فراخوان استخدام نویسنده فناوری در «یک پزشک»

35

در این دو سه ماهه به صورت پیوسته، در حال کار روی توسعه «یک پزشک» هستم، بعضی از تغییرات را تا به حال دیده‌اید و البته «خبرهای بسیار بهتری» هم در راه هستند که خیلی زود به اطلاع شما خواهم رساند.

راستش هرگاه از کار روی وبلاگ، ناامید می‌شوم و حس خستگی و سرخوردگی به من دست می‌دهد، لطف و توجه شما خوانندگان عزیز، مجددا من را به جاده اصلی برمی‌گرداند. نمونه آن را همین یکی دو هفته شاهد بودم، زمانی که فراخوان استخدام گیونده برای پست‌های صوتی یا پادکست‌های یک پزشک با استقبال بسیار زیادی مواجه شدند. تا حدی که اینباکس من من پر از ایمیل می‌شد و بخش قابل توجهی از وقت من صرف گوش کردن با صداهای زییای شما شد. به زودی کار از چند ده ایمیل هم فراتر رفت و از دویست ایمیل هم گذر کرد.

به شما خوانندگان خوب «یک پزشک» می‌بالم و باید بگویم همین استقبال شرمنده‌ام کرد و حس کردم که باید متعهدتر و ثابت‌قدم‌تر از پیش، پیش بروم.

کاش می‌شد، همیشه صداهای خوبتان را بشنوم، اما دریغ! باید انتخاب می‌کردم، به همین خاطر فعلا یک گوینده آقا و یک گوینده خانم که صداهای بسیار مناسبی داشتند، انتخاب شدند و برای پروژه‌های احتمالی بعدی هم دو دوست دیگر به عنوان جانشین، برگزیده شدند.

در اینجا لازم است از همه دوستانی که دقایقی از وقت گرانبهایشان را صرف آماده کرده آن فایل‌های صوتی کردند، تشکر کنم. من تا جایی که توانستم از تک‌تک دوستانی که فایل برای من فرستادند، تشکر کردم، اما خب، در بعضی از روزها، تعدادی از ایمیل‌ها بی‌پاسخ ماند که این موضوع را حمل بر بی‌ادبی من نکنید. تنها کمبود وقت در کار بود و بس و مطمئن باشید به همه فایل‌ها با دقت گوش کرده‌ام.


در این روزها داریم آهسته و پیوسته مشکلات فنی سایت را برطرف می‌کنیم، اما حالا دیگر نوبت به آن رسیده است که خلأهای سایت در زمینه محتوایی هم برطرف شوند.

مسلما من به عنوان سردبیر و صاحب وبلاگ «یک پزشک» به تنهایی نمی‌توانم در درازمدت به کار ادامه بدهم و نیاز دارم دوستانی به صورت ثابت به تیم «یک پزشک» اضافه شوند. (خوشبختانه این روزها دوستانی خوش‌فکر و کوشا به تیم یک پزشک در زمینه «فنی» اضافه شده‌اند که به وقت‌اش آنها را به شما معرفی خواهم کرد.)

در ماه‌های اخیر، از پوشش اخبار فناوری در «یک پزشک»، چه در حوزه اخبار مربوط به گجت‌ها و چه در حوزه اخبار ژرف مربوط به دانش و فناوری، کاسته شده است. ما می‌خواهیم این مشکل را برطرف کنیم و با همان «سبک یک پزشک»، به اخبار مربوط به فناوری هم بپردازیم.

بنابراین در این جهت، نیاز به اضافه شدن 3 نویسنده در زمینه اخبار فناوری داریم.

«یک پزشک» به خاطر نکته‌سنجی و حساسیت و دانش خوانندگانش، جای آزمون و خطا نیست، بنابراین از شمایی که احتمالا مشتاق نوشتن در «یک پزشک» هستید، درخواست می‌کنم که با دقت شرایط و پیش‌نیازهایی زیر را مورد به مورد بخوانید و واقعا اگر حس می‌کنید دارای همه این موارد هستید با ما تماس بگیرید.

1- نظم و انضباط، خوش‌قولی: مهم‌ترین فاکتور برای من، همین مورد است.

2- شوق و تعهد به کار: اصلی‌ترین انگیزه شما برای همکاری با یک پزشک باید همین مورد باشد. غیرممکن است که شما علاقه‌ای به چیزی نداشته باشید و آنگاه بتوانید یک مطلب عالی بنویسید. ما یک مترجم بی‌روح و یک روبات ستون‌پُرکن نمی‌خواهیم. بله! به نویسنده‌ها حق‌التحریر هم پرداخت خواهد شد، اما هیچ حق التحریر کلانی هم نمی‌تواند، شوق و عشق نویسندگی را ایجاد کند.

