فیلم‌های دهه شصت

چند روز پیش در فورومی بودم که در قسمتی در مورد برنامه‌های دهه شصت نوشته بود، یک دهه شصت می‌گویم و یک دهه شصت می‌شنوید!

برای درک آن فضای خاص باید عملا در آن زندگی کرده باشید. مطالب این فوروم را که می‌خواندم، یاد فیلم‌های متعدد جنگ جهانی که در آن سال‌ها مرتب پخش می‌شد افتادم.

این روزها که ما می‌توانیم به سرعت به فیلم‌های روز با بهترین کیفیت دسترسی پیدا کنیم و روی تی‌وی‌های عریض تماشا کنیم و بعد از تماشایش در موردش اینترنت را زیر و رو کنیم، خیلی وقت‌ها یادمان می‌رود که آن روزها چطور فیلم تماشا می‌کردیم.

تلویزیون مبله‌ سیاه و سفید را به خاظر می‌آورم، تلویزیونی که یک مدت عادت کرده بود که با مشتی اعوجاح تصویرش درست شود، البته آخر عمر هم با توالی جالب زمانی ۲۵ ثانیه تصویر می‌داد و ۴۵ ثانیه خاموش می‌شد!


خرید کتاب با ۱۵٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

فوروم را که مرور می‌کردم یاد فیلم‌های زیادی از هنرپیشه محبوب آن روزهایم افتادم، Lino Ventura!

البته آن سال‌ها فکر کنم، حتی نام این هنرپیشه را هم نمی‌دانستم! نوستالژی خونم بالا رفت طوری که برای دامن زدن به آن چند فیلم از این هنرپیشه روی DVD سفارش دادم که خوشبختانه با دوبله فارسی بودند.

یادم می‌آید آن سال‌ها، گاهی که فیلم‌های تعدیل‌شده را می‌دیدم و حسن ظن داشتم و گمانی به تعدیل نمی‌بردم، از هوش اندک خود برای یافتن سیر داستانی فیلم‌های یک ساعت و ده دقیقه‌ای، عذاب می‌کشیدم. سال‌ها طول کشید تا پی بردم مشکل از من نبوده!

در این میان چندین فیلم هستند که خاطره‌ای محو از آنها در ذهم باقی مانده و خیلی دوست دارم تا با دانلود یا تهیه DVD آنها تجدید خاطره‌ای با گذشته‌ام بکنم.

فیلم اول: یکی از اسرای جنگ جهانی دوم، توجه دانشمندانی که تخصصشان شناسایی نژاد افراد بود را برمی‌انگیزد و آنها پی می‌برند که او یک آریایی اصیل است، او از اسارت درمی‌آید، لباس افسرهای نازی را تنش می‌کنند و تصویرش روی جلد یکی از مجله‌های نازی‌ها چاپ می‌شود. همه گمان می‌کنند که او خیانت کرده است. در این میان همسر او در جبهه نبرد مورد اذیت و آزار سربازان نازی قرار می‌گیرد …

فیلم دوم: این یکی خیلی محوتر یادم است، شخصی برای انتقام‌جویی گروه کثیری را به یک مهمانی دعوت می‌کند و بعد با گاز سمی، همه‌شان را به قتل می‌رساند.

فیلم سوم: زمان جنگ جهانی نازی‌های از مقاومت چریک‌ها به تنگ آمده‌اند، دو شخصیت اصلی داستان یک پزشک و یک دختر جوان زیبا است. گویا یک نازی کشته می‌شود و آلمانی‌ها گروهی از مردم عادی را به گروگان می‌گیرند و تهدید می‌کنند که اگر چریک‌ها خودشان را معرفی نکنند، یکی یکی همه آنها را تیرباران می‌کنند. در این میان مردمی ترتیبی می‌دهند که به نظر برسد، قتل آدم مهم نازی مقتول، کار یک نازی دیگر بوده و نه رزمنده‌های مقاومت و دست آخر هم به هدف خود می‌رسند!

