مرور دنیای هنر با سایت ArtFinder

2

حتی اگر تحصیل‌کرده یکی از رشته‌های مرتبط با هنر نباشیم و مطالعه آکادمیک چندانی هم در این باره نداشته باشیم، باز هم از دیدن تصاویر هنری لذت می‌بریم.

ArtFinder، یک سایت بسیار جالب برای دوست‌داران هنر است. ArtFinder می‌کوشد که چیزی فراتر از یک سایت معمولی مربوط به هنر باشد و برای این کار از فناوری‌های پیشرفته این روزهای وب بهره می‌برد. اگر با سایت‌های وب ۲.۰ کار کرده باشید، بهتر می‌توانید با ArtFinder کار کنید.

ArtFinder مشابه سایت سینمایی IMDb تلاش می‌کند که دیتابیسی غنی برای آثار هنری و هنرمندان باشد. همان طور که IMDb بیوگرافی مختصری از هر بازیگر را به هماره فیلم‌هایش نمایش می‌دهد، این سایت هم همین کار را در مورد هنرمندان انجام می‌دهد.

با ورود به سایت، به احتمال زیاد دقایقی مشغول خواهید شد و کارهای هنری را مرور خواهید، شما می‌توانید هر زمان که اثری خوشتان آمد، آن را به مجموعه آثار مورد علاقه خود اضافه کنید. این مجموعه شخصی شما، قابل اشتراک با دیگران است. به مانند توییتر و شبکه‌های اجتماعی دیگر، شما می‌توانید در این سایت دوستان خود را دنبال کنید و مجموعه‌های آنها را ببینید.

ArtFinder ، به خوبی به نقش شبکه‌های اجتماعی واقف بوده است و به توییتر و فیس‌بوک عنایت زیادی دارد، توجهی که در جای جای این سایت در قالب دکمه‌های لایک و اشتراک‌گذاری در توییتر و فیس‌بوک دیده می‌شود.

این سایت تا حدی شبیه Last.fm یا پاندورا است، همان گونه که این موتورهای توصیه‌ای، بر اساس سلایق موسیقیایی شما موسیقی‌ها مشابه را معرفی می‌کنند و به گوش شما می‌رسانند، ArtFinder هم آثار هنری مشابه را در معرض دید شما قرار می‌دهد.

با جستجویی در سایت می‌توان آثار زیادی مرتبط با ایران را هم پیدا کرد.


آگوست سال ۱۹۰۰: سوء قصد به شاه ایران در پاریس، در رو جلد روزنامه‌ای به تصویر کشیده شده است.


   
2 نظرات
  1. misssdandelion می گوید

    خیلی جالب بود مرسی

  2. فرشته جعفری می گوید

    آقای دکتر سلام.
    چندی پیش مطلبی نوشته بودید در رابطه با عکاسی که عکس های گذشته و حال جنگ جهانی را با فتوشاپ در هم تلفیق کرده بود. من لینک مطلب شما را برای خواهرزاده ام در اطریش فرستادم. ایشان هم مطلب زیر را در ادامه مطلب شما نوشته اند. بخوانیدش بد نیست:
    http://8thmarch.blogfa.com/post-197.aspx

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.