دانلود رایگان رادیو «هفدانگ»، پیش‌شماره زادروز استاد شجریان

2

اول مهر است؛ بچه ها شوق و ذوق آغاز مدرسه ها را دارند و بزرگترها شادی آغاز زندگی هنرمند محبوبشان را، استاد محمدرضا شجریان. سالروز تولد صدایی که خاطره مشترک ایرانیان است و در شادی و غم، شریک لحظه هایشان بوده: در غروب های افطار با «ربنا»، در جنگ با «برادر نوجوونه»، در تسکین قهر زمین با «همنوا با بم»، در شور میهن پرستی با «ایران ای سرای امید» و در خاطره ای جمعی با «همراه شو عزیز»، این درد مشترک را تسکین داده است.

چه جشنی بهتر از این که آدم هایی از جنس او تولدش را تبریک بگویند، در رادیو «هفدانگ»؛ مجله صوتی اینترنتی که پیش شماره اش را ویژه زادروز استاد محمدرضا شجریان منتشر کرده، مجید درخشانی، اردشیر کامکار، نوید محمدزاده، هانا کامکار، پیمان یزدانیان، سحر دولتشاهی، سهراب پورناظری، حمیدرضا نوربخش، کریستف رضاعی، حدیث میرامینی، سیامک آقایی، طاها پارسا، دارا دارایی، روزبه اسفندارمز، سحر محمدی، محسن کیایی، رضا یزدانی و …، تولد استاد شجریان را تبریک می گویند.

تهمورس پورناظری می گوید «صد نکته غیر حسن بباید که تا کسی، مقبول طبع مردم صاحب نظر شود»، آتیلا پسیانی می گوید که به کارهایی که شجریان نکرده، افتخار می کند، احسان کرمی می گوید بهشت را بدون صدای شجریان نمی توان تصور کرد، امید نعمتی می گوید دهه ۶۰ که جنگ بود، شب ها صدای شجریان انگار گهواره دهه شصتی ها را تکان می داد تا خوابشان ببرد، بهروز غریب پور از کنسرتی می گوید که استاد شجریان در میدان بهمن برای مردم جنوب شهر بدون دریافت ریالی پول برگزار کرد. هنگامه قاضیانی می گوید در دوران دانشجویی در آمریکا، با «سرای بی کسی» شجریان غم غربت را تسکین می داده و علی زند وکیلی می گوید «بی همگان به سر شود، بی تو به سر نمی شود».

پیش شماره رادیو «هفدانگ» به رایگان از بیپ تونز قابل دانلود است.


به مناسبت زادروز استاد شجریان در «یک پزشک» بخوانید:

گفتگو با استاد شجریان: قسمت اولقسمت دوم


   
2 نظرات
  1. سجاد می گوید

    سلام آقای مجیدی من دیشب اسم شما را در کانال های تلگرام رزرو کردم که به وقتایی ازش سو استفاده نشه… اگر لازمش دارید بگید تا تقدیم کنم…

  2. مهدی حبیب می گوید

    تولد یکی از بزرگ انسان های ایران استاد شجریان مبارک..
    خدایا از عمر من کم کن و به عمر شجریان اضافه کن..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.