کتاب معجزه شکرگزاری – قسمت اول

43

کتاب معجزه شکرگزاری
نوشته «راندا برن»
مترجم: وامق عسکری
ویراستار: «غلامحسین سالمی»
نشر صدای معاصر

معجزه شکرگزاری

قسمت اول:

بدین سان، تو افتخار تمامیِ دنیا را به دست خواهی آورد.
کتیبه‌ی امرالد
(3000 تا 5000 سال پیش از میلاد)

پیشکش به تو
باشد که معجزه‌ی شکرگزاری درهای دنیای نوینی را بر تو بگشاید و برای تمامیِ سال‌های زندگی‌ات شادمانی به ارمغان آورد.
این خواسته‌ی قلبیِ من برای تو و تمامیِ جهان است.

سپاسگزاری
چندان که دست به نگارش کتابی تازه می‌زنم، آفرینش به عنوان چیزی نشاط آور و در عین حال یگانه و منحصر به فرد آغاز می‌شود، تنها کیهان و من هستیم. سپس، این محدوده، رفته رفته، گسترده‌تر می‌شود، افراد بیشتر و بیشتری را دربرمی‌گیرد، تمامیِ آنهایی که دانش و چیره‌دستیِ خود را به اشتراک می‌گذارند تا آنگاه که سرانجام شما کتاب جدید را در دستان‌تان بگیرید. این افراد بخشی از حلقه‌ی پیوسته بالنده‌ی آفرینش هستند که اجازه داده‌اند «معجزه‌ی شکرگزاری» به شما برسد.
با ژرف‌‌ترین سپاسگزاری‌ها از کسانی که در طول سده‌های گذشته حقایق زندگی را کشف کردند و آنان که نوشته‌هاشان را بر جای گذاشتند تا ما در زمان مناسب و با تیزبینی کشف‌شان کنیم. لحظه‌ای که به گونه‌‌ای وصف‌ناپذیر زندگی را دیگرگون می‌کند، لحظه‌ای که ما چشمی داریم برای دیدن و گوشی برای شنیدن!

آیا معجزه‌ی شکرگزاری را باور دارید؟
«کسانی که به معجزه‌ی شکرگزاری اعتقاد ندارند، آن را نمی‌یابند.»
روالد دال (1990 – 1916) – نویسنده

زمانی را به خاطر آورید که بچه بودید و زندگی بهت و حیرت شما را برمی‌انگیخت. زندگی حیرت‌انگیز به نظر می‌رسید و کوچک‌ترین چیزها شما را به طور کامل شگفت‌زده می‌ساخت. نشستن شبنم روی چمن‌ها، پرواز پروانه‌ها یا هرگونه برگ یا سنگ ناآشنا شما را شیفته‌ی خود می‌کرد. وقتی یکی از دندان‌ها‌تان می‌افتاد به وجد می‌آمدید، چراکه این بدان معنا بود که آن شب فرشته‌ی دندان به سراغ‌تان خواهد آمد. در آن دوران، روزها را برای فرارسیدن شب کریسمس می‌شمردید! با این وجود نمی‌دانستید که بابانوئل چگونه می‌تواند در یک شب به سراغ تمام بچه‌های دنیا برود و شگفتا که هیچگاه هم شما را فراموش نمی‌کرد!
گوزن شمالی می‌توانست پرواز کند، آنجا فرشته‌ها در باغ بودند، حیوانات خانگی به انسان‌ها می‌مانستند، اسباب بازی‌ها شخصیت داشتند، رویاها به واقعیت می‌پیوست و شما می‌توانستید ستاره‌ها را لمس کنید. قلب شما از شادی سرشار بود، گستره‌ی تخیلات شما هیچ پایان و محدودیتی نداشت و باور داشتید که زندگی دل‌انگیز و زیباست.

احساس نو و زیبایی که همه‌ی ما در بچگی داشته‌ایم، آن بود که همه چیز را خوب می‌دانستیم، هر روزمان نوید دهنده‌ی سرگرمی‌ها و رویدادهای تازه است و اینکه هیچ چیزی شادی‌مان را نقش برآب نخواهد کرد. ولی هنگامی که رشد کردیم و بالیدیم و به بلوغ رسیدیم، مسئولیت‌ها، مشکلات، مصایب و گرفتاری‌ها، خود را بر ما تحمیل کردند و ما نا امید شدیم و آنچه که در کودکی به آن باور داشتیم به یک‌باره ناپدید شد. این یکی از دلایلی است که در بزرگسالی دوست داریم به بچه‌ها نزدیک باشیم تا دوباره همان احساس دوران بچگی‌ را تجربه کنیم، هرچند اگر برای یک لحظه باشد.
در اینجا باید بگویم، آنچه که زمانی بدان اعتقاد داشتید حقیقت دارد و این نگرش بزرگسالان نا امید به زندگی است که صحیح نیست. معجزه‌ی زندگی حقیقت دارد و به همان اندازه‌ی بودن شما راستین است و به راستی زندگی می‌تواند بیش از آن چیزی شگفت‌آور باشد که شما حتی در دوران کودکی می‌پنداشتید. حتی هیجان‌انگیزتر و سرگرم‌کننده‌تر از هرآنچه که پیش از این دیده‌اید.

هنگامی که می‌دانید برای تبدیل خواسته‌ها به واقعیت چه کاری باید انجام دهید، آنگاه برای رؤیاهاتان زندگی می‌کنید، و از چگونگیِ باورمندی‌تان به معجزه‌ی زندگی شگفت‌زده خواهید شد!
شاید شما پرواز گوزن شمالی را نبینید ولی خواهید دید تمام چیزهایی که همیشه دوست می‌داشتید در برابر چشمان‌تان ظاهر می‌شوند و آنچه که مدت‌های طولانی در رؤیاهاتان بوده، به ناگهان رنگ واقعیت می‌گیرد و به وقوع می‌پیوندد. شما هیچگاه درنخواهید یافت که چگونه همه چیز به هم گره می‌خورد تا رؤیای شما به واقعیت تبدیل شود، چراکه همه‌چیز به گونه‌ای نامریی عمل می‌کند، که البته عجیب‌ترین بخش آن است!

آیا حاضرید تا بار دیگر آن را تجربه کنید و بیازمایید؟ آیا حاضرید همچون دوران کودکی‌تان هر روزتان سرشار از شگفتی شود؟ برای رویارویی با آن شوید!
ماجراجوییِ ما از دو هزار سال پیش آغاز می‌شود، هنگامی که دانش متغیر زندگی در پس متنی مقدس پنهان بود …

یک راز بزرگ برملا می‌شود
جمله‌ای که در ادامه می‌آید از انجیل متی در کتاب مقدس برداشت شده و در طیِ چند سده افراد را سرگشته و از درک خود عاجز نگاه داشته است:
«هرکس که اراده کرده تا بیشتر دریافت کند، به حد کفایت دریافت داشته است. هرکس که این‌گونه نخواسته است، داشته‌هایش از او بازگرفته خواهد شد.»

