با کشف ذخایر عظیم عناصر کمیاب در کف اقیانوس، نگرانی تولیدکنندگان وسایل الکترونیکی برطرف شد

6

در کف اقیانوس آرام، ذخایر عظیمی از مواد معدنی کمیاب پیدا شده است. دانشمندان ژاپنی با بررسی ته‌نشست‌های کف اقیانوس آرام در پیرامون هاوایی، متوجه شده‌اند که مواد معدنی کمیابی مثل گادولینیوم، لوتتیوم، تربیوم و دیسپروسیوم را می‌توان در این قسمت پیدا کرد. از این مواد وسایل الکترونیکی، آی‌پد و تلویزیون‌های LCD یا LED استفاده می‌شود.

پیش از این کشف، سازندگان وسایل الکترونیکی، نگران ذخایر محدود این مواد بودند. چین، در حال حاضر، تولیدکننده ۹۷ درصد فلزات کمیاب است و به دفعات تهدید کرده است که صادرات این مواد را متوقف خواهد کرد، این تهدیدات منجر به ترس از گران شدن بهای وسایل الکترونیکی شده است.

اما چنین کشف بزرگی، به یک باره میزان ذخایر شناخته شده این مواد کمیاب را روی کره زمین، ۱۰۰۰ برابر کرده است.  این ته‌نشست‌ها، حاوی غلظت زیادی از این مواد هستند، طوری که یک کیلومتر مربع از آنها، یک پنجم نیاز سالانه دنیا را برطرف می‌کند.

منبع

   
6 نظرات
 1. senaps می گوید

  با این تفاسیر،احتمالا تولید کالا های الکتریکی اولیه،با کیفیت بسیار بالاتری باشه قبل از اینکه به دست های پرتوان برادر های چینی ساخته بشه…
  هرچند وسایلی که کمپانی های مجوز دار چینی درست میکنن،کیفیت بسیار بالایی دارن!

 2. علی می گوید

  والا تا امروز فکر می کردم هاوایی داخل اقیانوس ارام نه اطلس انگار باید براساس پست شما داخل دانستهایم تجدید نظر کنم

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   اینجا و اینجا را ببینین

 3. ایدین می گوید

  سلام
  فکر کنم آقا علی راست میگه چون تو لینکها هم در اقیانوس آرام معرفی میشه

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   آها! من خودم فکر کردم نوشتم آرام. حواسم نبود. مرسی بابت تذکر.

 4. rakht می گوید

  شما هم دیگه زیادی اپلی شدید. اپل فقط یه شرکت سازنده‌ی گجت های الکترونیکی و همونطور که خودتون قبلا در یه پست اشاره کردید، تقریبا تمام قطعات محصولات اپل سفارش داده شده و در سایر شرکت ها مثل سامسونگ ساخته میشه. در واقع کار اپل بیشتر طراحییه تا تولید سخت افزار (که ماده خام نیاز داره). با این وجود عکس این پست، آیپد و آی فونه.

  سلیقه شخصی و خواست شماست، ولی دیگه خیلی اپلی شدید. شاید این براتون یه تعریف باشه (;

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.