کتاب معجزه شکرگزاری – قسمت سوم

17

کتاب معجزه شکرگزاری
نوشته «راندا برن»
مترجم: وامق عسکری
ویراستار: «غلامحسین سالمی»
نشر صدای معاصر

معجزه شکرگزاری

روز سوم : روابط صمیمانه
فرض کنید که اگر شما تنها انسان روی زمین بودید، تمایلی به انجام هیچ کاری نداشتید. چه لذتی داشت که انسان نقاشی‌ای بکشد که هیچ‌کس آن را نمی‌بیند؟ چه فایده‌ای دارد که شخصی یک قطعه موسیقی بسازد که کسی آن را نمی‌شنود. چه سودی خواهد داشت که کسی دست به اختراع چیزی بزند که برای کسی قابل استفاده نیست؟ چه فایده دارد که از جایی به جای دیگر برویم زیرا هرجا که برویم مانند همان جایی است که درآنیم. در این صورت هیچ شادی و سروری در زندگی نخواهد بود.

این ارتباط و تجربه‌ی شما در کنار دیگران است که به زندگی‌تان زیبایی، معنی و هدف می‌بخشد. به این خاطر ارتباط‌ها‌تان بیش از هر چیزی بر زندگیِ شما تأثیرگذار است. برای آنکه زندگیِ رؤیایی‌تان را داشته باشید، باید بدانید که ارتباط‌های شما چگونه بر روند زندگی‌تان تأثیر می‌گذارد و چگونه مهم‌ترین کانال‌هایی به شمار می‌آیند که از طریق شکرگزاری می‌توانند زندگیِ شما را به صورت عجیبی تغییر دهند و دیگرگون کنند.

اکنون علم، هوش حکیمان بزرگ دوران گذشته را تأیید می‌کند؛ مطالعات و پژوهش‌ها نشان می‌دهد کسانی که شکرگزاری را تمرین می‌کنند ارتباط‌های نزدیک‌تری دارند و بیشتر با خانواده و دوستان در ارتباط هستند ودیگران نسبت به آنها اشتیاق بیشتری نشان می‌دهند. براساس آمار به دست آمده از پژوهش‌ها، به ازای هریک شکایت و نارضایتی از دیگران که در ذهن پدید آید یا زبانی ابراز شود، ده موهبت یا نکته‌ی مثبت وجوددارد. اگر در برابر هر نارضایتی یاشکایت کمتر از ده نقطه‌ی مثبت وجود داشته باشد، آن رابطه با شکست مواجه می‌شود یا اگر رابطه ازدواج باشد به طلاق و جدایی می‌انجامد.

سپاسگزار بودن باعث شکل‌گیریِ روابط می‌شود. هنگامی که بار قدرشناسیِ خود را در روابط‌تان افزایش می‌دهید، آن‌گاه شما به گونه‌ای باورنکردنی، شادمانی و خوبی‌های بسیاری را از روابط‌تان نصیب خود می‌کنید. قدرشناسی نسبت به روابط‌تان تنها ارتباط شما را دیگرگون نمی‌کند بلکه خودتان را نیز تغییر می‌دهد. مهم نیست که اکنون طبیعت و مزاج شما چگونه است، شکرگزاری به شما صبر و شکیبایی و درک و دلسوزی و مهربانیِ بیشتری می‌بخشد تا آنجا که خودتان را نخواهید شناخت. ناراحتی‌ها و شکایت‌هایی که شما از روابط خود با دیگران داشتید همه از بین می‌رود زیرا هنگامی که شما به راستی قدرشناس دیگران هستید، آن گاه خواستار هیچ تغییر دیگری نسبت به آن فرد نخواهید بود. شما انتقاد نمی‌کنید، شکوه سرنمی‌دهید، آنها را سرزنش نمی‌کنید، چراکه به شدت نسبت به خوبی‌های آنها قدردان هستید. در حقیقت دیگر آنچه را که باعث آزارتان می‌شد نمی‌بینید.