باید اعتراف کنیم که این متن هنگام خواندن، غیرمنصفانه به نظر می‌رسد. چراکه می‌گوید ثروتمند، ثروتمندتر و فقیر، فقیرتر می‌شود. ولی در این متن معمایی نهفته است که گره‌اش باید گشوده شود. رازی که باید برملا شود و هنگامی که به این راز پی ببرید، دنیایی نوین در پیش چشمان شما روشن می‌شود.
پاسخ این راز که قرن‌هاست از انسان پنهان مانده یک واژه‌ی ناپیداست: قدردانی (نمک شناسی)

«هرکس که قدردان و سپاسگزار باشد بیشتر و به حد کفایت به او عطا خواهیم کرد. هرکس که قدردان نباشد، هرآنچه راکه دارد از او بازمی‌ستانیم.»

با آشکارسازیِ یک واژه‌ی ناپیدا، یک متن مرموز همچون کریستال، شفاف می‌شود. دو هزار سال از تاریخ ثبت این متن گذشته است، ولی امروز نیز مانند هر روز دیگر حقیقت آن آشکار است: اگر زمان را برای قدرشناسی مغتنم نشمارید، به بیشتر دست نخواهید یافت و هرآنچه راکه دارید نیز از دست خواهید داد. وعده‌ای که با قدرشناسی به حقیقت می‌پیوندد در این واژه‌ها نهفته است: اگر قدردان باشید به شما بیشتر و در حد فراوانی داده خواهد شد.

در کتاب مقدس قرآن، بر وعده‌ی قدرشناسی تأکید شده است:
«به یاد آور هنگامی را که پروردگارت فرمود: اگر قدرشناس باشی به تو بیشتر عطا خواهم کرد و اگر ناسپاسی کنی بر تو عذابی دردناک را فرود خواهم آورد.»

مهم نیست که پیرو چه دین و آیینی هستید یا به طورکلی آدمی مذهبی هستید یا خیر، این جمله‌های کتاب مقدس و قرآن، زندگیِ شما را دربرخواهد گرفت. آنها قانون بنیادی و اساسیِ علم و جهان را بر شما آشکار می‌کنند.

این قانونی جهانی است
قدرشناسی به سان قانونی جهانی عمل می‌کند که تمامیِ زندگیِ شما را دربرمی‌گیرد. براساس قانون جذب، که تمام انرژی و نیروی موجود در جهان پیرامون ما را از شکل‌گیریِ اتم‌ها تا حرکت گیاهان، را دربردارد، «هر چیزی،‌ مشابه خود را جذب می‌کند.»

این بدان علت است که سلول‌های هر موجود زنده‌ای توسط قانون جاذبه در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند که این روند درباره‌ی اشیا نیز صادق است. در زندگیِ شما قانون برتفکر و احساسات‌تان حکومت می‌کند. چراکه آنها نیز انرژی هستند، پس هرآن‌چه را که می‌اندیشید یا هرچه را که احساس می‌کنید به سوی خود جذب می‌کنید. اگر می‌اندیشید «کارم را دوست ندارم»، «پول کافی به دست نیاورده‌ام»، «نمی‌توانم شریک ایده‌آلم را بیابم»، «نمی‌توانم قبض‌هایم را پرداخت کنم»، «او قدرمرا نمی‌داند»، «بچه‌ام مشکل‌آفرین است»، «با والدین‌ام راحت نیستم»، «همسرم افتضاحه»، «ازدواج من به مشکل برخورده»، بیشتر آنها را به سمت خود جذب می‌کنید، ولی اگر بیشتر به چیزهایی بیندیشید که از آنها راضی و سپاسگزارید، مانند «کارم را دوست دارم»، «خانواده‌ام از من بسیار حمایت می‌کنند»، «من بهترین تعطیلات را داشتم»، «من امروز احساس فوق‌العاده‌ای داشتم» یا «تعطیلات بسیار زیبایی را در پیک نیک در کنار پسرم گذراندم»، شما مخلصانه و صادقانه قدرشناسی را احساس خواهید کرد، قانون جذب به شما می‌گوید که بیشتر از پیش مسائل و فرصت‌ها را به دست خواهید آورد. همانگونه که آهن به سوی آهنربا کشیده می‌شود، قدرشناسیِ شما نیز همچون آهن‌ربا عمل می‌کند. هرچه بیشتر قدرشناس باشید، فراوانی و موهبت‌های بیشتری را به سوی خود جذب خواهید کرد. این یک قانون جهانی است!

شما گفتارهایی این چنینی را شنیده‌اید: «هرچه بکاری همان را برداشت می‌کنی»، «از هر دستی بدهی، با همان دست پس می‌گیری». تمامیِ این گفتارها نشانگر یک قانون است، همچنین بر قانونی جهانی مُهر تأیید می‌زند که دانشمند فرزانه اسحاق نیوتن، کشف کرد و به جهانیان نمایاند.

اکتشافات علمیِ نیوتن شامل قانون اساسیِ حرکت در جهان است، که یکی از آنها می‌گوید:
«هرکنش، واکنشی برابر و در خلاف جهت خود را دریافت می‌کند»

هنگامی که قانون قدرشناسی را با قانون نیوتن درهم می‌آمیزید، هر کنش شکرگزاری سبب دریافت واکنش متقابل می‌شود و آنچه که شما دریافت می‌کنید، همواره برابر با آن قدردانی‌تان است که به جا آورده‌اید. به این معنی که عمل سپاسگزاری باعث دریافت واکنش سپاسگزارانه خواهد بود. این سپاسگزاری هرچه صادقانه و مخلصانه‌تر باشد (به بیان دیگر هرچه بیشتر سپاسگزار باشید) بیشتر دریافت خواهید کرد.

ریسمان طلاییِ قدردانی
هزاران هزار سال پیش از آفرینش انسان، قدرت قدردانی توصیه و به کار بسته شده است و از آنجا در طیِ سده‌ها و در قاره‌های مختلف از فرهنگ و تمدنی به فرهنگ بعدی نفوذ کرده و می‌کند. مذاهب اصیل اسلام، مسیحیت، یهودیت، بودیسم، سیک و هندوییسم قدرشناسی را در مرکز و هسته‌ی آیینیِ خود قرار داده‌اند.
حضرت محمد (که درود خداوند بر اوباد) می‌فرماید: سپاسگزاری برای فراوانی‌ای که به شما عرضه می‌شود، بهترین دلیل و بیمه‌ای است برای ادامه یافتن این فراوانی. یکی از متفکرین بزرگ مشرق زمین نیز می‌گوید: شما هیچ راهی ندارید مگر آنکه قدردان و راضی باشید. لائو تزو گفته است:‌ اگر شما از چیزها به همان‌گونه‌ای که هستند لذت ببرید، آنگاه تمام دنیا به شما تعلق خواهد داشت. کریشنا گفته است هرچه را که به او تعارف شود با شادی و شعف می‌پذیرد. حضرت داوود پیامبر از شکرگزاری نسبت به تمام دنیا سخن گفته است، نسبت به هر چیزی که بین زمین و بهشت قرار دارد و مسیح (ع) پیش از هر معجزه‌اش شکرگزاری به جا می‌آورده است. در آیین بومی‌های استرالیا، تا ماسایی‌ها و زولوهای افریقا، ازناواجوهای امریکا، شاونی و چروکی تا تاهیتی‌ها، اسکیمو و بومی‌های موآریِ زلاندنو، شکرگزار بودن در ریشه‌ی اولیه‌ی آداب و رسوم‌شان جای داشته است.

