texypix، گریز مبتکرانه از تنگنای ۱۴۰ کاراکتری توییتر

3

خیلی‌ها سادگی و محدود بودن نوشتارهای توییتر به ۱۴۰ کاراکتر را یکی از ویژگی‌ها خوب آن می‌دانند، اما در عین حال کاربرانی هم پیدا می‌شوند که دوست دارند گاهی بیشتر از ۱۴۰ کاراکتر بنویسند تا همه حرف‌هایشان را در یک توییت زده باشند.

طبیعی است که تا به حال سرویس‌های متعددی برای یاری رساندن به چنین افرادی درست شده باشد که از شماره خارجند: Twitlonger، TweetCut، XLTweet، MaxiTweets، TwerBose، ezTweets، JumboTweet تعدادی از این سرویس‌ها هستند.

شیوه کار اکثر این سایت‌ها، این است که شما یک متن بلند می‌نویسید، ۱۴۰ کاراکتر آن در توییت شما نمودار می‌شود و دنبال‌کنندگان برای خواندن ادامه متن بلند، باید روی لینکی که در توییت مشخص است، کلیک کنند. به عبارت دیگر خواندن همه متن وابسته به مراجعه به یک سایت خارج از توییتر است.

اما texypix راه حل متفاوتی برای گریز از تنگنای توییتر دارد، شما کافی است که متن بلند مورد نظر خود را در این سایت بنویسید. سایت، متن بلند شما را به یک تصویر زیبا تبدیل می‌کند. حالا شما می‌توانید این متن را در توییتر خود، مثل هر عکس دیگری آپلود کنید. البته می‌توانید از خود سایت texypix هم این کار با بکنید.

texypix را یکی از خوانندگان خوب یک پزشک به نام مسعود قیصری تأسیس کرده است.

texypix فعلا در مرحله بتا است و ایده خوبی دارد، تصور می‌کنم در نسخه بعدی، سایت با اصلاحات اندکی بتواند مخاطبان زیادی پیدا کند. مثلا یکی از چیزهای ضروی در نسخه بعد، ارتقای قالب سایت و پشتیبانی از زبان فارسی است.

در عین حال فکر می‌کنم در صورتی که به فریم‌ها یا قاب‌های عکس‌ها تنوع زیادی داده شود، خود این  تنوع باعث جلب مخاطب شود. مثلا تصور کنید که کاربر ایرانی بتواند جملات قصاری را که دوست دارد را با خط نستعلیق یا شکسته نستعلیق در یک قاب زیبا دریافت کند و توییت کند و به کاربر بین‌المللی سایت هم، امکانات مشابهی داده شود.


   
3 نظرات
 1. پویا می گوید

  متاسفانه توییتر به اندازه فیسبوک در ایران جا نیفتاده. البته میدونم یک دلیل عمده اش نبود امکانات و بستر ارتباطی مناسب است اما دلیل عمده دیگرش ایزوله بودن ایرانیان از آنچه در دنیا میگذرد میباشد.
  یه مطلب دیگه میخواستم عرض کنم: من حقیر بعنوان یک کاربر نوعی که مدتی پیش سعی داشتم مرتب روی پستهای خوب و مفید شما کامنت بگذارم، با دیدن اینکه شما به کمتر کامنتی جواب میدید مایه دلسردی من شد. من حقیر پیشنهاد دارم از آنجا که وبلاگ شما یک وبلاگ منتسب به شخص شماست، اگه هر از گاهی یه کم زمان بیشتر برای پاسخ (حتی در حد یک کلمه) به کامنتها بگذارید مایه دلگرمی بیشتر ما خواهید بود. و صدالبته در هر صورتی ارزش وبلاگ و پستهای شما برای ما قابل تقدیر است.

 2. کلاغ می گوید

  سلام
  ایده ساده و جالبیه
  و خیلی میتونه در عرصه بین الملل پیشرفت کنه
  جای خرسندی داره
  ممنون بابت اطلاع رسانی

 3. مسعود زمانی می گوید

  بسیار عالی… حیف که میشد تم صفحه رو عوض کرد… ولی ایده خلاقانه ای هست و حسن انتخاب شما در انتخاب آهنگ Comfortably Numb پینک فلوید تحسین برانگیز است… چه کردند واترز و گیلمور در آن شب استثنایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.