«می‌توانیم بگوییم که تنها زمانی زنده‌ایم که متوجه گنج‌ها و سرمایه‌هامان هستیم.»
تورنتون وایلدر (1897 – 1975)
نویسنده و نمایشنامه نویس

واژه‌ها بسیار قدرتمند هستند، بنابراین هنگام ابراز شکایت درباره‌ی رفتار دیگران، در حقیقت به زندگیِ خودتان لطمه می‌زنید. براساس قانون جذب، هرآنچه که شما درخصوص دیگران می‌اندیشید یا می‌گویید، به شما بازمی‌گردد. به همین دلیل است که بزرگان به ما توصیه کرده‌اند که همیشه شکرگزار باشیم. آنها می‌دانند که برای دریافت هر چه بیشتر در زندگی‌تان، باید به خاطر وجود دیگران به همانگونه‌ای که هستند شکرگزار باشید.

چه اتفاقی می‌افتد اگر هر آدم نزدیک‌تان، به شما بگوید: «همین طور که هستی، عاشق‌ات هستم»، چه احساسی خواهیدداشت؟

تمرین امروز، سپاسگزار بودن است برای وجود دیگران به همان صورتی که هستند. حتی اگر همه‌ی جوانب روابط‌تان خوب باشد، با اجرای این تمرین بهتر و بهتر می‌شود. با هر نشانه‌ای که شما برای شکرگزار بودن در دیگران می‌بینید، درمی‌یابید که قدرشناسی، نیروی خارق‌العاده و شگفت‌انگیز خود را به شما ارایه می‌دهد و روابط‌تان قوی‌تر و راضی‌کننده‌تر و غنی‌تر از هر زمان دیگری خواهد شد.

سه تا از نزدیک‌ترین روابط‌تان را برگزینید تا به خاطرشان سپاسگزار باشید. ممکن است همسرتان، پسرتان یا پدرتان یا دوست‌تان، مادر بزرگ‌تان، عمو‌تان را انتخاب کنید. می‌توانید هر سه رابطه‌ای را برگزینید که برای شما مهم‌تر است، توجه داشته باشید که لازم است عکسی از آن شخص داشته باشید. این عکس می‌تواند تکی از شخص موردنظر یا عکس شما در کنار او باشد.

وقتی سه رابطه‌تان را برگزیدید و عکس‌های مربوطه را گردآوردید، آنگاه آماده‌‌ی به حرکت درآوردن نیروی قدرشناسی هستید. به آن چیزی بیندیشید که شما در ارتباط‌تان با هر کدام از این افراد برایش سپاسگزارید. چه چیزهایی‌ست که شما در ارتباط با این افراد دوست دارید؟ بهترین ویژگی‌های این افراد چیست؟ شما می‌توانید برای حوصله، تواناییِ گوش دادن، قضاوت خوب، هوش، خنده، چشمان و شوخ طبعی یا لبخند یا قلب مهربان آنها حس سپاسگزاری داشته باشید. می‌توانید برای آنچه که در کنار آن فرد از آن لذت می‌برید، سپاسگزار باشید. یا می‌توانید زمانی را به خاطر آورید که او از شما حمایت کرده و به شما اهمیت داده است.

بعد از آن زمانی را به تفکر درباره‌ی آن چیزی بپردازید که برای‌شان نسبت به دیگران حس قدرشناسی دارید، آنگاه عکس آنها را مقابل خود بگذارید و با استفاده از یک قلم و دفتر یا با استفاده از کامپیوترتان، پنج چیزی را انتخاب کنید که در ارتباط با این افراد بیشتر برای‌شان سپاسگزارید. در حالی که به عکس آن فرد می‌نگرید یک بار دیگر لیست‌تان را بازخوانی کنید و پس از هر بار کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید. لیست‌تان را براساس نام آن افراد بنویسید و بعد بنویسید برای چه سپاسگزارید.
—- از تو سپاسگزارم، به خاطر —- .