«بامدادان، هنگامی که از خواب برمی‌خیزید، برای دیدن روشناییِ صبح سپاسگزاری کنید، برای غذا و شادیِ زندگی‌تان سپاسگزار باشید. اگر هیچ علتی برای سپاسگزاری نمی‌یابید، پس مشکلی در خود شما هست.»
ته کومسه (1768-1813)
رهبر قبیله‌ی شاونی سرخپوستان آمریکا

تاریخ سرشار از اشخاص سرشناس و نام‌آوری است که شیوه‌ی سپاسگزار بودن را به کار بسته‌اند، و دستاوردهاشان، آنها را در میان برترین مخلوقاتی قرار داده است که تاکنون زیسته‌اند: مهاتما گاندی، مادر ترزا، مارتین لوترکینگ، لئوناردو داوینچی، افلاتون، شکسپیر، آئسوپ، بلیک، امرسون، دیکنز، پروست، دکارت، لینکلن، یونگ، انیشتین و بسیاری از متفکران و اندیشمندان دیگر.

اکتشافات علمیِ آلبرت انیشتین،‌نگرش ما را به جهان تغییر داده است و هنگامی که درباره‌ی دستاوردهای تاریخی‌اش سؤال می‌شود، او تنها از سپاسگزاری نسبت به دیگران می‌گوید. یکی از ذهن‌های بسیار درخشان تاریخ، بیش از صدبار در روز از دیگران سپاسگزاری می‌کرد. آیا این شگفت‌آور نیست که بسیاری از ناپیداهای عالم بر انیشتین مکشوف شد؟ او قدرشناسی را در تک‌تک روزهای زندگی‌اش تمرین کرد و در مقابل از انواع مواهب و نعمت‌ها برخوردار شد. هنگامی که از اسحاق نیوتن درباره‌ی راز دستاوردهای علمی‌اش سؤال شد، او گفت که بر شانه‌ی غول‌ها ایستاده است. در سال‌های اخیر، اسحاق نیوتن به عنوان بزرگترین کمک کننده به علم و بشریت شناخته شده است. او همچنین همواره سپاسگزار تمام زنان و مردانی بوده که پیش از او زیسته‌اند. دانشمندان، فلسفه‌دان‌ها، مخترعین، کاشفان و پیامبرانی که سپاسگزاری را به کار بسته‌اند، دستاورد آن را برداشت کرده‌اند و از توان ذاتیِ آن بسیار آگاه بوده‌اند. هرچند که هنوز قدرت و نیروی سپاسگزاری برای بسیاری از افراد ناشناخته است. زیرا برای تجربه‌ی سپاسگزاری در زندگیِ خود باید آن را به کار ببندید.

کشف من
داستان من مثالی است از سرنوشت کسی که سپاسگزاری و تأثیرهای آن را در زندگی فراموش کند. اگر شش سال پیش کسی از من می‌پرسید که آیا انسان شکرگزاری هستم،‌ فوراً پاسخ می‌دادم، بله، من انسان بسیار قدرشناسی هستم. من وقتی هدیه‌ای دریافت می‌کنم، کسی در را برایم باز می‌کند یا کسی کاری برایم انجام می‌دهد، تشکر زبانی می‌کنم.

راست‌اش را بخواهید من به راستی یک انسان قدرشناس نبودم. نمی‌دانستم که قدرشناس بودن به راستی به چه معناست، و تنها بر زبان‌آوردن واژه‌ی سپاسگزارم در برخی موقعیت‌ها نشانه‌ی شکرگزار بودن نیست.
زندگی‌ام بدون شکرگزاری بسیار چالش برانگیز بود. من بدهکار بودم، و بدهکاری‌ام هر ماه افزایش می‌یافت. هرچند به سختی تلاش می‌کردم، ولی اوضاع اقتصادی‌ام هیچگاه بهبود نمی‌یافت. برای بهبود اوضاع زندگی و تسلط بر بدهکاریِ روزافزونم، تحت شرایط نگرانی و دلشوره و فشارهای مختلف زندگی می‌کردم. روابط من بین خوب و بحرانی پیوسته همچون آونگی در نوسان بود چراکه من هیچ‌گاه برای دیگران وقت کافی نداشتم. هرچند که به صورت ظاهری سلامت به نظر می‌رسیدم ولی در پایان هر روز بسیار خسته بودم و به این می‌مانست که انگار هر فصل سهمی از بیماری برای من به ارمغان می‌آورد. لحظات شادی را در بودن با دوستان می‌دیدم یا در زمانی که در تعطیلات می‌گذراندم ولی این واقعیت که باید هر روز بیشتر کار می‌کردم تا بتوانم سهم خود را برای این شادی‌ها بدهم آزارم می‌داد. من زندگی نمی‌کردم. من از امروز تا روز دیگر زنده می‌ماندم و از پرداخت یک بدهکاری تا بدهکاریِ دیگر، و به مجرد آنکه مشکلی را حل می‌کردم، مشکلی دیگر به سراغم می‌آمد و پیش رویم سبز می‌شد. ولی چندی بعد اتفاقی پیش آمد که از آن روز به بعد، همه چیز را در زندگی‌ام تحت‌الشعاع قرار می‌داد. من رازی را درباره‌ی زندگی کشف کردم و نتیجه‌ی دستاوردم آن بود که هر روز در زندگی‌ام قدردان و سپاسگزار آن چیزی باشم که دارم. در نتیجه رنگ روزهای من عوض شد و هرچه بیشتر سپاسگزاری نشان می‌دادم، نتایج بیشتر معجزه‌وار می‌شد. زندگی من به کلی دیگرگون شد.

برای نخستین بار در زندگی، بدهکار نبودم، و زمانی بسیار کوتاه پس از آن تمام پول مورد نیازم را برای هر کاری داشتم. مشکلات موجود در روابط، کار و سلامتی‌ام، رنگ باخت و به جای رویاروییِ هر روزه با مشکلات و موانع، روزهای من با چیزهای خوبی پُر شد که پیوسته به سراغم می‌آمد. سلامتی و انرژیِ من به صورت چشمگیری فزونی گرفت و از بیست سالگی‌ام احساس بهتری داشتم. روابط‌ام معنادارتر شد و از لحظات خوشی که در کنار خانواده و دوستان داشتم بیشتر لذت می‌بردم.
بیش از آنچه که تا آن موقع فکر می‌کردم، احساس شادی داشتم. من سعادتمندانه خوشحال بودم، خوشحال‌تر از هر زمان دیگر. قدرشناسی، من و زندگی‌ام را به گونه‌ای شگفت‌انگیز تغییر داد!

نیروی قدرشناسی را در زندگی خود تعمیم دهید
مهم نیست که شما چه کسی هستید، یا کجا هستید یا اینکه شرایط فعلیِ شما چگونه است. نیروی سپاسگزاری تمام زندگیِ شما را دیگرگون خواهد کرد!

من نامه‌هایی دریافت کرده‌ام از هزاران آدم مختلفی که با استفاده از نیروی قدرشناسی خود را از چنگ مصیبت رهانیده‌اند. بارها دیده‌ام که در ارتباط با سلامت افراد معجزه‌هایی پیش آمده در حالی که هیچ امیدی وجود نداشته است. متوجه شده‌ام که ازدواج‌هایی از گسستن نجات یافته است و رابطه‌های شکست خورده بار دیگر از سرگرفته شده و به روابطی موفقیت‌آمیز بدل شده‌اند. من کسانی را دیده‌ام که از فقر کامل به کامیابی دست یافته‌اند و افراد ناامیدی را دیده‌ام که از شرایط یأس مطلق و قرارداشتن در تنگنا، به زندگی‌یی مسرت‌بخش و راضی کننده رسیده‌اند.

