کتاب معجزه شکرگزاری – قسمت چهارم

11

کتاب معجزه شکرگزاری
نوشته «راندا برن»
مترجم: وامق عسکری
ویراستار: «غلامحسین سالمی»
نشر صدای معاصر

 معجزه‌ی شکرگزاری,

روز پنجم :
ثروت، پاداش شکرگزاری

شکرگزاری ثروت است و شکایت، فقر.
کریستین ساینس هیمنال

اگر در زندگیِ شما کمبود پول وجود دارد، دقت کنید که نگرانی و حسادت، رشک و ناامیدی، دلسردی، شک و ترس دربارهٔ پول، هیچ‌گاه برای شما پول بیشتر نمی‌آورد زیرا این احساسات از کمبود حس قدرشناسی برای پولی ناشی می‌شود که اکنون دارید. شکایت کردن راجع به پول، بحث کردن دربارهٔ پول، سرخورده شدن در ارتباط با پول، نق زدن دربارهٔ قیمت چیزی نشانه‌های شکرگزاری نیست، بنابراین وضعیت پولی در زندگیِ شما نه تنها بهتر نخواهد شد، بلکه بدتر هم می‌شود.

فرقی نمی‌کند که موقعیت فعلیِ شما چه باشد، اندیشیدن به اینکه شما پول کافی ندارید، در واقع نتیجهٔ نبودِ قدرشناسی نسبت به پولی است که در حال حاضر دارید. شما می‌بایست موقعیت فعلیِ خود را فراموش کنید و در عوض نسبت به پولی که الان دارید احساس شادی و شادمانی داشته باشید. بدین صورت پول شما به صورت، خارق‌العاده‌ای افزایش خواهد یافت.

«هر کس برای پولی که به او داده شده است احساس شکرگزاری داشته باشد، به او بیشتر داده خواهد شد. هرکس که شکرگزار پولی نباشد که اکنون به او داده شده است، آنچه را که امروز دارد و پیش‌تر به او داده شده نیز از او باز پس گرفته خواهد شد.»

شکرگزاری آن هم زمانی که پول کمی دارید، برای برخی افراد احساس چالش برانگیزی است، ولی هنگامی که متوجه شوید تا زمانی که شکرگزار نباشید، هیچ تغییری پدید نمی‌آید، به شکرگزار بودن متقاعد خواهید شد.
برای افراد زیادی، پول مسئله‌ای فریبنده است. به ویژه وقتی که پول کافی ندارند، بنابراین، دو گام برای رسیدن به پول مورد نیاز وجود دارد. بسیار مهم است که شما تمرین را با دقت در ابتدای روز مطالعه کنید، چراکه می‌باید تمرین پول را در طول روز اجرا کرد.

چند لحظه بنشینید و به دوران کودکیِ خود بیندیشید، در آن دوران شما پولی نداشتید. هر چیزی را به یاد می‌آورید که پول آن برای شما پرداخت شده بود، با تمام وجودتان احساس شکرگزاری کنید.کلمهٔ سپاسگزارم را بر زبان بیاورید.
– آیا همیشه غذای کافی برای خوردن داشتید؟
– آیا در خانه زندگی می‌کردید؟
– آیا طیِ چند سال تحت تعلیم و تربیت بودید؟
– هر روز چگونه به مدرسه می‌رفتید؟ کتاب‌های مدرسه را داشتید؟ تغذیهٔ مناسب داشتید؟ آیا چیزهای لازم را برای تحصیل داشتید؟
– آیا در دوران کودکی به تعطیلات می‌رفتید؟
– جذاب‌ترین هدیهٔ تولدی که در دوران کودکی گرفتید چه چیزی بود؟
– آیا دوچرخه، اسباب بازی یا حیوانات خانگی داشتید؟
– آیا وقتی که به سرعت در حال رشد بودید در تمام مراحل رشد، لباس مناسب داشتید؟
– آیا به سینما می‌رفتید؟ ورزش می‌کردید؟ آیا می‌توانستید سرگرمی‌هاتان را دنبال کنید؟
– آیا به هنگام بیماری، به دکتر می‌رفتید و می‌توانستید داروهاتان را تهیه کنید؟
– آیا به دندانپزشکی می‌رفتید؟
– آیا اشیاء مورد نیاز روزانه‌تان را مثل مسواک، خمیردندان، صابون، یا شامپو داشتید؟
– آیا با ماشین به مسافرت می‌رفتید؟
– آیا تلویزیون تماشا می‌کردید؟ می‌توانستید تلفن بزنید؟ می‌توانستید چراغ و لوازم برقی داشته باشید یا آب مصرف کنید؟