برای مثال (جان از تو سپاسگزارم، برای آنکه همیشه مرا می‌خندانی) یا (از تو سپاسگزارم مادر، برای آنکه در دوران دانشجویی از من حمایت کردی)

وقتی لیست خود را برای هر سه نفر به اتمام رساندید، این تمرین را ادامه دهید، لیست و عکس‌ها را جایی بگذارید که بیشتر وقت‌ها آنها را می‌بینید. هر وقت که عکس‌ها را دیدید از آن شخص با بر زبان آوردن کلمه‌ی سپاسگزارم تشکر کنید. برای مثال بگویید:
ازت سپاسگزارم، هایلی.

اگر در حال جابجایی هستید، عکس را توی کیف یا جیب‌تان بگذارید و سعی کنید که سه بار در روز به همان ترتیب گفته شده، از آنها تشکر کنید. حال می‌دانید که چگونه با نیروی سپاسگزاری، روابط‌تان را به رابطه‌ای صمیمانه تبدیل کنید. هرچند این کار جزء تمرین‌های این کتاب نیست، ولی شما با تکرار هر روزه‌ی این تمرین‌ها، می‌توانید روابط خود را به روابطی گرم تبدیل کنید. شما می‌توانید این تمرین را برای یک رابطه چند بار تکرار کنید. هر چقدر که برای چیزهای خوبی که در رابطه‌تان کشف می‌کنید سپاسگزارتر باشید، روابط به گونه‌ای معجزه وار تغییر می‌کند.

تمرین شماره 3
روابط صمیمانه
1- گام‌های یک تا سه از تمرین شماره‌ی یک را تکرار کنید، موهبت‌هاتان را بشمارید، بنویسید که چرا شکرگزارید. هریک از موارد نوشته شده را در لیست بخوانید و در پایان هر موهبت، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار تکرار کنید و تا آنجاکه می‌توانیدحس سپاسگزاری داشته باشید.
2- سه تا از نزدیکترین ارتباط‌هاتان را برگزینید و عکس فرد مورد نظرتان را جمع آوری کنید.
3- همانگونه که عکس را پیش‌رو گذاشته‌اید، پنج چیزی را که به خاطرشان از آن فرد سپاسگزارید در دفتر یا کامپیوتر خود بنویسید.
4- هر جمله را با کلمه‌ی سپاسگزارم شروع کنید و هر بار نام فرد موردنظر و آنچه راکه به خاطرش سپاسگزارید به طور خاص بر زبان آورید.
5- این سه عکس را به همراه خودداشته باشید و در جایی بگذاریدشان که اغلب بتوانید آنها را ببینید. دست کم سه بار به هر عکس نگاه کنید و با صاحب تصویر حرف بزنید و با گفتن کلمه‌ی سپاسگزارم و بیان نام آن شخص از او سپاسگزاری کنید. برای مثال بگویید، ازت سپاسگزارم هایلی.
6- پیش از آن که به خواب بروید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین رخدادهای امروزتان بگویید.

 


 

روز چهارم : سلامتی، هدیه‌ی زندگی

سلامتی بزرگترین ثروت است.
ویرژیل، شاعر روم باستان (19-70 پیش از میلاد)

سلامتی گرانبهاترین موهبت در زندگیِ انسان‌هاست و همواره سلامتیِ خود را بیش از هر چیز دیگری مهیا و تضمین شده می‌دانیم. برای بسیاری از ما، سلامتی‌مان تنها زمانی مهم است که آن را ازدست می‌دهیم. آنگاه به این واقعیت پی می‌بریم که بدون سلامتی، هیچ چیز نداریم.