قدرشناسی می‌تواند به شیوه‌ی معجزه‌آسایی روابط شما را به روابطی شادی‌آور و معنادار بدل کند که به شرایط کنونیِ شما بستگی ندارد. قدرشناسی می‌تواند به گونه‌ای معجزه‌آسا شما را کامیاب کند. آن سان که پول لازم را برای هر چیز دلخواهی داشته باشید. درجه‌ی سلامت شما فزونی پیدا خواهد کرد و شادمانی را برای‌تان به ارمغان می‌آورد که فراتر از تصورات همیشگیِ شما بوده است. قدرشناسی چنان نیرویش را به کار می‌گیرد که مهارت و شغل شما را بهبود می‌بخشد و موفقیت‌ شما را افزایش می‌دهد و شغل رؤیایی و دلخواه‌تان را برای شما به ارمغان می‌آورد. در حقیقت به هرچه که می‌خواهید انجام بدهید و یا داشته باشید، دست خواهید یافت. قدرشناسیِ شما وسیله‌ای است تا به آن برسید. نیروی شگفت‌انگیز قدرشناسی زندگیِ شما را به طلا تبدیل خواهد کرد.

همانطور که قدرشناسی را به کار می‌بندید، درمی‌یابید که چرا رویدادهای ناگوار در زندگی‌تان رخ داده و چرا جای بعضی موهبت‌ها در زندگیِ شما خالی است. همان‌گونه که قدرشناسی را به روش زندگی‌تان تبدیل می‌کنید، هر بامداد چنان از خواب برمی‌خیزید که اشتیاق فراوان به زندگی در وجودتان موج می‌زند. شما خود را عاشق زندگی‌تان می‌یابید و همه چیز برای‌تان فراهم می‌شود. شما به سبکیِ یک پَر و شادمان‌تر از هر زمان دیگر خواهید بود. هنگام رویاروشدن با چالش‌ها، می‌دانید که چگونه بر آنها چیره شوید و از آنها پند بگیرید. هر روزتان سرشار از موهبت خواهد بود و با شگفتیِ بیشتری همراه خواهد شد درست مثل وقتی که بچه بودید!

آیا زندگیِ شما سرشار از موهبت است؟
اکنون شما می‌توانید بگویید که در زندگی‌تان چه میزان از قدرشناسی به کار بسته‌اید. فقط به جنبه‌های برجسته‌ی زندگی‌تان نگاه کنید، پول، سلامتی،‌ شادمانی، شغل، خانه و روابط با دیگران، بخش‌‌هایی از زندگیِ شما که با فراوانی همراه است، زمینه‌هایی بوده که از قدرشناسی سود برده‌اید و نتیجه‌اش را تجربه کرده‌اید. هر زمینه‌ای که خالی به نظر می‌آید به دلیل نبود قدرشناسی است. این یک حقیقت ساده است: وقتی شما شکرگزار نیستید نمی‌توانید در مقابل به اندازه‌ی کافی دریافت کنید. شما از به کارگیریِ نیروی قدرشناسی در زندگی‌تان جلوگیری کرده‌اید. هنگامی که قدرشناس نیستید، خود را از جریان سلامت و روابط بهتر و شادی و پول بیشتر و پیشرفت کار و موقعیت یا تجارت، بی‌بهره ساخته‌اید. برای به دست آوردن باید از دست بدهید. این یک قانون است. شکرگزاری، سپاس دادن است در غیر این صورت خود را ناکام می‌کنید و از دریافت آنچه که در زندگی می‌خواهید بی‌بهره می‌مانید. مرز پایین حق‌شناسی زمانی است که ما قدرشناس نباشیم، ما در زندگی‌مان همیشه همه چیزها را آماده می‌انگاریم. هنگامی که می‌پنداریم همه چیز همیشه فراهم است، در حقیقت آنها را از خودمان می‌گیریم. قانون جذب می‌گوید که هر چیزی، مشابه خود را جذب می‌کند، بنابراین اگر وجود چیزی را همواره تضمینی بدانیم، آن را از خودمان می‌گیریم. به یادداشته باشید که هرکس قدرشناس نباشد، آنچه که به او ارزانی شده است از او بازپس گرفته خواهد شد.

درست آن است که شما در زندگی‌تان در زمان‌های مختلف شکرگزار بوده‌اید، ولی برای مشاهده‌ی تغییرات شدید آن در زندگی‌تان، باید شکرگزار باشید تا آن را به روش جدید زندگی‌تان تبدیل کنید.

فرمول سپاسگزاری
دانش یک گنج است و عمل کردن کلید آن.
«ابوزید عبدالرحمن ابن خلدون (732 – 808) ،جامعه شناس فیلسوف و مورخ»

در تمامیِ مذاهب، اسطوره‌ها و حتی افسانه‌ها آمده است که برای دستیابی به موفقیت، نخست باید «واژه‌های کلیدی را به زبان آورد».

برای آنکه انرژی حاصل از شکرگزاری را شامل حال خود کنید، نخست باید این واژه‌ را بگویید: سپاسگزارم. نمی‌توانم برای شما از چگونگیِ اهمیت واژه‌ی سپاسگزارم در زندگی‌تان بگویم. برای آنکه زندگیِ قدرشناسانه‌ای داشته باشید و نتیجه‌ی آن را در زندگی‌تان تجربه کنید باید سپاسگزارم کلمه‌ای باشد که در زندگی‌تان بیش از همه می‌گویید و احساس می‌کنید. این واژه باید به شناسه‌ی شما تبدیل شود. سپاسگزارم، پلی است از وضعیت فعلیِ شما به زندگیِ رؤیایی‌تان.
فرمول اصلی این‌گونه است:
– به عمد واژه‌ی سپاسگزارم را در ذهن و زبان خود تکرار کنید:
– شما هرچه بیشتر به صورت عمدی به کلمه‌ی سپاسگزارم فکر کنید و آن را به کار ببرید، قدرشناسی را بیشتر احساس خواهید کرد.
– هرچه بیشتر به قدرشناسی بیندیشید و بیشتر آن را احساس کنید، فراوانیِ بیشتری دریافت خواهید کرد.

قدرشناسی یک احساس است. بنابراین هدف نهایی در تمرین آن است که هرچه بیشتر آن را احساس کنید، زیرا این نیروی احساسات شماست که به تأثیر آن در زندگی‌تان شتاب می‌بخشد. قانون نیوتن، یکی برای یکی است؛ آنچه که می‌دهید، به صورت برابر دریافت می‌کنید. این بدان معناست که اگر احساس قدرشناسی را در خود افزایش دهید، نتایج آن در زندگی‌تان فزونی خواهد یافت تا با احساس شما برابر شود. هرچه احساس‌تان راستین‌تر باشد و خالصانه قدرشناسی کنید، شما با شتاب بیشتری تغییر می‌یابید و روند دیگرگونی‌تان شتاب بیشتری خواهد گرفت.

