۱۶ کار جدید که با اندروید ۵ می‌توانید انجام دهید

22

چند ماهی از معرفی اندروید ۵ (اندروید آب‌نبات‌چوبی یا L) توسط گوگل می‌گذرد. اکنون وقت آن رسیده که بهترین نسخهٔ اندروید را بر روی گوشی‌ها و تبلت‌های نکسوز و پس‌ازآن بر روی دیگر دستگاه‌ها ببینیم.

شاید بتوان مهم‌ترین ویژگی این نسخه را تحول ظاهری اندروید و استفاده از شیوهٔ طراحی Material Design‌ دانست. به‌زودی به‌روزرسانی به اندروید ۵ برای گوشی‌ها و تبلت‌هایمان عرضه خواهد شد. به همین خاطر در این مقاله می‌خواهیم ببینیم چه‌کارهایی در اندروید L‌ می‌توانیم انجام دهیم که در نسخه‌های قبلی نمی‌توانستیم.

Tap & Go

d4pxwccnkyau0y0xgtm0

وقتی برای اولین بار یک گوشی اندروید را روشن می‌کنید با تنظیمات مختلفی مثل تنظیم حساب گوگل، فیس‌بوک، واردکردن مخاطبین و … مواجه هستید. در اندروید L قابلیت جدیدی به نام Tap & Go وجود دارد که تنها با نزدیک کردن دو دستگاه به هم، حساب گوگل، تنظیمات، برنامه‌ها، اطلاعات و حتی ویجت‌ها و تصویر پس‌زمینه را از تبلت یا گوشی قبلی به دستگاه جدید منتقل می‌کند.

Tap--amp-Go

Tap & Go از NFC برای شناسایی و از بلوتوث برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کند. لذا برای این کار می‌بایست هر دو گوشی دارای NFC باشند.


چراغ‌قوه

برنامه‌های چراغ‌قوه که تنها چراغ ال ای دی دوربین را روشن می‌کنند بسیار پرطرفدار هستند. به همین خاطر گوگل تصمیم گرفته آن را به‌صورت پیش‌فرض درون منوی تنظیمات سریع اندروید قرار دهد.

برای استفاده از آن نوار تیره‌رنگ بالای صفحه را به پایین بکشید. سپس انگشتتان را روی قسمت بالای نوتیفیکیشن‌ها بزنید تا منوی تنظیمات سریع باز شود. گزینهٔ Flashlight به همراه گزینه‌هایی مثل روشن و خاموش کردن بلوتوث و تنظیم نور صفحه در این قسمت قرار دارند.

Built-in-Flashlight


فقط نوتیفیکیشن‌های مهم را می‌خواهم ببینم

یکی از ویژگی‌های اندروید L انتخاب برنامه‌هایی است که می‌خواهید نوتیفیکیشن داشته باشند. خیلی اوقات ممکن است یک پیامک مهم در میان انبوهی از نوتیفیکیشن‌های تبلیغاتی و غیرضروری برنامه‌های دیگر نادیده گرفته شود. در اندروید L می‌توانید برخی برنامه‌ها را به‌عنوان Priority (یا مهم) مشخص کنید تا فقط از نوتیفیکیشن‌های آن‌ها آگاه شوید.

ugl4wijm2ofbfd8obl5a

برای مشخص کردن برنامه‌های مهم در تنظیمات گوشی به قسمت Sound & Notification و سپس App notifications بروید.


نوتیفیکیشن‌هایی که نباید بر روی صفحهٔ قفل ظاهر شوند

در اندروید L تمام نوتیفیکیشن‌ها بر روی صفحهٔ قفل نمایش داده می‌شوند و حتی می‌توانید با آن‌ها کار بکنید. مثلاً با یک‌بار زدن انگشت به پیام پاسخ بدهید یا نوتیفیکیشن را با کنار کشیدن حذف کنید. دو بار زدن انگشت نیز برنامهٔ مربوطه را باز می‌کند.

