معرفی کتاب: قلاب ماهیگیری پدربزرگ

32

خب، پس از مدتی وقفه این فرصت ایجاد شده که بخش معرفی کتاب «یک پزشک» فعال شود، با این حساب خرداد پرکتابی خواهیم داشت.

برنامه‌ام این بود که برای این بخش اسپانسری پیدا کنم، اما گویا کسی به محبوبیت پست‌های فرهنگی اعتمادی ندارد، بنابراین با توفیقی اجباری و وارسته از تجاری شدن، با سبکی وارسته‌تر می‌توانم با فراغ بال آن طور که دلم می‌خواهد، کتاب معرفی کنم.

اما به عنوان مقدمه می‌خواستم از زاویه دیگری به رکورد بازار کتاب نگاه کنم و این بار از ناشران و مترجمان و نویسندگان و توزیع‌کنندگان کتاب گلایه کنم که در بخش «تبلیغ» و رسانه‌ای کردن کتاب‌ها به خوبی نقش را ایفا نمی‌کنند.

به عنوان کسی که همیشه اخبار تازه‌های کتاب را دنبال می‌کنم، خیلی جسته و گریخته متوجه تازه‌های نشر می‌شوم، سایت‌های فروش کتاب آنلاین فاقد توضیحی خاصی برای معرفی کتاب‌ها هستند، به جز چند انتشاراتی بقیه سایت قابل اعتنایی ندارند و حتی خود کتاب‌ها هم فاقد مقدمه‌ای هستند که در آن در مورد کتاب، زندگینامه نویسنده و حال و هوای کتاب‌ توضیح داده شده باشد.

من مدتی است که بسیاری از کتاب‌هایم را به صورت آنلاین می‌خرم، و باید بگویم در بسیاری از موارد با چاشنی شانس و اقبال است که کتاب‌های خوب را پیدا می‌کنم.

به گمانم در شرایطی که می‌شود برای رکود بازار کتاب هزار دلیل آورد، شایسته نیست که از کارهایی که می‌شود دست‌کم برای خاموش نشدن شمع لرزان کتاب در تندباد روزگار انجام داد، خودداری کرد.

یکی از این کارها راه انداختن سایت‌ها و وبلاگ‌های پربار معرفی کتاب توسط نویسندگان، مترجمان و ناشران و تغییراتی در سایت‌های فروش کتاب است. همین کار ممکن است شمارگان چاپ کتاب‌ها را از چندصد نسخه کنونی به عدد امیدوارکننده‌تری سوق دهد.

می‌دانید گاهی به چه چیز فکر می‌کنم؟! اینکه به نظر می‌رسد جز نویسنده و مترجم، گاهی هیچ کس دیگری، حتی آن منتقدی که کتاب را در روزنامه معرفی می‌کند، کتاب را نمی‌خواهند و حتی ورق هم نمی‌زند! که اگر جز این بود، شاهد نقدها و معرفی‌های شورانگیزتر و درج بریده‌هایی از کتاب بودیم که شوق همگانی برای کتاب را برمی‌انگیختند.

در این میان ما وبلاگ‌نویس‌ها ما مقصریم، جامعه ما در حال حاضر بیشتر به روح نیاز دارد و القای ارزش، و درست در این شرایط نمی‌دانم ما چطور به خود اجازه می‌دهیم که مدام ذوق‌کنان از گجت‌هایی بنویسیم که تهیه‌شان حتی برای خود ما گاهی دور از دسترس می‌نماید.

اشتباه نکنید، نوشتن از فناوری کاری ارزشمند است، اما سکوت و ننوشتن از زندگی و روزمره‌ها و آنچه که می‌تواند ایجادکننده تغییر در متن جامعه باشد، اشتباه است.

پست‌های فرهنگی و متفاوت خواننده ندارند و بازدیدکننده نمی‌آورند؟ درست است!

حقیقت آن است که ما آنقدر به خواندن (بهتر است بگویم اسکن کردن سریع) مطالب پوسته‌ای در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی عادت کرده‌ایم که تو گویی تبدیل به ذائقه‌ای «فست فود» پسند شده‌ایم، بنابراین گاهی کسی از ما دعوت کند که در رستورانی شیک با آداب خاص، غذایی صرف کنیم، از تغییر شرایط هراس پیدا می‌کنیم و محیط را بسیار پرتکلف می‌بینیم.

