واقعیت افزوده مایکروسافت آغاز به کار کرد

4

روز گذشته، الکس کیپمن، دستیار فنی گروه سیستم‌عامل‌های مایکروسافت محصول جدید مایکروسافت به نام Windows Holographic را به مشتریان این شرکت معرفی کرد. در همین مراسم دیوایسی به نام Microsoft HoloLens نیز معرفی شد. دیوایسی با چندین حس گر، صدای محیطی و چند چیپ ست که از جمله آن پردازنده اختصاصی مایکروسافت به نام Holographic Processing Unit است.

کیپمن در همین رابطه اشاره کرد: محاسبات هولوگرافی، توسط ویندوز ۱۰ قابل انجام خواهد بود؛ و این ویندوز می‌تواند برای چندین صفحه‌نمایش API:application programming interfaces خاص خود را برای هولوگرافی ارائه دهد.

مایکروسافت تلاش بسیاری دارد تا توسعه‌دهندگان نرم‌افزار را به سمت این فناوری و پلتفرم جدید جلب کند تا به‌زودی شاهد ارائه محصولات جدیدی در این حوزه باشیم. کیپمن از همه توسعه‌دهندگان دعوت کرد که در توسعه نرم‌افزارهای این پلتفرم مشارکت داشته باشند.

Microsoft-Windows-10-hololens

کیپمن در ادامه به مفهوم جدیدی به نام Build 3D in 3D اشاره کرد که با استفاده از نرم‌افزار Holo Studio به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا با استفاده از HoloLens بتوانند تصاویر هولوگرافی خود را ایجاد کنند.

در انتها کیپمن به درُنی اشاره کرد که توسط یک پرینتر سه‌بعدی ساخته‌شده است. این درُن قبلاً در نرم‌افزار HoloStudio طراحی‌شده بود.

توضیح مترجم:

تمام‌نگاری یا هولوگرافی روشی از تصویربرداری و تولید تصاویر سه‌بعدی است. اطلاعات بیشتر را از اینجا دریافت کنید.

منبع: +

 
4 نظرات
 1. Khashayar Jan می گوید

  تو کنفرانس خیلى تاکید داشتن که این واقعیت افزوده نیست! ولى فرقى با واقعیت افزوده نداره.
  سوالى که من دارم اینه که چیزایى که میبینیم، همش از نمایشگر هست ( مثل اکولوس ریفت ) یا مثل گوگل گلس، یک لایه اطلاعات اضافه میشه؟
  اگه با دوربین محیط رو ضبط کنه و وقتى عینک رو میزنیم، یک نمایشگر داخلش داشته باشه که چیزا رو نشون بده، به هیچجا نمیرسه چون کسى نمى خواد چشمش بسته بشه!

 2. Praise می گوید

  همین یه خبر از مایکروسافت؟؟!! خبر دیگه ای نبود؟؟؟!!!

 3. مهران می گوید

  من فکر می کنم تصاویر هولوگرام رو توی شیشه هدست با وضوح بالا ولی سایز کوچیک ایجاد می کنه. از این نظر اساسا شباهتی با اکلس ریفت که از دیسپلی استفاده می کنه نداره ضمنا یک نرم افزار پردازش تصاویر هم داره که این نرم افزار وظیفه اش اینه که جایگذاری اشیاء رو کنترل کنه و مثلا با تشخیص سطوح به شما اجازه بده شئی مورد نظرتون رو روی میز بذارید. ضنما قطعا دوربین داره وگرنه ترکیب اینها با هم غیر ممکن می شد. می شه گفت این تکنولوژی ترکیبی از همه تکنولوژی های موجود سه بعدی واقعیت مجازی است و البته بسیار جذاب!

 4. پویا می گوید

  امیدوارم سطح نوشته ها یا ترجمه های آقا میلاد هم بزودی به دکتر نزدیک بشه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.