3- نویسنده داوطلب باید شناخت درست و عالمانه‌ای از دنیای فناوری داشته باشد. از قضاوت‌های تکانه‌ای پرهیز کند، منصف باشد و خط اعتدال، گذر نکند.

12-22-2014 7-45-29 PM

4- روزومه کاری: داوطلبانی که سابقه کار نویسندگی در نشریات و روزنامه‌ها یا وبلاگ‌ها «معتبر» فناوری را دارند، در ارجحیت هستند. لطفا در ایمیلی که می‌نویسید، سابقه کاری خودتان را بنویسید و چند نمونه از کارهایتان را برای ما بفرستید.

5- رعایت مسائل گرامری و نوشتاری، مثلا رعایت صحیح نقطه‌گذاری‌ها، نیم‌فاصله‌ها، پاراگراف‌بندی درست.

6- ذوق و قریحه نویسندگی: نوشتن مقدمه جذاب برای هر نوشته، انتخاب عنوان‌های وزین و پرکشش، سبک نوشتاری خوب، توانایی پروراندن و توسعه مطلب. همان طور که پیش‌تر گفتیم، ما نویسنده می‌خواهیم و نه یک مترجم زیردست! یک نویسنده خوب باید بتواند هر مطلب را (در صورت نیاز) با مراجعه با منابع دیگر تکمیل کند و اگر حین خواندن مطلب، حس کرد که مطلب دارای حاشیه‌ای است که پررنگ کردن آن، مطلب را جذاب‌تر می‌کند، حتما باید این حاشیه را هم ذکر کند.

در یک پزشک اصلا در پی ترجمه کلمه به کلمه مطالب نیستیم. دوست داریم که مطالب به نوعی بومی‌سازی هم بشوند، یعنی متناسب با نیاز و دانش هم‌وطن‌های عزیزمان، پرداخت شوند. «یک پزشک» خود را از توده مردم جدا نمی‌داند و به همین خاطر در انتخاب مطالب دوست دارد به نیاز و دردهای آنها پرداخته شود.

7- داوطلبان عزیز باید توجه داشته باشند که ما روی همکاری مداوم با آنها حساب باز می‌کنیم، اگر حس می‌کنید که تنها یکی دو ماه می‌توانید همکاری کنید و بعد به خاطر مشکلات شخصی، تحصیلی و یا هر مسئله دیگر، میدان را خالی خواهید کرد، لطفا با ما تماس نگیرید! ما حتی در تعطیلات آخر هفته، مناسبتی و تعطیلات نوروز هم طبق یک برنامه مشخص، به وجود شما نیاز خواهیم داشت.

8- توانایی درک مطلب عالی زبان انگلیسی: البته ما انتظار نداریم که شما یک مترجم زیردست در حد ترجمه متنون دشوار ادبی کلاسیک باشید، اما دست‌کم باید بتوانید مطالب انگلیسی در حوزه فناوری را به خوبی درک کنید.

از آنجا که دوست داریم، به صورت مرتب مطالب طولانی ژرف را هم کار کنیم، نویسنده مهمان باید این توانایی، تمرکز و هوشمندی را داشته باشد که مطالب طولانی انگلیسی را بخواند و چکیده آنها را با مهارت با زبانی روان و سلیس به نگارش درآورد.

9- مهارت‌های پایه ویرایش عکس و کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس و نیز خوش ذوق بودن در انتخاب عکس‌ها: گاهی عکس‌هایی که در منابع خبر وجود دارند، کم‌کیفیت هستند. نویسنده موظف است با جستجو، بهترین و با کیفیت‌ترین عکس‌ها را انتخاب کند، آنها را کمی ویرایش کند، مثلا برش بدهد و بعد در سایت بگنجاند.

10- آنلاین بودن تمام‌وقت در بعضی از روزها: بعضی از مطالب فناوری، مطالبی هستند که تاریخ مصرف دارند، یعنی اگر طی چند ساعت کار نشوند، دیگر در ساعات آتی یا روز بعد، نوشتن در مورد آنها لطفی نخواهد داشت و به جای ارتقای سایت، باعث تنزل جایگاهش در ذهن خوانندگان خواهند شد.

بنابراین ما طبق برنامه‌ای هفتگی در نظر داریم، برای هر نویسنده تازه، دو روز در هفته، نوعی کشیک در منزل بگذاریم. در این ساعات نویسنده باید آنلاین و آماده کار و گوش به زنگ باشد تا به محض رسیدن یک سوژه، کار روی آن را شروع کند.