بیایید بیشتر از زندگی، موسیقی، روح و خودمان بنویسیم!


کتابی که امروز به شما معرفی می‌کنم، کتابی است نوشته گائو شین جیان به نام قلاب ماهیگیری پدربزرگ.

920241_orig

اعتراف می‌کنم که استقابل نسبی از این کتاب در نمایشگاه کتاب تهران، من را به این شک انداخت که نکند با کتابی سطحی روبرو هستیم، چه کنم، گاهی خیلی بدگمان می‌شوم، اما این طور نیست، کتاب داستان‌های کوتاه زیبا و ساده‌ای دارد.

کتاب، حجم کمی دارد و بیشتر از 152 ندارد و به تناسب بهای آن هم اندک (هفت هزار تومان) است، کتاب را نشر روزگار با ترجمه امیرحسین اکبری شالچی منتشر کرده است. البته ترجمه دیگری از کتاب را هم نشر آموت منتشر کرده است با عنوان خرید قلاب ماهیگیری برای پدربزرگ، مترجم آن کتاب مهسا ملک‌مرزبان است، کتاب نشر آموت را ندارم و بنابراین نمی‌توانم مقایسه‌ای بین صحت و روانی دو ترجمه انجام بدهم.

کتاب متشکل از 10 داستان کوتاه است، بنابراین مناسب کسانی است که وقت زیادی برای خواندن کتاب‌های طولانی ندارند. (کتاب اصلی شش داستان دارد و گویا مترجم داستان‌هایی کوتاه از کتاب‌های دیگر را افزوده است، کتاب نشر آموت درست همان شش داستان کتاب اصلی را دارد.)

داستان اول کتاب «رفیق» نام دارد که گفتگوی دو دوست است که پس از سیزده سال دوباره یکدیگر را می‌بینند، آنها با سرخوردگی در مورد تجارب غمبارشان با هم صحبت می‌کنند.

– «در این سال‌هایی که گذشت، باز چیزی نوشتی؟»

چه باید بگویم؟ می‌گویم: «نوشتن … در آن زمان می‌خواستم با پای خود سر به کوه بگذارم، تا زندگی‌ام در مدرسه به باد نرود. می‌خواستم جای کوچک و آرامی پیدا کنم تا بتوانم تجربیات و احساسات روزگارمان را روی کاغذ بیاورم. اما نتوانستم چیز خوبی بنویسم. یک کوه کاغذ سیاه به وجود آمد که خودم هم از آن خوشم نیامد.»

– چرا دوباره سعی نکردی چنین کاری بکنی؟

– چون نمی‌دانستم این نوشتن‌ها راه به کجا می‌برد.

– می‌فهمم. تحمل تنهایی از هر کاری دشوارتر است. تیرباران یک دم بیش نیست، اما تنهایی روز تا روز ادامه می‌یابد، سال تا سال. غلبه بر تنهایی کار ساده‌ای نیست. پس از آن، هنگامی که کمتر مرا می‌پاییند، راه می‌افتادم و ده مایل را پست سر می‌گذاشتم و خود را به دهکده می‌رساندم یا در حمام‌های بزرگ، خود را این طرف و آن طرف می‌زدم تا گفتگوهای دیگران را بشنوم. چون هیچ کسی نبود که با او حرف بزنم.

– هوم ..، تو باید کتابش را می‌نوشتی، اینها تجربه‌های نسل ماست.

– پس از آن رویداد ناگهانی تیانانمن، یک شب همه‌اش را سوزاندم.