یک ضرب‌المثل ایتالیایی هست که حقیقت را درباره‌ی سلامتیِ ما می‌گوید: «کسی که از سلامتی‌اش لذت می‌برد، ثروتمنداست. حتی اگر خودش آن را نداند.» در حالی که ما به ندرت به تندرستیِ خود می‌اندیشیم و درستیِ این جمله رادرنمی‌یابیم مگر آنکه به بیماریِ هرچند کمی مثل سرماخوردگی، یا آنفولانزا دچار شویم و در بستر بیفتیم. هنگامی که بیمار می‌شویم هیچ چیز جز بازیابیِ سلامت برای‌مان مهم نیست.

سلامتی هدیه‌ی زندگی‌ست؛ این چیزی است که به شما داده شده و هر روز به شما داده خواهد شد. علاوه بر هر کاری که برای سلامتیِ خود انجام می‌دهیم، باید برای داشتن چنین موهبتی شکرگزار باشیم، تا سلامتیِ بیشتری به دست آوریم.
به یاد داشته باشید:
«هرکس که برای سلامتی‌اش سپاسگزار باشد به او بیشتر داده خواهد شد و هرکس برای سلامتی‌اش سپاسگزار نباشد، سلامتی‌اش از وی بازپس گرفته می‌شود.»

شاید افرادی را بشناسید که شیوه‌ی سلامتی را در زندگی برگزیده‌اند ولی با این حال سلامتیِ خود را از دست داده‌اند. شکرگزار بودن در مقابل سلامتی‌یی که دریافت می‌کنید بسیار شورانگیز است. وقتی برای سلامتیِ خود شکرگزاری می‌کنید، شما نه تنها در حفظ سلامتیِ کنونی‌تان می‌کوشید بلکه در همان حال نیروی قدرشناسی را به کار می‌اندازید تا جریان سلامت را به سوی شما هدایت کند. همچنین درخواهید یافت که وضع سلامتی‌تان نیز بهتر می‌شود. دردهای کوچک، خال‌ها و لکه‌های پوستی، به صورتی باورنکردنی ناپدید می‌شوند و درمی‌یابید که انرژی و شادی و سرحالی و سرزندگی‌تان به شکل قابل توجهی افزایش می‌یابد.

آنگونه که در تمرین بعدی خواهیددید، با تمرین روزانه‌ی قدرشناسی برای سلامتی‌تان، نور چشم‌تان بیشتر می‌شود، شنوایی‌ و تمام احساسات و کارکرد تمامیِ اعضای بدن‌تان بهتر خواهدشد و همه‌ی این‌ها به گونه‌ای غیرمترقبه به سراغ‌تان می‌آید.

سپاسگزاری ، نوعی واکسن ضد زهرابه‌ها و ضد عفونت است.
جان هنری جووت (1923 – 1864)
کشیش و نویسنده

میزان شکرگزاریِ شما به خاطر سلامتی، مشخص کننده‌ی میزان بهبودی است که در سلامتی‌تان به صورت افزاینده‌ای دیده خواهد شد و به همان میزان که قدرشناس سلامتی‌تان نباشید، به همان میزان سلامتیِ خود را از دست می‌دهید. زندگی‌کردن با کاهش سلامتی یعنی آنکه یارایی، ‌انرژی و توان، سیستم ایمنی و تمام ساختارهای دیگر بدن و ذهن‌تان کاهیده می‌شود.

قدرشناس سلامتی بودن به شما یاری می‌دهد تا به خاطر شکرگزار بودن سلامت بیشتری دریافت کنید و در عین حال، فشار و نگرانی را از بدن و روان‌تان می‌زداید. پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که فشار و تنش‌های جسمی و روانی عامل اساسیِ بسیاری از بیماری‌هاست. همچنین نشان می‌دهدکه افراد قدرشناس سریع‌تر شفا می‌‌یابند و به تقریب 7 سال بیشتر زندگی می‌کنند.

