نگاهی نزدیکتر به ساعت طراحی شده اپل در سال ۱۹۹۵

3

آیا می‌دانستید که نسل کنونی ساعت‌های هوشمند اپل، اولین تجربه اپل در طراحی ساعت نیست؟! همانطور که نمونه های آیفون در دسترس ما با طراحی های اولیه اپل تفاوت چشم گیری دارد.

در سال ۱۹۹۵ اپل اولین ساعت خود را برای یک آیتم تبلیغاتی که برای معرفی سیستم عامل مکینتاش ۷.۵ لازم داشت، طراحی کرد. جالب توجه است که المان های طراحی امروزی اپل در این ساعت از جمله بدنه فلزی از جنس آلومینیوم آنودایز شده ، شیشه ضد خش و آرم برجسته اپل به چشم می خورد.

از آنجایی که تنها هدف از طراحی این ساعت معرفی محصول دیگری در تبلیغات ویدئویی بوده است، آنچنان نمی توان ساعت مذکور را برای بررسی اهداف و ایده های طراحان اپل ملاک قرار داد. با این حال این اتفاق ایده ای برای ورود اپل به بازار ساعت محسوب می شود.

apple_watch_1995

گذشته از طرح و استایلی که منحصر به دهه ۹۰ میلادی می باشد، به نظر می رسد کیفیت ساخت نسبتا خوبی نیز داشته باشد.

طراحی این ساعت در آن زمان شانس خوبی برای جانی آیو که ایده های تاثیر گذاری در طراحی این ساعت ارائه داد محسوب می شد. او از سال ۱۹۹۷ تاکنون که نایب رئیس ارشد بخش طراحی صنعتی اپل است و از ۳ سال قبل از این طراحی این ساعت، یعنی سال ۱۹۹۲ با اپل به عنوان مشاور همکاری می کرده است.

چیزی که کاملا مشخص است این است که اکنون می توانیم از ساعت طراحی شده توسط اپل که در اختیار کاربران قرار گرفته است بهره مند شویم. قیمت پایه فروش این ساعت ۳۱۰ دلار تعیین شده است.

Apple-Watch-Gold-Wireless-Charging-1280x716

 

   
3 نظرات
  1. یک خواننده می گوید

    زدید تو خط بازدید دکتر، حالا که بازار جستجوی کلمه “ساعت اپل” گرم شده خوب گوگل رو به سمت خودتون میکشید. این مطلب کم اهمیت از شما بعید بود.

  2. ثبت می گوید

    روشن فکر میکنه اپل جای فکر داره.

  3. سپیده می گوید

    وای ……بازم ساعت اپل…حسته کنندس دیگه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.