عکس‌هایی از شورش ها و تظاهرات در سال 2014

5

سالی که گذشت پر بود از تظاهرات و ناآرامی ها. می توان گفت در اکثر کشورها درگیری هایی وجود داشت و سال بسیار سختی برای پلیس های ضدشورش محسوب می شد. مسلما در یک پست نمی توان به تمام شورش هایی که در سال 2014 اتفاق افتاده پرداخت ولی تعدادی از عکس های منتخب که از اهمیت بیشتری برخوردار بودند را باهم مرور می کنیم. به امید روزی که آرامش و صلح در سراسر کره زمین برقرار شود.

پوستر نصب شده توسط معترضان بر روی اداره ی نیروی دریایی هنگ کنگ. دولت هنگ کنگ توانست عوامل اصلی این اعتراضات را دستگیر کرده و معترضان را متفرق کند ولی ظاهرا این پایان ماجرا نیست چون بر روی پوستر نوشته شده ” ما برمی گردیم “

6a935a080

اعتراض 10.000 مهاجر آفریقایی در میدان رابین تل آویو. تعداد زیادی از آفریقایی های سودان و اریتریا به تل آویو مهاجرت کرده اند و پروسه ی پناهنده شدنشان با تاخیر بسیار زیادی همراه است. به دستور مقامات تمام مهاجر هایی که از ویزای معتبری برخوردار نیستند باید از کشور اخراج شوند. در این تظاهرات صدها نفر دستگیر شدند.

7b82a2b3e

تلاش پلیس استانبول برای متفرق کردن معترضان با استفاده از ماشین های آبپاش در اولین روز از ماه می.  پلس های ترکیه تمام سعی خودشان را کردند تا با استفاده از گازهای اشک آور از نزدیک شدن معترضان به میدان تقسیم ترکیه جلوگیری کنند.

134b6fa20

لگد زدن پلیس کنیا به عروسک های نوزاد که توسط معترضان بر سطح خیابان های پایتخت پراکنده شده. پلیس با استفاده از گاز اشک آور از حرکت حدود 200 معترض که به سمت ساختمان پارلمان می رفتند جلوگیری کرد. دلیل اصلی این اعتراضات ناامنی , بیکاری و فقر بیان شده است.

2020f9425

پریدن یک معترض از روی پلیس های ضد شورش در شهر کاراکاس ونزوئلا. این اعتراض ها در 12 فوریه و در مخالفت با سیاست های رییس جمهور این کشور نیکولاس مادارو بوده است.

7207a3f38

استفاده ی معترضان از کوکتیل مولوتوف در مقابله با پلیس کیف اوکراین. این درگیری ها پس از تصویب قانون برخورد با معترضان شدت بیشتری پیدا کرد.

95651f381

لگد زدن یک بومی برزیلی به گاز اشک آوری که پلیس ضد شورش به سمت آنها پرتاب کرده. این درگیری ها به دلیل ممانعت پلیس از ورود تعدادی سرخپوست به استادیوم فوتبال رخ داد.

442366b0f

شورش معترضان به دولت در ساختمان پارلمان اوگادوگو پایتخت بورکینافاسو و آتش زدن ساختمان. هزاران نفر از معترضان به کاخ منتسب به ریاست جمهوری یورش بردند و دفاتر تلویزیون دولتی را غارت کردند. به گزارش اورژانس کشور 3نفر از معترضان در این درگیری ها جان باختند.

53664005f

معترضان به همراه حیواناتشان در حال برگشت به خانه هایشان. مقامات نوادا حدود 300 حیوان را که به صورت غیرقانونی در زمین های فدرال چرا می کردند از این زمین ها جمع کردند و صاحبانان این حیوانات به شورش گسترده ای دست زدند که منجر به بازپس گیری حیواناتشان شد.

a10c45f4d

یک معترض ضد دولتی در پشت پناهگاهی که برای معترضان در مرکز بانکوک ساخته شده است.  این معترضان با تجمع در میدان اصلی شهر عبور و مرور را برای مردم غیر ممکن کردند تا فشار بیشتری به نخست وزیر یینگلاک شیناواترا برای کناره گیری از سمتش وارد شود.

b87c12086

شورش کارگران فست فود و به دست گرفتن یک نوشته ی اعتراضی در مک دونالد لس آنجلس. این کارگران به دستمزد کمی که برای کار کردن در فست فودها دریافت می کنند معترض بودند.

bfe3b0e55

یک زن در حال عکاسی از معترضانی که در حال برگزاری اعتراضی به نام ” مرگ ” هستند که برای دفاع از مردن فردی به نام اریک گارنر در نیویورک صورت گرفت.

c80a44abf

آتش بازی معترضان در مقابل پلیس ترکیه در میدان تقسیم این کشور. پلیس با استفاده از آب داغ و گاز اشک آور سعی کرد معترضان را متفرق کند که منجر به مرگ یک نوجوان شد.

d98cf3845

مردی در حال تماشای اعتراض راننده تاکسی ها به استفاده از اپلیکیشن های تاکسی یاب . این تظاهرات در نزدیکی استادیوم المپیک در برلین اتفاق افتاد.

dfd50c1ca

پلیس فدرال در کنار معترضانی که به دستمزد کم و شرایط بد کاری در برزیل اعتراض دارند. این معترضان فیل های سفید بزرگی را به صورت یک نماد اعتراضی با خودشان به خیابان ها آورده بودند.