11- در گام اول 3 نویسنده فناوری، جذب خواهیم کرد و به هر نویسنده 10 – 12 مطلب در ماه خواهد رسید. همان طور که پیش‌تر گفتم تعدادی از این مطالب، مطالبی هستند که باید به صورت فوری، در همان روز کشیک نویسنده، نوشته شوند. تعدادی هم مطالبی هستند که او، دو سه روزی برای نوشتن آنها فرصت خواهد داشت.

12- روح همکاری، خلاق بودن، توانایی پیشنهاد سوژه: ما می‌خواهیم «همکار» جذب کنیم و نه «کارمند»!

دوست داریم که نویسنده‌هایی که به تیم ما اضافه می‌شوند، خلاق باشند، حس کنند که در توسعه سایت سهیم هستند. به ما پیشنهادهایی برای ارتقای یک پزشک بدهند. خودشان قادر به یافتن سوژه‌های جذاب باشند، کار برایشان حالت رفع تکلیف را نداشته باشد.

13- حق‌التحریر و شیوه پرداخت: حق‌التحریر نویسندگان بر حسب تعداد کلمات ارسالی آنهاست. البته مسلما بر اساس دشواری مطالب و سوژه‌ها این نویسنده‌ها و مهارت آنها و نیز بازخوردی که پست‌هایی آنها داشت، میزان پرداخت متغیر خواهد بود.

اما طبق توافقی که با هر نویسنده انجام خواهد شد، مسلما بر حسب تعداد کلمات ارسالی در ماه، مبلغی به این عزیزات تقدیم خواهد شد.

14- در روزومه خودتان، توانایی‌های جانبی خودتان را هم حتما ذکر بفرمایید. برای مثال اگر می‌توانید در حوزه‌های دیگر هم بنویسید، حتما به ما اطلاع بدهید. اگر توانایی خاصی مثلا در حوزه بازاریابی و جذب تبلیغات دارید و یا دارای روابطی با شرکت‌های دیگر هستید که می‌تواند به ارتقای یک پزشک کمک کند، حتما این مورد را به ما گزارش کنید.

15- تعامل خوب با خواننده‌ها، پاسخ دادن به سؤالات آنها و نیز «درک خطوط قرمز نانوشته در وب فارسی» و گذر «هوشمندانه» از کنار آنها!

16- به من حق بدهید که نگران باشم و به انتخاب درست نویسنده‌ها اهمیت بدهم، چون دوست ندارم خاطر خوانندگان یک پزشک با خواندن پست‌های ناهمگن ای که روح «یک پزشک» در آنها متبلور نباشد، مشوش شود. به همین خاطر لطفا کلیه داوطلب‌ها بسته به مهارت و ذوقی که در خود حس می‌کنند، دو تا از این سوژه‌های پیشنهادی را انتخاب کنند و با فرمت word برای ما ارسال کنند.

هدف این است که علاوه بر سوابق قبلی که تعهداتی می‌دهید، توانایی‌های نوشتاری کنونی شما هم به درستی ارزیابی شود.

http://io9.com/biggest-scientific-breakthroughs-of-2014-1672377333

http://ibnlive.in.com/news/stepbystep-guide-how-to-pick-the-right-fitness-tracker/518491-11.html

http://jonathanwylie.com/2014/12/19/how-to-switch-from-zite-to-flipboard/

http://prsm.tc/uKH2YJ

http://news.nationalgeographic.com/news/2014/12/141219-chauvet-paleolithic-cave-art-paintings-france-ancient-culture/

http://www.securityweek.com/hackers-used-sophisticated-smb-worm-tool-attack-sony

http://www.telegraph.co.uk/technology/apple/11303052/Apple-working-conditions-Tim-Cook.html

http://mashable.com/2014/12/18/double-amputee-bionic-arms/

http://www.businessinsider.com/steve-jobs-meeting-techniques-2014-12

http://www.businessinsider.com.au/tesla-model-s-p85d-features-and-improvements-2014-10

این سوژه‌ها باید به شما نمایی از سوژه‌هایی که نویسنده‌ها موظف خواهند بود، روی آنها کار کنند، بدهد. همان طور که می‌بینید که نوشتن بعضی از این سوژه‌ها نسبتا ساده است. اما در مورد بعضی از آنها باید کار مطالعاتی بکنید، یا مقدمه بنویسید و برای خواننده توضیح بدهید که یک مسئله از کجا نشأت گرفته و خبر می‌خواهد چه مطلبی را تشریح کند.