– چه حیف شد، چفدر بود؟

– تقریبا 800 صفحه، در پایان بخش آخرش نوشته بودم : قهرمان که زمانی دراز کوهنوردی کرده بود، خسته و کوفته به پلاژی کوچک و نی‌ای تکیه داد، خودش را روی زمین انداخت. به اطراف نگاه کرد، هیچ پرنده‌ای نمی‌خواند، صدای هیچ حشره‌ای درنمی‌امد، ساکت و آرام بود. هیچ چیزی نبود مگر آسمانی بسیار صاف که از میان دو قله دیده می‌شد. میان دو قله خارزاری پیدا شده بود، هیچ راهی قابل عبور نبود. اما فکر کرد که اگر کمی سعی کند، می‌تواند خود را بالای صخره‌های برهنه بکشاند و به جایی برساند که آسمان بی‌گمان روشن‌تر و شفاف‌تر است.

– عالی است. چه تصورات زیبایی. باید یک بار دیگر این رمان را بنویسی.

با ناآرامی اتاق را بالا پایین می‌کنی، جلوی پنجره می‌روی و بخار شبشه را پاک می‌کنی. با چشمانی که سرخوردگی در آن موج می‌زند، به بیرون خیره می‌شوی.

می‌گویم: از او هم خواهم نوشت. این فقط آخرش بود.

برف می‌آید. پنجره را باز می‌کنی و جوری این را می‌گویی که انگار هیچ حرف مرا نشنیده باشی.

بخار درون اتاق، با مکثی، جلوی پنجره حلقه می‌زند. انگار نمی‌خواهد بیرون برود.

می‌گویی: بیا بیرون برویم.

بیرون، در خیابان، هیچ بادی نمی‌وزد، چکمه‌های چرمی سنگینت روی برف پانخورده‌ای که همین الان روی خیابان نشسته فرومی‌رود. من به تو می‌رسم و کنارت از همان راهی می‌گذرم که هر روز با هم از آن به دبستان و بعدا به دبیرستان می‌رفتیم.

– زندگی خنده‌دار است، نه؟ ناگهان می‌ایستی و بی آنکه هیچ لبخندی بر لب داشته باشی، به من خیره می‌شوی.

– معلوم است، تو بالاخره داستان زندگی‌ات را روی صفحه خیابان خواندی.

– لعنت بر … پیش از آنکه دشنام بدهی، لبخند بر چهره‌های هر دوی ما می‌نشیند، از ته گلو خنده سر می‌دهیم، چنان بلند که مردم با تعجب به ما خیره می‌شوند.

05-20-2013 02-07-51 AM

گائو شین جیان متولد سال 1940 است، او یک رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و منتقد ادبی است و در سال 2000 برنده جایزه نوبل ادبیات شده است.

خرید آنلاین کتاب

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

عکس‌های جالبی از ساخت و سازها و اقدامات معماری نافرجام

مجموعه زیر به ظاهر مفرح یا حتی خنده‌دار است اما هر یک گویای نبود نقشه، مغز طراح یا ذهنی است که به صورت ساده کار را در ذهن شبیه‌‌سازی کند.مشابه این جمله مشهور را که عیب برنامه، در حین انجام آن بیرون می‌آید را در عمرمان زیاد شنیده‌ایم و…

مهندسان بامزه با اختراعات و ابداعات عجیب و غریب و کارا ! گالری عکس

بسیار پیش می‌آید که برای انجام کاری تنها دو راه داریم، یا خرید یک محصول گران و استفاده از آدم‌های کاربلد برای راه‌اندازییا اینکه خودمان با یک سری ابتکار و به صورت به اصطلاح زمخت ولی کارراه‌انداز، تقریبا بدون هزینه کار را انجام بدهیم.…

نقاشی‌هایی که به بالاترین رقم‌ها قیمت‌گذاری و فروخته شده‌اند

در اینجا می خواهیم لیستی از گران‌ترین نقاشی هایی که در بازار حراجی‌ها به فروش رسیده اند را با هم مرور کنیم. البته هر لحظه امکان تغییر این لیست و جایگزینی نقاشی های دیگری وجود دارد ولی در آن صورت هم می توان نقاشی های زیر را جزء گرانترین های…

کسانی که توهم خاص و عجیبی دارند: ما از ستاره‌های دیگر آمده‌ایم و فرازمینی هستیم! پدیده Starseed

ممکن است خیلی احمقانه به نظر برسد. اما افرادی هستند که معتقدند از سایر سیارات به زمین آمده‌اند تا به شفای سیاره زمین کمک کنند و بشریت را به «عصر طلایی» هدایت کنند و به دوره‌ای از خوشبختی، شکوفایی و موفقیت برسانند!جستجوی اینترنتی این…

جوزف ساموئل: مردی که نمی‌توانست به دار آویخته شود!