Hide-sensitive-notifications-from-your-lockscreen

البته اگر نمی‌خواهید برخی از نوتیفیکیشن‌ها مثل پیام‌های خصوصی بر روی صفحهٔ قفل نمایش داده شوند،‌ باید وارد تنظیمات گوشی شده و از بخش Sound & notification‌ گزینه‌ی When device is locked را بزنید. سپس یکی از گزینه‌های Hide sensitive یا Don’t show notifications را انتخاب کنید که به ترتیب به معنای مخفی کردن نوتیفیکیشن‌های حساس و اصلاً نشان ندادن نوتیفیکیشن‌ها هستند.


محدود کردن کاربر درون یک برنامه

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که می‌خواهید گوشی‌تان را دست یک بچه بدهید تا Angry Birds بازی کند ولی می‌ترسید که سراغ برنامه‌های دیگر برود و گوشی‌تان را به هم بریزد. در اندروید L می‌توانید او را به بازی یا برنامهٔ موردنظر محدود کنید. این کار در اندروید L اصطلاحاً «پین کردن» گفته می‌شود.

Pinning-apps

این گزینه در آدرس Settings -> Security -> Screen pinning فعال می‌شود. سپس با فشار دادن دکمهٔ مربع، گزینهٔ پین برای محدود کردن کاربر نمایش داده می‌شود. برای برداشتن پین یک برنامه کافی است دکمهٔ مثلث و مربع را باهم نگه‌دارید. اگر بر روی گوشی‌تان قفل گذاشته باشید در هنگام فعال کردن پین می‌توانید آن قفل را برای درآوردن گوشی از حالت پین نیز بکار ببرید.


نظارت بر میزان مصرف اینترنت

Quickly-check-your-data-usage

اینترنت موبایل بسیار گران است، لذا بهتر است بر مصرف خود نظارت داشته باشید تا مجبور نشوید به خاطر کارهای غیر ضروری مثل به‌روزرسانی نرم‌افزارها هزینه‌ی گزافی بپردازید. در تنظیمات اندروید می‌توانید میزان مصرف خود را در بازه‌های مختلف مشاهده کنید و حتی برای آن محدودیت بگذارید. در اندروید L لازم نیست وارد تنظیمات گوشی شوید. میزان مصرف اینترنت در صفحه‌ی نوتیفیکیشن‌ها که با پایین کشیدن نوار بالای صفحه باز می‌شود، نمایش داده می‌شود.


پیش‌بینی زمان تمام شدن باتری

در اندروید L وقتی به صفحهٔ بررسی شارژ باتری در تنظیمات می‌روید، زمان پیش‌بینی‌شده برای اتمام شارژ باتری نوشته‌شده است. اگر گوشی را به شارژر وصل کنید زمان پیش‌بینی‌شده برای کامل شدن شارژ نمایش داده می‌شود. در صفحهٔ قفل نیز چند دقیقه پس از اتصال گوشی به شارژر زمان پیش‌بینی‌شده برای کامل شدن شارژ نوشته خواهد شد.

e7sizkakprqo2ldcnhlw

برای باز کردن قسمت بررسی شارژ باتری در اندروید L کافی است نوار بالای صفحه را پایین بکشید و انگشتتان را روی علامت باتری بزنید.


جستجوی تنظیمات

در اندروید L می‌توانید درون تنظیمات به دنبال یک گزینهٔ خاص بگردید که نمی‌دانید در کدام بخش از تنظیمات قرار دارد. حتی شبکه‌های وای فای نیز درون نتایج جستجو نمایش داده می‌شوند. برای فعال کردن جستجو در تنظیمات از آیکون ذره‌بین استفاده کنید.