تمام این لوازم مستلزم صرف هزینه است و شما بسیاری از آن‌ها را داشتید، بی آنکه پولی بپردازید! وقتی به خاطرات کودکی یا نوجوانیتان مراجعه می‌کنید، در می‌یابید که چه لوازم و امکانات گران‌قیمتی داشتید. برای هر مورد از این امکانات با تمام وجود شاکر باشید. چرا که وقتی خالصانه نسبت به داشته‌هاتان در گذشته احساس شکر دارید، پول و داراییِ شما به صورت معجزه‌آسا افزایش می‌یابد. این افزایش با قانون جهانی تضمین شده است.

در ادامهٔ تمرین، یک قبض یا یک صورتحساب کم مبلغ را بردارید و بر روی آن یک یادداشت بگذارید:
برای تمام پولی که در طول زندگی‌ام به من داده شده است، سپاسگزارم.

قبض کم مبلغ را توی کیف پول یا جیبتان بگذارید. دست کم یک بار صبح و یک بار بعدازظهر، آن را بیرون بیاورید و در دستتان بگیرید. جمله‌هایی را که نوشته‌اید بخوانید و برای پول فراوانی که درزندگی به شما داده شده احساس شکرگزاریِ بسیاری داشته باشید. هر چقدر این حس شما خالصانه‌تر باشد، تغییرات معجزه‌آسا در مسائل پولیِ زندگیِ شما با شتاب به وقوع می‌پیوندد.

شما هیچ‌گاه نخواهید فهمید چه زمانی پولتان افزایش می‌یابد ولی خواهید دید که شرایط به گونه‌ای پیش خواهد رفت که پولتان فزونی می‌گیرد. پولی را به دست خواهید آورد که نخواهید فهمید چگونه به شما می‌رسد، به صورت غیرمنتظره چکی به دست شما می‌رسد، تخفیف شامل حالتان می‌شود، لوازمی به دستتان می‌رسد که باید برایشان پول می‌پرداختید.
بعد از امروز، قبض یا صورتحساب‌تان را در محلی بگذارید که هر روز آن را ببینید و برای پول فراوانی که به شما داده شده، سپاسگزار باشید. هیچ‌گاه فراموش نکنید، هر چه قدر بیشتر به قبضتان نگاه کنید و برای پول زیادی که به شما داده شده سپاسگزار باشید، معجزهٔ بیشتری در زندگی‌تان پدیدار خواهد شد. فراوانیِ شکر نسبت به پول، پول فراوانی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

اگر شما در موقعیتی قرار می‌گیرید که می‌خواهید نسبت به چیزی که به پول مربوط است اعتراض کنید، چه اعتراض زبانی باشد یا اعتراض فکری، آن‌گاه از خودتان بپرسید: آیا می‌خواهم و آمادگیِ آن را دارم که هزینهٔ این اعتراض را هم بپردازم؟ چرا که همین یک اعتراض جریان پولی را کُند یا متوقف می‌کند.

از امروز به بعد، به خودتان قول دهید که هرگاه پولی به دستتان می‌رسد، حتی اگر حقوق و در ازای کارتان باشد یا تخفیف یا بازپرداخت پول یا چیزی که کسی به شما می‌دهد و بابتش پولی خرج شده، احساس شکرگزاری داشته باشید. هر کدام از این موارد یعنی که شما پولی دریافت کرده‌اید، هرکدام از این موارد به شما این فرصت را می‌دهد که نیروی شکرگزاری را برای افزایش پولتان به کار گیرید و بیشتر برای پولی که دریافت می‌کنید سپاسگزار شوید.