جوزف ساموئل یک جنایتکار بزرگ بود نبود، فقط از منازل سرقت می‌کرد. در وهله اول،هیچ چیز قابل توجهی دیگری در مورد زندگی او جالب نبود. با این حال، وقتی قرار شد او را اعدام کنند، همه چیز عجیب و غریب شد.جوزف ساموئل در سن چهارده سالگی در سال…

ژاک شارل: کسی که اولین بالون هیدروژنی تاریخ را به پرواز درآورد

در 4 ژوئن 1783، برادران مون‌گلفیه اولین بار یک بالون هوای گرم را در جنوب فرانسه به نمایش گذاشتند. این بالون که از گونی محکمی پوشیده شده با کاغذ ساخته شده بود و تا نزدیک به 2 کیلومتر بالا رفت و به مدت 10 دقیقه در هوا باقی ماند.خبر موفقیت…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / شیشه اتومبیل / زانوبند زاپیامکس / لیزر فوتونا / زانوبند زاپیامکس /بهترین مرکز لیزر ساری /داروخانه تینا /خرید مواد اولیه آرایشی در شیمی سنتر /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس /ویکی درمان /خرید پروتز مو /حرف آخر /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /
32 نظرات
 1. بابک می گوید

  دکتر ممنون
  من به عنوان یک خواننده اعلام می کنم که همیشه کتاب هایی که معرفی می کنی تا جایی که مشکل نداشته باش تهیه می کنم …

  بهترین کتاب تا الان هم از نظر من کتابی بود که به مناسبت سالگرد آلن تورینگ بخشی ازش رو قرار داده بودی (6 نظریه ای که جهان را دگرگون ساخت)

 2. ashkan15 می گوید

  راسشو بخواین اولین رمانی که خوندمو یه هفته پیش تموم کردم
  تازه فهمیدم چه لذتی داره رمان خوندن
  اسمش هم فک کنم اشنا باشه ;کیمیاگر از پائولو کوئیلو

  1. Marilyn می گوید

   انتخاب اول شما جالب بود

  2. کیان می گوید

   کیمیاگر مضخرف‌ترین کتابیه که من نخوندم. منظورم اینه که توان ادامه دادن بیشتر از 50 صفحه رو نداشتم!

   نمی‌ئونم چرا این کتاب اینقدر محبوب شده، اکثر کسایی که دیدم میخواستن کتاب خونی را آغاز کنند با کیمیاگر شروع کردند، شاید بعد از اون دیگه کتابخونی رو کنار میزارن و برای همین اینقدر ازش تعریف میکنند چون معیاری برای قیاس نیست و تجربه ای یکتا بوده!

   چند نفری رو میشناسم که کتاب خونی رو چند سالی ادامه میدن الان دیدگاه کاملا متفاوتی به کیمیاگر و پائولو کوئیلو دارند.

   این همه کتاب چرا!!! چرا!! چرا کیمیاگر.

   به نظر من حتما باید کتاب رو به زبان اصلی (یا انگلیسی) خوند، بسیاری کتاب های خوب در ایران امکان حضور نخواهند داشت.

   1. -_-_-_- می گوید

    بعد اون وقت “مضخرف‌” یعنی چی؟ به نظرتون این واژه به اندازه ی کافی تازی نبود؟!

    1. کیان می گوید

     مضخرف معنی مشخصی داره.
     البته اگر منظورتون از این سوال برای بیان این بود که این کلمه اهانت آمیزه، بله، هست. اما نه برای شما.

     نباید به کسی از بیان این نظر بربخوره چون نیتش توهین به کسی نیست و فقط نشون دهنده ی احساس و تجربه شخصی در یک موضوع خاصه.

