معرفی 9 کتاب- بوی ماه مهر

13

ماه مهر دیگری آمده است، مهر که می‌گویم یاد کتابفروشی‌ها و لوازم‌التحریرفروشی‌ها می‌افتم، بوی کاغذ، بوی تراشه‌های مداد، همهمه در خیابان‌های منتهی به مدارس. مهر برای ما باید تداعی‌کننده «کتاب» هم باشد، اما در این روزها شاید تنها چیزی که به خاطر ما نیاید «کتاب» است. توصیه همیشگی «یک پزشک» به شما این است که در دشوارترین روزها هم «کتاب» را از یاد نبرید، حتی اگر خودتان وقت خواندن کتاب را ندارید، کتاب هدیه بدهید و قرض بگیرید!

به خاطر خراب شدن اسکنرم متأسفانه کیفیت کاورهای کتاب‌های اندکی پایین است، چون مجبور شدم با دوربین آی‌پد از آنها عکس بردارم. خدا کند که بخت خرید یک اسکنر نوی ترجیحا A3 برایم پیش آید!

1- خوشی‌های زندگی: این رمان را سامرست موآم نوشته است، در مورد موآم پیشتر از این در «یک پزشک» برایتان نوشته بودم.

کتاب خوشی‌های زندگی هنگامی که نخستین چاپش در 1930 به بازار آمد، توفانی از بحث و جدل برپا کرد. رمان، طنزی شیطنت‌آمیز درباره محافل ادبی آن زمان هماره با تأکید ژرف بر آزادی‌های فردی در لندن میان دو جنگ است، موآم به  یاری طنز نیشدار و حالت غنایی در این رمان هنگامی که از نیکبختی ادوارد دریفیلد در کنار همسر خارق‌العاده‌اش رزی سخن می‌گوید، خواننده به خوبی معنای این «نیکبختی» را درمی‌یابد. رزی که او را جذاب‌ترین شخصیت زن در ادبیات سده بیستم و همانند شخصیت مالی بلوم در اولیس جویس می‌دانند به آلوری کی‌یر نویسنده جوان جویای نام این افتخار را می‌دهد که زندگینامه رسمی ادوارد دریفلید را همچون داستانی پرفروش بنویسد …

 خوشی‌های زندگی

این کتاب را نیکونشر با ترجمه زهرا تابشیان در 267 صفحه با بهای ده هزار تومان به بازار کتاب فرستاده است.

موآم خوشی‌های زندگی را بهترین رمان خود می‌دانست. عنوان اصلی کتاب Cakes and Ale است.

2- این اتولی که من می‌گم: این کتاب سال پیش منتشر شده و من به صورت اتفاقی آن را در یک کتابفروشی آنلاین (کتابفروشی آدینه) دیدم و سفارش دادم. این کتاب را عباس حسینی تألیف کرده است. این کتاب اثری است ارزشمند و در عین حال سرگرم‌کننده برای کسانی که می‌خواهند با تاریخچه خودرو در این ایران آشنا شوند. این کتاب پر از عکس‌ها و اسناد جالب است.

این اتولی که من می‌گم

با مرور برخی از عناوین فصل‌های کتاب شاید شما بهتر پی ببرید که با چه کتابی سر و کار دارید:

– ماشین دودی
– اولین مالیات بر وسایل نقلیه
– اولین مکانیک‌ها و اتوموبیل‌چی‌های ایران
– ورود اولین کامیون به ایران
– ادبیات اتولی!
– اولین پمپ بنزین تهران
– اولین اتوموبیل آتش‌نشانی
– اواین راننده زن ایرانی

اگر می‌خواهید به دوستی هدیه‌ای ارزان بدهید و از سلیقه کتابی‌اش مطئن نیستید، به نظرم این کتاب، انتخاب مناسبی باشد، چون کمتر کسی ممکن است از این کتاب بدش بیاید.

این کتاب را نشر نامک با قیمت 10 هزار تومان منتشر کرده است.

3- قبضه قدرت: قبضه قدرت نخستین رمان چسلاو میلوش -نویسنده لهستانی- روایت لحظه‌ای بحرانی است در تاریخ قرن بیستم اروپا، روایت حوادث سال 1944، زمانی که فرمانروایی نازی‌ها بر اروپا در حال فروپاسی است و ارتش سرخ شتابزده در تعقیب دشمن، لهستان را درمی‌نوردد، تا خود را به برلین برساند.