هنگامی که درمی‌یابید این رفتار به تمرین کمی نیاز دارد و چه قدر راحت می‌توانید قدرشناسی را با زندگی‌تان بیامیزید، و هنگامی که نتایج آن را در زندگیِ خود احساس کنید، آنگاه هرگز به بازگشت به زندگیِ پیشین خود نخواهید اندیشید. اگر قدرشناسی را کمی تمرین کنید، زندگی‌تان تغییر اندکی خواهد یافت. اگر قدرشناسی را هر روز بیشتر تمرین کنید، زندگی‌تان به شدت تغییر خواهد کرد و به سوی تعالی خواهد رفت، آن‌چنان که هرگز تصورش را نیز به ذهن راه نخواهید داد!
یک کتاب کارآمد
همانطور که قدرشناسیِ خود را ابراز می‌داریم، باید توجه کنیم که بزرگترین قدرشناسی آن نیست که کلمات را بر زبان بیاوریم، بلکه بهتر است که با قدرشناسی زندگی کنیم.
جان فیتز جرالد کندی (1963-1917)
سی و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده‌ی امریکا

در این کتاب، ‌28 تمرین وجود دارد که به گونه‌ای ویژه طراحی شده است تا به شما بیاموزد که چگونه نیروی قدرشناسی را به کار بگیرید و سلامت، پول و شغل و روابط خود را بهبود بخشید و کاری کنید تا کوچک‌ترین خواسته‌ها و بزرگ‌ترین آرزوهاتان به حقیقت بپیوندد. شما همچنین خواهید آموخت که چگونه مشکلات خود را حل کنید و هرگونه موقعیت منفی را تغییر دهید.

وقتی این دانش تغییر زندگی را می‌خوانید، شیفته‌ی آن خواهید شد و اما این دانش بدون تمرین کردن آنچه که می‌آموزید، از میان انگشتان‌تان لیز خواهد خورد و فرصتی که برای تغییر زندگی به دست آورده‌اید به راحتی از دست می‌رود. برای آنکه این اتفاق رُخ ندهد، باید در مدت 28 روز قدرشناسی را تمرین کنید، تا بدین ترتیب دانش را تا ژرفای سلول‌ها و ضمیر ناخودآگاه خود ببرید. تنها در این صورت است که زندگیِ شما به شکلی اساسی تغییر خواهد کرد. این تمرین‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که طیِ 28 روز پیاپی اجرا شوند. این روند به شما اجازه می‌دهد که قدرشناسی را به روش زندگی‌تان تبدیل کنید. تمرین قدرشناسی به صورت متمرکز در روزهای متمادی تضمین خواهد کردکه دیگرگونی در زندگیِ شما رخ خواهد داد و البته به سرعت !

هرکدام از این تمرینات انباشته‌ای از آموزش‌های ناپیدا در خود نهفته دارد که دانش شما را به شدت افزایش می‌دهد.در هر تمرین شما بیشتر و بیشتر خواهید آموخت که زندگی چگونه کار خواهد کرد. و داشتن آن زندگی که در رویا‌تان پرورانده‌اید چه قدر ساده است.
دوازده تمرین آغازین نیروی قدرشناسی برای همه‌ی آن چیزهایی است که اکنون دارید از آنها استفاده می‌کنید و در گذشته به شما اعطا شده است. چراکه تا شکرگزارِ داشته‌هاتان نباشید، نیروی قدرشناسی عمل نخواهد کرد و شما دریافتیِ بیشتری نخواهیدداشت. این دوازده تمرین اول، به سرعت نیروی قدرشناسی را برای‌تان به حرکت واخواهدداشت.

ده تمرین بعد قدرت شکرگزاری را درباره‌ی آرزوها و رویاهاتان و هر چیز دیگری که می‌خواهید به کار خواهد گرفت. در خلال این ده تمرین شما تواناییِ آن را خواهید یافت که به آرزوهاتان جامه‌ی عمل بپوشانید و خواهید دیدکه روند زندگی‌تان متحول می‌شود.

شش تمرین پایانی شما را به سطح جدیدی رهنمون می‌شود که به وسیله‌ی آن ذهن و تک تک سلول‌هاتان را از قدرشناسی پُر خواهید کرد. همچنین، خواهید آموخت که نیروی قدرشناسی را برای یاری رساندن به دیگران به کار بندید و مشکلات را حل کنید و هر موقعیت منفی را که در طول زندگی با آن برخورد می‌کنید، بهبود بخشید.
لازم نیست تا در این مدت برنامه‌های دیگرتان را لغو کنید، این برنامه‌ها به گونه‌ای تنظیم شده که با برنامه‌ی هر روزتان همخوان شود. تفاوتی ندارد که در روزهای کاری‌تان باشد یا در تعطیلات پایان هفته‌ها، قدرشناسی قابل جابجایی است؛ شما می‌توانید آن را با خود به هرجا که می‌خواهید ببرید آنگاه هرجا که بروید عملکرد آن نمایان خواهد شد. اگر یک روز را از دست بدهید، رفته رفته روند حرکتی را که تاکنون به دست آورده‌اید از دست می‌دهید. برای آنکه مطمئن شوید که نیروی قدرشناسی را کاهش نمی‌دهید، اگر روزی را از دست دادید، سه روز به عقب برگردید و تمرینات را از آن موقع پی‌گیری کنید.

بعضی تمرین‌ها برای صبح طراحی شده و بقیه برای انجام در طول روز، بنابراین هر روز تمرین‌ها را در اول صبح بخوانید. لازم است که بعضی تمرینات از شب قبل مطالعه شود، زیرا از لحظه‌ای که از خواب بیدار می‌شوید باید آنها را به کار بگیرید. در ادامه به شما می‌گویم که چه زمانی برای این کار مناسب‌تر است. شاید بخواهید که تمرین‌های روز بعد را هر شب پیش از خواب بخوانید، تا برای فردا روز آماده باشید.

اگر نمی‌خواهید این 28 تمرین را پشت سر هم انجام دهید، می‌توانید ‌آنها را به صورت‌های دیگری نیز به اجرا درآورید. شما می‌توانید یک تمرین را برگزینید که می‌تواند یک موضوع مهم را در زندگی‌تان تغییر دهد یا بهبود بخشد و می‌توانید تمرین را سه روز متوالی یا هفت روز هفته انجام دهید. یا اینکه می‌توانید یک تمرین را برای یک هفته یا دو تمرین را برای یک هفته انجام دهید، تنها تفاوت آن است که تغییرات را دیرتر در زندگی‌تان مشاهده خواهید کرد.

بعد از 28 روز
پس از تکمیل این 28 تمرین، می‌توانید بعضی از تمرین‌های ویژه را برای افزایش انرژی مثبت در مکان یا زمانی به کار ببرید که به آن نیاز دارید. برای نمونه برای سلامتی یا پول یا برای به دست آوردن شغل رویایی‌تان، افزایش موفقیت در شغل فعلی‌ و یا بهبود روابط‌تان. برای تکمیل تمرین قدرشناسی، شما می‌توانید کتاب را به صورت اتفاقی ورق بزنید و هر تمرینی را که دوست داشتید برای آن روز انجام دهید. بعد از 28 روز که تمرین‌ها را اجرا کردید، توصیه‌هایی برای تمرین‌های دیگری نیز هست که می‌توانید با استفاده از آنها حضور موهبت‌ها را در زندگی‌تان سرعت ببخشید.