اگر کسی نام این فیلم‌ها را می‌داند، لطفا کامنت بگذارد. احیانا اگر فیلمی خاطره‌انگیزی در آن دوره زمانی دیده‌اید، با من و خوانندگان به اشتراک بگذارید

نظرات

 1. ۱٫فیلم اول “ساعت ۲۵” هست با بازی آنتونی کویین.
  ۲٫ فیلم دومی رو اصلا یادم نمیاد!
  ۳٫ فیلم سومی هم از اون فیلم هاییه که من سالهاست دنبال اینم اسم اصلیش رو پیدا کنم.

 2. دکتر شما این سایت‌های جالب را چطور پیدا می‌کنید؟

 3. فیلم اول ساعت بیست و پنج The 25th Hour است با شرکت آنتونی کوئین اما فیلم های دوم و سوم را نمی دونم.

 4. سلام
  فیلم اول :
  ساعت ۲۵
  با بازی آنتونی کویین
  http://www.imdb.com/title/tt0062445/
  فیلم کامل:
  http://www.youtube.com/watch?v=sDR88d2gcNM&feature=related
  اگر دوبله اش رو پیداکردید خبر بدید

 5. اون فیلمه که میگی همه رو با گاز سمی کشتش، اگه اینجوری بود که جسداشونو تو همون دور میز شام رها کرد و یه دیوار کشید و اونارو تو اون اتاق همونجوری ول کرد و بعدا وقتی پلیس ها دیوار و خراب کردند یه میز شام دیدن و جسد های دورش (هر جسدی در حال خوردن:)) اسمش همه چیز در پایانه است بودشو ترجمه انگلیسی اش یادم نمی آد (دوم ابتدایی دیدمش آخه)

 6. سلام
  از وبلاگ خوب و مفیدتان خیلی استفاده میکنم
  فکر کنم فیلم اول “ساعت ۲۵” با هنرمندی آنتونی کوئین باشد.

 7. سلام فیلم اولی که گفتید اسمش ساعت ۲۵ هست

 8. آقای دکتر سلام
  فیلم اول ساعت بیست و پنج با بازی آنتونی کوئین است . یکی از آن فیلمهای شاهکار تاریخ سینما. منهم باید دوباره ببینمش

 9. فیلم دومی به نظرم اسمش شام آخر بود. یادمه تلویزیون تو دو قسمت پخشش کرد.

 10. فیلم اول فکر میکنم ساعت ۲۵ با بازی آنتونی کویین بود.
  http://www.imdb.com/title/tt0062445/
  برای بقیه فیلمها هم ایده ای ندارم.

 11. دهه شصت بلایی سرمن امد -زن گرفتم-وخواب نمیدیدم که ویدیو وارد باز ار ایران بشود و شد .بعد ازاد شد بعد سی دی امد .برادرم میکوید تو واقعن این کتاب را نداری ؟میگم برار جان این کتاب یک سال قبل تولد من منتشر شده . خب بگذریم جوجه ام میگه فیلم اولی ساعت ۲۵ اسمشه .من یادم نمیاد .کتابش یا نوشته هنری کنستانتیوویچ ویا ویرژیل دو گیورگیو باید باشه .راستی دکتر نوستالژی دوا درمان نمیخواد؟ببخش. اما در باره ادمخواری این خرپولهای چینی هیچ نگفتی؟ار دروغه بگو بدانیم .

 12. تو فیلم یا سریال بینوایان بازی می کرد و من تا مدتها فکر می کردم اصلی ترین بازیگر نقش ژان والژان ایشونه که به حق و قنصاف هم خوب بازی می کرد. همچنین یه فیلمی صداوسیما نشون داد که این آقا تو زندان بود بعد آزاد می شد و تو یه خونه نقشه ی دزدی از یک طلاوحواهری را می کشیدند که خیلی نقشه ی ماهرانه ای بود و از لحاظ غافلگیری مثل فرار از زندان بود .. البته بعدها فهمیدیم که اون فیلم البته دوفیلم بوده و دوستان صداوسیمایی ابتدی یک فیلم با موضوع فرار از زندان با بازی ایشون رو خودشون با سلیقه ی خودشون چسبوندن به یه فیلم دیگه با بازی ایشون با موضوع سرقت از جواهری!!!
  نمیدونم یادتون هست یا نه؟