نخستین چاپ کتاب در 1953 به زبان فرانسه ترجمه شد و جایزه ادبی اروپا را به خود اختصاص داد، با در نظر گرفتن این واقعیت که بیش از 60 سال از رویدادهای کتاب گذشته است و با اینکه رمان سیاسی، ژانری ادبی است که خیلی زود مُهر تاریخ می‌خورد و کهنه می‌شود، قبضه قدرت هنوز خواندنی است و باید آن را یکی از دستاوردهای بزرگ نویسنده‌اش دانست.

قبضه قدرت

چسلاو میلوش در 1980 به افتخار دریافت جایزه ادبی نوبل نائل آمد.

این کتاب را نشر نی منتشر با ترجمه خانم روشن وزیری منتشر کرده است، چیز برجسته و متمایز در این کتاب که باید الگوی سایر مترجمان ما هم قرا بگیرد، پیشگفتاری است عالمانه تألیف مترجم کتاب.

متأسفانه در اغلب کتاب‌های ترجمه‌ای، مترجم هیچ زحمتی برای نوشتن یک پیشگفتار در مورد نویسنده، اهمیت کتاب، حال و هوای کتاب و حواشی آن به خود نمی‌دهد، اما معدود مترجمانی هم هستند که به خود زحمت این کار را می‌دهند.

4- تراژدی مردم: این کتاب یک کتاب حجیم دوجلدی است، بدون در نظر گرفتن نمایه این کتاب بیش از 1200 صفحه دارد، نویسنده این کتاب «اوراندو فایجس» با نوشتن آن دست به کار بزرگی زده است و یک ربع قرن از زندگی مردم روسیه را که منجر به انقلاب 1917 روسیه و تثبیت آن شد را به صورت مشروح توضیح داده است.

این کتاب را نشر نی با ترجمه احمد علیقلیان منتشر کرده است. قیمت دوره دو جلدی این کتاب 18 هزار تومان است.

 تراژدی مردم

بریده‌ای از فصل آخر کتاب:

گورکی در سال 1922 به رومن رولان می‌نویسد:
« گمان نمی‌کنم که در قرن بیستم چیزی به اسم “مردم خیانت‌دیده” وجود داشته باشد. موضوع “مردم خیانت‌دیده” چیزی جز یک افسانه نیست. حتی در افریقا فقط ملت‌هایی وجود دارد که هنوز سازماندهی‌ نشده و بنابراین به لحاظ سیاسی فاقد قدرت هستند.»

دیدگاه گورکی در در مورد اتقلاب روسیه منکر می‌شد که انقلاب به مردم خیانت کرده باشد. تراژدی انقلاب آنها در میراث عقب‌ماندگی فرهنگی خودشان نهفته بود، نه در تبهکاری عده‌ای بلشویک «بیگانه».

آنان نه قربانیان انقلاب که قهرمانان تراژدی‌شان بودند. شاید در پایان قرن بیستم، این درسی دردناک برای مردم روسیه باشد. هفتاد سال ظلم کمونیست‌ها چه بسا به آنان حق داده باشد که خود را قربانی آن بدانند. اما آینده روسیه به عنوان کشوری دموکراتیک تا اندازه زیادی در گرو این است که روس‌ها تا کجا می‌توانند با تاریخ اخیر خود رو‌به‌رو شوند و این می‌بایست با درک این نکته همراه باشد که نظام شوروی، هر اندازه هم که بر مردم ظلم کرده باشد، در خاک روسیه رویید.

ضعف فرهنگ دموکراتیک روسیه موجب ریشه دواندن بلشویسم شد. میراث تاریخ روسیه، قرن‌ها سرف‌داری و حکومت خودکامگان باعث شده بود که مردم عادی ناتوان و منفعل باشند -ضرب‌المثلی روسی می‌گوید: «و مردم ساکت ماندند.»- و بیشتر تاریخ روسیه را می‌توان بر این اساس شرح داد. مسلما این تراژدی مردم بود اما تراژدی‌ای که خودشان به پدید آمدنش کمک کردند. مردم روسیه در دام استبداد تاریخ خودشان گرفتار آمدند.

5- صلح: ایتالیا، روزهای جنگ جهانی دو، سه سرباز آمریکایی در صعودی مرگبار از دامنه یک کوه بالا می‌روند و با سرما دست و پنجه نرم می‌کنند. به تازگی گروهبانشان با خونسردی زن جوانی را کشته است، هر کدامشان تصمیم‌های اخلاقی سختی پیش رو دارند و با حالتی از ترس و آشفتگی، نه در بدن‌هایشان که انسانیت‌شان را به سمت مرزها می‌رانند.