     (متاسفانه) امروز احترام به عقاید به بیراهه رفته و بدتر از شمشیری دولبه شده. (نه شما، بلکه در عموم جامعه) این احساس مورد اهانت قرار گرفتن سپری شده تا فقط چیزایی که دوست داریم بشنویم و در ظاهر از گل و بلبل بگیم و در پشت…!

     به نظر شخصی من، صفت مضخرف در وصف کتاب کیمیاگر به نوعی بخشندگی هست.

     1. علیرضا می گوید

      ببخشید فکر میکنم املا این کلمه را درست ننوشتید ! “مزخرف” درسته ، نه مضخرف …..

   2. شهرام می گوید

    من که زیاد اهل کتاب خوانی نیستم ولی هر از چند گاهی رمان میخونم زیاد بدلم نمی چسبن کتابای آقای کوئیلو .
    یه جور گنگی توشون هست

   3. ashkan15 می گوید

    هر کس یه طرز فکر و سلیقه خودشو داره
    راسشو بخواین این کتابو بابام واسم خرید و نمیدونست هم که معروفه یا نه
    به هر حال از اون منفیا معلومه تو این مملکت هیچکی دوس نداره نظر بقیه رو گوش بده و به نظرشون احترامی بذاره

   4. Marilyn می گوید

    رمان کیمیاگر، اثر پائولو کوئلیو نویسنده مشهور برزیلی، از رمان‌های بسیار پرفروش دههٔ پایانی قرن بیستم جهان است. این کتاب در بیش از ۱۵۰ کشور منتشر شده و به بیش از ۵۲ زبان ترجمه شده است
    بهتر بدونید این کتاب رو یک نوسنده برزیلی به زبان پرتقالی
    زبان رسمی برزیل یعنی
    زبان پرتغالی برزیل
    نوشته اگر شما پرتقالی برزیلی رو بلدین که هیچییییییییییییی

    1. کیان می گوید

     منظورم از “به نظر من حتما باید کتاب رو به زبان اصلی (یا انگلیسی) خوند، بسیاری کتاب های خوب در ایران امکان حضور نخواهند داشت.” مشخصه که در مورد کتاب کیمیاگر نیست و در مورد تمام کتاب ها صادقه. ترجمه هیچوقت به خوبی زبان اصلی نویسنده نخواهد بود، مگر اینکه مترجم خلاقی مثل ذبیح الله منصوری باشه که داستان رو کلا زیرورو کنه و یه داستان جدید در بیاره که به نظر من اسمش نباید ترجمه گذاشت.

 3. Marilyn می گوید

  خب این کتاب که ترجمه است و حتی اسم نویسنده اون درس ترجمه نشده 🙂 چه برسه به … البته اسم کتاب درست بیان شه با کمال تعجب
  Buying a Fishing Rod for my Grandfather
  (اما بازهم فریب )این کتاب برنده جایزه نوبل نشده چون این کتاب در سال 2004 نوشته شده ولی جایزه نوبل در سال 2000 به او اعطاشده واین فریب خریدار

  نکته دوم اینکه شما به راحتی نسخه فرانسه و انگلیسی این کتاب رو میتونیددانلود ( البته نفس کار اشتباه) کنید اما نسخه فارسی فقط باید خریده شود این سیاست یک بام ودو هوا همیشه من رو (خلیی زیاد )ناراحت میکنه

  1. Marilyn می گوید

   منتشر کرده نه نوشته

  2. امید می گوید

   دوست عزیز عنوان کتاب درسته و ترجمه درسته( ترجمه و دوبله فیلم‌های ایرونی که بدتره! ) و در مورد نوبل هم بازم درسته، تو ایران معمولاً کتاب‌هایی که از یک نویسنده معروف و برندهٔ نوبل میاد بیرون رو جلد کتاب اون سالی که نویسنده برنده این جایزه شده رو قید میکنن، بعضی‌ها به اشتباه فکر میکنن که همون کتابی که دارن خریداری میکنن جایزه داره خب این هم یه ترفنده!