میزان سلامتیِ فعلی‌تان مشخص کننده‌ی میزان شکرگزاریِ شما بوده است. اگر احساس سنگینی می‌کنید و در زندگی‌تان باید زحمت و مرارت زیادی متحمل شوید و یا اینکه احساس جوانتر بودن از سن خود را ندارید، آن‌گاه زندگیِ شما با سلامتیِ کم درگذر است. یکی از مهم‌ترین عوامل از دست دادن این احساس قدرت، به خاطر نبود شکرگزاری است. تمامیِ این‌ها باید تغییر یابد و این با استفاده از نیروی قدرشناسی میسر خواهد شد!

تمرین‌های این بخش، با خواندن پاراگراف‌هایی درباره‌ی سلامتیِ بدن‌تان شروع می‌شود که در ادامه می‌آید. وقتی جمله‌هایی را که به صورت سیاه در متن نوشته شده درباره‌ی هریک از اعضای بدن‌تان خواندید، چشمان‌تان را ببندید و این جمله‌ی نوشته شده به صورت سیاه را در ذهن‌تان تکرار کنید و تا آنجا که می‌توانید در ارتباط با آن عضو از بدن‌تان سپاسگزار باشید.

به یاد داشته باشید که وقتی به علت قدرشناسی‌تان فکر می‌کنید، آن‌گاه قدرشناسی را شدیدتر احساس خواهید کرد و هرچه احساس‌تان عمیق‌تر باشد آن‌گاه، نتایج جالب آن را سریع‌تر و بیشتر در سلامت‌تان خواهید دید.
به ران‌ها و پاهای خود بیندیشید. آنها وسیله‌ی اصلیِ جابجایی در زندگیِ شما هستند. به تمام کارهایی فکر کنید که با پاهاتان انجام می‌دهید: حفظ تعادل، نشستن، برخاستن و ایستادن، رفتن به حمام، رفتن به آشپزخانه برای نوشیدن آب و رفتن به سوی اتومبیل‌تان. پاها شما را به سوی مغازه‌ها، به خیابان‌ها، به فرودگاه و به سوی ساحل می‌برند. تواناییِ راه رفتن، به ما آزادیِ لذت بردن را از زندگی می‌دهد. پس بگویید: به خاطر پاهایم سپاسگزارم و به راستی از پاهاتان سپاسگزار باشید.

به بازوها و دست‌هاتان فکر کنید و اینکه در طول روز چندچیز را برمی‌دارید و توی دست‌تان نگه می‌دارید. دست‌ها مهم‌ترین وسیله‌ی شما در زندگی هستند و آنها در هر روز و بی‌وقفه مورد استفاده قرار می‌گیرند. دست‌ها این امکان را به شما می‌دهند که بنویسید، غذا بخورید، یک تلفن یا کامپیوتر را بگیرید، لباس بپوشید، به حمام بروید، اشیا را بردارید و نگه‌شان دارید و با آنها کارهای مختلف انجام بدهید. بدون استفاده از دست شما به دیگران وابسته می‌شوید بنابراین به خاطر دست‌ها، بازوها و انگشتان‌تان سپاسگزار باشید.

به حواس شگفت‌انگیزتان بیندیشید، حس چشایی به شما کمک می‌کند که در طول روز از خوردن و نوشیدن لذت ببرید. شما تجربه‌ی از دست دادن این حس را هنگام سرما خوردگی یا بیماری دارید، در چنین حالتی لذت حاصل از خوردن و نوشیدن بر شما حرام می‌شود. چون دیگر چشیدن مزه‌ی غذاها و نوشیدنی‌ها برای‌تان میسر نیست. پس برای داشتن این حس چشاییِ شگفت‌انگیز کلمه‌ی سپاسگزارم را بر زبان بیاورید.

حس بویاییِ خود را در نظر بگیرید، این حس به شما کمک می‌کند تا شمیم خوش زندگی را حس و تجربه کنید: بوی گل‌ها، عطرها و ادکلن‌ها، شام در حال پختن، آتش شعله‌ور در یک شب زمستانی، هوا در یک روز تابستانی، بوی چمن اصلاح شده و بوی زمین باران خورده. پس به خاطر حس بویاییِ خارق‌العاده‌تان بگویید: سپاسگزارم.