صلح

این اثر یازدهمین رمان ریچارد باوش است. از او هفت داستان کوتاه هم منتشر شده است. آثار او در نشریان نیویورکر، ماهنامه آتلانتیک، اسکوآیر، جی گیو، هارپرز مگزین و دیگر نشریات به چاپ رسیده و داستان‌هایش در بهترین مجموعه داستان‌‌ها گنجانده شده است.

در سال 2006، باوش جایزه پن-مالاموند را برای داستان‌های کوتاهش دریافت کرد. همچنین جایزه ادبی صلح دیتون را در سال 2009، بری همین رمان دریافت کرده است. او رئیس انجمن نویسندگان جنوبی است و در ممفیس زندگی می‌کند.

این رمان را انتشارات افسون خیال با ترجمه حسین کاظمی در 187 صفحه به بهای 6700 تومان منتشر کرده است.

6- اعضای یک پیکر: این رمان نوشته پی‌یر بوالو و توماس نارسژاک است، رمان در ژانر طنز سیاه است و نویسندگانش سوژه نوشتن آن را بعد از اولین عمل جراحی پیوند قلب توسط پرفسور برنار پیدا کردند.

اعضای یک پیکر

انتشارات جهان کتاب این کتاب را با ترجمه عباس آگاهی در 174 صفحه به بهای 5500 تومان وارد بازار کتاب کرده است.

6- امپراتوری هالیوود، مروری بر زندگی خالقان یهودی سینما: این کتاب را نیل گابلر -نویسنده و مورخ فرهنگی و منتقد سینما- نوشته است. نشر عابد این کتاب را با کیقیت چاپی خوب و متمایز با ترجمه الهام شوشتری‌زاده در 586 صفحه با بهای 10 هزار تومان منتشر کرده است.

امپراتوری هالیوود, مروری بر زندگی خالقان یهودی سینما

ما بارها نام استودیوها و شرکت‌های معرفو فیلمسازی مثل پارامونت، یونیورسال، مترو گلدوین میر، برادران وارنر و کلمبیا به گوشمان خورده است، ده‌ها فیلم دیدنی از آنها دیده‌ایم و در خاطرمان ثبت شده است، اما این شرکت‌ها و استودیوها چگونه به وجود آمدند و چه کسانی مؤسس آنها بودند؟

این کتاب پاسخی است مفصل به این سؤال ما.

7- تاریخچه تکوین روانپزشکی نوین در ایران: این کتاب خواندنی را دکتر هاراطون داویدیان نوشته است،  دکتر داودیان یکی از اسطوره‌های روانپزشکی ایران بود، ایشان در سال 1303 در تهران به دنیا آمد و در سال 1388 درگذشت.

تاریخچه تکوین روانپزشکی نوین در ایران

استاد هاراطون داویدیان دوم اسفند ماه سال 1303 در تهران به دنیا آمد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه به ترتیب در دبستان کوشش و کالج البرز وارد دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و در سال 1327 از دانشکده مزبور فارغ التحصیل شد . پس از طی دوره دکتری پزشکی و گذراندن خدمت نظام وظیفه، در یازدهم مرداد ماه سال 1329 به دستیاری بخش جدید التاسیس بیماری‌های روانی، وابسته به دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران انتخاب شد و خدمات دانشگاهی خود را از آن تاریخ آغاز کرد.

در سال 1334 با کسب موفقیت در امتحانات انتخاب رئیس درمانگاهی بیماری های روانی، به منظور ادامه تحصیل عازم لندن شد و در سال 1337 دیپلم تخصصی بیماری‌های روانی را از دانشگاه لندن (D.P.M) دریافت کرد. ایشان پس از بازگشت به میهن و شروع خدمات دانشگاهی، مدارج مختلف آموزش، دانشیاری، تصدی بخش و ریاست بخش روانی را یکی پس از دیگری طی کرد و در سال 1347 مقام استادی رشته بیماری‌های روانی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران را کسب نمود. آقای دکتر داویدیان در سال 1370 پس از 42 سال خدمت دانشگاهی به افتخار بازنشستگی نائل آمد. افزون بر این، متجاوز از یکصد مقاله به زبان فارسی و انگلیسی در مجلات معتبر داخلی و خارجی منتشر نموده، که بیشتر آنها نتایج بررسی‌ها و مطالعات ایشان درباره جنبه‌های فرهنگی روانپزشکی است.

