پاندورا به خودروها می‌آید

3

پاندروا، سال ۲۰۰۵ تأسیس شد و مدتهاست که یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های آنلاین برای گوش کردن موسیقی شده است. به کمک پاندورا می‌شود ساعت‌ها به موسیقی ایستگاه مورد علاقه گوش کرد.

ویژگی خوب پاندروا این است که می‌تواند موسیقی مناسب به سلیقه شما را پیدا کند و به صورت خودکار برایتان پخش کند. بنابراین اگر پاوارتی را انتخاب کنید، ساعت‌های طولانی برایتان موسیقی اپرا پخش خواهد شد و با انتخاب نام یک خواننده مشهور کانتری هم، می‌توانید به ترانه‌ خواننده‌هایی که سبکی شبیه وی دارند، گوش‌ کنید. از طریق پاندروا شخصا، خواننده‌های زیادی را کشف کرده‌ام.

البته من شخصا دوست دارم که با گوشی موبایل خود یا در خودرو به پاندورا گوش کنم، موهبتی که به خاطر وضعیت اینترنت در ایران، نصیب من نشده است!

پاندورا که در سال ۲۰۰۵، فقط از طریق مرورگرهای اینترنتی قابل گوش کردن بود، با آمدن آی‌فون و دیگر گوشی‌ها هوشمند، راهش را به دنیای موبایل باز کرد. تخمین زده می‌شود نیمی از شنوندگان پاندورا، کاربران موبایل باشند، جمعیتی که حدود ۵۰ میلیون نفر برآورد می‌شود. اما به تازگی پاندروا می‌کوشد که به خودروها هم راه پیدا کند!

بله! می‌شود گوشی‌های موبایل را به سیستم پخش خودرو متصل کرد و به پاندورا گوش کرد. اما در این صورت باید هنگام عوض کردن ایستگاه‌ها و از ترانه‌ای به ترانه‌ای دیگر پریدن، نگاه را از جاده برداشت و به صفحه گوشی معطوف کرد و پیداست که این کار هم دلپذیر نیست و هم خطرناک است.

به همین خاطر پاندورا با همکاری شرکت‌های بزرگ خودروسازی فورد و شورلت، تصمیم گرفته که پاندورا را به داشبورد خودروها منتقل کند.

در ویدئویی که منتشر شده، نشان داده شده است که می‌توان به همان سادگی گوش کردن به رادیوهای روتین، با پاندورا گوش کرد. به علاوه می‌توان با فرامین صوتی به سادگی ایستگاه‌ها را عوض کرد و موسیقی را عوض کرد.

اگر از نگاه ژرف‌تری به قضیه بنگریم می‌بینیم که خودرو تنها یکی از چیزهایی هست که به صورت فزاینده‌ای در حال اتصال به اینترنت است،

اصطلاحی به نام Internet of Things به فردایی اشاره می‌کند که در آن همه ابزار و ادوات دور و بر ما به صورت مستقل به اینترنت متصل باشند.

منبع


   
3 نظرات
 1. منم آرش می گوید

  غصه نخور دکتر باز میکنی اینو میگه
  Dear Pandora Visitor,

  We are deeply, deeply sorry to say that due to licensing constraints, we can no longer allow access to Pandora for listeners located outside of the U.S. We will continue to work diligently to realize the vision of a truly global Pandora, but for the time being we are required to restrict its use. We are very sad to have to do this, but there is no other alternative.

 2. arash می گوید

  hamash ke IT e !!
  !!!bad nist yekam ham bishtar pezeshki benvisid

 3. کوروش می گوید

  دکترجان برای من که کلا وبسایت پاندورا ف.ی.لللل.ت.ر.ه!!! موسیقی غیرمجاز هم داخلش داشت؟ به فرض که مشکل سرعت اینترنت و اینترنت موبایل در کشور حل بشه، با این معضل رو به رشد پیلتررررر چیکار کنیم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.