 13. اشکال تایپی در عنوان مطلب ندیده بودیم که دیدیم. اول فکر کردم فیلم‌های «ده شصت» اشاره به ژانر خاصی در سینما دارد که من تا به حال نشنیده‌ام.
  جناب مجیدی، می‌دانم که قبلا نوشته بودید معتقدید خواننده باید به روح مطلب توجه کند و اشکالات تایپی و دستوری و نگارشی را نادیده بگیرد. ولی باور کنید نوشتن به زبان فارسی فرایندی مانند نسخه نوشتن نیست که تنها هدفش خوانده شدن نام دارو در داروخانه است (هرچند باز هم فلسفهٔ بدخط بودن یا بی‌حوصله نوشتن دکتر‌ها را درک نمی‌کنم.) نوشتن به زبان فارسی جنبه‌هایی مانند آموزش زبانی غیرمستقیم، ترویج خطاهای نگارشی، حرمت زبان ملی و… هم دارد. توصیه می‌کنم هربار قبل از انتشار مطلب، یک بار از روی آن بخوانید (در مورد نسخه‌ها هم همین طور!)

 14. چه پست جالبی بود خیلی واسم پیش امده که فیلم هایی که تو دوران نوجوانی دیده بودم و تنها صحنه های از اون تو ذهنم نقش بسته رو بتونم دوباره ببینم این فیلم ها رو که اشاره کردید احتمالا من ندیدم ولی
  یادمه یه فیلمی بود در مورد اسرای جنگی که تو اردوگاهای سیبری دوران محکومیتشونو می گزروندن تنها صحنه هایی یادمه و اینکه موضوع فیلم این بود که اکثر کسانی که اونجا بودن تحت اون شرایط سخت میمرن بجز کسانی عشق و امید اونهارو سرپا نگه داشته بود فوق الاده بود البته فکر کنم براساس واقعیت ساخته شده بود اگه کسی از دوستان این فیلم رو دیده اسمشو بگه

 15. اوه شما از ادیسون ببعد را در ذهن دارید! چقدر مگه سن دارین آقای دکتر؟!!!

 16. سلام،
  من یه فیلم رو مدتیه که دنبالشم ببینم اسمش چی بود:
  ماجرای مردیه که دستگاهی ساخته که باهاش می تونه مجری های برنامه های زنده رو بکشه، طرف از هر کس که خوشش نمی اومد می رفت پشت دستگاهش که شبیه دیش ماهواره بود و شلیک می کرد به طرف مجری!
  فیلم البته شاید دهه شصتی هم نبود…

 17. فیلم اول که همون ساعت ۲۵ هست که دوستان هم بهش اشاره کردند با بازی درخشان آنتونی کویین
  فیلم دومی هم یادمه دو قسمتی بود (یا تو دو قسمت نشون داده شد) و براساس تابلو شام آخر همه رو کشته بود ولی یادم نمیاد با گاز بوده باشه، فکر میکنم اسم کاراکتر اصلیش هم سایمون بود و با یه پودر سمی همه رو به قتل رسونده بود… همه چیز در پایان است یا همه چیز خاتمه می یابد اسمش بود
  فیلم سوم هم که دیر رسیدم و قبل از من گفتن… بجان خودم میدونستم

  • با سیانور کشته بودشون! بعدش یه سری قتل زنجیره ای انجام میده که عمدتا از راه دور و کنترل شده انجام میشن. یادمه برای یکی تسبیح فرستاده بود تا بهش دست زد مُرد. یکی دیگه با نامه مُرد! نفر آخر رو میخواست با اسنایپر بکشه وسط یه ارکستر.

 18. آقای علی ‍اسم فیلم داوطلب مرگه یا kamikaze یک فیلم فرانسوی که چند بار هم پخش شد.

 19. ۶ ساعت توضیح نوشتم کامنتم ارور داد ثبت نشد،دکتر خلاصه کامنت این بود که تو کی ورد imdb جستجو کن هر فیلمی اسمش یادتون نیومد از موضوع فیلم پیداش میکنی مثال برای قاتل سریالی:
  http://www.imdb.com/keyword/serial-killer

 20. فیلم اول : ساعت بیست و پنج با بازی آنتونی کوئین هست
  فیلم دوم اسمش و یادم نمی آد
  فیلم سوم : جلادها نیز می میرند

 21. جالبه من از فیلم اول چیزی یادم نیست. فیلم دوم را هم نامش را یادم نیست ولی مهمترین نکته فیلم این بود که قاتل بعد از کشتن ان دوازده نفر، تصویرشان را به سبک شام آخر روی دیوار نقاشی می کند. بعد در اعترافاتش به پلیس معلوم می شود همه این ادمها به نوعی زندگیش را خراب کرده بودند.
  اسم فیلم سوم را هم که گفتند؛ جلادان هم می میرند که واقعا فیلم قشنگی بود.