   1. Marilyn می گوید

    من گفنم عنوان کتاب درست ترجمه شدهبا کمال تعجب که شه شده اشتباه تتت تایپی پیش اومده
    من در مورد ترجمه ها کامل متاسفم چون ترجمه شخصی کار نسبتا راحتی اما ترجمه ادبی یا هر اثر دیگیه حتی کارهای غیر تخصیصی باید با ماها تلاش و درک دقیق فرهنگ و موضع باشه تا کاردرک با راحتی انجام شه و….

  3. استراگون می گوید

   جایزه نوبل را به نویسنده می‌دهند و نه کتاب! معمولا هم به خاطر مجموعه‌ی کارهایش برنده نوبل می‌شود ولی گاهی ممکن است از یک اثر نویسنده به عنوان کار شاخصش نام ببرند.
   اطلاعات بیشتر را می‌توانید در لینک زیر ببینید:
   http://choobalef.blogfa.com/post/22

   1. Marilyn می گوید

    من هم همین رو میگم عزیز خوب این اثر یا اثرات(مجموعه داستان کوتاه) جایزه نبردن من به شما توصیه میکنم اول ببیند این نویسده چرا جایزه برده بد به من راهنمایی کنید
    که یک وبلاگ نامشخص برای مرجع مراجعه کنم

    باید در روی جلد مینوشت
    نوسنده برده جایزه نوبل یا …..نه این که لان هست

 4. کامیار می گوید

  کتاب “سرزمین نوچ” نوشته
  کیوان ارزاقی هم کار خوبی بود، اون رو هم لطفا معرفی کنید

 5. luw,li می گوید

  در این میان ما وبلاگ‌نویس‌ها ما مقصریم، جامعه ما در حال حاضر بیشتر به روح نیاز دارد و القای ارزش، و درست در این شرایط نمی‌دانم ما چطور به خود اجازه می‌دهیم که مدام ذوق‌کنان از گجت‌هایی بنویسیم که تهیه‌شان حتی برای خود ما گاهی دور از دسترس می‌نماید.

  اشتباه نکنید، نوشتن از فناوری کاری ارزشمند است، اما سکوت و ننوشتن از زندگی و روزمره‌ها و آنچه که می‌تواند ایجادکننده تغییر در متن جامعه باشد، اشتباه است.

  l
  l
  l
  موافقم

 6. luw,li می گوید

  آقای مجیدی< اگه ما کتاب معرفی کنیم روی سایت میاریدش؟

 7. امیر علوی می گوید

  به ماریلین:
  این کتاب برنده جایزه نشده اما نویسنده در همون سال شده بخاطر زحماتش تو معرفی ادبیات چین. این کتاب مجموعه داستانهایی هست که از 1983 تا 1990 نوشته شدند اما در سال 2004 تو یه مجموعه جمع آوری شدند. در مورد اسم نویسنده هم زین جیان بهتر میتونست باشه اما زینگ جیان هم خیلی غلط نیست

  1. Marilyn می گوید

   شما متاسفانه با حرفتون من رو پاک ناامید کردید امیر جان این کتاب ربطی به نوبل این بنده خدا نداره خوبه اقای دکتر لینک ویکی ام داده بابا اینارو که تو ویکی انگلیسی (شما که انقدر دانش زبان شنایسی دارای که بین چند تلفظ میتونننی بهترین پیدا کنید) نوشته چرا هی میخوان کار انتشاراتی توجیح کنید اون از دوستون که دلرا جازه نوبل توضیح میده (که لینک صفحه رسمی جایزه توی ویکی فارسی هست)
   شما که مترجمی که وظیفیه جالب ترجمه رو داره توجیه میکنی
   کار این خانم ترجمه است من ترجمه نکردم که بگید حالا از سر لطف بود اشتباه ات اشکالی نداره

 8. امیر حیدریان می گوید

  سلام دکتر ممنون که باز هم به معرفی کتاب پرداختین من یکی از مخاطبان همیشگی وب شما هستم اما فقط به این امید به وب شما سر می زنم که کتاب یا فیلم جدیدی معرفی کرده باشین که متاسفانه مدت زیادیه که این کار رو نمی کنین امروز هم با نا امیدی سر زدم به هر حال از اینکه باز هم کتاب معرفی کردین ممنونم و امیدوارم این کار مهم رو ادامه بدین

