طرفداران منچستریونایتد و ترانه ۱۹

  • توسط علیرضا مجیدی
  • ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰
  • ۲ دیدگاه

طرفداران منچسترپونایتد، قصد دارند ترانه‌ای با عنوان ۱۹ را روز شنبه هفته آینده -زمانی که باشگاه منچستر با برد احتمالی مقابل بلکبرن، برای نوزدهمین بار قهرمان باشگاه‌های انگلیس خواهد شد- به صدر جدول موسیقی‌های پرفروش این کشور ببرند. آنها برای این کار در فوروم‌ها و توییتر هماهنگ کرده‌اند.

اما ترانه ۱۹ پل هاردکستل که نخستین بار در سال ۱۹۸۵ منتشر شد، اصلا به منچستر یا ورزش فوتبال ربطی ندارد، این ترانه به این مطلب اشاره دارد که سن متوسط سربازان آمریکایی که به جنگ ویتنام اعزام شدند، تنها ۱۹ سال بوده است. اما از آنجا که این عدد ۱۹، بارها و بارها در ترانه تکرار می‌شود، به مانند خاری در دل طرفداران باشگاه‌های رقیب به خصوص لیورپول خواهد نشست!

تصور می‌رود که ۳۰ هزار بار دانلود این ترانه برای نقل مکانش به صدر جدول موسیقی‌ها پرفروش کافی باشد.

منچستریونایتد با کسب نوزدهمین قهرمانی، لیورپول را که ۱۸ بار قهرمان شده است، پشت سر می‌گذارد و پرافتخارترین تیم جزیره می‌شود.

البته جالب است که خود هاردکستل که ترانه‌اش بهانه‌ای برای سوزاندن دل تیم‌های رقیب خواهد شد، طرفدار چلسی است. با این همه، او از صعود ترانه قدیمی‌اش که در سال ۱۹۸۵، پنج هفته در صدر جدول، جا خوش کرده بود، بدش نمی‌آید.

البته در این میان، بعضی‌ها از اینکه ترانه‌ای ضد جنگ، اسبابی برای ابراز شادی قهرمانی یک تیم شود، خشنود نیستند. برخی‌ها امیدوارند از طریق توافق با شرکت EMI‌ که حق فروش ترانه را در اختیار دارد، درصدی از سود حاصله به بنیاد بازنشستگان جنگ، تعلق بگیرد.

اطلاعات بیشتر در مورد ترانه ۱۹

ترانه ۱۹ را می‌توانید از یوتیوب ببینید و بشنوید.

فهرست تیم‌های قهرمان باشگاه‌های انگلیس از ابتدا تا به حال

منبع: گاردین

نظرات

  1. چه لحظه باشکوهی است. وقتی یک مرد حرفش را ثابت می‌کند. آن‌هم با موسیقی متن ترانه ۱۹ که تیفوسی‌های سرخ می‌خواهند آن‌را در لحظه قهرمانی من یونایتد برای نوزدهین بار در اولترا فور بخوانند. فرگی بزرگ به قولی که داده بود عمل کرد: پایین کشیدن لیورپول از آشیانه گرم و نرمش. واقعن طرفداران راستین بارسلونا با همه احترامی که برایشان قائلم چرا فکر می‌کنند می‌توانند در معبد قهرمان شوند؟!

  2. وقتی فرگوسن رو میبینم یاد ابن شعر می افتم: “ره رو ان نیست که گهی تند و گهی خسته رود …”
    انصافا کارش رو بلده و صبر داره! ناامید هم نمیشه!

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.