  • من فکر کنم چیزی که از اون فیلم یادمه، قاتل تصویر مهمان ها رو که سر میز نشسته اند رو نقاشی کرده بود و تصویر خودش رو که به عنوان میزبان ازشون پذیرایی میکنه رو با سر روباه کشیده بود
   یا اینکه تصویر هر کدوم از مهمان ها رو با سر یه نوع حیوان نقاشی کرده بود

   یه چیزی تو همین مایه‌ها ته ذهنم مونده

 22. آخ دلم تنگ شده واسه فیلمای هنر هفتم که نشون میداد چندتاشون که خیلی عالی بود رو هیچ جایی پیدا نکردم سالهاست دنبال بعضی از این فیلما میگردم ولی هنوز …. . فیلمایی که در مسابقه هفته هم نشون داده میشد بی نظیر بود افسوس که ۲تا۳ دقیقه بود ولی از شاهکارها انتخاب میشد(یادمه توی دلم میگفتم تورو خدا قطع نشو) 🙂
  تجربه های شخصی شما برام همیشه جذابه .ممنون، پست زیبایی بود…

 23. سلام. من خیلی دنبال اسم اصلی فیلم همه چیز در پایان است می گردم. ممنون میشم اگر اطلاعی دارید به من ایمیل کنید. متاسفانه ایران نیستم و الا حتما این فیلم رو پیدا می کردم از رسانه تصویر

 24. راجب فیلم همه چیز در پایان اون نقاشه که اسمش سیمون بود با سیانور کسایی رو که به اثرای نقاشیش بی احترامی میکردن رو میکشت و خیلی هم استادانه اینکارو میکرد . اسم اون پلیسه هم که دنبالش بود کمیسر گابوری بود . خیلی دوس دارم دوباره ببینمش اگه کسی لینکی واسه دانلودش پیدا کرد ممنون میشم 😉

  • مرسی از بهنام عزیز که درباره ی فیلم همه چیز رو به پایان است اطلاعات بیشتری دادن
   این فیلم ۲ بار پخش شد و من با این که سن کمی داشتم هر ۲ بار رو دیدم
   مخصوصا این که سکانس اخر رو که کاملا با جزییات یادمه
   توی یه اپرا بود که این شخصی که شما می گید اسمش سیمونه می خواست نفر اخر رو بکشه ولی اون پلیسه که دنبالش بود همون لحظه رسید ولی قبلش سیمون با سیانور خودکشی کرده بود

   سال هاست دنبالشم ولی متاسفانه هیچی
   دیگه نمی دونم چطور باید سرچ کنم
   advance search imdb.com رو هم n دفعه پر کردم ولی فایده ای نداشت
   انگار این فیلم وجود خارجی اصلا نداشته

   باز هم اگه سرنخ یا هرچیزه دیگه ای که ممکنه کمک کنه بگید شاید پیدا شد

 25. واقعا هنر هفتم یادش بخیر الان وقتی دقت میکنیم میبینیم چقدر تو سلیقه فیلم دیدن نسل ما تاثیر گذار بوده خیلی نوستالژیک شدم. بچه‌ها کسی فیلمهای ۱٫گرگ کوهستان و ۲٫نبرد آخر (لوک بسون) و ۳٫سریال اسپاروخان رو یادشه و یا لینک دانلودش رو داره؟

 26. من دنبال یه فیلمم که البتهخیلی ازش یادم نمیاد.اما کل قضیه یک شخصی(دکتر یا دانشمند) بود که ازپشت یک پرده با ادماش حرف میزد واونا فقط سایه اون آدمو میدیدن و صداشو میشنیدن. از پشت اون پرده سلاح های کشتار میساخت یا نقشه هاشو به افرادش میگفت و هیچ کس هم حق رفتن به پشت اون پرده رو نداشت. کسایی هم که میرفتن کشته میشدن.بعد یک اسلحه ای ساخت و داد به یکی از ادماش وقتی اون طرف رفت یکی رو بکشه جهت شلیک اسلح برعکس بود و خود طرف کشته شد.این یه کلیتی از فیلم بود ولی ماجرای اصلیش یادم نیست.مرسی اگه کمکم کنید پیداش کنم