همان طور که گفتم برای نوشتن در مورد بعضی از سوژه‌ها، نویسنده لازم است که خودش جستجو کند و به درک درستی از مطلب برسد، مطلب را توسعه بدهد.

به هر نویسنده‌ای هم سوژه آسان (مثلا شایعه در مورد گجت) داده خواهد شد، هم سوژه با سطح دشواری متوسط (مثلا مقایسه ویژگی‌های سه گوشی پرچم‌دار) و هم سوژه‌های دشوار (مثلا بیوگرافی یک شخص مشهور در دنیای فناوری، یا بررسی یک روند)

نویسنده‌ها باید توانایی نوشتن در مورد همه این موضوعات را داشته باشند.

12-22-2014 7-46-18 PM

با ما تماس بگیرید

لطفا داوطلبان عزیز بعد از خواندن دقیق موارد بالا، ایمیل‌های خود را با این نشانی ارسال کنند:

info@1pezeshk.com

در ایمیل خود حتما موارد زیر را ذکر کنید:

– نام و نام خانوادگی

– سن

– تحصیلات

– کار احتمالی که هم‌اکنون دارید

– روزومه کاری قبلی و نمونه‌هایی از نوشته‌های سابق

– دو سوژه از مطالبی که در همین پست پیشنهاد شده‌اند

– شماره تلفن ثابت و همراه


ببخشید که من پُرگویی کردم، پوزش می‌خواهم اگر با خواندن موارد بالا مقداری حس خودپسندی در من شاید در شما القا شده باشد. شاید حتی خود من هم واجد بعضی از مواردی که در بالا ذکر شده‌اند، نباشم، اما من در چیز ثابت‌قدم هستم، تعهد به خواننده‌های یک پزشک. به خوبی از نقاط ضعف خودم مطلع هستم و در کمال فروتنی باید بگویم که «یک پزشک» حقیقتا در حال حاضر سایه‌ای از آن رسانه‌ای است که من در ذهن دارم. امیدوارم به کمک شما عزیزان، در روندی پیوسته و دائمی، به سمت مطلوب حرکت کنیم.

منتظر خبرهای خوش در «یک پزشک» باشید!


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

تصور دهشت نبرد «واترلو» با هوش مصنوعی میدجرنی

نبرد واترلو، که در ۱۸ ژوئن ۱۸۱۵ رخ داد، یک درگیری نظامی مهم در طول جنگ‌های ناپلئون بود. این جنگ بین ارتش فرانسه به رهبری امپراتور ناپلئون بناپارت و اتحادی از نیرو‌های بریتانیایی، هلندی و پروس به فرماندهی دوک ولینگتون و فیلد مارشال گبهارد…

تراژدی ایگناتس زملوایس: پزشکی که پیشگام شستن دست ها بود

نزدیک به ۱۵۰ سال از اقدامات پیشگامانه لوئی پاستور و رابرت کخ می‌گذرد که به پایه‌گذاری نظریه میکروب بیماری کمک کرده است. با این حال، متقاعد کردن ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی برای جدی گرفتن شستن دست‌ها هنوز یک چالش است. مراکز کنترل و…

عکس‌هایی از طراحی‌های داخلی و خارجی بسیار زیبا و بی‌نظیر

طراحی‌های داخلی و خارجی هم این روزها بسیار تکراری شده‌اند و فاکتورهایی مانند هزینه مواد، هزینه طراح و تخیل او و انتظارات سطح پایین کارفرماها از نظر کاربرد یا زیبایی‌شناسی آنها باعث می‌شوند که شاهد طراحی‌های تقریبا همسان در مجموع باشیم.…

مجموعه‌ای از عکس‌های تاریخی که برخی از آنها کمتر دیده شده‌اند و ما را به اندیشه در مورد تاریخ…

عکس‌های تاریخی خلاصه عجیب یک دوران هستند. همه چیز از کیفیت عکس، کادربندی، لباس، ساختمان‌های پیرامون، غذایی که صرف می‌شود، حالت چهره، برشی از یک زمان و مکان است که برای بینندگان بعدی نکته‌های دارند.برخی ازعکس‌های این مجموعه را قبلا…

تصاویر تخیلی از سلبریتی‌ها در حال خواب – اما چرا اصلا می‌خوابیم؟!