دانشگاه تهران  تا سال 1329 فاقد بخش بیماری‌های روانی بود. بخش مزبور در آن سال به کوشش شادروان مرحوم دکترحسین رضاعی یگانه استاد این رشته، در بیمارستان امام خمینی (هزارتختخوابی آن زمان) تأسیس ودر سال بعد، یعنی در سال1330 به محل فعلی منتقل و به نام بیمارستان روزبه نام گذاری شد. به این ترتیب، آقای دکتر داویدیان نخستین دستیار رشته بیماری‌های روانی محسوب می‌شود.

خواندن این کتاب نه‌تنها برای پزشکان و روانپزشکان مفید است، بلکه می‌تواند برای کسانی که به تاریخ و گذشته فرهنگی و اجتماعی ایران علاقه‌مند هستد، هم سودمند باشد. این کتاب را انتشارات ارجمند در 514 صفحه با بهای 12900 تومان منتشر کرده است.

8– دخترها در جنگ: یک مجموعه داستان کوتاه خوب است که توسط ناهیده هاشمی ترجمه شده‌اند. این کتاب را نشر آموت در 334 صفحه با بهای 11 هزار تومان منتشر کرده است. در این کتاب آثاری از نویسندگان بزرگی از چمله ایزابل آلنده، اُ هنری، مارکز، جیمز جویس، تولستوی و گی دو موپاسان را می‌توانید بخوانید.

دخترها در جنگ

9– عصر ماشین‌های معنوی: این کتاب البته کتاب تازه‌ای نیست، اما من دو سه ماه پیش تهیه‌اش کردم. کتاب عصر ماشین‌های معنوی، چشم‌اندازی شگفت‌انگیز و خردمندانه از آینده بشر در هزاره سوم میلادی را از سوی یکی از مخترعان برجسته معاصر ایالات متحد آمریکا عرضه می‌کند.

ری کورزویل در این کتاب با بیانی شیوا، دانشی عمیق و نثری طنزآمیز به پرسش‌های مربوط به چگونگی حیات بشر در ارتباط با رایانه‌ها، ابداع هوش مصنوعی و امکان پیشی گرفتن این هوش از هوش انسان، چشم‌انداز ظهور عصری را در تاریخ بشر به تصویر می‌کشد که از آن در بسیاری از محدودیت‌های کنونی انسان‌ها دیگر افسانه‌ای بیش نخواهد بود.

عصر ماشین‌های معنوی

این کتاب را نشر پیکان منتشر کرده است.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / موتور کولر آبی / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
13 نظرات
 1. مانتیک می گوید

  دست ما کوتاه و خرما بر نخیل

 2. محمد می گوید

  بالاخره پست معرفی کتاب هم در اومد… بهترین پست هاتونه دکتر هر چند زیادی متنوع شده اما همیشه کتابهای عالی ای توش پیدا می شه… ممنون :دی

 3. مهدی می گوید

  خیلی ممنون از پست های معرفی کتاب
  شخصا احترام زیادی برای این بخش قائل هستم اما یک نکته
  خیلی خوب میشد یه خط مطالعاتی رو هم با خواننده ها طی میکردید
  عموما کتاب های معرفی شده خیلی متوع هستند و این خودش خیلی خوبه اما ایراد هم داره قطعا.
  به عنوان پیشنهاد اگر سیر مطالعاتی پیرامون تاریخ یکی از تمدن ها رو پی گیری کنید به نظر من هم خواننده پی گیر تر میشه هم این که منفعت بیش تری از کتاب خونی حاصل جمع میشه و هم کتاب های متوعی از رمان گرفته تا تاریخ کلاسیک و طنز راجع به یه تمدن پیدا میشه.
  مثلا اناتومی شوروی سابق(خیلی هم کتاب راجع بهش معرفی شده تو همین وبلاگ) یا رنسانس یا اصلا همین تمدن اسلامی خودمون بین قرن 2 تا 7 خیلی جذاب میشه.
  باز هم میگم اصلا از تنوع کتاب ها کم نمیشه در این صورت فقط کتاب ها پیرامون یک پروژه معرفی بشن راجع به موضوعات پیشنهادی بالا هم تراژدی هست هم رمان تاریخی هست هم انواع کتاب های طنزآمیز پیدا میشه هم صرف تاریخ کلاسیک.