 27. یه برنامه بود که پنج شنبه شبا آخر شب فیلم میذاشت. فیلماش فوق العاده بود.
  یه فیلم بود که با قتل شروع میشه. یه مرد نسبتا پیر از یه باجه ای پول میگیره و راه میفته به سمت خونش. دوربین از پشت سر نشونش میده که یه نفر عصا بدست دنبالشه، بعد جسدشو نشون میده. در ادامه یه کشیش وارد مسافرخونه میشه. پشت بندش یه آدم سبیلوی عصا بدست و یه پروفسور و یه آدم سطح پایین وارد مسافر خونه میشن. کشیشه دنبال قاتل ـه! در ادامه فیلم یه نفر با اسلحه مشته میشه و پشت بندش یه نفر با طتاب خفه میشه. کشیشه دنبال قاتلی میگرده که هر سری به شیوه جدیدی قربانیش رو میکشه. صحنه آخر فیلم کشیشه نصفه شب تو خیابون به یه جا میرسه که با قاتل ها روبرو میشه! پروفسور با تفنگ، مرد عصا بدست با چاقو و مرد سطح پایین با طناب قربانیاشونو کشته بودن.

  کسی اسم این فیلم رو میدونه؟

 28. سلام من به طور اتفاقی با این سایت اشنا شدم و برام خیلی جالب بود وقتی دیدم چه ادمای با معلوماتی میان اینجا و به بقیه کمک میکنن تا فیلمایی که قبلا دیدن و باش خاطره دارن دوباره پیدا کنن راستش منم خیلی وقته دنبال یه فیلم میگردم که فقط صحنه هایی ازش یادم مونده اگه اشتباه نکنم داستان در مورد یه سری ادمایی بود که کله های طاس داشتن و کت و شلوار خاکستری میپوشیدن و به مردم یاد میدادن که چطوری و چه کارایی بکنن که در وقتشون صرفه جویی بشه بعد اون زمان هایی که مردم صرفه جویی میکردن رو با یه تکنولوژی تبدیل به سیگار برگ میکردن و میتونستن با این سیگارا زنده بمونن همیشه هم در حال سیگار کشیدن بودن. لطفا اگه اسم و مشخصات این فیلمو میدونین به منم کمک کنین متشکرم

 29. با سلام
  اسم این فیلم رو میخواستم:
  یه دانشمند فیزیک با یه اسلحه الکترونیکی از خانه اش مجریان تلوزیونی رو در پخش مستقیم ترور میکرد

 30. اون فیلمی که قاتل با گاز ، مهمان های قربانی رو می کشه : اسمش ( همه چیز در پایان است ) بود و کاراکتر قاتل ویکتور سیمنون نام داشت… یادش به خیر. کاش پیداش کنیم و تجدید خاطره و زندگی… مهران ۳۳ ساله . کرمانشاه

 31. فیلم دوم ساعت بیستو پنج با بازى انتونی کویین

 32. اسم کاراکتر قاتل در فیلم ” همه چیز در پایان است ” ویکتور سیمون بود…
  کاش این فیلم خاطره انگیز رو بشه پیدا کنیم…
  همه جاش یادمه

 33. سلام من خیلی اتفاقی این پست رو دیدم لینک دانلود فیلم داوطلب مرگ
  http://s1.downloadrooz.com/reza/film/Kamikaze%201986.DVDRip.%5BDownloadRooz-com%5D.avi

 34. سلام
  یه فیلمی بود من فکر کنم هشت نه ساله بودم دیدم اسمش یادم نیست اوایل دهه هفتاد شمسی با برادرم رفتیم سینما ی شهرمون (سینما تابوکی)صندلیش تابوک بود سقفش آسمون و یه دیوار سفید گچ گرفته پرده سینما بود چیزی که یادمه از فیلم یه فیلم تعقیب و گریز بود که یه خودروی کوچیک همه کاره بود که به قهرمان فیلم کمک میکردو همه جا به دادش می رسید تو دریا هم می رفت
  اگه کسی اسم فیلمو میدونه کمک کنه

