خداحافظی با Zune مایکروسافت

2

مایکروسافت دیگر مدل جدیدی از پخش‌کننده موسیقی و ویدئویی‌اش یعنی  «زون» Zune  نخواهد ساخت، و به جای آن، این شرکت ترجیح می‌دهد که نرم‌افزار زون را در گوشی‌های موبایل ویندوزی قرار بدهد. با کمک نرم‌افزار زون، کاربران می‌توانند موسیقی و فیلم بخرند و با پرداخت مبلغی در هر ماه، به صورت نامحدود موسیقی به صورت جاری یا stream گوش کنند.

زون در سال ۲۰۰۶ وارد بازار شد، اما هرگر نتوانست از زیر سایه آی‌پاد دربیاید.  سال پیش، آی‌پاد شرکت اپل، ۷۷ درصد بازار پخش‌کننده‌های چندرسانه‌ای را در اختیار خود داشت، در حالی که زون نتوانست در ردیف پنج پخش‌کننده برتر بازار قرار بگیرد.

حالا مایکروسافت قصد دارد با آزمایش نرم‌افزار زون در گوشی‌های موبایل و ایکس باکس ۳۶۰، به صورت دیگری بخت خود را آزمایش کند.

به این ترتیب، شاید زون اچ دی، آخرین مدل از پخش‌کننده‌های مایکروسافت باشد. در نوامبر سال ۲۰۰۶، استیو بالمر، در مصاحبه‌ای پیشبینی کرده بود که زون بر آی‌پاد اپل چیزه خواهد شد، البته نه به آسانی. مایکروسافت تصمیم گرفته بود با هزینه کردن صدها میلیون دلار ظرف سه تا پنج سال این موفقیت را تضمیمن کند.

اما در سال ۲۰۰۹، راهبرد مایکروسافت عوض شد و این شرکت گروه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری زون را از هم جدا کرد، تا نرم‌افزار را در پلتفرم‌های دیگر مثل گوشی‌های موبایل و کنسول‌های ویدئویی و پی‌سی‌ها بگنجاند.

منبع

 
2 نظرات
  1. فروشگاه اينترنتي ورزشكده می گوید

    یه طرح کاملا شکست خورده

  2. پوریا می گوید

    بیل گیتس اونوقت به بچه هاش میگه که به جای آیپاد با زون بازی کنید.
    این که خودشم زون رو قبول نداره!!!!!!!!!!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.