خواب یک فرآیند فیزیولوژیک اساسی است که برای عملکرد صحیح بدن و ذهن ما ضروری است. اگرچه هدف دقیق خواب به طور کامل شناخته نشده است، دانشمندان چندین نظریه برای توضیح اینکه چرا ما می‌خوابیم ارائه کرده‌اند.  برخی از دلایل اصلی مهم بودن خواب:…

21 مهارتی که ای کاش در مدرسه یا جای دیگر مقدمات آنها را به ما می‌آموختند!

درس و دانشگاه بسیارند، اما وقتی وارد کار واقعی و زندگی می‌شوید می‌بینید که مهارت‌های زیادی لازم دارید تا تبدیل به یک آدم موفق شوید یا به آرامش و خوشبختی بیشتری در زندگی برسید. گاهی دوره‌های آموزشی خوبی برای آنها وجود دارد و گاهی هم باید…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
35 نظرات
 1. پویا می گوید

  به به! چه شود!

 2. مصطفی می گوید

  با سلام
  دکتر چرا حالا؟!
  به یگانگیش منتظر همینجور فرصتی بودم ولی تازه تو آزمایشگاه مشغول کارشدم و…
  صد حیف

 3. سینا می گوید

  وقتی عنوان پست رو دیدم خواستم سریعا واسه ارسال درخواست دست به کار شم ولی با دیدن شرایط بیخیال شدم.ایشالا یه وقت دیگه.

 4. emir می گوید

  امیدوارم 1پزشک همیشه سرپا باشه…
  واقعاً دوست داشتم من هم یکی از نویسنده ها ی یک پزشک باشم، ولی متاسفانه (به جز علاقه) هیچکدوم از شرایط رو ندارم 😀
  ولی ایشالا اگه بشه یه روزی به عنوان مهمان مطلب می فرستم 😉

 5. دکترنیکو می گوید

  سلام.من ازاینکه اینجااینقدرمورداحترامم حس غرورهمراه بانوعی شرم دارم که نمی تونم کمکی بدم.فقط دست میزنم برای همتتون وبخاطرعظمت فکرتون ستایشتون می کنم

 6. یحیی می گوید

  واقعا چه اشکالی داره که یک نفر هر ماه یک مطلب بنویسه، مگر خیلی از روزنامه‌هایِ و نشریات مطرح ایران و حتی دنیا نویسندگانی دائمی ولی کم کار ندارند. نویسندگانی که شاید تنها 2 یا 3 مقاله در ماه می‌نویسند و با اینحال خوانندگان مشتاق نوشته‌هاشان و نشریات مشتاق‌تر. تمام سایت‌ها و وبلاگ‌های ایرانی اصرار زیادی دارند که فقط چند نویسنده و البته مترجم داشته باشند و هر کدام روزی یا هفته‌ای چند مطلب و مقاله برایِشان بنویسند. چرا نباید کسانی که هم ذوق و هم علاقه و هم استعداد خوبی دارند و فقط مشکل زمان دارند نتوانند نویسنده شوند. بنظرم یکی از بزگترین ضعف‌های وبلاگستان همینه. من شاید مترجم و نویسنده‌ی خوبی نباشم، ولی مسلما علاقمند هستم. و فقط به خاطر کمبود زمان، مجبور به قطع و همکاری با چند وبلاگ شدم.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   فناوری را که نمی‌شود با چند پست در ماه پوشش داد. پست‌های فرهنگی جای خود، این پست‌ها هم جای خود.

 7. سجاد می گوید

  سلام
  حیف و صد حیف
  من خوره دنیای تکنولوژی و گیم هستم و تمام شرایط شما رو دارم به جز یکی … اینکه مطمئن نیستم بتونم طولانی مدت همکاری داشته باشم یا نه.
  زبان خوندم و با نشریات محلی و اینترنتی همکاری داشتم و دارم و فقط الان دارم افسوس میخورم که چرا نمیتونم با تیمی مثل یک پزشک همکاری داشته باشم …