Search-in-Settings


حالت میهمان

یکی از مشکلاتی که با آن روبرو هستیم، این است که شخصی گوشی‌مان را می‌گیرد تا کمی با آن کار بکند ولی وارد اطلاعات و برنامه‌های شخصی ما می‌شود یا تنظیمات را به هم می‌ریزد. در اندروید L‌ علاوه بر قابلیت محدود کردن کاربر درون یک برنامه، قابلیت ایجاد حساب کاربری میهمان وجود دارد. برای این کار نوار بالای صفحه را پایین بکشید و انگشتتان را روی تصویر حساب کاربری‌تان بزنید تا صفحهٔ User‌ باز شود. سپس با زدن گزینهٔ Add guest یک کاربر میهمان ایجاد می‌شود.

dzrv20jf1ctu61wvyhju

کاربر میهمان دسترسی به اطلاعات و برنامه‌های کاربر اصلی ندارد، گویا با یک گوشی صفر کار می‌کند. او می‌تواند برنامه نصب کند، وارد حساب گوگل خود شود، عکس بگیرد و … ولی این کارها درون حساب خودش خواهد بود و با حذف حساب میهمان تمام پیشینهٔ کار او از بین خواهد رفت. حتی می‌توان تماس گرفتن را برای کاربر میهمان غیرفعال کرد.

Limit-connectivity-for-guest-and-user-accounts


خوانا کردن نوشته‌های ناخوانا

یکی از قابلیت‌های جدید اندروید L در منوی Accessibility خوانا کردن نوشته‌ها است. برای مثال وقتی نوشته‌ای به رنگ سفید بر روی زمینهٔ روشن قرار دارد با انتخاب گزینهٔ High contrast text در منوی Accessibility یک خط سیاه دور حروفش کشیده می‌شود تا خواناتر گردد.

High-contrast-text


Chromecast درون اندروید

کروم کست (Chromecast) دستگاهی است که به تلویزیون متصل می‌شود و می‌تواند فیلم، عکس و صفحهٔ گوشی یا تبلت اندروید را بر روی تلویزیون نمایش دهد. برای این کار نرم‌افزاری وجود دارد که دارندگان گوشی با اندروید ۴.۴.۲ می‌توانند آن را نصب کنند ولی در اندروید L‌ این نرم‌افزار جزو قابلیت‌های خود اندروید شده و دیگر نیازی به نصب نرم‌افزار نخواهد بود.

Chromecast-Screen-Mirror-GS5


دستگاه‌های مورداطمینان

دستگاه مورداطمینان (Trusted Device) دستگاهی است که با بلوتوث یا NFC با گوشی ارتباط برقرار می‌کند و اطمینان می‌دهد که گوشی در دست شخص قابل‌اطمینانی است. با این کار قفل گوشی از کار می‌افتد و دیگر احتیاجی به واردکردن رمز یا کشیدن الگو نخواهد بود. برای تنظیم دستگاه‌های مورداطمینان به آدرس Settings -> Security -> Smart Lock بروید.

Smart-Lock


مزاحمت ممنوع

در اندروید L می‌توانید زمانی را تنظیم کنید که نمی‌خواهید در آن زمان نوتیفیکیشن‌ها مزاحم شما شوند. مثلاً هنگام شب که خوابید یا صبح که در کلاس درس هستید. برای این کار وارد تنظیمات شوید و از بخش Sound & notification گزینهٔ Interruptions را انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید زنگ پیامک‌ها، آلارم‌ها یا برخی از مخاطبین را استثنا کنید.

tm3faj5qdbjcsv7v6gfc


ادامهٔ کار قبلی بعد از خاموش و روشن کردن گوشی

لیست برنامه‌های اخیر یا با نگه‌داشتن دکمهٔ خانه یا در برخی دستگاه‌ها با دکمه‌ی مخصوص خود باز می‌شود. در نسخه‌های قبلی اندروید اگر گوشی را خاموش و روشن می‌کردید، این لیست خالی می‌شد. ولی در اندروید L بعد از خاموش و روشن کردن گوشی می‌توانید با زدن دکمهٔ مربع، لیست برنامه‌ها و صفحات اینترنتی اخیر که بازکرده بودید را ببینید و به کار قبلی‌تان ادامه دهید.