آیا می‌توانید قدرشناسی را بیش از اندازه انجام دهید؟ هرگز ! آیا زندگی‌تان می‌تواند به تمامی بر وفق مرادتان باشد؟ به سختی ! پس تمرین‌ها را بارها تکرار کنید تا اینکه قدرشناسی با ذات شما درهم آمیزد و طبیعت ثانوی‌تان شود. بعد از 28 روز شما مغز خود را دوباره سیم‌کشی کرده‌اید و قدرشناسی را در ضمیر ناخودآگاه‌تان به کار گرفته‌اید به گونه‌ای که سپاسگزاری نخستین چیزی است که در موقعیت‌های مختلف به ذهن شما می‌آید. آنچه را که تجربه می‌کنید القائات شماست چراکه شکرگزاری را در هر روز از زندگی‌تان ترکیب کرده‌اید و این بسیار تماشایی خواهد بود.
رؤیاهای شما چه هستند؟

بسیاری از این تمرین‌ها آن‌گونه طراحی شده‌اند تا شما را به رؤیاهاتان برسانند. بنابراین باید بفهمید که به راستی چه چیزی را می‌خواهید. با یک کامپیوتر و یا یک قلم و کاغذ بنشینید و آنچه را که در هر زمینه از زندگی‌تان می‌خواهید لیست کنید. به جزئیات آنچه که می‌خواهید باشید یا در زندگی‌تان، روابط‌تان و اقتصادتان و درباره‌ی سلامت‌تان انجام می‌دهید، توجه کنید. جزئیات را هرقدر که تمایل دارید بررسی کنید، ولی دقت داشته باشید که باید‌آنچه را که می‌خواهید در لیست بنویسید نه اینکه از چه راهی می‌خواهید به انجام کارها بپردازید. چگونگیِ رسیدن به خواسته‌ها با به کارگیری نیروی قدرشناسی برای‌تان مشخص می‌شود.

اگر کار بهتری می‌خواهید یا مایل‌اید آن چیزی را داشته باشیدکه در رویاهاتان به آن می‌اندیشید، آنگه توجه خود را به هر آنچه که می‌خواهید آن کار باشد معطوف دارید. به چیزهایی توجه کنید که برای شما مهم است. مانند اینکه نوع کار چه باشد و یا می‌خواهید احساس‌تان در کار چه باشد، شرکتی که مایل‌اید برایش کار کنید، افرادی که می‌خواهید با ایشان همکار شوید، ساعت‌های دلخواه کارکردن‌تان، می‌خواهید محل کارتان کجا باشد و چه حقوقی می‌خواهید دریافت کنید. به آنچه در زندگی‌تان می‌خواهید به صورت بسیارواضح و شفاف بپردازید و جزئیات را بنویسید.

اگر شما پول می‌خواهید تا صرف تحصیل فرزندان‌تان کنید، جزئیات تحصیلات آنها را بنویسید که شامل آن چیزهایی است که دوست دارید به چه مدرسه‌ای بروند یا هزینه‌ی تحصیل‌شان، کتاب‌شان، خوراک‌شان، لباس‌شان و رفت و آمد‌شان چه قدر باشد، به هر حال باید بدانید چه قدر پول نیاز دارید. اگر می‌خواهید مسافرت کنید باید جزئیات مربوط به کشورهای مقصدتان را بنویسید، مدت سفر قصد دیدن از چه مکان‌هایی را دارید، مایل‌اید محل اقامت‌تان کجا باشد، و یا اینکه با چه وسیله‌ای می‌خواهید به سفر بروید.

اگر یک شریک مناسب می‌خواهید باید جزئیات و ویژگی‌های موردنظرتان را در آن فرد بنویسید. اگر خواهان بهبود روابط هستید باید روابطی را که می‌خواهید بهبود یابند و چگونگیِ ارتقاشان را بنویسید. اگر می‌خواهید سلامتیِ بیشتری داشته باشید یا شرایط جسمانیِ شما بهتر شود، آن‌گاه می‌باید درباره‌ی راه‌های ارتقاء سلامت و شرایط جسمانی‌تان بنویسید. اگر یک خانه‌ی رویایی می‌خواهید، آن‌گاه جزئیات آن خانه را اتاق به اتاق خلاصه کنید و بنویسید. اگر لوازم ویژه‌ای را برای خانه‌تان درنظر دارید مثل ماشین، لباس، لوازم منزل آنها را لیست کنید. اگر می‌خواهید به چیزی دست یابید، مثل موفقیت در امتحان، به‌دست آوردن درجه‌ی علمی، به ثمر رساندن گل در یک ورزش، رسیدن به موفقیت به عنوان یک آهنگ‌ساز موفق، پزشک،‌ نویسنده، بازیگر، دانشمند، یا یک تاجر موفق یا هر چیز دیگری را که درنظر دارید به دست آورید، آن را بنویسید و به قدر کفایت در ارتباط با آن شرح دهید.

به تأکید توصیه می‌کنم که حتماً برای ثبت آرزوهاتان در زندگی وقتی را اختصاص دهید. چیزهای بزرگ، چیزهای کوچک، یا اینکه چه چیزی را امروز یا در این ماه یا در این سال می‌خواهید، هرچه را درنظر دارید در لیست خود بگنجانید و وقتی هرکدام را به دست آوردید آن را از لیست خط بزنید، یک روش ساده تقسیم لیست به زیرشاخه‌های زیر است:
– سلامت و جسم
– کار و شغل
– پول
– روابط
– آرزوهای شخصی
– لوازم مادی

و بعد چیزهایی را که می‌خواهید به زیر شاخه‌ها بیفزایید.

بعد از مشخص کردن خواسته‌هاتان، باید راه و روشی را مشخص کنید که مایل‌اید نیروی قدرشناسی در زندگی‌تان تغییر پدید آورد. بنابراین حالا شما برای آغاز ماجراجوییِ بسیار مهیج و جذاب خود آماده هستید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

چگونه با بدشانسی کنار بیاییم + گالری عکس از انواع بدشانسی‌ها!

کنار آمدن با بدشانسی یا شرایط ناگوار می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما چندین استراتژی وجود دارد که می‌تواند به ما برای کنار آمدن با این شرایط کمک کند:احساسات بعد رخداد را بپذیرید: طبیعی است که هنگام مواجهه با بدشانسی احساس ناامیدی،…

سازه‌های و کارهای مهندسی کارا، زیبا و شگفت‌آور از سراسر دنیا

ساختن سازه مهندسی مسلما فقط به معنی ساختن چیزی کارا نیست. بلکه باید زیبایی سازه و تباین آن با محیط اطراف و ابعاد انسانی و فرهنگی آن در نظر گرفته شود. در ضمن امکان توسعه آن در آینده مد نظر قرار گیرد و همچنین چه بهتر که دوست‌دار محیط زیست…

توهم کوتارد: آنهایی که تصور می‌کنند مدتهاست مرده‌اند!

