نخستین عکسی که در اینترنت آپلود شد!

همیشه دانستن اولین‌ها و نوشتن در مورد اولین‌ها کنجکاوی و توجه خاص خود را برمی‌انگیزد، در همین راستا آیا کنجکاو هستید بدانید که اولین عکسی در اینترنت آپلود شد، چه عکسی بوده است.

۲۰ سال پیش، تیم برنرز-لی -پدر اینترنت- عکس تبلیغاتی گروه کُمِدی Les Horribles Cernettes را آپلود کرد، تا آن زمان گرچه در اینترنت اولیه، عکس‌های وکتور کوچکی آپلود شده بود، اما یک عکس عادی هنوز آپلود نشده بود.

نخستین عکس آپلودشده در اینترنت را سیلوانو دو گنارو Silvano de Gennaro گرفته بود، او یک توسعه‌دهنده آی‌تی در CERN بود و در نزدیکی تیم برنرز-لی و دیگر دانشمندانی کار می‌کرد که اینترنت را اختراع کردند و در سال ۱۹۹۱ برای عموم مردم رونمایی کردند. او در آن زمان تصوری از اینترنت نداشت.

در ۱۸ جولای سال ۱۹۹۲، دو گناورو که نویسنده ترانه‌ها و مدیر گروه موسیقی LHC بود، برای تهیه کاور سی‌دی بعدی گروه، از اعضای گروه عکس گرفت.

دوربین او یک Canon EOS 650 بود. او نمی‌دانست که با این عکس بی‌اهمیت، تاریخ‌ساز می‌شود!

وقتی برنرز-لی از دو گنارو عکسی خواست، او همین عکس را که با نسخه یک فتوشاپ در یک مک ویرایش شده بود و به فرمت گیف بود، به او داد.

گروه LHC، که نام اختصاری‌شان ما را به یاد شتاب‌دهنده بزرگی می‌اندازد که سال‌ها بعد در سوئیس ساخته شد، ترانه‌های جالبی دارند که در وب‌سایتشان به رایگان قرار داده شده است، ترانه‌هایی در مورد نیتروژن مایع، وب‌گردی در اینترنت، بازی‌های کامپیوتری و ترانه عاشقانه «هر پروتون تو»! آنها حتی ترانه شاد و مفرحی با عنوان آقای هیگز Mr. Higgs هم دارند که گوش کردنش در این روزها خالی از لطف نیست!

منبع

نظرات

 1. اه ….. این نسخه یک فوتوشاپش خیلی جالب بود … چون بالاخره یک عکسی همواره وجود داشت که اولین آپلود باشد باشد .. بعدشم آیا از تصاویر وکتور اون زمان فایلی چیزی هنوز مانده است ؟ مثلا اولین تصویردز کل نت …. اولین پیج که هنوز هم هستش .. چند کلمه متنه که چند تا لینک هم توشه .. همین .. این الان اون موقع برا خودش برو بیایی داشت .. لینک !!! کلیک !!! عجب چیزی بودند

  .. دیگر اینکه فکر کنم فرمت جی پی جی هنوز اون موقع ها اوننقدر رایج نبود …. اما جالبه که جیف بود فرمتش … پس یعنی مرورگر موزاییک از جیف ساپورت هم میکردش

 2. بعد یه چیزی … الان اینها کمدین بودند !!!! بیشتر به مدل و مانکن میخورند تا کمدین

 3. تو ۲۰ سال از کجا به کجا رسیدیم ….
  ببین ۲۰۰ سال دیگه چی بشه…
  کاش بودم و میدیدم 🙁

 4. داداش ای مطلبتو خوب چرا نمیذاری تو ویکی پدیا؟

 5. واقعا جالب بود
  تاریخچه ای که تکاملمون نشون میده
  ولی تکاملی که ما از اون به عنوان اول راه یاد میکنیم

 6. بسیار عالی هستش وب سایتتون

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.