 4. Rewan Soleimani می گوید

  سلام
  آقای مجیدی اینجا کتابای خوبی معرفی میشه ! منتها دسترسی ما به این کتابها خیلی هم آسون نیست چون تو شهرستان زندگی می کنیم و تا اونجایی که من گشتم نتونستم گیر بیارم!! شما اگه لطف کنید و فروشگاه های آنلاینی که این کتابها رو دارن معرفی کنی خیلی خوب میشه!! با تشکر از شما دوست عزیز!!

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   فروشگاه جیحون و آدینه این کتاب‌ها را دارند و مشکلی از این لحاظ نیست.

 5. زهره می گوید

  من تازه با این سایت جالب و مفید آشنا شدم و دنبال کتاب هایی میگردم که تاریخی باشند درباره تاریخ ایران و جهان و اونقدر جذابیت داشته باشند که بتونن یه نفر که اهل مطالعه نیست رو هم جذب کنند مثلا خداوند الموت برای من بسیار جذاب و مفید بود… اگه بتونین راهنماییم کنین ممنون میشم.

 6. محسن می گوید

  سلام جناب مجیدی. چرا در سالروز فوت اسطوره، مطلبی ننوشتید؟

 7. مرسده می گوید

  نمیشه چنین پست هایی رو خوند و تشکر نکرد. یک دنیا ممنون.
  خبری از کتاب مامور 6 نیست،نه؟ جلد سوم تریلوژی تام راب اسمیت

 8. حامد می گوید

  نمیدونم فایده خواندن کتاب چیست؟
  کلی وقت باید حروم کنی تا کلی مطلب رو که اکثرا نویسنده تو آب ریخته تا حجم کتابش بالا بره رو باید بخونی.
  بنظرم هیچ کتابی بیشتر از یک صفحه نکته بدرد بخور بیشتر ندارد.
  بقیش اتلاف کامل وقت است. کاش چکیده کتابها رو آخرش میزاشتن آدم میخوند همه چیزو سریع میگرفت.
  یکی بیاد 5 دلیل بدرد بخور برای خوندن کتاب بیاره تا شاید منم علاقمند بشم.
  مرسی

  1. میهمان می گوید

   سلام. بد نیست عبارات زیر را در گوگل جستجو کنید
   why we should study history
   why we should study philosophy
   why we should study science
   …………………………………..
   این در رابطه با موضوعاتی است که شاید در نگاه اول خواندن مطلب درباره آنها بی فایده به نظر برسد. همین که جوینده هستید و چرایی یک مطلب را جویا می شوید نشان از تفکر صحیح شماست. اما گاهی اوقات، لذت حاصل از مطالعه یک رمان، هیچ دلیلی نمی طلبد.