تمرین شماره 5
ثروت، پاداش شکرگزاری
1- گام‌های یک تا سه را از تمرین شمارهٔ یک تکرار کنید، موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و پس از خواندن هرکدام از این موهبت‌ها علت قدرشناسیتان را نسبت به آن بنویسید، سپس لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید.
2- بنشینید و چند دقیقه به دوران کودکیتان فکر کنید و به آن چیزهایی بیندیشید که در آن دوران برای شما بدون پرداخت هزینه مهیا شده بود.
3- وقتی یک خاطره را به یاد می‌آورید که در آن پولی برای شما خرج شده است، واژهٔ سپاسگزارم را از صمیم قلب بگویید.
4- یک قبض کم مبلغ را بردارید و روی آن یک یادداشت بچسبانید که در آن یادداشت با حروف بزرگ نوشته‌اید: برای پولی که در تمام زندگی به من داده شده است، سپاسگزارم!
5- امروز قبضتان را با خودتان حمل کنید، و دست کم یک بار صبح و یک بار بعد از ظهر، یا به هر تعداد بار که می‌خواهید، قبضتان را در دست بگیرید و آن را بخوانید و به شدت برای پول فراوانی که به شما داده شده است، احساس شکر و سپاسگزاری کنید.
6- از امروز به بعد قبضتان را در جایی پیش چشم بگذارید که هر روز آن را ببینید و پیوسته شکرگزار بودنتان را نسبت به پول زیادی که به شما داده شده، یادآوری کند.
7- پیش از آنکه به خواب بروید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمهٔ سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقاتی که در طول روز برای شما رُخ داده بر زبان بیاورید.


روز ششم :
راز پیشرفت کارها

اگر شما هر فعالیتی، هر هنری، هر مهارتی و هر نظم و ترتیبی را که بر آن تسلط دارید تا آنجا که امکان دارد به پیش ببرید و تا مرزهایی به جلو برانیدشان که پیش‌تر به آن نرسیده بودند، آنگاه آنها را به سرزمین معجزه رهنمون شده‌اید.
تام رابین (1936-) نویسنده

چگونه امکان دارد کسی که در فقر مطلق به دنیا آمده، بی‌هیچ چیزی زندگی را شروع کند و با تحصیلات بسیار کمی که دارد، رئیس جمهور یا فرد مشهوری شود یا یک امپراتوری را بناگذارد و به یکی از ثروتمندان جهان بدل شود؟ و چگونه است که دو نفر که کاری را با هم شروع می‌کنند، یکی‌شان به موفقیت‌های بزرگ دست می‌یابد، حال آنکه دیگری به رغم تلاشی که برای دستیابی به موفقیت به خرج می‌دهد، به نتیجهٔ مهمی دست پیدا نمی‌کند. رابط و حلقهٔ گم شده در دست‌یابی به موفقیت، قدرشناسی است، چرا که براساس قانون جذب، شما باید برای آنچه که دارید سپاسگزار باشید تا موفقیت را جذب کنید. بنابراین بدون قدرشناسی، داشتن موفقیت دایمی غیرممکن است.

برای دستیابی به موفقیت یا رسیدن به چیزهای خوب در کار یا شغل‌تان مانند فرصت‌ها، ترفیع، پول، ایده‌های درخشان، و تشویق باید برای کار یا شغل‌تان سپاسگزار باشید. شما هرچه قدر قدرشناس باشید، فرصت بیشتری برای قدرشناس بودن، به شما داده خواهد شد. بنابراین برای افزایش هر چیزی در زندگی‌تان باید برای چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید.

هرکسی که برای کارش سپاسگزار باشد، بیشتر به او داده خواهد شد و آن کس که سپاسگزار نباشد، هر آنچه که دارد از او بازپس گرفته خواهد شد.

هنگامی که شما برای کارتان سپاسگزار باشید، به صورت خودکار به کارتان توجه بیشتری خواهید کرد و هنگامی که به کارتان توجه بیشتری نشان می‌دهید، پول و موفقیت بیشتری نصیب شما می‌شود. اگر برای کار خود سپاسگزار نباشید، به صورت خودکار به کارتان توجه کمتری نشان خواهید داد. هنگامی که توجه کمتری به خرج می‌دهید، درآمد کمتری خواهید داشت و در نتیجه در کارتان شاد نخواهید بود و تلاش زیادی نخواهید کرد و کارتان متوقف می‌شود و در نهایت وضع بدتر خواهد شد و کار خود را از دست می‌دهید.