Reboots-dont-kill-off-your-background-apps


تخم‌مرغ شانسی اندروید L

اندروید L همانند نسخه‌های پیشین اندروید دارای یک قابلیت باحال و تفریحی است که تخم‌مرغ شانسی یا Easter egg نامیده می‌شود. برای باز کردن این تخم‌مرغ، تنظیمات اندروید را بازکنید و وارد About phone بشوید. سپس چهار بار بر روی گزینه‌ای که نسخهٔ اندروید را نوشته بزنید تا صفحه‌ای شامل علامت آب‌نبات‌چوبی باز شود. در این صفحه چند بار انگشتتان را بزنید و سپس چند ثانیه انگشتتان را بر روی صفحه نگه‌دارید تا وارد بازی مخفی اندروید L بشوید. این بازی مشابه Flappy Bird است که به‌جای پرنده، لوگوی اندروید در صفحه حرکت می‌کند.

We-heart-Easter-eggs


در مصرف باتری صرفه‌جویی کنید

در اندروید L قابلیتی به نام Battery Saver وجود دارد که با کاهش شارژ باتری به‌صورت خودکار فعال می‌شود. خودتان نیز می‌توانید آن را به‌صورت دستی در تنظیمات باتری فعال یا غیرفعال کنید. Battery Saver برخی قابلیت‌ها مثل ویبره، به‌روزرسانی خودکار فیس‌بوک، دریافت ایمیل‌های جدید و … را غیرفعال می‌کند و عملکرد گوشی را نیز با کاهش فرکانس تصویر صفحه و … ضعیف می‌کند تا باتری کمتر مصرف شود. گفته‌شده این قابلیت می‌تواند وقتی باتری در حال تمام شدن است، بیشتر از یک ساعت به زمان کار گوشی بیفزاید.

android-l-battery-saver1

منبع: + و +

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

نحوه تماشای فیلم ها و سریال های تلویزیونی مارول به ترتیب درست – یک فهرست جالب

خب، اول اصلا باید پاسخ بدهیم که چرا ممکن است کسی از فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مارول لذت ببرد و عاشق‌شان باشد.من خودم اصلا دوست‌دار این فیلم‌ها نیستم. ولی خب مگر من عاشق ژانرهایی از سای فای نیستم و از اینکه بقیه این دنیاها را درک…

عکس‌های این عکاس فرانسوی مانند تابلوهای نقاشی زیبای سبک امپرسیونیسم هستند

امپرسیونیسم یک جنبش هنری است که در اواخر قرن نوزدهم، عمدتاً در فرانسه ظهور کرد. مشخصه آن تاکید بر ثبت اثرات زودگذر نور و رنگ در دنیای طبیعی است. نقاشان امپرسیونیست به دنبال این بودند که برداشت‌های دیداری فوری خود را از یک صحنه به تصویر…

چگونه ترانه Careless Whisper جورج مایکل موفق‌ترین موسیقی دوره حرفه‌ای او شد

برای پنجمین سال متوالی، ترانه‌ای که جورج مایکل در سال 1984 خوانده بود به عنوان آهنگ مورد علاقه بریتانیا انتخاب شد. این رتبه بندی بر اساس نظرسنجی Smooth Radio به دست آمد که بر اساس آن این ترانه 32000 رای به دست آورد. ترانه این سوپراستار فقید…

این دانشجوی 18 ساله با هوش مصنوعی 19 شخصیت سیمپسون‌ها را به صورت شخصیت‌های واقعی درآورد!