 35. یک فیلمی بود که یک بچه خر پول و ناز نازی بر حسب اتفاق مجبور شد همراه یک کشتی ماهیگیری کوچک سفر کند و در طول مسیر کم کم با واقعیت های سخت زندگی آشنا شد و با یکی از ملوان ها هم دوست شد ولی کشتی دچار طوفان شد و ملوان کشته شد.او پس از سفر اجباری با قایق شحصیت مثبت و توانایی پیدا کرد و یک مرد بازگشت.کسی اسم این فیلم را می داند؟

  • احتمالا فیلم رانده شده یا سفر یک تجربه رو می فرمایید
   با بازی رضا رویگری در نقش اصلان که پسر عطار شهر بود و ادم تن پرور و باجگیر
   سر قضیه باجگیری برادر داروغه رو کتک میزنه و متواری میشه و با حقایق زندگی روبرو میشه و کل مسیر زندگیش عوض میشه

 36. سلام. یه فیلمی هم بود که یه قاتل توی خونه ش یه دستگاهی داشت که باهاش آدمهای توی تلویزیون رو میکشت! اسمشو یادتون نیست؟

 37. سلام در دهه شصت فیلمی ایرانی پخش شد که مربوط به دوران جنگ جهانی دوم در ایران بود و یک بازیگر که طرفدار هیتلر بود و سبیل خود را هیتلری زده بود این دیالوگ را گفت: جرمون همون کرمونه کرمون همون جرمونه هیتلر هم جرمونیه پس هیتلر هم کرمونیه .لطفا نام فیلم را بفرمایید.اگه ممکنه اسم فیلم را به این شماره پیامک کنید ۰۹۱۱۱۵۳۶۲۳۳ تشکر

 38. سلام خیلی خوشحالم که شماهم هنر هفتم رو می دیدین ، کسی فیلم زنگها برای که به صدا درمی ایند و اوپو رو یادش میاد. فیلم اول راجع به یک قاتل بود که وقتی به کسی تلفن میکرد اون میمرد. آخرهم نتونستن بگیرنش . فیلم دوم هم یک تریلوژی هندی بود. یک فیلم ژاپنی هم بود که سه تا داستان داشت. نمیدونم اسمش چی بود

 39. سلام دوستان. دنبال اسم یه فیلم خارجی میگردم که داستانش مربوط میشد به یه باستان شناس که تو یکی از حفاری های باستان شناسی تو بیابان به یه زیر زمینی برخورد میکنه و وقتی به داخل اون زیر زمین میشه با یه مجسمه از یک انسان مواجه میشه و تصمیم میگیره اون مجسمه را با خودش از مرز رد کنه . برای همین اون مجسمه را پشت کامیونش میذاره و تو ایست بازرسی مرز متوقف میشه در همین لحظه باران شروع به باریدن میکنه و وقتی مامور ایست بازرسی برای بازدید از محموله کامیون به پشت ماشین میره و بازدید میکنه اجازه رد شدن را میده در همین لحظه باستان شناس با تعجب پیاده میشه و میره میبینه اثری از مجسمه نیست و داستان را برای مامور ایست بازرسی تعریف میکنه . مامور میگه اون مجسمه پیکره نمکی زن حضرت لوط بوده که بخاطر نافر مانی از دستور الهی تبدیل به نمک شده بوده و الان با بارش باران اون مجسمه از بین رفته و تبدیل به نمک شده …. اگه کسی اسم اون فیلم را میدونه لطفا برام بنویسه . با تشکر

 40. یه فیلم هندی بود که یه قاتل روانی دخترارو میکشت و تو دیوار دفنشون میکرد
  یکی ام سه تا موتور سوار بودن یه قسمی میخورن ولی پای اون قسم وای نمسن و آخر فیلم تبدیل به سنگ میشن
  یکی ام یه فیلم بود که چنتا رفیق بودن یکیشون میمیره یکی از رفیقا اونو تبدیل میکنه به آدم آهنی که در آخر همون آدم آهنی جونشو میگیره
  فیلم ها خیلی قدیمی مربوط به دهه ۶۰ میشه هر کی میدونه یا دیده این فیلم هارو بهم بگه خیلی دوست دارم یه بار دیگه ببینم
  bayat6567@gmail.com برام ایمیل کنید