به خاطر داشته باشید آنان که قدرشناس نیستند، هر آنچه که داشته باشند از آنها گرفته خواهد شد.

مقدار قدرشناسی‌یی که به شما عرضه می‌شود دقیقاً متناسب با آن مقدار قدرشناسی‌یی است که شما عرضه می‌دارید. پس در حقیقت خودتان میزان دریافتی‌تان را با میزانی که ارایه می‌دهید، کنترل می‌کنید.

اگر شما بازرگان باشید، ارزش تجارت‌تان براساس شکرگزاری‌تان افزایش یا کاهش می‌یابد. هرچه که نسبت به تجارت‌تان، مشتریان و کارمندان‌تان سپاسگزارتر باشید، تجارت‌تان بیشتر دچار تحول و گسترش می‌شود. زمانی که بازرگانان به جای سپاسگزاری از ادامهٔ کارشان ابراز نگرانی می‌کنند، در کارشان با مشکل روبرو خواهند شد.
اگر شما فرزندانی دارید و کارتان مراقبت از آنها و مدیریت منزل‌تان است، دنبال دلیلی بگردید تا نسبت به وضعیت زندگیِ خود شکرگزار باشید. وضعیت فعلیِ شما یک بار در طول عمرتان اتفاق می‌افتد و هنگامی‌که برای این موقعیت شکرگزار باشید، حمایت بیشتر و لحظات زیباتر و شادیِ فزون‌تری در زندگی‌تان به دست خواهید آورد.

شما باید عاشق کارتان باشید، هرچه که باشد و برای رفتن سَرِ کار اشتیاق نشان دهید. اگر نسبت به کار فعلیِ خود چنین احساسی نداشته باشید، یا اگر این کارِ رویاییِ شما نیست، راه رسیدن به کار موردنظرتان شکرگزاری نسبت به کار فعلی‌تان است.

تصور کنید که شما یک مدیر نامرئی دارید که کارش ثبت افکار و احساسات شما نسبت به کار فعلی‌تان است. فرض کنید که امروز هر جا که می‌روید مدیرتان در حالی که یک کاغذ و قلم هم در دست‌اش دارد، به دنبال‌تان می‌آید. هر بار که شما دلیلی برای سپاسگزار بودن از کارتان پیدا می‌کنید، مدیرتان آن را در دفتر یادداشت ثبت می‌کند. شما باید با پیدا کردن موارد و دلایل بسیار برای سپاسگزاری، مدیرتان را وادارید که در پایان روز لیست بسیار بزرگی از شکرگزاری‌هاتان را به شما ارائه دهد. هرچه لیست بلندتر باشد، مدیرتان می‌تواند نیروی بیشتری را به سوی پول شما، موفقیت کاری، فرصت‌ها، لذت‌ها و احساس رضایت شما جلب بکند.

به تمام چیزهایی بیندیشید که در ذهن خود به خاطر آنها نسبت به کارتان احساس سپاسگزاری دارید. برای شروع، به این حقیقت فکر کنید که شما بیکار نیستید! به این بیندیشید که در حال حاضر چند نفر به دنبال کار می‌گردند و حاضرند برای استخدام شدن دست به هر کاری بزنند. به ابزارهای صرفه‌جویی در وقت بیندیشید مانند تلفن و چاپگر و کامپیوتر و اینترنت که شما از آنها استفاده می‌کنید. به افرادی فکر کنید که با آنها کار می‌کنید و با آن‌ها رفاقت دارید. به افرادی که کارتان را ساده‌تر می‌کنند مثل منشی‌ها، دستیارها، نظافتچی‌ها … به لحظاتی بیندیشید که حقوق‌تان را دریافت می‌کنید و به جلوه‌های دل‌انگیز کارتان بیندیشید.مدیر نامرئی را وادارید تا هر بار که شما برای موردی دربارهٔ کارتان احساس سپاسگزاری می‌کنید، مورد را ثبت کند. به این ترتیب که:
من برای —- بسیار سپاسگزارم.هر اندازه که مدیرتان احساس شما را عمیق‌تر تشخیص دهد، سریع‌تر باعث راهیابیِ نیروی مثبت در زندگیِ شما می‌شود و زندگی‌تان موفقیت‌آمیزتر خواهد شد. ممکن است آن قدر نسبت به وضعیت‌تان در یک روز سپاسگزار شوید که تغییراتی شگرف و سریع متوجه وضعیت کنونیِ شما شود. اتفاقات خوشایند، به گونهٔ تصادفی رُخ نمی‌دهد. بی‌تردید نیروی شکرگزاری در کار است.اگر این تمرین به روزی برخورد می‌کند که شما به هر علت سرِ کار حاضر نیستید، تمرین روز بعد را اجرا کنید و این تمرین را در اولین روزی انجام دهید که سرِ کارتان بازگشتید.