برودی هالبروک دست به کار جالبی زده و جان تازه‌ای به شخصیت‌های محبوب سریال سیمپسون‌ها داده است. او در این مورد نوشته:«من از Midjourney برای تبدیل شخصیت‌های مورد علاقه‌‌ان از انیمیشن‌ها به قالب انسان استفاده کردم. البته برخی از اعضای…

انگار این شخصیت‌های تاریخی و اسطوره‌ای همین الان عکس گرفته‌اند! استفاده از هوش مصنوعی برای بازسازی…

ما بسیاری از شخصیت‌های تاریخی را تنها به صورت طراحی‌های محو و مجسمه‌ها و سردیس‌ها را دیده‌ایم. حالا تصور کنید که این شخصیت‌ها دوباره زنده می‌شدند و با آرایش صورت و مو و ریش امروزی و لباس‌های مدرن به عکاسخانه می‌رفتند.این کاری است که یک…

مجموعه عکس‌های پرتره زیبا هیلاری گولد از افراد مسن سندرم داون، پیش‌فرض‌های ذهنی ما را به چالش می‌کشد

یک مجموعه عکس با معنا و زیبا گرفته شده توسط هیلاری گولد، با عنوان «من اینجا هستم» این تصور نادرست مردم را به چالش می کشد که افراد مبتلا به سندرم داون تا سنین پیری نمی‌توانند زندگی گنند.برای مثال هیلاری گولد، عکس پرتره جوآن، زنی 84 ساله…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس / کمربند پلاتینر / محصولات پوستی بیوآکوا رو تا 60 درصد تخفیف از فروشگاه رومدباش بخر / ویکی درمان / عمل بینی /خرید پروتز مو /حرف آخر /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /آموزش تزریق ژل و بوتاکس /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /شیشه اتومبیل /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /داروخانه آنلاین تینا /
22 نظرات
 1. فائز احیا می گوید

  با اینوریدر نمی تونم این صفحه رو ببینم

 2. گوشی هواوی می گوید

  مطلب جالبی بود!!!!!

 3. مهدی صالح پور می گوید

  خیلی از تفاوت های اندروید L با ورژن های قبل، کاربردی نیستن. هنوز اندروید باگ هایی داره که نمی دونم چرا به دنبال رفعش نیست. گوگل بهتره به جای این جنگولک بازی ها(!) فکری به حال استفاده درست از رم و سی پی یو بکنه.

  1. کیان می گوید

   انفاقا Smart Lock و فابلیت های notification جدثد فوق العاده کار رو راحت تر و لذت بخش تر کرده. به نظر من کاربردی ترین تعییرات از زمان ICS تو ورژن 5 بوده. تو یه کلمه عالیه.

   اشکال استفاده زیاد از رم هم که شما میگید وربوط به اندروید نیست که گوگل حل کنه، بلکه مربوط به Garbage Collector زبان جاوا هست.گوگل امکان تغییر run time رو داشت که اون رو هم با ART عوض کرد. در ضمن دیوایس های اندرویدی با ram دو-سه برابری ئر مقابل iPhone و iPad قیمت های کمتری دارند. درسته که iOS که با زبان C نوشته شده استفاده بهینه تری از ram داره، اما بدلیل استفاده از رم کمتر (1 گیگابایتی) خیلی سریع پر میشه و اپلیکیشن ها مرتب نیاز به رفرش دارند. شما وقتی در iOS یک بازی حجیم اجرا کنید، خارج بشید و از recent apps برنامه دیگه ای رو باز کنید، اون برنامه رفرش میشه که این خوب نیست. در دیوایس های انرویدی با استفاده از رم دو یا سه گیگ، این مشکلان خیلی کمتره.

   مشکل برای دیوایس های با ram کمتر از 1 گیگابایت نمود پیدا میکنه که قیمت خیلی پایین تری دارند.

   1. مهدی صالح پور می گوید

    قبول دارم بحث قیمت و تفاوتش با آی او اس رو؛ اما این مسئله فقط توی پرچمدار ها حل شده و میان رده ها همچنان با مشکل اساسیِ سرعت پایین و عدم کارایی رم مواجه هستند.

 4. سروش می گوید

  با وجود امکاناتی که در اندروید لالیپاپ اضافه شده، من با اندروید ۴.۴.۲ خیلی راحت تر بودم.