  2. محمد قاسمیان می گوید

   سوال جالبی را مطرح کردید
   قبلش باید گفت، با این اوضاع گرانی کاغذ، … کم کم کتابی پیدا نمی شه که خواسته باشیم راجع به مطالعه صحبت کنیم.
   در عین حال، خواندن و مطالعه کتاب، می تواند با اهداف مختلف انجام شود. یکی به صرف لذتی که از مطالعه می برد، مطالعه می کند، یکی به خاطر یادگیری مطلبی خاص مطالعه می کند، یکی برای موفقیت در کار و تخصصش مطالعه می کند، یکی می خواهد تجربه اش را با دانش روز همراه کند کند، بعضی اوقات هم هدف نهایی مطالعه، تصمیم گیری بهتر است.
   به هر حال اگر انسان را موجودی معقول بدانیم، به این نتیجه می رسیم که برای هر کاری که انجام می دهد، یک نیت و هدف خاصی را دنبال می کند. به هنگام مطالعه هر آنچه که در محدوده هنر می‌گنجد، در آن خواندن به قصد لذت غلبه دارد. در خواندن شعر، داستان، نمایشنامه، طنز، فیلمنامه و مواردی از این گروه، «لذت» حضور فعال دارد. چون زندگی بدون لذت، عاری از لطف و بی‌روح است، خواندن به قصد لذت نیز می‌تواند بخشی از فعالیتهای انسانی در پی کسب لذت را به خود اختصاص دهد.
   البته طبق اصول مربوط به سلسله مراتب نیازها باید گفت: تا نیازهای جسمانی، نیازهای امنیتی و نیازهای اجتماعی برآورده نشود، نیازهای هنری و لذّت‌آفرین بروز نمی‌کند. به عنوان نمونه، کتاب خواندن در کشورهای پیشرفته، یک مساله کاملا روتین و حل شده است. چون نیازهای اولیه آنها رفع شده است. اما شاید در ایران، به دلیل رفع نشدن نیازهای فوق، کمتر به مقوله مطالعه و کتابخوانی توجه شود. شاید بهتر باشد سوال را به این صورت هم طرح کرد. در شرایط امروز ایران، مطالعه برای رفع کدام گروه از نیازهای اقتصادی، امنیتی و اجتماعی و فرهنگی اولویت دارد؟
   فارغ از بحث‏های بالا، می دانیم هر انسانی برای تداوم موفقیت‌آمیز زندگی روزانه خود به مجموعه‌ای از مهارتها نیاز دارد. هر چه جوامع پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر شوند، بر مجموعه مهارتهای مورد نیاز برای گذران عادی زندگی روزانه نیز افزوده خواهد شد. دستیابی به این مهارتها در گذشته با شاگردی میسر می‌شد و در این دوران با دانش‌آموزی و دانشجویی (البته این به معنای صرف دانشگاه رفتن نیست، بلکه به معنای جوینده دانش بودن است) میسر می‌شود. در این گفتار هر خواندنی که ایجاد و تقویت مهارتها را مدًنظر دارد خواندن به قصد یادگیری نامیده می‌شود
   در گذشته‌ای نه چندان دور، انسانها هر آنچه را برای زندگی می‌دانستند از طریق شاگردی فرامی‌گرفتند و نیازی به خواندن برای یادگیری نداشتند، اما با ورود به قرن هفده و هیجده و بخصوص قرن نوزده و بیست، بهره‌گیری از آموزش از فعالیتی تفننی به فعالیتی تأمین‌کننده حقوق اولیه انسانها، تبدیل شده است و به درستی انسان بی‌سواد (بی‌سواد در معنی تابعی و سواد با تأکید بر ابعاد اجتماعی و فرهنگی) به حداقل اقتصاد، امنیت و حقوق اجتماعی خود دست نمی‌یابد
   سومین نوع خواندن، خوانده به قصد بهتر تصمیم‌گرفتن و بهتر عمل کردن است. زندگی در جوامع امروزی جاده یک‌طرفه و یک‌سویه‌ای نیست. که بتوان سر را پایین انداخت و بی‌خطر به آن ادامه داد
   اگر اغراق نباشد تقریباً برای هرگونه فعالیت و اقدامی گزینشهای متفاوتی وجود دارد و انسان کنونی ناچار است از بین گزینه‌های متفاوت، مناسبترین، مطلوبترین، کم‌خطرترین یا پرثمرترین آنها را برگزیند. نکته‌ای که در این دوران بر آن تأکید می‌شود آن است که همیشه این امکان وجود دارد که افزون بر گزینه‌های شناخته شده، گزینه‌ای ناشناخته اما مناسبتر وجود داشته باشد
   برای مطالعه کامل این مقاله می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید
   http://www.aqlibrary.ir/index.php?module=TWArticles&func=printPubArticles&did=1369
   در پایان، اگر نگاهی به شرکت‏های پیشرفته دنیا داشته باشید همه به نوعی کتاب را به صورت محصولات و کالاهای فرهنگی عرضه می کنند و سوای سودآوری‏های اقتصادی آن، به ضرورت این جزء مهم در جامعه اطلاعاتی امروز، اعتقاد کامل دارند و نظر مشتریانشان در این رابطه، برایشان مورد احترام است، چه اپل(ePUB)، چه گوگل (Google Books-apk)، چه آمازون(Kindle)، …
   لینک زیر هم شاید جالب باشد
   http://www.mrjavadi.com/detail.asp?id=161
   موفق باشید

 9. عباس حسینی می گوید

  سلام
  جناب آقای مجیدی
  از حسن نظر جنابعالی سپاسگزارم.

 10. jeld می گوید

  از نوشته ها و سایت شما استفاده کردم.
  این بخش رو در لینک هایی که به کتاب ها در سایتم میگذارم وصل کردم.
  اگه معرفی و خلاصه هر کتاب تو یک صفحه مجزا بیاد هم لینک دادنش بهتره و هم سریعتر توسط کاربرا پیدا می شه.
  خوشحال می شم به سایت من هم سری بزنید: jeld.blogsky.com
  متشکرم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.