 8. احمد می گوید

  ./

  سلام دکتر
  با آرزوی موفقیت شما و یک پزشک تواما؛ این کارهایی که می کنید خیلی خوبه. فقط میخواستم از دید یک کاربر این دغدغه رو بیان کنم که امیدوارم اضافه کردن تعداد نویسندگان باعث نشه که اون استاندارد تعداد پست های روزانه تون هم عوض بشه. می ترسم تعداد پست ها زیاد بشه و ماها مجبور بشیم بعضی پست ها رو بی خیال بشیم.
  میدونید، ماها با یک پزشک دوست شدیم. سبک نوشتن اکثر نویسنده ها تا حالا جوری بوده مثلا من وقتی میشینم پستی رو بخونم، احساس میکنم دارم با یکی از دوستام حرف میزنم. اصلا دوست ندارم این “تجربه کاربری” خدشه دار بشه. برای همین تو موارد بالا یکی از مهمترین هاش به نظرم همون آخرین مورده، درباره “تبلور روح یک پزشک”.
  برای انتقال بهتر احساسی که دارم، میتونم اینطور بگم که ما با دوستامون در مورد همه چیز حرف نمی زنیم، و همه چیز رو هم نمی دونیم. ولی وقتی باهم حرف می زنیم، از “وقت”ی که باهم میگذرونیم “لذت” می بریم. من از یک پزشک هم انتظار ندارم که در مورد همه چیز اظهارنظر کنه، و همه چیزو بدونه و پوشش بده. همین که مثل همیشه بنویسه کافیه. و فکر میکنم بین خواننده ها خیلی ها با من هم نظر باشن. وگرنه سایت خبری زیاد داریم! نوشته این سبکی‌اَم آرزوست…

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   ممنون از لطف شما و اینکه دغدغه هاتون رو درک می‌کنم.

  2. خشايار می گوید

   کاملا با شما موافقم!

 9. Alireza می گوید

  سلام
  من از قدیم این سایت رو پیگیری میکردم ولی الان مدتی بود که بدلیل مشکلات مختلف کمتر فرصت خواندن مطالب رو داشتم.
  فقط خواستم بگم بنده بدلیل اینکه خارج ار ایران هستم میتونم اگر از ایونت٬ دیوایس و یا هر اتفاق خاصی که مورد نظرتون باشه گزارش تصویری (عکس یا فیلم) تهیه کنم. این حداقل کاری هست که برای یکی از ارزشمندترین سایتهای فارسی میتونم انجام بدم.
  با سپاس

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   ممنون از لطف شما.

 10. mupm1 می گوید

  برای بخش های دیگه چطور به جز فناوری؟ عکاسی من میتونم.البته بخش رباتیک فناوری رو هم تلاش کنم میتونم مطالب خوبی ارائه بدم

 11. سجاد می گوید

  سلام
  می خواستم یه نکته ای را یاد آوری کنم فک می کنم رمز موفقیت وبسایت شما مطالب تقریبا غیر تکراری هست که قرار میدید، من به شخصه بیشتر واسه این مطالب که بیشتر آموزنده هستن به این وبسات مراجعه می کنم وگرنه خبر ” سامسونگ فلان کار را کرد یا شکل آیفون 10 به بیرون درز کرد” که توی تقریبا همه وبسایت های فناوری تکرار می شه که ارزش خاصی نداره…
  ممنون

 12. حسام می گوید

  جناب مجیدی…می خواستم بدانم بنده می توانم داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی چند مقاله ای رو به قلم خودم در ماه برای سایت شما ارسال کنم؟ بنده مهندس معمار و از دوستداران دنیای دیجیتال هستم و این توانایی هایی که شما ذکر کردید را دارا هستم .ولی بدلایل تحصیلی فرصت پست مطالب به صورت روزانه را ندارم. می خواستم بدانم ساز و کار آن چگونه است. با تشکر

 13. محمد می گوید

  سلام
  خیلی دوست دارم نویسنده سایت یک پزشک باشم،اما اصلا خودم رو در سطح سایت نمی بینم و متاسفانه با تمامی علاقه ای که به این کار دارم باید ازش صرفنظر کنم؛
  موفق باشید

 14. Hannibal می گوید

  سلام دکتر
  شرایط خیلی خاصی را در نظر گرفته اید که نویسندگان خاص خود را کشف کنید. شاید بتوانم در این راستا موثر واقع بشوم اما بعضی از مسائل مرا متوقف کرده؛ اگر بتوانم تا آخر هفته رهایی یابم،به خود می بالم یکی از نویسندگان«یک‌پزشک»باشم. امیدوارم که«یک پزشک»همینطور به راه خود ادامه دهد.
  پایداری از آن ات باشد«یک پزشک»

 15. مینو گله می گوید

  جناب دکتر مجیدی

  دستتون درد نکنه خیلی هم عالی

 16. مشتاق می گوید

  سلام…آقای دکتر.
  مهلت ارسال مطالب تا کی هست؟
  ممنون میشم جواب بدین. چون من تا شنبه درگیرمو میخوام بدونم بعدش می تونم شروع کنم به نگارش؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   تا وسط هفته

