پورت نرم افزارهای iOS و اندروید به ویندوز امکان پذیر شد.

3

توسعه دهندگان اکنون به آسانی امکان پورت کردن اپ های خود از سیستم عامل های iOS و اندروید به ویندوز را در اختیار دارند و در صورت تمایل می توانند نرم افزاری های خودشان را با “کمترین تغییرات” بر روی پلتفرم ویندوز نیز اجرا و در اختیار کاربرانشان قرار دهند. در Build 2015 همگی شاهد اجرای یک نرم افزار اندرویدی بدون هیچگونه تغییری بر روی ویندوز فون بودیم. از هم اکنون طبق وعده های داده شده پروژه های Islandwood برای پورت اپ های iOS و پروژه Astoria برای پورت اپ های اندروید در اختیار توسعه دهنده گان قرار خواهد گرفت. البته از آنجایی که نسخه ارائه شده تنها جهت پیش نمایش در Build 2015 آماده شده است، مسلما نباید از آن انتظار اجرای صحیح و بدون عیب و علت را داشت.

Image.aspx

پروژه Astoria کد های Java و یا C++ نوشته شده برای اندروید را برای شما هندل می کند و پروژه Islandwood هم راهکاری است برای پورت به Microsoft Objective C. البته هنوز این راه حل برای کدهای SWIFT کاربردی به نظر نمی رسد.

“Limited Developer Preview” اکنون امکان ثبت نام به توسعه دهندگان را می دهد و تنها برای تعداد محدودی در دسترس قرار خواهد گرفت تا این تیم ها بتوانند بازخورد استفاده از این پروژه ها را در اختیار تیم توسعه دهنده مایکروسافت قرار دهند. و طبق وعده ها بزودی این کیت ها در اختیار تمامی توسعه دهندگان نیز قرار خواهد گرفت.

به گفته مایکروسافت تنها ایجاد تغییرات مختصری در کدها کافی است تا نرم افزارهای Android و یا iOS در ویندوز قابلیت اجرا پیدا کنند. پورت کردن نرم افزار ها به توسعه دهندگان امکان استفاده از Visual Studio برای Debug و همچنین بهره مندی از گستره امکانات وسیع پلتفرم ویندوز را خواهد داد.

build23-600x257

به نظر راه درازی برای چنین ایده ای پیش روی مایکروسافت است و هنوز اطلاعات دقیقی راجع به اینکه “تغییرات مختصر” دقیقا شامل چه مواردی می شود در دسترس قرار نگرفته است.

 
3 نظرات
  1. پوریا می گوید

    چینش نوشته‌های فیدتون توی فیدلی بهم ریخته است

  2. mehdi می گوید

    بی صبرانه منتظر این اتفاق خوب هستیم.

  3. مجید می گوید

    عالیه !!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.