داشبورد خودرو مجهز به Android Auto

0

android-auto-banner

گوگل دیشب در کنفرانس Google I/O از سیستم‌عامل Android Auto پرده‌برداری کرد. این سیستم‌عامل مشابه Apple CarPlay عمل می‌کند و قابلیت‌های هوشمند اندروید را به داشبورد خودرو می‌آورد. توسعهٔ این سیستم‌عامل توسط اتحاد Open Automotive Alliance انجام‌شده است. گوگل این اتحاد را در ژانویهٔ امسال راه انداخت که شامل شرکت‌های گوگل، آئودی، جنرال موتورز، هوندا، هیوندای و انویدیا است.

13Meet-Android-Auto

البته توجه داشته باشید که اندروید اتو سیستم‌عامل اندروید را به‌طور تمام و کمال به داشبورد خودرو نمی‌آورد. بلکه به گوشی متصل می‌شود و برخی قابلیت‌های گوشی را بر روی داشبورد نمایش می‌دهد. نقشه Google Map، تماس گرفتن، پیغام فرستادن و گوش دادن به موسیقی از طریق سرویس‌های آنلاین ازجمله قابلیت‌هایی است که به درد داشبورد خودرو می‌خورد.

1Meet-Android-Auto

با سرویس صوتی گوگل، اندروید اتو کاملاً به‌صورت صوتی کنترل می‌شود. با زدن یک دکمه بر روی فرمان خودرو سیستم فرمان صوتی اندروید اتو فعال می‌شود و به دستورات شما گوش می‌دهد. البته می‌توانید کارهایتان را از طریق صفحهٔ لمسی روی داشبورد انجام دهید ولی استفاده از دستورات صوتی ایمن‌تر، و در بسیاری اوقات راحت‌تر است.

10Meet-Android-Auto

اندروید اتو از نوعی هوشمندی و آگاهی مخصوص گوگل (Contextual Awareness) بهره می‌برد؛ یعنی می‌تواند اطلاعاتی که می‌خواهید را درزمانی که به آن احتیاج دارید به شما برساند.

8Meet-Android-Auto

نقشه گوگل در اندروید اتو می‌تواند شمارا در مسیر موردنظر راهنمایی کند و حتی مقصدهایی که به دردتان می‌خورد را به شما پیشنهاد دهد.

7Meet-Android-Auto

فرستادن پیام نیز با فشار یک دکمه و دیکته کردن آن به‌صورت صوتی (مشابه Google Now) امکان‌پذیر است.

11Meet-Android-Auto

کاربران از طریق اندروید اتو به Google Play Music دسترسی دارند و می‌توانند موسیقی دلخواهشان را در خودرو گوش کنند. گوگل با سرویس‌های مختلف پخش موسیقی آنلاین مثل Songza, Pandora, TuneIn, iHeartRadio و دیگر سرویس‌ها وارد همکاری شده است تا تجربه‌ای خوشایند برای کاربران به ارمغان بیاورد.

5Meet-Android-Auto

گفته‌شده اکنون گوگل با بیش از ۴۰ خودروساز همکاری می‌کند تا از اندروید اتو در خودروهایشان استفاده کنند. اولین خودروی مجهز به این سیستم تا آخر سال روانهٔ بازار خواهد شد. SDK اندروید اتو نیز در اختیار برنامه‌نویسان قرار خواهد گرفت.

6Meet-Android-Auto

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.