 17. امید از کردستان می گوید

  یادم هست دو سه سال پیش هم فراخوان داده بودید برای دعوت به همکاری… با اجازه، حرف های را بنویسم که به ظاهر ربط مستقیمی به درخواست این پست ندارد. ضمن خسته نباشید گفتن، از این رو هم هست تا – به سهم خودم و به عنوان یک خواننده ی قدیمی – همکاران آینده ی “یک پزشک” با تأمل بیشتر برای جایی که می خواهند در آن بنویسند را بررسی کنند… الف- نوجویی و میل به پیشرفت، در کنار فروتنی و رعایت به کمال اخلاق روزنامه نگاری (در اینجا، سایبری) از جمله چندین ویژگی بارز آقای دکتر مجیدی و خواهرشان است. رعایت خطوط قرمز نوشتن در این مملکت به گونه ای که – دست کم – توی ذوق مخاطب نزند، از فاکتورهای بزرگ “یک پزشک” است. بهرحال نوشته های بسیاری بوده اند که مرزهای فرهنگی و رفتاری ما ایرانی ها را مورد پرسش قرار داده اند. “یک پزشک” چنان مضمون مقاله هایش را – با آن اسم جالب ِ مقالات ژرف! – با نگریستن به تجربیات شخصی و یا مشاهدات پیرامونی تحریر می کند، که مخاطبان را به پیگیری و اندیشیدن تشویق می کند. از این رو “یک پزشک” کم و بیش توانسته از گره های فرهنگی و اندیشه ای ما ایرانی ها را باز کرده و کمک نموده به خودمان و زندگی مان و افکارمان نگاهی بیندازیم. این حقیقتی غیرقابل انکار است که “یک پزشک” توانسته همچون یک رسانه ی قابل احترام و مرجع شود برای مخاطبان اش. این موفقیتی رشک برانگیز و بسیار قابل تحسین است. آن هم با این حداقل امکانات، با رسانه ها و شبکه های نوظهور و با تغییرات زیاد عادت ها و ذائقه های مخاطبان. برایم قابل حدس است که بیشتر خواننده های “یک پزشک” از آن خاطره دارند و با آن بزرگ شده اند. ب- اهمیت دیگر آن چه که به آن اشاره شده، در این است که هرگز “یک پزشک” دچار غرور و خودبزرگ بینی نشده. همواره خواننده ها (حتی با تحمیل شدن آگهی ها بر وب سایت) آن را از خود دانسته اند، بیگانه نشده اند با آن. دقت نمایید: در تاریخ معاصر ما، هنوز هم، با این گم شدن مان در مدرک و مدرک گرایی، این آفت بوده که چن کلاس سواد داشتن، یعنی پُز دادن، یعنی ادعا داشتن. کافی است دقت کنیم که در ادبیات نوشتاری “یک پزشک” کمترین فراوانی از کلمات و اصطلاحات خارجی را دارد. و این، هم به دلیل دانش ِزبان انگلیسی گردانندگان “یک پزشک” و هم به دلیل ارتباط مستمر و به روز با صنعت و علم ِ محصولات دیجیتالی در جهان، کاری بسیار بزرگ و نشانه ای از سلامت اندیشه و برخواسته از زیبایی شناسی رفتاری و فرهنگی دارد. پ- این همه برجسته کردن و نام بردن از خود ِ “یک پزشک” برای اشاره ای کوچک و تاکیدی است بر: همچون بسیاری برندها و اسامی دیگر، “یک پزشک” معنای اسمی خودش را – به نظرم – دیگر ندارد، از آن گذر کرده و برای ما فارسی زبانان تبدیل به برند، لوگو یا اصطلاحی معتبر و مرجع شده است. همانند “نیویورکر”، “اپل”، “سونی”، بی بی سی” و… که مجموعه ای از استانداردها، فرهنگ و شاخصه ها را به ذهن می آورد یا نمایندگی می کند. متاسفانه در ایران به ندرت داریم و من هرچه فکر کردم، به ذهنم نرسید. شاید برای روزنامه خوان های چند نسل قبل، روزنامه ی اطلاعات اینطوری بود. یا سال های طولانی – اکنون را اطلاع ندارم – مجله ی “فیلم” و روزنامه ی “شرق” جایگاهی تعیین کننده داشتند… آقای مجیدی به درستی اشاره کرده اند که اکنون این وبلاگ – و ب سایت برای شان تبدیل به مسوولیت بزرگی شده. قابل حدس است که رسالت و هویت ای اجتماعی هم شده است. طبیعی است و حق ایشان است که نگران باشند و کمال گرا در انتخاب همکاران. امیدوارم دورنمای دو سال آینده ی “یک پزشک” روشن باشد و بتواند هر روز تکامل و تعالی یابد. اهمیت این رسالت، شاید بخاطر تناقضات پیچیده ی اینترنت و تکنولوژی در ایران نسبت به جاهای دیگر است، همچون بسیاری چیزهای دیگر ما… امیدوارم “یک پزشک” موفق و پایدار و معتبر و سازنده بماند.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   سلام، بسیار از لطف و دقت نظر شما ممنونم و امیدوارم شایسته و لایق این همه توجه شما باشم.