 5. Fatemeh می گوید

  بسیار عالی…

 6. فرشاد می گوید

  دکتر نکسوز 7 شما آپدیت اندروید L رو دریافت کرد؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   والا دیگه از این دیوایس خسته شدم. احتمالا عوضش کنم.

 7. هادی می گوید

  سلام

  خیلی خووبه این!
  فقط واسه چه گوشی‌هایی الان موجوده این سیستم عامل؟

 8. امید مصدق - Grahamsms.com می گوید

  در یک کلام میشه گفت بیشتر روی امنیت گوشی ، حریم شخصی و معمولا روی چیزهایی که برای کاربر در عمل مهم است کار شده. سازندگان تلفن هوشمند باید هر بار که می خواهند گوشی جدیدی رو با امکانلت سخت افزاری یا نرم افزاری ساخته و به بازار ارائه کنند تعریف جدید از “تلفن هوشمند” مشخص کرده و بر اساس آن اقدام به ساخت کنند. هر چه قدر به جلو حرکت کنیم ، انتظار داریم تلفن هوشمند ما بیشتر به یه دوست هوشمند انسانی شبیه باشد تا یک کالای الکترونیکی هوشمند.

 9. فروشگاه اینترنتی می گوید

  مرسی مطلب خوبی بود

 10. سعد می گوید

  والا گوگل که هر چی نابغه و خلاق بوده جمع کرده تو شرکتش و به توان رسونده.

 11. ashkan می گوید

  دکتر خودمونیما
  عجیبه ملبی درمورد خصوصیات خوب اندروید زدی :))

 12. ساره می گوید

  یعنى اون کاربر مهمان تو دهنى بزرگى است بر استکبار بچه جغله هاى فضول و پرروو بى ادب و صد البته بعضى از بزرگترها … اى خدا … !

 13. مصطفی ایزدی می گوید

  سلام !
  طراحی جدید سایت فوق العادس و خیلی دوست داشتنی شده آخه موقع خوندن مطالب تمام تمرکزت روی متنه فقط اگه رنگ فونت رو کمی مشکی تر کنید بهتره 😉

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   فونت بی‌شک اصلاح خواهد شد.

 14. آرش می گوید

  متاسفانه مطالب در فیدلی فقط تیتر وار باز میشه و برای خوندن مطلب باید به سایت مراجعه کرد.!
  این مشکل حل میشه ؟

 15. مهدی می گوید

  یکی از مسائلی که بعد از مهاجرت به iOS به شدت حسرتشو خوردم استفاده از پروفایل های اندروید بود. یک سری رام ها این قابلیت رو به طور گسترده در اختیار کاربر میذاشتن و باعث میشد به راحتی داخل تبلت که دست اعضای خانواده میچرخه بشه تنظیمات و محتوای منحصر به فرد رو وارد کرد و نگران این نبود که با وارد شدن شخص دیگه، این تنظیمات بهم میریزن.
  بعید میدونم اپل این قابلیت رو به این زودی ها وارد پلتفرمش بکنه.
  ممنون بابت ترجمه این مطلب بلند !

 16. nobody می گوید

  آقا من طمع کردم هفته پیش پیغام آپدیت برای نکسوس 4 من اومده بوده ولی بیخیال شدم اون لحظه و گفتم برم از اینترنت شرکت بگیرم.حالا هر کار میکنم میگه گوشی شما آپدیته و نمیتونم لالی پاپ رو نصب کنم.

 17. كاوه می گوید

  اکثر قابلیتهای کاربردی ذکر شده در این مقاله، در نسخه های قبلی ios وجود داشته. متاسفانه مدت خیلی زیادی از ابحاد قابلیتهای خارق العاده و ایده های نو و استثنایی در سیستم عاملهای موبایلهای (پلتفرمها) میگذره. امیدوارم بزودی یک اتفاق فوق العاده بیفته!

 18. دانلود و سرگرمی می گوید

  واقعا ممنون اندروید بی شک محبوب ترین سیستم عامل موبایل هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5