اگر حس لامسه نداشتید، هیچ‌وقت گرم را از سرد تشخیص نمی‌دادید، نرم را از تیز، یا سخت را از ظریف. شما هیچ‌گاه نمی‌توانستید اشیا را حس کنید و یا به صورت فیزیکی عشق را ابراز و یا دریافت کنید. حس لامسه به شما اجازه می‌دهد تا کسانی را که دوست‌شان می‌دارید در آغوش بگیرید و حس لمس دست دیگران یک حس ارزشمند در زندگی است. بنابراین برای حس لامسه‌ی ارزشمندتان بگویید سپاسگزارم.

به چشمان معجزه‌آساتان فکر کنید، که به شما اجازه می‌دهد تا چهره‌ی افرادی را ببینید که دوست‌شان دارید، کتاب و روزنامه و ایمیل بخوانید و به تماشای تلویزیون بنشینید و از دیدن مناظر زیبای طبیعت لذت ببرید و راه‌تان را در زندگی ببینید. برای مدت یک ساعت چشم‌بندی را روی چشمان‌تان ببندید و سعی کنید کارهایی را انجام دهید که به طور معمول انجام می‌دادید، در این حالت شما قدر چشمان‌تان را خواهیددانست. پس به خاطر چشم‌هاتان که به شما تواناییِ دیدن می‌بخشند، بگویید: سپاسگزارم.

به گوش‌هاتان بیندیشید، که به شما این توانایی را می‌بخشند تا صدای خودتان و یا دیگران را بشنوید و به این ترتیب شما می‌توانید با دیگران حرف بزنید. بدون گوش و حس شنوایی، شما نمی‌توانید از تلفن استفاده کنید و یا به موسیقی، رادیو و صدای عزیزان‌تان گوش دهید. حتی نمی‌توانید به هیچ صدایی در محیط اطراف‌تان گوش بسپارید. به خاطر گوش‌هاتان بگویید سپاسگزارم.

اما معجزه‌وارتر از هر حس یا سیستم، یا اندامی در بدن، قلب‌تان است. قلب‌تان زندگیِ هر ارگان دیگری را در بدن کنترل می‌کند و زندگی را در هر اندامی از بدن‌تان به جریان می‌اندازد. پس بگویید قلب سالم و قدرتمندم، از تو سپاسگزارم.
سپس، یک کارت یا کاغذ بردارید، و روی آن با حروف درشت بنویسید:
هدیه‌ی سلامتی مرا زنده نگه داشته است.

کارت را امروز با خودتان نگه دارید و جایی بگذاریدش که مطمئن باشید آن را می‌بینید. اگر میز کار دارید، آن را درست پیش روی خود قرار دهید. اگر راننده هستید آن را توی ماشین یا تریلی‌تان بگذارید که بتوانید همواره آن را ببینید، اگر بیشتر وقت‌ها در خانه هستید، آن را در محلی یا جایی بگذارید که وقتی برای شستن دستان‌تان می‌روید ببینیدش یا آن را در نزدیکیِ تلفن‌تان بگذارید. به هر حال آن را در محلی قراردهید که همیشه یادداشت‌هاتان را آنجا می‌گذارید.
امروز، در دست کم چهار موقعیت متفاوت، وقتی نوشته را می‌بینید آن را به آرامی بخوانید و تا آنجا که می‌توانید برای هدیه‌ی سلامتی‌تان قدرشناس باشید.

قدرشناس بودن به خاطر سلامتیِ حال حاضر‌تان برای حفظ آن بسیار واجب است، همچنین این اطمینان خاطر را به شما می‌بخشد که روند بهبود در سلامتی با افزایش انرژی و میل و رغبت شما به زندگی ادامه می‌یابد.
اگر شکرگزاری به همراه مراقبت‌های پزشکیِ معمولی باشد شاهد انقلابی در سلامتی خواهیم بود و این بهبود به مانند معجزه‌ای است که ما پیشتر هرگز ندیده‌ایم.

