تبلتی برای خردسالان

0

زمانی در هر خانه، تنها یک پی‌سی بود و والدین از اینکه پی‌سی را در اختیار کودکانشان قرار دهند، هراس داشتند، آنها می‌ترسیدند که فرزندانشان به کامپیوتر صدمه بزنند. یکی از نقاط ضعف پی‌سی‌ها این بود که کودکان نمی‌توانستند به صورت عینی با آنها ارتباط برقرار کنند و واسطه ارتباطشان باید کیبورد یا ماوس باشد.

اما تبلت‌ها همه معادله‌ها را به هم زده‌اند، کودکان می‌توانند آنها را در دست بگیرند و با لمس با اپلیکیشن‌های آن ارتباط برقرار کنند.

اگر شما کتاب‌های الکترونیک جذابی را برای آی‌پد درست شده است، مرور کنید، احتمال دارد که مثل من هوس کنید، دوباره به دوران کودکی برگردید.

بله گوش کردن به نوار قصه «حسنی و خانوم حنا و لوبیای سحر آمیز»، در زمان ما بسیار جالب بود. اما الان دیگر کودکان ترجیح می‌دهند به صورت تعاملی با اپ این داستان در آی‌فون و آی‌پد ارتباط برقرار کنند.

اما باز هم قرار دادن یک تبلت مثل آی‌پد در اختیار یک بچه خردسال، کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد، گذشته از اینکه ممکن است کودک ناخواسته به تبلت صدمه وارد آورد، احتمال صدمه دیدن کودک توسط تبلت، مثلا توسط زوایایی تیز تبلت هم وجود دارد.

همین مسئله باعث شده است که شرکت‌هایی مثل Rullingnet به فکر ساخت تبلت‌هایی خاص کودکان بیفتند، تبلت این شرکت Vinci نام دارد.

این تبلت، هفت اینچی است و یک دوربین ۳ کگاپیکسلی دارد و از اندروید Froyo بهره می‌برد. این تبلت وایرلس ندارد، شاید به خاطر اینکه خطر تشعشع برای کودکان نداشته باشد ولی والدین می‌توانند از طریق رابط USB آن فایل‌ها و ایلیکیشن‌ها را وارد وسیله کنند.

تبلت طوری طراحی شده است که کودکان می‌توانند آن را به راحتی در دست بگیرند و گوشه‌های تیز ندارد.

مؤسس شرکت Rullingnet که خود، مادر چند کودک است، این بسته نرم‌افزاری ویژه‌ای شامل کتاب‌های مخصوص اطفال هم برای این تبلت تدارک دیده است.

قیمت این تبلت، ۳۸۹ دلار است، البته این تبلت نسخه‌ای با امکانات سخت‌افزاری بهتر برای کودکان بزرگ‌تر دارد که ۴۷۹ دلار قیمت دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا بروید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.