 41. سلام.من شدیدا دنبال یک فیلم میگردم.فیلمی ژاپنی ودارای صحنه هایی زیبا که پادشاه مشروب خور بود پسر بزرگ ولیعهد بود که البته کوچک بود ولی پادشاه دستور داد که به اب گرم برود وتو ابگرم قرار شد او رابکشند ولی موفق نشدند چند نفر ازجمله یه سامورایی مواظبش بودن که از طایفه مادر او بودند و پادشاه دستور میده که این بچه در یه تاریخ معین در پایتخت باشه وتا رسیدن به اونجا اتفاقات زیادی پیش میاد که او رابکشند وفرزند کوچکتر که از همون همسری که همراهش هست پادشاه اینده شود ولی اون سامورایی اونو سالم به دیدن پادشاه میبره ولی اکثرا تو راه کشته میشوند و پادشاه از بیماری میمیره واین بچه روز مراسم بر لوح یادبود پدرخاک میپاشه وفیلم تمام میشه لطفا اسم فیلم رابگید

 42. با سلام بر همه عزیزان
  حوالی سالهای ۱۳۷۰ و۱۳۷۱ فیلمی از تلویزیون ایران پخش شد که در آن یک نابغه الکترونیک از راه دور و توسط تجهیزات مخابراتی اش اقدام به کشتن افراد و مجریان تلویزیونی در فیلم های زنده در استودیو های تلویزیونی می نمود که نهایتا هم توسط جمعی از دانشمندان رد گیری شد. آیا کسی نام آن فیلم را به یاد دارد؟

 43. با سلام خدمت آقای دکتر و دوستان دهه شصتی.فیلم اول مطرح شده را من هم دیدم این فیلم به همراه وحشت کولونوس(مزدوران حقوق بشر) در من وحشت شدیدی ایجاد کرده بود. آقای دکتر ودوستان من هم گمشده دارم لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید شاید سوال بعضی ها باشد.قبل از پخش این فیلم سه شنبه شب در تاریخ اردیبهشت وخرداد هفتاد از شبکه ۲مستند خارجی که هر هفته قبل از فیلم سینمایی سه شنبه شب پخش می شد.راجب معدن پر از کامیون کمپرسیهای نارنجی رنگ با تایرهای خیلی بزرگ و درشت بودکه در رفت وآمد در محدوده زمینی بودند یه فیلمی دیدم که راجب جنگلبانی ویا شکارگاه بود لوکیشن فیلم تو ذهنم به صورت مکعب مستطیل حک شده نمیدونم چرا و دراین تصویر سازی ذهنی همچنین تعقیب وگریز هلیکوپتر و یه ماشین جیب یا لندرور به دنبال چیزی حیوانی ویا فرد خطاکاری بوده.????????????????????????????????

 44. با سلام یه فیلمی هم بود اواخر دهه شصت که مردی یه دستگاهی ساخته بود که از داخل خانه به سمت تلویزیون شلیک میکرد و شخص در تلویزیون میمرد.اگر یادتان هست لطفا اسمش رو بگید. تشکر

 45. اسم فیلم دوم هست Tout est dans la fin- 1987

 46. سلام،من دنبال یه فیلم طولانی درباره جنگ جهانی دوم هستم که از تلویزیون دهه شصت پخش میشد شخصیت های اصلی دوپسر ویک دختر پارتیزان بودند،،آخرفیلم دختر ویکی از پسرها کشته شدند ونفر سوم اسرای دشمن رابه رگبار بست،اگه کسی اسمشو میدونه لطف کنه،ارادتمند خسروحاجی بابا

 47. سلام و درووووود
  ی سریالی بود پلیسی که اسم بازیگر که هکر کامپیوتر بود پل دیوید بود ی پلیس زن اروپا بود بنام لیزا که ی گروه بود ریسشون کچل بود و قمار بازی میکردن ممنون میشم اسمشو لینک دانلوذش بهم بدید
  ممنون از این همه باحال