تمرین شماره 4
سلامتی، هدیه‌ی زندگی

1- گام‌های یک تا سه از تمرین شماره‌ی یک را تکرار کنید، موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و بعد از خواندن هر کدام از این موهبت‌ها علت قدرشناسی‌تان را نسبت به آن بنویسید و بعد لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید.
2- روی یک تکه کاغذ یا کارت، جمله‌ی زیر را با خط درشت بنویسید:
هدیه‌ی سلامتی مرا زنده نگه داشته است.
3- کارت یا کاغذتان را در جایی بگذارید که امروز بتوانید در ساعت‌های مختلف آن را ببینید.
4- در دست کم چهار موقعیت متفاوت، جمله را به آرامی و آرامش بخوانید و تا آنجاکه می‌توانید برای هدیه‌ی ارزشمند سلامتی‌تان احساس قدرشناسی داشته باشید.
5- امشب، پیش از به خواب رفتن، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برای‌تان رُخ داده بگویید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

محصولات باورنکردنی که اپل در آینده عرضه خواهد کرد (شوخی با اپل – گالری عکس)

رونمایی از اپل ویژن پرو با قیمت و پیچیدگی‌های خاص خودش باعث شد که دست طنزپردازان در شوخی با اپل بازتر شود.به راستی اگر اپل سال‌های بعد بخواهد در زمینه‌های متفاوت فعالیت کند آنها را چطور رونمایی خواهد کرد. چه توصیف‌هایی برای آنها ردیف…

یک عکاس از هوش مصنوعی برای تصور اینکه شخصیت‌ها و سلبریتی‌های تاریخی امروز چه شکلی می‌شدند، استفاده…

یک عکاس از هوش مصنوعی (AI) استفاده کرده است تا تصور کند شخصیت‌های تاریخی مانند آل کاپون، بنجامین فرانکلین و شارون تیت اگر امروز به دنیا می‌آمدند چه شکلی بودند.این عکاس به نام آلپر یسیلاتس که در استانبول ترکیه زندگی می‌کند، پرتره های فوق…

خودکشی دسته جمعی در دمین آلمان در پایان جنگ جهانی دوم

خودکشی دسته جمعی در دمین به رویداد غم‌انگیزی اشاره دارد که در پایان جنگ جهانی دوم در شهر دمین آلمان رخ داد. در اواخر‌آوریل و اوایل ماه مه 1945، هنگامی که نیرو‌های شوروی در حال پیشروی به سمت شهر بودند، بسیاری از ساکنان آن، از جمله زنان،…

این دانشجوی 18 ساله با هوش مصنوعی 19 شخصیت سیمپسون‌ها را به صورت شخصیت‌های واقعی درآورد!

برودی هالبروک دست به کار جالبی زده و جان تازه‌ای به شخصیت‌های محبوب سریال سیمپسون‌ها داده است. او در این مورد نوشته:«من از Midjourney برای تبدیل شخصیت‌های مورد علاقه‌‌ان از انیمیشن‌ها به قالب انسان استفاده کردم. البته برخی از اعضای…

این معماری‌های بسیار عجیب و در مواردی هراس‌انگیز دوران سوسیالیسم در روسیه و کشورهای اقماری آن

شوروی و سوسیالیست‌ها هم برای خود سبک معماری خاصی داشتند. در مواردی باشکوه، در مواردی خشن و در معدودی موارد مفهومی و زیبا.چیز جالب در آنها هدف ساخت آنها بود: بزرگداشت مبارزات میهنی و پیشرفت‌هایی که در سایه دولت‌های چپ به دست آمده بودند.…