تمرین شماره 6
راز پیشرفت کارها

1- گام‌های یک تا سه از تمرین شمارهٔ یک را تکرار کنید، موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و پس از خواندن هر کدام از این موهبت‌ها علت قدرشناسی‌تان را نسبت به آن بنویسید و بعد لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید.
2- امروز، زمانی که سرِ کار هستید، تصور کنید که یک مدیر نامریی دارید که همه جا به دنبال‌تان می‌آید و هر وقت که شما نسبت به چیزی احساس سپاسگزاری کردید، یادداشت برمی‌دارد. تمرین امروزتان این است که تا آنجا که می‌توانید به دنبال چیزهایی باشید که نسبت به آنها احساس سپاسگزاری دارید.
3- مدیرتان را وادارید تا هر بار که احساس قدرشناسی به شما دست می‌دهد، یادداشتی به این ترتیب بنویسید: من به خاطر —- بسیار سپاسگزارم و تا آنجا که می‌توانید احساس شکرگزاری داشته باشید.
4- پیش از خوابیدن افکارتان را متمرکز کنید و کلمهٔ سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برای‌تان رُخ داده بگویید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

نحوه تماشای فیلم ها و سریال های تلویزیونی مارول به ترتیب درست – یک فهرست جالب

خب، اول اصلا باید پاسخ بدهیم که چرا ممکن است کسی از فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مارول لذت ببرد و عاشق‌شان باشد.من خودم اصلا دوست‌دار این فیلم‌ها نیستم. ولی خب مگر من عاشق ژانرهایی از سای فای نیستم و از اینکه بقیه این دنیاها را درک…

اولم، یکی از عجیب‌ترین جانداران روی زمین – شبیه جنین نارس یا موجودات سری فیلم‌های بیگانگان

جانداری به نام Proteus anguinus که همچنین به عنوان اولم olm شناخته می‌شود، گونه‌ای سمندر است که بومی آب‌های زیرزمینی آلپ در جنوب شرقی اروپا است. این جاندار از معدود مهره‌داران غارنشین است و به دلیل شکل سر و دست‌ها  رنگ سفید مایل به صورتی و…

جالب و گاهی خنده‌دار: آدم‌هایی که خیلی شبیه تابلو یک آگهی کنارشان هستند!

گاهی شباهت آدم‌ها به هم عجیب به نظر می‌رسند. حالا در نظر بگیرید که کاملا تصادفی اشخاصی در کنار تابلویی یا آگهی دیواری ایستاده باشند و چهره آنها به یکی از شخصیت‌های تابلو یا آگهی شباعت زیادی داشته باشد یا اصلا فرد افزونه‌ای برای مفهوم تبلیغ…

عکس‌های قدیمی از یخ‌فروش‌های آمریکایی

یخ‌فروش‌ها در دوران قدیم اهمیت زیادی داشتند. قبل از رواج یخچال‌های مدرن، زندگی بدون آنها مختل می‌شد.عکس‌های این نوشته نگاهی اجمالی به دوران گذشته می‌اندازند، زمانی که صدای یخ‌فروش‌ها و شکستن بلوک‌های یخی در خیابان‌ها طنین‌انداز می‌شد.…

هوش مصنوعی کودکی بازیگران سریال فرندز Friends را بازسازی کرد!

هوش مصنوعی این روزها کارهای عجیب و غریبی می‌کند و حالا به یاری آن چهره کودکی بازیگران سریال فرندز Friends بازسازی شده است. این فناوری عجیب و غریب، نسخه‌های کودکی شش بازیگر معروف را ایجاد کرده.صفحه فیس بوک the_ai_dreams این کار را کرده،…

عکس‌های جالبی که مردم را در «گوگل مپ» به راستی شگفت‌زده کرده است!