 48. فیلم سینمایی “داوطلب مرگ” محصول سال ۱۹۸۶ فرانسه است. لوک بسون و دیدیه گروسه فیلمنامه این فیلم علمی – تخیلی و دلهره‌آور را نگاشته‌اند و دیدیه گروسه کارگردانی آن را بر عهده داشته‌است. داستان عجیب این فیلم درباره یک دانشمند پیر و تنها به نام آلبر است که بی دلیل از کار اخراج شده است. او دستگاهی اختراع می کند که میتواند از طریق امواج تلویزیونی اشخاص پشت دوربین تلویزیون را بکشد. رومن یک کارآگاه پلیس است که این پرونده او محول شده است. «رومن» که دریافته قاتل، یکی از تماشاگران تلویزیون است، دستور می‌دهد به‌جای پخش زنده، برنامه‌ها به طریقه ویدئوئی ضبط و سپس پخش شود… لوک بسون سینماگر سرشناس فرانسوی علاوه بر نگارش فیلمنامه این فیلم، تهیه‌کننده آن هم به همراه لورن پتین بوده‌است. اریک سرا هم موسیقی متن فیلم را ساخته است. سرا آهنگساز تقریبا تمام فیلم‌های لوک بسون بوده و موسیقی فیلم‌های لئون حرفه‌ای، آخرین نبرد و عنصر پنجم از بهترین آثار او به شمار می‌روند. ژان فرانسوا روبین مدیر تصویربرداری، اولیویه مافروی تدوینگر و دن ویل طراح تولید و کارگردان هنری هم در ساخت این فیلم مشارکت داشته‌اند. میشل کالابرو نقش آلبر و ریشار بورینژه نقش رومن را در فیلم “داوطلب مرگ” بازی کرده‌اند. دومینیک لاوانان، اتین شیکو، هری کلون، کیم ماسه، رومن بورینژه و ریتون لیبمان هم بازیگران دیگر این فیلم هیجان‌انگیز و علمی – تخیلی بوده‌اند. فیلم “داوطلب مرگ” در سال ۱۹۸۷ در جشنواره فانتاسپورتو پرتغال که مخصوص فیلم‌های تخیلی است نامزد جایزه بهترین فیلم بین‌المللی تخیلی شد. این فیلم اولین تجربه کارگردانی دیدیه گروسه است. گروسه یک سال قبل از تولید این فیلم دستیار لوک بسون در فیلم «مترو» بود. این فیلمساز فرانسوی تاکنون ۲۵ فیلم سینمایی را کارگردانی کرده است.

 49. سلام به همه
  یه فیلم ایتالیایی قدیمی بود که کوزه بزرگ مخصوص تهیه شراب یک باغدار خسیس ترک مبخوره و یه پیرمرد بندزن رو میارن که درستش کنه اما پیرمرد توش گیر میکنه .
  کسی یادشه اسمش چی بود؟

 50. سلام وقتتون بخیر و ممنون از مطالب خوبتون
  من هرجا رو گشتم نتونستم لینک دانلود فیلم tout est dans la fin رو پیدا کنم.امکانش هست همینجا بذارید لینکش رو؟ممنون میشم

 51. سلام. فیلم دوم نامش هست: همه چیز در پایان است.
  با اطمینان میگم.
  بعد از دیدن این فیلم تا مدتها خوابهای وحشتناک میدیدم در اون عالم نوجوانی….
  الان مدتهاست که گه گاهی در اینترنت اسمش رو جستجو می کنم اما پیداش نکرده ام تا حالا…
  اسم لاتینش رو هم نمیدونم متاسفانه….

 52. سلام
  من وقتی بچه بودم یه فیلم ترسناک دیدم که خیلی توی ذهنم مونده ولی اسمشو نمیدونم
  داستانش اینکه یه دکتر یه آمپولی رو اختراع میکنه که این آمپول رو به هر مرده ای تزریغ میکنه زنده میشه ولی وحشی
  اول فیلم هم اینطوری شروع میشه که دکتره با ذوق میاد خونه دوستش و گربه خونگیشونو میکشه و این آمپول رو بهش تزریق میکنه و گربه زنده میشه ولی وحشی
  اگه کسی میدونه اسم این فیلم قدیمی رو میشه راهنمایی کنه ؟ خیلی برای نوستالژی داره و دوست دارم ببینمش دوباره
  ممنونم

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.