 18. wahid می گوید

  با سلام و آرزوی موفقیت برای شما . خیلی مایل بودم که می توانستم کمکی در این زمینه بکنم . اما صد حیف که قلم توانایی برای نوشتن در چنین سایت بزرگی ندارم . وبلاگی دارم در زمینه کامپیوتر و فناوری ولی مطالب آن ترجمه نیست . اگر مایل بودید در زمینه جمع آوری اخبار می توانم کمک نمایم . موفق باشید

 19. هادی می گوید

  با انرژی ادامه بده دکتر. یک پزشک بهترین بلاگ فارسی است

 20. علي می گوید

  سلام دکتر
  دارم مطلب رو اماده کی کنم …
  چقدر فرصت دارم ؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   تا وسط همین هفته.

   1. ramin می گوید

    سلام
    دکتر جان تا چه تاریخی‌ وقت داریم بفرستیم؟

    1. علیرضا مجیدی می گوید

     سه چهار روز

 21. مهدی می گوید

  با سلام و درود،

  از شما دعوت می‌کنیم این فرصت را در سایت گودکو (goodco.ir) هم معرفی نمایید. یکی از اهداف گودکو این است که این موضوع را جا بیاندازد که برای ارائه‌ی یک شغل، باید شرح شغل و انتظارات از فرد به شکلی واضح و کامل مشخص باشد، و از طرف دیگر خود فرد هم باید تعهداتی را از ابتدای کار بپذیرد و بداند که قرار است چه وظایفی را انجام دهد و در چه شرایطی.
  با توجه به توضیحات خیلی کامل شما در معرفی این فرصت شغلی، باعث افتخار ما در سایت گودکو خواهد بود که این فرصت از طریق این سایت هم معرفی گردد.

  با آرزوی بهترین‌ها

 22. احمد ف می گوید

  سلام.اقای مجیدی این راجدا”میگویم شما برای من واکثر خوانندگان خیلی عزیزید.سوای عده ای که ازحسادت درهمه وبلاگها مطلب دلسرد کننده مینویسند .اما ایرادهای گاهگاهی دوستان بخاطرتعصبی است که روی بلاگ شمادارند وحوصله یک غلط نگارشی راهم ندارند .قدرخودتان را بدانید. شما نه پرگویی ونه خودپسند .بلکه بیریا حرف میزنید وما اینرامیدانیم . عجالتا”خداحافظ تا بعد

 23. بردیا می گوید

  اینکه به این شکل و بطور ساختار یافته به دنبال همکار میگردین قابل ستایشه. اما اجازه بدین من یه انتقادی که قبلا هم مطرح کرده بودم رو دوباره تکرار کنم. به شدت نوشته های وبلاگ بی دقت و ضعیف شده و این متاسفانه این روند به سمت بدتر شدن همینطور ادامه داره. هیچ پستی رو نمیشه پیدا کرد که حداقل 4 – 5 مورد غلط تایپی و 2 – 3 مورد غلط نگارشی نداشته باشه. من از قدیم با اینجا همراه هستم و متوجه هستم چیزی که تغییر کرده نظارت روی نوشته هاست. یعنی معلومه که هیچکدوم اینا دوباره و چندباره خونده نمیشه تا اشکالاتش گرفته بشه. من اگه جای شما بودم دوست عزیز، یه نفر (حداقل) ویراستار هم استخدام میکردم که تمام پستها اول برای اون فرستاده بشه و کامل بخونه و بعد گذاشته بشه روی سایت. شما اینکاره هستین، میدونین که بر خوردن به اینطور غلطها توی یه متن تا چه حدی میتونه تاثیر منفی روی مخاطب بذاره و محتوی متن و مخصوصا سایت رو زیر سئوال ببره.

 24. محمد امین می گوید

  سلام من سرعت ترجمه و خلاصه نویسی و تایپ بالایی دارم فقط میخوام بدونم چه مقدار حقوق به طور متوسط بابت هر کلمه میدین؟! خیلی مهمه این مساله

 25. aa می گوید

  آقای دکتر این مساله همکاری هنوز سر جاشه یا موعدش تمام شده؟

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   تمام شده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.