گوگل مپ راه خوبی است برای آشنایی با شهرهای نام‌آشنا و یا دورافتاده‌ترین نقاط جهان. اما هر از چند گاهی در گوگل مپ، عکس‌هایی پیدا می‌شود که توجیه‌شان دشوار است یا بسیار خنده‌دار و جالب هستند.این پست مجموعه‌ای است از این عکس‌ها:دورهمی…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت وازلین ساج / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو / مجتمع فنی تهران /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
11 نظرات
 1. حمید توکلی کرمانی می گوید

  سایت فعالی در همین زمینه وجود دارد به اسم جی۵ لاین

  http://g5line.com

 2. علی می گوید

  عاااالی بود جااان من زودتر سری جدید رو بذارید

  ممنون از زحماتتون

 3. علی می گوید

  ۴- یک قبض کم مبلغ را بردارید و روی آن یک یادداشت بچسبانید که در آن یادداشت با حروف بزرگ نوشته‌اید: برای پولی که در تمام زندگی به من داده شده است، سپاسگزارم!

  نویسنده از «قبض کم‌مبلغ» صحبت نکرده!
  Take a dollar bill or other small bill…
  یعنی: یک اسکناس یک دلاری یا اسکناس کم‌مبلغ دیگر…

  متاسفم که این خطاها و نارسایی‌ها را در متن ترجمۀ ویراسته می‌بینم. عنوان این فصل هم «پول جادویی» است. دلیلی داشته که نویسنده Magic Money را عنوان این فصل از کتابش انتخاب کرده. ترجمۀ عنوان فصل‌ها به سلیقۀ خود، و متفاوت با آن‌چه نویسنده نوشته، فکر نمی‌کنم کمک به کتاب کند. مترجم باید کتاب را عینا ترجمه کند (و عینا ترجمه کردن، با ترجمۀ تحت‌اللفظی فرق دارد)؛ اما هر جا نظری و تحلیلی دارد، در پی‌نوشت یا به‌نوعی که مشخص شود نظر اوست و نه نظر نویسنده، دیدگاه‌هایش را عنوان کند.

  1. انسیه می گوید

   بهتر نیست به جای دقت به جزییات کوچیک به اصل مطلب که احساس و انرژی مثبته توجه کنیم؟
   این کتاب عالیه و عالی تر هم میشه اگه کتاب قدرت رو هم بزارین

   1. بافتنی پوشانا می گوید

    انسیه جان.این اتفاقا خیلی اساسی بود و من وقتی متن رو خوندم رفتم تو فکر چون یک قبض یا صورت حساب نقطه مقابل یک چک یا اسکناس هست .قبض پولیه که از دست دادیم و اسکناس پولیه که به دست آوردیم.در فنگ شویی هم باید قبوض رو دور از دیدرس بذارین.نه اینکه هر روز نگاش کنیم.پس این کاملا موضوع مهمیه.و البته ممنون از مدیر سایت به خاطر اینکه این مطالب رو گذاشتن و ممنون به خاطر دوستمون که ترجمه درست رو قرار دادن و باعث اصلاح متن شدن.

  2. سارا می گوید

   بیل در اینگلیسی به معنی قبض هست و فکر میکنم که درست ترجمه شده

 4. شیدا می گوید

  ‏‎ ‎من از روز هفتم به بعدو پیدا نمیکنم چرا؟؟؟؟؟

 5. ميلاد می گوید

  عالی بود سپاسگزارم

 6. bita می گوید

  خیلی ممنون ازسایت بینظیرتون این معجزه واقعاکارمیکنه

 7. مریم می گوید

  با سلام و تشکر ویژه از لطف و مرحمتتان
  از خداموند سپاسگزارم که با شما آشنا شدم
  این خود موهبتی دیگر از سوی خدا برای من بود
  پایدار و سربلند باشید

 8. هادی می گوید

  «و لئن شکرتم لَاَزیدنکم ولئن کفرتم اِنّ عذابی لشدید»4

  اگر واقعا سپاس گزاری کنید البته نعمت شما را افزون خواهم کرد و اگر ناسپاسی کنید عذاب من بسیار سخت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5