«می‌اندیشم پس هستم»  Cogito, ergo sum با این حال همه کسانی که می‌اندیشند با این باور دکارت موافق نیستند.محتوای تفکر برخی از افراد مبتلا به یک اختلال عصبی روانپزشکی نادر، معروف به سندرم کوتارد، به جای اینکه به حس بودن منجر شود، به احساس…

حجم‌ها و مجسمه‌های زیبا ساخته شده با صفحات کتاب‌های قدیمی

ما انسان‌ها استفاد تخیل هستیم، اما در موارد معدودی این تخیل‌های خود را به صورت نقاشی یا حجم، زنده می‌کنیم و در معرض تماشای دیگران قرار می‌دهیم.اِما تیلور، هنرمند مقیم بریتانیا، این تجربه را در مجسمه‌هایی از جنس کتاب به صورت باورنکردنی…

چگونه ترانه Careless Whisper جورج مایکل موفق‌ترین موسیقی دوره حرفه‌ای او شد

برای پنجمین سال متوالی، ترانه‌ای که جورج مایکل در سال 1984 خوانده بود به عنوان آهنگ مورد علاقه بریتانیا انتخاب شد. این رتبه بندی بر اساس نظرسنجی Smooth Radio به دست آمد که بر اساس آن این ترانه 32000 رای به دست آورد. ترانه این سوپراستار فقید…

تصور واقعیت دگرگون به کمک میدجرنی – گالری عکس

تاریخ دگرگون یک ژانر جذاب است که به بررسی چگونگی تغییر مسیر تاریخ در صورت رخ دادن برخی رویداد‌های کلیدی به گونه‌ای متفاوت می‌پردازد.یک تغییر جزئی یا یک واگرایی عمده می‌تواند تخیل ما را به کار بیندازد تا آینده‌ای کاملا متفاوت که الان جزو…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
43 نظرات
 1. مانی می گوید

  حد اقل دو کتاب قبلی این نویسنده مزخرف بود!

  1. مهسا می گوید

   اگه به نوشته های این نویسنده اعتقاد ندارید پس کتاب هاش رو بهتره دنبال نکنید! چون همه براساس قانون جذب نوشته میشن و از ریشه های اون هستند
   موفق باشید…

  2. سارا می گوید

   معجزه شکرگزاری واقعا دوست داشتنی است .. من خودم اعتقاد شدیدی دارم و تمرینات 28 روز رو انجام دادم .. هر وفت که می‌بینم انرژی منفی میاد سمتم یا کتاب رو برمیدارم و انرژی میگیرم یا میام تو سایت و بارها و بارها مطالب مرتبط با شکرگزاری رو میخونم

 2. طه می گوید

  سلام، خیلی خوشحال شدم که این کتاب بصورت مجانی رو سایت شما منتشر میشه ولی ای کاش بصورت PDF اون رو قرار میدادین.
  باتشکر.

 3. محمد حسين می گوید

  حرکت نو و جالبیه
  از آقای دکتر و همچنین آقایان عسگری و وامقی کمال تشکر رو دارم

 4. مهسا می گوید

  عالییییییه؛ممنونم:)

 5. گفتگوی تنهایی می گوید

  گفتگویی متفاوت با چهره های دوست داشتنی مردم

  در برنامه گفتگوی تنهایی

  شبهای ماه مبارک رمضان

  ساعت 22

  شبکه 4 سیما

 6. سعید می گوید

  واقعا این حقیقتی هست که من بارها و بارها در زندگی خودم با تمام وجود درک کردم البته بیشتر عواقب ناشکری بود که تا همین الانش درگیرش هستم ….
  البته الان و این چند وقت بحث مرغ و قیمتش هست ؛ فکر کنم پارسال ناشکری کردیم به قیمت 3000 تومن مرغ می گفتیم گرون که حالا شده 7-8 تومن (:d) خلاصه اینم یه جور ناشکریه… حالا ترسم از اینه که اگر امسال قیمت اینه سال بعد قیمت چقدره …؟

  البته برای من جای سواله که چرا همیشه این افزایش قیمت ها مخصوصا مرغ دقیقت یک هفته قبل از شروع ماه رمضاه هست ….

  خلاصه؛ خدایا شکرت ….!!!

 7. فاطمه می گوید

  مرسی:)

 8. مصطفي می گوید

  با تشکر. من که لذت بردم.

 9. nas می گوید

  به کتابهایی که از عناوین “معجزه” ، “رمز” ، “کلید” و… استفاده می کنند با دید تردید نگاه کنید.

 10. آرش می گوید

  سلام
  خیلی ممنون از این طرح جالب.
  فقط هفته ای یک فصل خیلی کمه، درصورت امکان بیشترش کنین. آخه اینطوری که نمیشه تمرین هاش را انجام داد … .

  1. علی می گوید

   شما اگر کتاب را دوست دارید فکر نمی‌کنید بهتر است برای سپاسگزاری از مترجم و ناشر هم شده یک نسخه از آن را بخرید؟ 🙂 هم زودتر تمرین‌ها را انجام می‌دهید و نتایج شگفت‌انگیزش را لمس می‌کنید، هم کمک می‌کنید نشر این نوع مطالب و آموزه‌ها از لحاظ مالی سودبخش باشد.

 11. شهین می گوید

  ممنون از کار جالبتون. وقتی به چیزی اعتقاد داشته باشی و باور کنی حتما برات اتفاق می افته و برای من همین طور بوده. یه نیروی ماورایی هست که همیشه مواظبته ، همیشه همراهته اگه باورش داشته باشی باورت داره و اون قدرت خداست و شکرگزاری بخشی از این باور متقابله. تجربه ی من در این مورد همیشه لذت بخش بوده و همیشه مدیون و ممنون خدای بزرگ هستم.

 12. سپیده می گوید

  ممنونم ، برام دعا کنید به شکرگزاری واقعی برسم !

 13. مربم می گوید

  سلام.
  از ایده خوب و جدیدتون متشکرم.
  همون طور که نویسنده گفته شکرگذاری در عمل هست نه در گفتار.
  وقتی من از امکاناتی که در اختارم هست خوب استفاده کنم یا از وقتی که خداوند بهم اعطا کرده درست استفاده کنم و مثال هایی از این قبیل شکرگذاری در عمله.
  شکرگذاری،داشتن فکرهای خوب و مثبت،تصور کردن و رویا دیدن فقط و فقط باعث لذت و شامانی خودمون میشه و در جهان هم تاثیر می گذاره.
  پس بیاییم از همین لحظه یک قدم به جلو بگذاریم.

 14. نسرین می گوید

  ممنون ایده خوب و جالبی هست. استفاده کردم. بی نهایت سپاس.

 15. فرشاد می گوید

  و به راستى لقمان را حکمت دادیم که خدا را سپاس بگزار، و هر که سپاس بگزارد تنها براى خود سپاس میگزارد و هر کس کفران کند در حقیقت‏ خدا بینیاز ستوده است
  31:12

 16. zmaaboodi می گوید

  خیلی عالی بود خانم مجیدی
  ممنون از اینکه مدت زیادی رو به تایپ این مطالب اختصاص دادین
  یک سوال دارم
  اون کتاب 28 روزه چطوری گیر بیاریم ؟
  شما دارین ؟بذارین رو سایت اخه حس کردم خیلی ضروریه واسم
  ممنون

 17. zmaaboodi می گوید

  ببخشید اقای مجیدی 🙂

 18. علی می گوید

  «هرکس که اراده کرده تا بیشتر دریافت کند، به حد کفایت دریافت داشته است. هرکس که این‌گونه نخواسته است، داشته‌هایش از او بازگرفته خواهد شد.»