fcae379bc


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

انگار این شخصیت‌های تاریخی و اسطوره‌ای همین الان عکس گرفته‌اند! استفاده از هوش مصنوعی برای بازسازی…

ما بسیاری از شخصیت‌های تاریخی را تنها به صورت طراحی‌های محو و مجسمه‌ها و سردیس‌ها را دیده‌ایم. حالا تصور کنید که این شخصیت‌ها دوباره زنده می‌شدند و با آرایش صورت و مو و ریش امروزی و لباس‌های مدرن به عکاسخانه می‌رفتند.این کاری است که یک…

مجموعه‌ای از عکس‌های تاریخی که برخی از آنها کمتر دیده شده‌اند و ما را به اندیشه در مورد تاریخ…

عکس‌های تاریخی خلاصه عجیب یک دوران هستند. همه چیز از کیفیت عکس، کادربندی، لباس، ساختمان‌های پیرامون، غذایی که صرف می‌شود، حالت چهره، برشی از یک زمان و مکان است که برای بینندگان بعدی نکته‌های دارند.برخی ازعکس‌های این مجموعه را قبلا…

اگر سلبریتی‌های کنونی در دوران ویکتوریایی می‌زیستند …

پس از ویلیام چهارم، که خود جانشین جرج چهارم بود، در ۱۸۳۷، ملکه ویکتوریای ۱۸ساله به تخت نشست. دوران ۶۴سالهٔ سلطنت او در تاریخ انگلستان به «عصر ویکتوریا» شهرت دارد، که همزمان با به‌اوج‌رسیدن گسترهٔ امپراتوری بریتانیا در سطح جهان بود.اما…

چه می‌شد اگر انیمیشن‌های استودیو جیبلی را کسی با آبرنگ می‌کشید – کاری که لوئیز تریر کرده!

در این نقاشی‌های زیبای لوئیز تریر، طرفداران استودیو جیبلی فورا انیمیشن‌های یه یاد ماندنی را که از آنها الهام گرفته شده، تشخیص خواهند داد.لوئیز تریر، نقاش و مجسمه‌ساز فرانسوی با الهام از شخصیت‌های انیمیشن‌های شناخته شده از استودیو جیبلی،…

سازه‌ها و چیزهایی که حس مگالوفوبیای ما را به شدت تحریک می‌کنند – گالری عکس

مگالوفوبیا اصطلاحی است که برای توصیف ترس شدید و غیرمنطقی از اشیاء یا چیزهای بزرگ استفاده می‌شود. کلمه "مگالوفوبیا" از ترکیب دو کلمه یونانی "مگالو" به معنای بزرگ  و "فوبیا" که به معنی ترس یا بیزاری قوی است، گرفته شده است.افراد مبتلا به…

بیماری‌ها و مشکلات روانی می‌توانند به مانند همین غول‌های تصور شده توسط میدجرنی باشند، اما می‌توان…

تا وقتی کسی مبتلا به یک مشکل روانپزشکی نشده باشد یا آشنا و فامیلی نداشته باشد که مبتلا به شکل جدی آنها باشد، نمی‌داند که چقدر روی کیفیت زندگی تاثیرگذار هستند. کسی که افسردگی ندارد، تعجب می‌کند که مثلا چطور کسی از قدم زدن یا غذای خوب یا…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
5 نظرات
 1. shirin می گوید

  ۲۰۱۳ یا ۲۰۱۴!؟
  حالا چ اصرایه اینهمه سال ۲۰۱۴ رو زیرورو میکنید!؟:))
  اعتراض مرگ خیلی جالب بود خصوصا ک یک نفر در اون میون داشت در حین مرگ با گوشیش کار میکرد!
  اگه این رانندگان تاکسی بخاطر یه اپ اینچنین اعتراضی کردن اگر وضعیت تاکسیرانی ایران رو میدیدند چ میکردند!؟!
  نمیدونم چرا بعضی عکسها …
  ممنون

  1. Shirin می گوید

   چرا نظر من تحریف شد؟؟
   من نه اشاره دقیقی به حادثه ای خاص کردم(و نه حتی اون رو تمجید و یا محکوم کردم!!) و نه خارج از موضوع پست نظری گذاشتم… ولی خب اگه رویه گزینش نظرات بدین صورت هست باشد ما چشم و گوش و دهانمان را میبندیم و …وفقط به نظر دادن راجع به حوادث خارج و اظهار تاسف کردن درمورد اونها میپردازیم…

 2. حسین می گوید

  تصور کن اگه حتی تصور کردنش سخته
  جهانی که هر انسانی تو اون خوشبخت خوشبخته
  جهانی که تو اون پول و نژاد و قدرت ارزش نیست
  جواب هم صدایی ها پلیس ضد شورش نیست
  ….
  جهانی رو تصور کن بدون نفرت و باروت
  بدون ظلم خودکامه بدون وحشت و طاغوت
  جهانی رو تصور کن پر از لبخند و آزادی
  لبالب از گل و بوسه پر از تکرار آبادی

 3. looch می گوید

  اگه میشه منبع عکس ها رو هم بگید

 4. mehdi می گوید

  شکل اعتراضات کشورهای مختلف همیشه برام جالب و قابل تامل بوده.تجمع های اعتراضی شون صرفا تجمع نیست،پر از ایده های جالب و غیر تکراریه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5