 9. Mehdi می گوید

  این کتاب رو من سال 89 ترجمه کردم؛ با چند تا ناشر هم صحبت کردم مثل افراز و چشمه؛ اما گفتن داستانهاش خیلی سطحی هستن!!! الان که می بینم کتاب پرفروش نمایشگاه شده حسرت می خورم. 🙁
  یادمه سال 88 یه کتاب هم از موراکامی به اسم پس از تاریکی ترجمه کرده بودم که توی سازمان ارشاد تبریز به جرم “محرک جنسی” بودن توقیف شد!! الان توی تهران چاپ هشتمش رو سپری می کنه( اگه اشتباه نکنم) و توی مشهد هم چاپ شده!!
  الان فقط کتاب های فنی مهندسی کار می کنم. فکر کنم کتب ادبی ( با اینکه عاشقشون هستم) توی ایران جایی برا کار کردن ندارن. باید اونقدر کتاب رو تحریف کنی تا بشه مثل فیلم اوشین!! بعد چاپش کنی. مثلا اگه داره توی داشتان ساکی می خوره؛ صرف نوشتن نوشیدنی می نوشد هم دیگه کفایت نمی کنه!! باید بنویسی داره نماز می خونه!! شاید ممیز ارشاد اینجوری تحریک نشه!!

 10. بهار می گوید

  من بیشتر طرفدار پست های فرهنگی ونوشته های خانم مجیدی هستم ولی خب باعلاقه وپیگیری پست های فناوری را هم دنبال می کنم وممنون می شوم در پست های هرروزه تان یک پست را به مطالب فرهنگی اختصاص بدهید.کمال تشکر را بابت تک تک پست هایتان دارم

 11. مرسده می گوید

  من کتاب مامور 6 رو از نمایشگاه خریدم. مثل گزارش محرمانه در حدی نبود که انتظارشو داشتم،یعنی از نظر جذابیت و هیجان داستان به پای کودک 44 نمی رسید.
  —-
  ممنون بابت معرفی

 12. من يك جوانه ام می گوید

  یاداشت کردم که بخرم و در وبلاگ خودم معرفی کنم.
  ممنون آقای دکتر

 13. رضا می گوید

  نشناخته من را تحلیل کردی دکتر
  اقیانوسی هستم بزرگ و وسیع به عمق یک بند انگشت

 14. مفتش می گوید

  اشتباه نکنید، نوشتن از فناوری کاری ارزشمند است، اما سکوت و ننوشتن از زندگی و روزمره‌ها و آنچه که می‌تواند ایجادکننده تغییر در متن جامعه باشد، اشتباه است.

  پست‌های فرهنگی و متفاوت خواننده ندارند و بازدیدکننده نمی‌آورند؟ درست است!
  —-
  با این قسمت از حرفت زیاد موافقم دکتر، من همیشه پستهای معرفی کتاب شما رو میخونم و این بار هم بذلت بردم، هم انتقادی دارم از خود شما (البته میان حرفات گفتی ما مقصریم، میدونم) ولی اینو میخوام بگم که آخرای مقدمه پست گفتی:«بیایید بیشتر از زندگی، موسیقی، روح و خودمان بنویسیم!» در صورتی که من حداقل توی این دو سه سالی که مرتب وبلاگ رو دنبال کردم شما به تعداد انگشتان دست شاید از این چیزا نوشتی، البته به جز پستهای مربوط به کتاب که خب واقعا قابل توجه پرداختی بهش.

 15. یک آی‌فون می گوید

  مرسی دکتر
  مقدمه دوست داشتنی بود. به نظر من هم توجه بیش از اندازه به مطالب پر بازدید نپرداختن به مسائلی که نیاز روزمره ماست اشتباشه.

 16. تور ترکیه می گوید

  این کتاب فوق العادست.
  مخصوصا اینکه برای کسانی که صبرشون کمه و زودتر میخوان بدونن نتیجه داستان چی میشه توصیه میکنم این کتابو بخونن چون داستانهای کوتاهه

 17. امیر می گوید

  سلام دکتر……..مرسی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5