  باز هم ترجمۀ نادرست!
  این متن اصلی است:
  Whoever has will be given more, and he will have an abundance. Whoever does not have, even what he has will be taken from him.
  ترجمۀ درست این عبارت مشهور و مناقشه‌برانگیز انجیل:
  آن‌که دارد بیشتر به او ارزانی خواهد شد، و او به‌وفور خواهد داشت. آن‌که ندارد، حتی همان‌ هم که دارد از او گرفته خواهد شد.

 19. ستاره می گوید

  ممنون
  خیلی جالبه

 20. مهرداد می گوید

  سلام ،من به این رسیدم که هرچه افکارت باشه سرنوشتت می شود،باور کنید اگه ایمان به هرچی وداشته باشی به آن می رسی،از شما خواهش میکنم همیشه در زندگی مثبت اندیش باشید،همیشه انسان با تفکر و با تدبیری باشی.دوستون دارم

  1. آیدا سبزاندیش می گوید

   دوستان سلام
   من تمرینهای شکرگزاری رو شروع کردم و دو روز بعدش یک نتیجه ای دیدم باز ادامه دادم و خوشحال شدم اما یکهو همه چیز عوض شد و تموم رویاهام نقش بر اب شدند.از شمایی که اومدی اینجا و کامنت من رو میخونی خواهش میکنم چند ثانیه تو ذهنت منو دعا کن که مشکلم حل بشه.خیلی سختم شده خیلی.ممنونم

 21. عروس اسفند می گوید

  خیلی خوب بود واقعا خسته نباشید خدایا شکرت که بالاخره تونستم این کتابو بخونم

 22. محمد می گوید

  از دوستانی که دچار افسردگی هستند یا بد بین هستند یا دچار شک و تردید ویا اصلا خودشونو منطق گرا میدونن خواهش میکنم تو جایی که بحث بحث مثبت و امید بخشی است بدون هیج استدلال منطقی همینطور الکی نیان وسط یه چرند مزخرف منفی بپرونن که مثلا هر جا نام معجزه دیدین شک کنید و از این حرفا یه خورده که فکر کنید میبینید که حتما برای شما هم پیش اومده که ناخودآگاه یه چیز مثبتی تو ذهنتون اومده و بهش مثبت فکر کردین و براتون اتفاق مثبتی افتاده. این دقت نظر و زرنگیتونو جاهای دیگه خرج کنید که خیلی جاهای دیگه بدردتون میخوره یخورده به نظر دیگران احترام بذارید اونم زمانی که اطمینان کامل ندارید و یا احاطه و تسلط کافی به موضوع ندارید که الکی نظر میدید. من قصد اهانت ندارم و خودم هم آدم زود باور و مثبت اندیشی هم نیستم که خیلی ضربه هم خوردم ولی سعیمو میکنم که زود قضاوت نکنم و خودمو هم تغییر بدم چون مطمئنم که برام بهتره

 23. سپاسگزار می گوید

  خدار رو سپاسگزارم که این کتاب منتشر شد و به همه توصیه می کنم که این کتاب رو بخونند . چون بهت یاد می ده که چشماتونو باز کنید و این هم نعمتی که هیچ وقت نمی بینید را درک کنید
  من با خواندن و انجام تمرینات آن حس رضایت و آرامش دارم و امیدورام که این حس رو همیشه بتونم در زندگیم داشته باشم به واسطه شکرگزاری

 24. فاطمه می گوید

  بسیار سپاسگزارم . جالب وخواندنیست

 25. فاطمه می گوید

  بسیار عالی وخواندنی

 26. elahe می گوید

  سلام کتاب شفای زندگی ازخانوم لوییزهی هم فوق العادست مثل مجعزه می مونه ازمطالب خوبتون ممنون عالی

 27. مرجان فرامرزی می گوید

  از بابت مطالب بسیار ارزنده شما سپاسگزارم کتاب معجزه شکرگزاری به ما یاد میده که چطور از نعمات فوق العاده ای که داشتنش برامون عادی و روزمره شده سپاسگزاری کنیم

 28. مرجان می گوید

  کتاب کلید از آقای جک کنفیلد کتاب دیگری از همین قشره که مطالب آموزنده بسیاری داره و تمرین روزانه که خیلی جالبه از شما بسیار سپاسگزارم که این مطالب ارزنده رابرامون گذاشتین من خیلی دنبال این کتاب بودم

 29. apishi10 می گوید

  کتاب خیلی خوبیـه من هنوز کامل نخوندمش !
  راجبِ قانون جذب سخنرانیه دکتر فرهنگ هم فوق العادس – فایل صوتی این سخنرانی تو نت هست دانلود کنید 😉

 30. سمانه می گوید

  سپاسگذارم از مطالبتون که دراختیارمون قراردادید.

 31. ارنوش می گوید

  Merc kheili ali bud

 32. مریم می گوید

  من کتابه راز شکر گزاری را دارم و همه را پر کردم از مطالبتان ممنون.

 33. f می گوید

  besiyar zibast

 34. اسمان می گوید

  من این کتابو نخوندم ولی مطمینم صحبت کردن ، فکر کردن ،و عمل کردن به هر چیزی که در مورد ارامش ، مهربانی ، سپاسگذاری و قدر شناسی و خلاصه از خوبی باشه درست وبجاست

 35. شکیبا می گوید

  سلام یا تشکر وسپاس از شما من ایمان دارم که همانطود که خداوندبرای رحمت باران بادهای بشارت دهنده را میوزاند شکرگزاری قلبی نیز همان بادبشارت دهنده نعمت ورحمتی است که بدنبال دارد در غیر اینصورت زبان از شکر عاجز میماند .برای صحت ان امتحان کنید.

 36. افروز نجفی می گوید

  چطور میتونم عضو شوم?

 37. Maryam می گوید

  بسیار زیباست سپاس

 38. فاطمه می گوید

  سلام من یه آرزویی داشتم که شب و روز بهش فکر میکردم حتی براش نذر هم کرده بودم به قانون جذب و شکرگزاری و کائنات و این چیزا هم متصل شده بودم بلکه فرجی بشه همه چیزم داشت خوب پیش میرفت تا این که یهو همه چی از هم پکید ینی در داقع هیچی به هیچی پس این چیزایی که میگید کوووو؟؟؟؟؟؟؟ ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس چرا برا من اتفاق نمیفته؟؟؟؟؟ تو رو خدا راهنماییم کنین؟؟؟؟؟ تا نا امید نشدم بلکه یه روزنه ای پیدا شه بلکه منم مثه شما ها به آرزوم برسم

 39. Haniye می گوید

  من درگیر ١ رابطه ام ک ٣ سال و اندی طول کشیده اما مشکلاتی داریم ک ب هم نرسیدیم، دچار وسواس فکری و بدبینی هم هستم، هم میخوام ا این رابطه ازاد شمو تنها شم ک خودم باشمو و ازاد و خودمو طرفمو داغون نکنم بیش ا این هم دوست دارم تکلیفمون روشن بشه یا ازدواج کنیم یا جدایی. هر ٢ پاکیمو قابل اعتماد، واقعا تو منگنه موندم، با این حال شکرکزاری کنم؟ ک رابطمون خوب شه؟ یا صلاحه جدا شیم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.