و باز هم قسمت دیگری از عکس‌های کمتر دیده شده تاریخی – گالری عکس

این عکس‌هایی که تحت عنوان عکس‌های کمتردیده شده درج میشوند، باز هم عکس‌های خوش‌شانس تاریخی هستند. لابد صدها برابر آنها عکس وجود دارد که اصلا فیلم آنها برای همیشه گم شده و خراب شده یا در آرشیو مجلات و روزنامه‌ها با تصور بی کیفیت بودن یا در…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
17 نظرات
 1. بهار می گوید

  خیلی مطلب جالبی بود ممنون. حتی خوندنشم احساس خوبی به آدم میده.
  من وقتی خوندمش لبخند روی لبهام اومد.
  بازم یه عالمه ممنون

 2. maryam می گوید

  mamnum babat in post

  manzur az 10 nokteye mosbat chist?

  1. زهرا می گوید

   ینی موهبت هاتون رو بشمارید
   خانواده
   سلامتی
   دوستان
   مادر
   پدر
   شغل
   تحصیلالت و …
   روزی 10 تا به لیست بیفزایید

 3. یاسمین می گوید

  میخواستم ازتون برای این کتاب تشکر کنم، خیلی استفاده کردم.

 4. فاطمه بابایی می گوید

  خیلی عالی بود واقعا لذت بردم ممنونم

 5. مصطفی می گوید

  از مطالب قشنگتون ممنونم واز خداوند به خاطر این مطلبها سپاسگزارم

 6. شیدا می گوید

  ‏‎ ‎خیلی عالی بود مرسی!

 7. ميلاد می گوید

  از راهاندازی این سایت از صمیم قلب تشکر میکنم و از شما سپاسگزارم

 8. سعیده می گوید

  خدایا از تو ممنونم

  وارد شدن به این سایت
  و خوندن این مطالب
  و سخاوت شما که این کتاب رو در اختیار ما گذاشتید
  هزار بار شکر داره .
  از شما ممنونم

 9. sharareh می گوید

  az matalebe jalebeton kheily kheily motshakeram khondane in mataleb zendegie man ra be tore ajibi taghir dad

 10. مريم می گوید

  فوق العادس.ازتون تشکر میکنم.

 11. Mahsa می گوید

  من امروز روز سوم تمرینات هستم و حداقل چیزی که انجام این تمرینات در من داشته حال خوب و امیدی هستش که به من دست داده.از خدا از نویسنده و مترجم کتاب و از شما که کتاب رو در دسترس ما قرار دادید سپاسگزارم .

 12. مليحه می گوید

  سلام خیلى خوشحالم که انسان هاى خوب زیادند ومتاسفم که کمتر با انها در ارتباطیم متشکرم اول از دوستم بتول که چنین کتاب را بمن معرفى کرد وتمرین گروهى را بمن پیشنهاد کرد بعد از اقاى دکتر مجیدى که مطالب را روى سایت گذاشته همه کسانى که انرا به فارسى برگردانده اند ونویسنده کتاب وخدا یگانه سپاسگزارم سپاسگزارم سپاسگزارم در ضمن گروه ما حدود ۵٠نفر است ودعا خیر میکنیم براى همه دست اندر کاراى ن نجات انسانیت

 13. فاطمه می گوید

  سلام. از سایت عالی شما و گذاشتن این کتاب عالی بینهایت ممنونم.من شروع کردم.و حس خوبی گرفتم.سپاسگزارم سپاسگزارم سپاسگزارم

 14. Maryam می گوید

  Az shoma va matalebe khoobetoon mamnoon hastam

 15. هما صفری می گوید

  واقعا سپاسگزارم به خاطر این همه لطف و مطالب زیبایی که در اختیار ما میگذارید . دست شوهر من به بیماری مایکو باکتری که نادرترین نوع بیماری پوستی است دچار شده یعنی اگر شکر گزار باشم عفونت دستش خوب میشه ….. برام دعا کنید

 16. Kaenat می گوید

  اوففففففففففففففففففففففففففف

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.