقش «جولیا چایلد» در فیلم «جولی و جولیا»، این بار باید از پس بازی شخصیت قاطع و رسوخ‌ناپذیر تاچر برآید، نخست‌وزیری که اینک با آلزایمر دست و پنجه نرم می‌کند

اما سؤال اصلی این است که آیا سال آینده او سومین اسکارش را هم خواهد گرفت یا نه. مریل استریپ رکورد بی‌نظیری در نامزدی و برنده شدن جوایز سینمایی معتبر دارد.

مریل استریپ ، ۱۶ باز نامزد جایزه اسکار شده است، اما تنها دو بار جایزه اسکار را برده است. او در سال ۱۹۸۲ برای بازی در فیلم «انتخاب سوفی» برنده جایزه بهترین هنرپیشه زن و در سال ۱۹۷۹ برای بازی در فیلم «کرامر علیه کرامر» برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل شد. اما عملکرد او در گلدن گلوب از این هم درخشان‌تر است، چرا که مریل استریپ تا به حال ۲۵ باز نامزد شده است و هفت بار برنده شده است.

ضمن اینکه، استریپ، در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ برای بازی در فیلم‌های شیطان پرادا می‌پوشد، شک و جولی و جولیا بسیار به دریافت جایزه اسکار شد.

به تجربه ثابت شده است که هنرپیشه‌هایی که نقش شخصیت‌های مهم انگلیسی را بازی می‌کنند، با روی خوش هیئت داوران روبرو می‌شوند. برای نمونه می‌توان به هلن میرن در فیلم ملکه و جودی دنچ در شکسپیر عاشق اشاره کرد. در اسکار امسال هم کالین فرث برای بازی نقش پادشاه سابق انگلیس در سخنرانی پادشاه، بخت مسلم دریافت جایزه است.

تاریخ اکران عمومی فیلم بانوی آهنین، هنوز مشخص نشده است ولی اولین نمایش فیلم در فستیوال سینمایی کن خواهد بود.

منبع


   
5 نظرات
 1. surena می گوید

  مریل استریپ رکورد‌دار تعداد نامزدی اسکار هستش و همین طور رکورددار تعداد شکست خوردن در بردن اسکار ، علتش هم این هست که متوسط و معمول بازی این بازیگرخوبه و باعث میشه نامزد اسکار بشه ولی بازی‌های عالی که اسکار براش به ارمغان بیاره کم داره.

 2. [منتقــــــــــد] می گوید

  واقعا از شخصیت «مریل استریپ» خوشم میاد و هرگز نمیشه از یاد نقش های بی نظیری که ایفا کرده رفت.
  هیچ وقت از یاد نقشش در فیلم «Marvin’s Room» نمیرم. امیدوارم همیشه همین طور موفق به راهش ادامه بده ؛ خصوصا در «بانوی آهنین».

 3. ak می گوید

  البته کالین فرث بخت اول وقتی هیت داوران با وقاحت تمام دی کاپریو رو حتا به عنوان نامزد اعلام نکردن ! بازیش در جزیره شاتر فوق العاده بود!

 4. misssdandelion می گوید

  چقدر هم خدایی شبیه اند

 5. محممد می گوید

  واقعا استادن ایشون و باید به خاطر تداومشون در کاندیداتوری جوایز جشنواره های مختلف بهشون لقب خانم تداوم رو داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.